Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

Абе досега и на мен ми се струваше малко, но като сметна дните и на мен ми дойдоха над два месеца...Така че доволно. Аз съм на 5 нови държави и 3-4 връщания до Италия пак и поредно такова в Австралия...Новите са ми Макао, Хонг Конг,Филипини, Фиджи и Нова Зеландия.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Цял нов континент имам в колекцията - Азия :)  с нови държави - Дубай, Филипини, Малайзия, Сингапур, а да не забравя и Ватикана.

Повторени Италия, Гърция :)

С пожелание следващата година поне толкова да посетя ;)

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Посетих 4 нови държави през тази година - Малта, Белгия, Швеция и Дания. Бях отново в Испания, Австрия, Германия и Гърция. Надявам се живот и здраве и следващата година да посетя нови, както и вече посещавани от мен страни. :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Нови - Швейцария,Австралия, Нова Зеландия.

Стари - Испания,Италия,Германия,Франция, Люксембург, Лихтенщайн, Гърция, Турция, някои по 2 и по 3 пъти.

Острови - Сицилия, Тасмания, Лазароте.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

За мен беше една чудесна година с няколко хубави пътувания из България - както не бях виждал кукери на живо, компенсирах това с всяка възможност от фестивала "Сурва" в Перник, до последните им танци в Карлово и Калофер.. 

 

За годината имам скромните 10 държави: Полша, Германия, Чехия, Турция, Гърция, Китай, Австрия, Румъния, Италия (всъщност остров Сицилия, за първи път) и Малта, като новите са ми само Китай (4 дни в Шанхай) и Малта (малко ме е срам да я броя, имах няколко часа между 2 полета, и използвах 3 от тях да се разходя из квартала край летището, и да пия една местна бира O:) ) 

 

2016-та обаче се очертава интересна: Италия-Унгария-Испания-Мароко през януари, и Египет през февруари, и дай Боже нещо между тях > :)

Редактирано от Янко Велков
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Нови държави - само една Босна и Херцеговина. За сетен път посетени - любимата Италия 3 пъти през тази година, Черна гора, Сърбия, която не знам дали въобще да я броя за чужбина, Хърватска, Унгария, Австрия, Гърция и Турция. Слаба година откъм пътувания, дано следващата да е по-добра.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Три и половина нови - Швейцария, Португалия и Словения. През Хърватска само минах набързо, та я слагам половинка.
И няколко вече "редовни" - Румъния, Унгария, Австрия, Германия, Холандия, Сърбия.

 

Следващата година започва с изцяло нов континент (Азия), та дано е хаирлия... :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Аз бях толкова изостанала, преди да намеря магеланците, че където и да отида, почти всичко ми е ново. За 2015 бях планирала Австрия и Испания, но преизпълних плана и годината ми е рекордна и като съдържание и пътешественически емоции, и като бройки - посетих 15 страни, от които 9 нови: Португалия, Швейцария, Белгия, Холандия, Полша, Швеция, Австрия, Латвия, Литва и Испания.

Бях отново във Великобритания (3 пъти), Италия (4 пъти), Турция (2 пъти), Германия (3 пъти) и Румъния.

Всичко е в Европа, но през 2016 ще наваксвам и за континентите - вече имам билети за Япония. Ако е рекъл Господ, може и други възможности да се явят.

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

Да се отчета и аз за 2015 г. 

Два пъти в Германия, две поредни почивки на Гран Канария, едно есенно море в Италия и едно кратко Охридско езеро, ама то май не се брои...

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Аз лично съм доволен от 2015г. Нов континент - Азия с посетени Тайланд, Камбоджа и Сингапур,  а в добрата стара Европа нови бяха Дания и Швеция. Някои повторения, но с нови и незабравими емоции.

Успешна 2016та на всички :)

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

За мен тази година беше страхотна! За първи път излязох от Европа, ако не броя азиатската част на Турция, че даже и два пъти - Шри Ланка и Филипините, все с Дубай и Абу Даби покрай тях. Освен това нови са ми: Сърбия, Унгария, Чехия, Словакия и Австрия. И повторение на Унгария и Италия. Много съм доволна, следващата година започва с Куба и имам билети за Италия през февруари и през март. После....после ще кротувам (клетва на комарджия)!

  • Харесвам 22
Връзка към мнение

Моята годишна равносметка е:

Нови държави - Норвегия, Кувейт, Англия и Австралия.

Отново посетени - Обединени арабски емирства, Италия, Сърбия, Турция и Румъния.

