Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

Забравих към новите градове да добавя Истанбул. Чела съм толкова хубави отзиви, всеки е възхитен, когато го види за пръв път, но не и аз. ;) Февруари почти нямаше туристи, основно жители на града. Толкова намусени, сърдити, забрадени и облечени в траур /разбирайте черно/ хора и в София не съм виждала. Останах много подтисната от атмосферата, която усетих. Иначе забележителностите уникални, не споря, за храната въобще и да не отварям дума. Тегавото усещане беше още по-силно на връщане. След слънчевите и вечно усмихнати йеменци, турците ми се видяха още по-мрачни. Интересното е, че споделих тези си впечатления с позната от фейса, която също скоро беше ходила и нейното мнение се покриваше с моето.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Годината още не е свършила. Предстои ми

Да, годината още не е свършила, а някой бързат да се похвалят ( и миналата година беше така). Равносметка се прави в началото на януари. Сега предстоят два доста активни месеца.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Скромно  :)

Нова държава - Испания (с прекрасните Мадрид, Толедо и Барселона).

Нови градове в Германия - Берлин и Потсдам (само бях кацала и излитала в/от Берлин досега)

и повторена Гърция - о. Корфу.

Малко, но от сърце ... или на сърце :).

Редактирано от ESK
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Успях да отида до Белгия, Италия, Франция.

Предстои ми пътуване до Испания в края на месеца. 

Повторих си Сърбия, защото си я обичам поради разни причини:) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само две - Русия и Италия, като Румъния не я броя за чужбина. При това нито една от тях не е нова за мен. Срамота!

Нови градове - Санкт Петербург, Катания, Ното, Модика, Рагуза, Сиракуза и всички по пътищата между тях.

Редактирано от NikolaiRG
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Само една нова - САЩ, обачеее в нея: 2 противоположни крайбрежия: Ню Йорк, Лос Анжелес, освен това Вегас и два национални парка. Доволно!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ние си имаме таргет от едно ново място навън и едно - в България. Планът е преизпълнен. Навън - Кения и Кипър като чисто нови държави и Пролом баня, като ново място в Сърбия. Тук - водопада Полска скакавица край Земен. Прекрасно!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Е, ама годината не е свършила... :)  До тук: Йордания - нова държава, Италия - нови места и любими стари, Мексико - нова държава и нов  континент и Мадрид/Испания за пореден път.

 Е годината почти привършва. Мога да прибавя две нови държави: Малайзия с кратък престой в Куала Лумпур и Индонезия с два острова - Бали и Ява.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев

Като ми остане време ще си направя и малко статистика на брой полети / прелетяни километри, че ми стана интересно.

Статистиката ми най-сетне е готова. Ето 2015-а в цифри:

 

* над 300000 км. (или 186000 мили) прелетяно разстояние, равно на 7,5 обиколки на земята

* 136 полета с 40 различни авиокомпании

* 16 дни прекарани във въздуха

* 44 посетени държави/територии, 38 от които за първи път

 

Да видим какво ще донесе новата година :)

  • Харесвам 47
Връзка към мнение

Статистиката ми най-сетне е готова. Ето 2015-а в цифри:

* над 300000 км. (или 186000 мили) прелетяно разстояние, равно на 7,5 обиколки на земята

* 136 полета с 40 различни авиокомпании

* 16 дни прекарани във въздуха

* 44 посетени държави/територии, 38 от които за първи път

Да видим какво ще донесе новата година :)

Е, аз с моите две държави- Дания и Швеция и то не нови, по-добре да замълча :). Но ти се кефя на умението да съчетаваш време, финанси и пътувания. Как става? Искам и аааз:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Здравко Ангел

То всичко на фона на Георги Матеев бледнее, ама на нас добре ни мина тази година - 15 държави, от които 10 за първи път: Панама, Коста Рика, Никарагуа, Хондурас, Салвадор, Гватемала, Белиз, Норвегия, Исландия и Косово. 2016-та поне засега се очертава още по-добра, пък ще видим рекапитулацията през следващия декември.

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Предвид липсата на време и финансите тази година беше успешна за нас - 6 държави-Тайланд,Камбоджа,Малайзия,Сингапур,Индонезия и Испания.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

6 нови държави: Косово, Русия, Куба, Холандия, Турция и Канада. Също така и един нов континент - Азия

Редактирано от Nicro
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Статистиката ми най-сетне е готова. Ето 2015-а в цифри:

 

* над 300000 км. (или 186000 мили) прелетяно разстояние, равно на 7,5 обиколки на земята

* 136 полета с 40 различни авиокомпании

* 16 дни прекарани във въздуха

* 44 посетени държави/територии, 38 от които за първи път

 

Да видим какво ще донесе новата година :)

 

Нямаш или някакъв усет за пренасищане? Успяваш ли да асимилираш всичко кето виждаш? Какво ще стане ако за няколко години посетиш всички държави в света? ;) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

2015 беше средна хубост за мен (по моите си стандарти).

5 нови държави: Естония, Финландия, Норвегия, Обединени Арабски Емирства и Оман.

 

3 вече посетени държави, но този път с нови градове: Германия, Белгия, Швеция + за пореден път добрата стара Виена.

 

За 2016 се надявам на по-богат урожай! :) 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

На фона на някои съм мнооооого назад. Но за мен беше успешна. Три нови държави - Испания, Малайзия и Сингапур. Обаче в Испания - 3 пъти, като тук са и Канарските острови, Африка. Нова е и Шотландия, нищо, че повтарям Великобритания, но там е толкова различно. Още повторени / потретени и т.н.: Гърция, Турция, Италия, Германия. Над два месеца в чужбина. При тази липса на време, за мен беше много добра година.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

8 нови държави, които написах в предния пост + Истанбул + Мавриций и Реюнион + Тибет. Готина година се получи. Само две планирани пътувания, останалите - изненааадааа.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.