Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

Георги Матеев

П.С. Трябва да се измисли някаква награда за въздържание при промоции на Катарците.... :lol:

Да, много е тежко, нали...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз най-накрая Гърция  :lol: И то цели два пъти !  :biggrin:

И Чехия след 20+ години. Мислех, че ще ми е като нова, но помнех всичко. Даже случайно попаднах и на хотела, в който бях първия път. Направо се гръмнах   :swoon:

 

Миналата година ми беше силна. Тази предимно се наслаждавах на идилична почивка. Догодина се очаква пак избухване на 4 континента с нови, и вече посещавани държави :) Нещо хич не ми се бърза да видя всичко, което искам...

 

 

Aйде само новите както е оригиналната тема.

:good:

Редактирано от wilks
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Тъй като от Франция до тази година бях видяла само Страсбург, за мен си е направо нова държава. За съжаление, всичко останало посетено е вече посещавано, видяно, разгледано, запомнено и забравено и след това преоткрито. Или просто - нови места във вече посещавани държави.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

4 нови държави - Турция, Германия, Исландия, Ирландия.

3 нови щата - Калифорния, Невада, Аризона - дотогава само по източния бряг бях пътувала и то преди цяло десетилетие.

 

Миналата година се отчетох с цели 7 нови държави - Македония, Сърбия, Босна и Херцеговина, Хърватска, Италия, Швейцария, ОАЕ.

 

Холандия вече трета година подред не пропускам, но това май е за другата тема :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тази година, бях на два пъти в "рая"Благодаря ти Господи Благодаря и на съдбата си, която ми предостави тази възможност, вече го писах веднъж Холандия и Портимао в Португалия ме заведоха там. Германия беше нова държава за мен, Франция за трети път.Китай,Хонг Конг и Макао бяха нова трьпка от Изтока. Любимата Италия за мен остава много.много прекрасна, на два пъти само за тази година... Миналата седмица ди дойдох от там....Обожавам я! 9 до тук.... Дай Боже догодина повече и по далечни дестинации.. нови континенти

Редактирано от ZORI
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев

Мисля че тук е мястото да си дам предложението - да учредим титлата (или не знам как да го наречем МАГЕЛАНЕЦ НА ГОДИНАТА.Нали по това време се номинират     ........ на годината.

И моят фаворит ееееееее....,неговото име ееееее ..... Жоро Матеев.

Това е съвсем серозно. 

 

Благодаря. Аз на свой ред те номинирам за магеланеца с най-много различни кредитни/дебитни карти - водиш ме с един American Express :)

 

На мен и друго ми е любопитно, като върнем назад във времето, ако си пътувал с това темпо или дори наполовина, значи отскоро си се запалил или отскоро имаш възможност. Иначе за 4 години- държавите свършват  :)

То и при мен не е много отдавна, първото ми истинско далечно пътуване е 2006...до тогава нямах пари да си помисля за чужбина, иначе желанието винаги го е имало.

 

Летя много още от 2001-а (средно 60-70 полета годишно), само че допреди 2-3 години пътуванията бяха най-вече по работа и посещавах основно 20-30 държави. През 2012-а обаче реших, че не искам живота ми да се върти само около работа и започнах да пътувам все по-често и за удоволствие. Тръпката за обикаляне на света винаги я е имало, но тази година май си надминах всички рекорди. По-интересното е, че въобще не ми омръзва... Даже се чудя дали да не се "пенсионирам" временно за да мога да обиколя всичко навсякъде :)

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 19
Връзка към мнение

Жоро, много ти се радвам! Даже съм се питала как издържаш на това темпо. Продължавай все така, следим те! :)

Аз съм далеч по- скромна. Португалия, Хонг Конг, Макао, и нюню от Китай са новите маркери на личната ми карта.

Не нови - Италия, разбира се, любимата, с нови и стари места. И Испания с дълго отлаганата и мечтана Андалусия.

Доволна съм, но хич не ми се приключва с пътуването. А нямам нито ден отпуск!

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Уф, много е депресиращо моят коментар да е след някой, който е номиниран за магеланец на годината, щото с тези мои 4 нови държави... аве, направо ми е неудобно :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз с моята една нова държава за тази година (Франция), при това на добре познатия ни континент, ще ходя да се скрия някъде и да си ровя промоциите за билети... ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Жоро, искрено ти се възхищавам!!! И си пожелавам макар и за малко да съм на твое място! Много обичам да пътувам на нови и непознати места. Продължавай все така и разказвай!