 

Беше хубава година, с разумно количество пътувания и интересни дестинации. Австралия отне почти всичкото време и финанси, но остави забележителна следа и създаде великолепни за мен спомени. :)

  • Харесвам 19
Връзка към мнение

При мен равносметката откъм нови държави е скромна- Доминиканската република. Обаче пък това си беше изцяло нов континент! В Европа - няколко нови града в " стари" държави- Брюж, Глазгоу, Единбург. Преоткрити стари дестинации- Брюксел и Лондон / последният в напълно различен контекст, ритъм и райони/.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Дойде времето за равносметка на изминалата 2015.  Днес е Ивановден. Поздрави на всички именяци и празнуващите около тях.

Изминалата година бих я окачествил като доста успешна от гледна точка на осъществените пътешествия.

Успях да посетя 20 държави.  От тях 11 нови  и  9 повтарящи се.

 

Новите са  --  ИРАН (слагам го на първо място, като най-хубавото и успешно пътуване през годината)

                   -   ИНДИЯ

                   -   ТАЙВАН

                   -   МЯНМАР

                   -   ЛАОС

                   -   Сан Марино

                   -   Полша

                   -   Литва

                   -   Латвия

                   -   Естония

                   -   Финландия

 

Деветте повтарящи се , бяха свързани все с нови места, така, че и те са наполовина  нови.....   ОАЕ  -  Дубай (за трети път) +

Абу Даби (ново)    -  Филипини -  Манила (повторение) +  оризовите тераси (ново)    -  Тайланд -  Банкок и Чианг Май (повторение) +  островите Панган и Самуи (ново)  -  Италия - ново Сардиния с архипелага Мадалена, Болоня, Парма, Ферара

Германия - нови - Дортмунд, Франкфурт, Фрайбург, Хайделберг,    Франция - нови - Колмар и Бонифачо (Корсика),

Гърция - ново - полуостров Ситония,  Сърбия - Белград (за първи път) и  само Швейцария с повторение - Цюрих

 

А сега малко нетрадиционно представяне на моите пътувания.

Дано ви хареса.....

 

post-146-0-20263300-1452155928_thumb.jpg

post-146-0-93970700-1452155941_thumb.jpg

post-146-0-03024500-1452155960_thumb.jpg

post-146-0-93348300-1452155969_thumb.jpg

post-146-0-97988500-1452155983_thumb.jpg

post-146-0-89871600-1452155994_thumb.jpg

post-146-0-02016500-1452156022_thumb.jpg

post-146-0-19786700-1452156051_thumb.jpg

post-146-0-24684600-1452156060_thumb.jpg

post-146-0-27016000-1452156071_thumb.jpg

post-146-0-74315300-1452156080_thumb.jpg

post-146-0-21510400-1452156091_thumb.jpg

post-146-0-08640300-1452156099_thumb.jpg

post-146-0-57615000-1452156109_thumb.jpg

 

Да си пожелаем още прекрасни пътешествия и през Новата година, изпълнени с много приключения и положителни емоции.....

  • Харесвам 47
Връзка към мнение

За мен новите бяха: Уругвай (с Монтевидео и Колония дел Сакременто), Аржентина с Буенос Айрес и малка част от Патагония, Великобритания с уикенд в Лондон, в който само се шлях по улиците и последно - Панама.

Повторени - Чили с малка част от Патагония, Мадрид и Берлин.

Аз съм "бавен пътешественик", така че за мен и това е много.

Имам новопосетени летища, различни от крайните дестинации - Богота, Лисабон и Мюнхен.

Нови авиокомпании за мен бяха: Луфтханза, Aerogal (Авианка Еквадор) и TAP Portugal. И за пръв път летях на Боинг 747.

  • Харесвам 20
Връзка към мнение

Няма как да не съм доволен от 2015-та, благодарен съм, че имах възможност да осъществя рекорден за мен брой пътувания и то на много интересни  места.

Благодарен съм на форума и форумците, благодарение на които успях да открия добрите оферти, което ми позволи да попътувам  доста икономично до далечни дестинации. 

