Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

Нови няма...новото са продължение на старите :) Радвам се за всички ВАС.Пътя е живот...и човека е човек когато е на път! Нямам класации и желание за бройки...Вдъхновявам се,размечтавам се...и ако стигна мисля за следващата дестинация след това!Иначе всеки си има нещо на ум(е това на всяка цена искам да го посетя), но не винаги се случва да е веднага...Човек бил голям колкото са големи мечтите му...затова мечтайте и пътувайте.Дето се казва...инвестирайте в спомени и хубави моменти :)

Всъщност за мен нови преживявания освен нови страни са и нови концерти на любими групи...това пак си е супер преживяване ако и да е у дома...в България!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ами днес щях да посетя за сефте острова, но не ми било писано... изгоряха шест билета.

Малко след дъжд качулка, но някой ако има нужда от билетите за връщане, нека ми пише на лични. Подарявам ги. Лутън - Бургас - шест билета. Нямам идея обаче колко ще струват смяната на имената.

Редактирано от Petkan
Връзка към мнение

Нови: Сенегал и Гамбия

 

Повторени: Монако, Белгия, Италия, Испания, България, Реюнион (фр.)

 

Отправна точка: Ница

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Мисля, че за тази тема е рано.  По правилно би било за началото на януари.  Сега хората казват бях там, там и там, ама има още да ходя, а после да прибавям. Малко двойна работа. Хайде до януари...

Дойде вече времето за равносметка на изминалата година.

За мен - средна работа

Пролетта - Япония ( в сърцето завинаги)

май месец - една седмица на Халкидики и една - Северна Италия (езерата)

септември - комплексно пътуване - 7 дни Алгарве, 4 дни - Андалусия , 2 - Белгия (Брюксел и Брюж) - нова държава  и 1 ден Бергамо ( за пръв път)

Ноември - Южна Корея

Декември - Филипините

 

През 2015   се надявам на малко повече да е живот и здраве

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Броят на новите държави е много малък, но пък новите континенти са цели 2  ;)  - така се получава като не си пътувал много-много

Та нови:

Гватемала

Хондурас - ако се брои, защото имах само 2 дни там

Чили

Холандия, представена само с Амстердам

т.е. малко, но качествено

Нетипичното за мен през изминалата година бяха малкото излети из България и 0 из съседните страни.

Редактирано от Childish
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Годината на Европа с 9 нови държави, много го бях запуснал този континент :P

Първо Кипър, благодарение на Ryan.

После Белгия и Люксембург, благодарение на Wizz.

Лятото няколко джуджета с колата - Монако, Лихтенщайн, Сан Марино и Швейцария, която все ми се разминаваше.

И за финал по Коледа Исландия, през Малмьо(Швеция), където се подсигурих и в двете посоки, че комбинирането на полети на свой риск в един ден не ми е по вкуса напоследък, пък и въобще не съжалявам.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Изминалата година определено беше добра за мен,като успях да посетя 12 нови държави.

Първата посетена нова страна беше Холандия.

В началото на лятото имаше една северна обиколка включваща Дания,Швеция,Естония,Латвия,Литва и Полша.

Последваха Черна гора и Босна,а лятото беше удължено с посещения на Кипър,Израел и Палестинските територии.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Изминалата 2014-та година беше доста добра като за моите сравнително ограничени финансово-времеви възможности.

Посетих четири нови страни - Дания, Швеция, Малта и Португалия. От северните две видях само малка част за по-кратко време, двете южни ги обиколих доста подробно, но всичките много ми харесаха. :)

Посетих също две нови места в Белгия - Гент и Брюж.

Използвах един стопоувър в Бергамо за да направя еднодневна разходка в Милано, където не бях ходил досега, но едва ли бих отишъл пак без някаква основателна причина (като например романтична среща с Моника Белучи  :biggrin: )

Към края на година си направих три кратки предколедни разходки до Лондон, Рим и Париж, които ме заредиха с хубаво настроение за предстоящите празници.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Използвах един стопоувър в Бергамо за да направя еднодневна разходка в Милано, където не бях ходил досега, но едва ли бих отишъл пак без някаква основателна причина (като например романтична среща с Моника Белучи   :biggrin:   )

Към края на година си направих три кратки предколедни разходки до Лондон, Рим и Париж, които ме заредиха с хубаво настроение за предстоящите празници.