Връзка към мнение

Миии до тук годината беше доста добра :rolleyes:

НОВИ по реда на посещение -Лаос,Виетнам,Филипини,Босна и Херциговина,Черна гора,Белгия,Литва,Естония,Финландия

ПОВТОРЕНИ--Тайланд,Камбоджа,Хърватска,Германия,Холандия,Полша,Латвия,Румъния,Турция

 Децата ни(нашите деца де ) се жалват  " Бабо,добре че сте вие с дядо,че при живи родители си растем като сираци и все по лошо става...."

Редактирано от strelec72
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

2015 посетих 6 нови държави (6 карибски острова). Като се замисля това за мен е много за 1 година :).

Мисля, че в близките 1-2 години няма да мога да пътувам до нови държави, но се надявам да имаме пътувания до вече посетени държави, но различни места.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 Децата ни(нашите деца де ) се жалват  " Бабо,добре че сте вие с дядо,че при живи родители си растем като сираци и все по лошо става...."

Водете и децата, че да няма оплаквания :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Миии до тук годината беше доста добра :rolleyes:

НОВИ по реда на посещение -Лаос,Виетнам,Филипини,Босна и Херциговина,Черна гора,Белгия,Литва,Естония,Финландия

ПОВТОРЕНИ--Тайланд,Камбоджа,Хърватска,Германия,Холандия,Полша,Латвия,Румъния,Турция

 Децата ни(нашите деца де ) се жалват  " Бабо,добре че сте вие с дядо,че при живи родители си растем като сираци и все по лошо става...."

Трудно е с децата. И ние сме така. Ето сега заминаваме за един месец и до последно се чудим дали бабата ще се справи, а и тя се притеснява, а и детето е още малко...Но къде да ги влачим толкова време, с толкова полети, с нощни преходи и други несгоди. Иначе, определено ни липсва по време на пътуване. Все се заричаме да порасне още малко, и от догодина - с нас...

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Аз скромно с една нова държава, и то за един ден - водиха ме на сръбска скара при комшиите в Пирот :lol: . Останалото - все познати места и планувам един нов регион в добре позната страна за Нова година.

 

Що се отнася до децата, ние мъкнем Камбанката с нас по различни пътувания откакто навърши 4,5 години (ако изключим посещенията при баба и дядо :) ). Усложнява се в логистично и финансово отношение, но понякога няма друга възможност...

Редактирано от Роца
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Далеч съм от ударниците тук ;) , но за мен тази година беше рекордна с посетени пет континента:

Европа: нови- Албания, Ирландия, Исландия/// повторно посетени- Македония, Сърбия, Румъния, Италия, Испания, Франция, Белгия, Холандия, Беликобритания;

Азия: нови- Камбоджа/// повторно посетени- УАЕ, Филипини;

Африка: нови- Мадагаскар;

нов континент Северна Америка: нови- Никарагуа, Хондурас, Гватемала;

Южна Америка: нови- Чили/// повторно посетени- Бразилия, Аржентина.

....

Почти девет дена във въздуха :lol: три и половина обиколки на Земята (по Екватора ;) )

  • Харесвам 26
Връзка към мнение

Далеч съм от ударниците тук ;) ,

Хах и ти на това ако му викаш,че си далече от ударниците ;) Ти си един от тях ;)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Трудно е с децата. И ние сме така. Ето сега заминаваме за един месец и до последно се чудим дали бабата ще се справи, а и тя се притеснява, а и детето е още малко...Но къде да ги влачим толкова време, с толкова полети, с нощни преходи и други несгоди. Иначе, определено ни липсва по време на пътуване. Все се заричаме да порасне още малко, и от догодина - с нас...

И ние така за децата. Много са малки малките,а големия е ученик. А и от егоситична гледна точка, децата забавят темпото,не са им интересни нещата,които на нас са и просто ще е мъка. А като са и трина, няма никакъв начин, а и финансово ще бием рекорди по разходи с тях. Сега догодина за първи път ще водим сина, но на круиз и то на дестинация,която е ок за дете. Не бих го завела обаче на места,опасни със зарази и болести. Ние имаме логистичен проблем и да ги оставим тук,де, едната баба е впрегната да се занимава с баткото и училището,а другата с малките и детските градин. Ходят на различни градини в различни населени места. Лудница. Но не изпитвам вина все още,че ги зарязваме,живота е пред тях,има да ходят,където искат. За нас цъка часовника,за съжаление.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Я да си кажа и аз за тази година:

Япония, Китай, Виетнам, Филипини, Малта и няколко повторени.

Всички с децата, по принцип ги водим винаги с нас, темпото естествено се забавя, но не с много, цената се вдига, това е ясно, но не винаги човек има избор. Не бих ги завел в Афганистан, но за сафари в Африка например, на каквото бяхме, не мисля, че е опасно. Много родители се притесняват от хапчетата против малария, но при нас странични ефекти нямаше.

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.