 

Сега си направих една статистика, която показва:

 - 3 нови континента - Южна Америка, Азия, Австралия

 - 6 нови държави - Бразилия, Аржентина, Корея, Обединени Арабски Емирства, Филипини, Австралия

 - 6 нови авиокомпании - Iberia/Iberia Express, GOL, Аlitalia, Cebu Pacific, Air Asia Zest, EasyJet
 - 13 нови летища - PDV - Летище Пловдив, GIG - Galeao Rio de Janeiro, CWB - Curitiba, IGU - Foz do Iguacu, GRU - Guarulhos Sao Paulo, BEG - Nikola Tesla Belgrade,  SXF - Schonefeld Berlin, ICN - Incheon Seoul, DXB - Dubai International, DWC - Dubai Al Maktoum, MNL - Ninoi Aquino International Manila, PPS - Puerto Princesa, SYD - Kingsfort Smith Sydney, BOM - Chhatrapati Shivaji International Airport Mumbai

Или общо за годината 23 полета, 82392км (два пъти земната обиколка) , 115часа или почти 5 дни в полети, четири пъти пресичане на Екватора  :)

 

И "екстрите", ама няма как - и това се случва:

 -  едно извънредно кацане в Мумбай, Индия, което обаче не го броя за посещение на страната, защото даже не стъпихме на земята, а само висяхме 4 часа в самолета, докато презаредим гориво и получим нов полетен план

 -  едно аварийно кацане на Летище Пловдив  ;)   

 

Айде Нова година - нов късмет!  :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 26
Връзка към мнение

Така... дойде момента и аз да драсна няколко реда за изминалата 2015 година :) Като цяло не се вписвам в заглавието на темата, защото нямам нито една нова държава :) Но за сметка на това, за моите стандарти съм много доволен и всъщност това ми е най-силната година изобщо. Повторена Турция и по-конкретно Истанбул, за втора поредна - това ми е най-импулсивното пътуване някога. В последният ден на Февруари 28-ми, нещо ми прищрака, че не ми се виси в София за почивните дни и си организирах набързо 3 дни в Истанбул - вечерта вече пътувах, а на 1-ви бях там в 6 сутринта. След това повторена Гърция, но не съвсем - остров Крит (който си го броя за нова държава направо) с много обикаляне там - (за първи път рент-а-кар) . Поредна Италия, но за първи път Южна - Бари и обикаляне из Пулия. За пореден път в Испания, но нови места - огромна обиколка из Каталуня, Аликанте и Бенидорм и всякакви градчета и плажове там. Ето и малко суха статистика - 10 полета, 1100 км до Истанбул и обратно, 600 км до Солун и обратно, 709 км автобуси из Испания,100 км влакове из Пулия,  над 150 км влакове из Каталуня, над 100 км влакове из Аликанте и Валенсиана. Рекорд - 3 пъти в Барселона - Март, Септември и Декември (първа среща с магеланец зад граница) , за втора поредна година на фестивала La Merce, и 3ти път общо. Десетки плажове в Критско, Либийско, Адриатическо и Средиземно море. За вярване или не за първи път посетих Созопол за 4 дни, но няма да остана с никак добри спомени от там, разболях се много лошо, имах лоши преживявания и надали ще се върна скоро. Общо 28 дни в чужбина, 19 от които сам - и това с използвани 13 работни дни отпуска, останаха ми 7 за тази, това е :) За новата година ме чака Южна Корея и Азия за първи път. Успех и весело на всички :)

Редактирано от edbloom
  • Харесвам 20
Връзка към мнение

 В последният ден на Февруари 28-ми, нещо ми прищрака, че не ми се виси в София за почивните дни и си организирах набързо 3 дни в Истанбул - вечерта вече пътувах

 

 

- и това с използвани 13 работни дни отпуска, останаха ми 7 за тази

 

 

Това за Истанбул и на мен ми се случи и съм сигурна, че няма да е за последен път... А за отпуската - браво и завиждам благородно...

Връзка към мнение

Да, абсолютен рекорд ми е :) Никога не ми бяха оставали дни за следваща година, затова и се възнаградих и позволих Азия за тази, защото не исках да ида там за 3-4 дни, а преди не ми стигаха дни :) P.S. честно казано взех идеята малко и от lindt, която миналата година в подобна тема беше писала нещо от сорта на 40 дни в чужбина с 20 дни отпуска :)Така, че давайте и вие тази година :)

Редактирано от edbloom
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Никога не съм си ги смятала така, но се оказва, че и аз не съм зле - 48 дни със 17 дни отпуска, но пак ми е малко...Реално това са  осем пътувания (три от които в Истанбул) за годината...

Редактирано от Ивайла
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

За мен 2015 беше 'топ' година, не мога да се сдържа и ще се похваля :) Новите държави - Дания, Исландия, Румъния, Катар, Танзания и Занзибар, Китай и последно Нова Зеландия :yahoo:

  • Харесвам 18
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.