 

Моника Белучи и големия шлем на столиците щеше да ти дойде малко горница.... B)

Редактирано от Zaro
Връзка към мнение

Любопитно ми е Домосед как ги намира новите държави, като те не останаха :P

Добре, че някои се делят и има вече примерно Южен Судан :lol:

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Тази година съм доста скромна откъм нови държави, но и откъм пътувания - но отметнах Гърция, която въпреки, че е толкова близо все я прескачам и така чаканата Прага в Чехия, повторени - Австрия с любимата Виена, Германия и транзитните, които водят до там няма да ги изброявам :)

Но си пожелавам за вече тази година повече пътешествия и да посетя поне 2 от мечтаните си дестинации - Барселона и Тоскана в Италия плюс Френската Ривиера :good:  :good:  :good:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Любопитно ми е Домосед как ги намира новите държави, като те не останаха :P

Добре, че някои се делят и има вече примерно Южен Судан :lol:

Като гледам твоя списък и ти си от копнеещите всеки щат да стане държава, всеки кантон отделна република, всяка област отделна монархия и всички те да са безвизови. :lol:

Сравнено с моя богат избор имаш много да ми завиждаш :P

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Само две излизания за последната година.Първото, януари месец Тайланд и Малайзия.Второто, септември Малта,Италия,Румъния.Най-важното събитие обаче беше през май месец,когато ни се роди прекрасно детенце :).Което малко ни редуцира пътуванията,но не му се сърдим. :)

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Като гледам твоя списък и ти си от копнеещите всеки щат да стане държава, всеки кантон отделна република, всяка област отделна монархия и всички те да са безвизови. :lol:

Аз пък искам всяка провиниця в Испания да стане отделна държава. И всичките да ги обиколя! :) Това ми е любимата страна в Европа, затова ще го направя с удоволствие. И изобщо всички испаноговорящи страни в света, които за щастие са безвизови за български граждани (с 1-2 изключения). Заел съм се сериозно с постигането на това, и мисля че няма пречка да не го направя.

 

По темата - ами аз не си броя нови, стари, посетени, непосетени. Моят критерий е съвсем друг. Затова само ще отбележа, че съм доволен от изминалата година. А по това, за което вече имам билети, резервации и т.н., се очертава и за тази да е същото :P

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Използвах един стопоувър в Бергамо за да направя еднодневна разходка в Милано, където не бях ходил досега, но едва ли бих отишъл пак без някаква основателна причина (като например романтична среща с Моника Белучи  :biggrin: )

Моника Белучи се пресели в Бразилия, така че имаш големи шансове! :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Дойде ли време за преброяване...

Все още е Ноември, има време и за още нови държави тази година. Аз няма да мога, отпуската свърши, но повечето...

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нищо не стана както планирах тази година :( много зле откъм пътувания. Мароко, Корсика и Карибите отпаднаха едно по едно, Косово също, понеже си изгубих паспорта и останових това в деня, преди да тръгна натам.

Нови държави - Португалия, Македония и след няколко седмици - Ватикан. Дано догодина нещо по-екзотично. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев

Записвам силна година - от януари досега съм посетил 31 нови държави + предстоят още 7 нови до края на годината.

 

Като ми остане време ще си направя и малко статистика на брой полети / прелетяни километри, че ми стана интересно.

  • Харесвам 23
Връзка към мнение

Записвам силна година - от януари досега съм посетил 31 нови държави + предстоят още 7 нови до края на годината.

 

Като ми остане време ще си направя и малко статистика на брой полети / прелетяни километри, че ми стана интересно.

 

С това темпо в скоро време няма да посещаваш нови държави, а само ще повтаряш.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.