Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

Мисля, че за тази тема е рано.  По правилно би било за началото на януари.  Сега хората казват бях там, там и там, ама има още да ходя, а после да прибавям. Малко двойна работа. Хайде до януари...

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Мисля, че за тази тема е рано.  По правилно би било за началото на януари.  Сега хората казват бях там, там и там, ама има още да ходя, а после да прибавям. Малко двойна работа. Хайде до януари...

Да, Оги, прав си! Сега само загряваме!

 

Не ми пасват такива класации, защото нямам за цел да посещавам нови държави, а нови места.

В този смисъл може и да съм ходила "сто" пъти в Италия, но това за мен са били "сто държави".

 

За всяка календарна година си имам собствен план за чужбина: една екскурзия и една почивка минимум по 10 дни. План преизпълнен.

 

Но нейм,  не поставям въпроса, за да се мерим като на състезание. Няма нищо лошо, ако човек си пътува до едно и също място. Любопитното е доколко пътешествениците са обладани от идеята да видят света в цялото му разнообразие или пък предпочитат по-специализирани пътувания. По логиката на последното може да се зададе и въпросът "На кое място се връщате най-често?". :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За мен тази година беше сравнително прилична откъм пътуване, но следващата се очертава много слаба и ми се къса сърцето.... :(

 

Както и да е. Нови държави:

- Литва

- Латвия

- Сан Марино

- Малта

- Кипър

- Уелс (нищо, че е част от Великобритания ;) )

 

Посетени отново:

- Хърватия

- Нидерландия

- Полша

- Англия

- Италия

- Белгия

- Германия 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

След тези дълги списъци - как да не получи човек комплекси, че пътува прекалено малко :) ???

Да се комплексирам ли,или направо да си трия профила :P.

Дания-нова

Швеция-повторение

Тази година положението е такова,ама нова година нов късмет.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Направо се депресирах. Нова - Ирландия, но пък направих пълна обиколка от Дъблин до Дъблин,

ново място - Дубровник, Котор и Будва и ми предстои повторение на Кападокия.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

А смешното е, че  преди да се регистрирам имах самочуствието на попътувал човек.

 

Шегата на страна,удоволствие е да чета пътеписите ви и да черпя от вашия опит.Това потдържа любопитството,зарежда, прави  ме по-смела в плановете за нови дестинации.

 

Така че,да сте живи и здрави и да ме комплексирате :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

3 - швеция, дания и малта; + предстои израел след 2 седмици, живот и здраве, ама те тия неща с 'предстои' не са ясни. ей на, вчера паднах и спуках костичка на китката, ама можеше да е крак или пък можеше гипс да сложат (я да питам има ли нещо вярно в тая митология за гипса по крайниците и не-пускането/проблеми по летищата? че аз преди години отказах в португалия да ме гипсират поради такива митове) и целият план да се сдуха и 4тата карфичка на картата да иде по дяволите; или някое дете може да се претрепе и пак на същото място с дяволите да ида. то не е късно за това де.

пу-пу, да не става;

+ още 2 държави имам отметнати, ама са стари;

не е зле като за лоша година;

 

а аз не се депресирам или комплексирам. радвам се от сърце, за който мърда. движение трябва да има и колкото повече, толкова по-добре. дай боже всекиму по много и начесто.

понякога само си мисля, че тия от форума, дето имат какво да (раз)кажат, често не го (раз)казват и ми става тъжно за мен, че си седя в неинформирано затъмнение. говорете и показвайте, че да ни пълните душите :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Япония

Филипини

Хонконг

Франция

 

 

Живот и здрае има един Дубай до Нова година и това е.

Беше спокойна година.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

А смешното е, че  преди да се регистрирам имах самочуствието на попътувал човек.

 

Шегата на страна,удоволствие е да чета пътеписите ви и да черпя от вашия опит.Това потдържа любопитството,зарежда, прави  ме по-смела в плановете за нови дестинации.

 

Така че,да сте живи и здрави и да ме комплексирате :)

 

Всеки си има уникалния свят и е важно как сам се определя. Имало е години, в които въобще не съм можела и да помисля за пътуване, и други, в които се е случвало да пътувам много. Шапка на тези, които са видели повече, но моето си е мое и никой не може да ми попречи на самочувствието :) Въпросът е да сме щастливи с това, което имаме, Мари, нали?

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Въпреки че, може би съм един от хората с най-малко посетени държави, нямам комплекси ( далеч съм от мисълта че някой друг в този форум има) Само искам да благодаря на всички в този форум. Вие ми върнахте  увереността че макар да нямаш много пари можеш да пътуваш.

Благодаря Ви!

 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Япония

Филипини

Хонконг

Франция

 

 

Живот и здрае има един Дубай до Нова година и това е.

Беше спокойна година.

 

И на това ако му се вика спокойна година... Ово е стандарт!  :lol:

Връзка към мнение

Мари, аз като се регистрирах във форума и видях с кого си имам работа, бях обладана от същите мисли ;)

Айде не се оплаквай, че чак Оги респектира с плановете си. :P

Да ме запознаеш с твоя Дядо Коледа, щото е по-дащен от моя. :girlmad:

Аз си пожелавам най-вече мир по земята, та да пътуваме по-спокойно и навсякъде. Ама и аз предколедно я подкарах. :lol:

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Георги Матеев

Въпреки че, може би съм един от хората с най-малко посетени държави, нямам комплекси ( далеч съм от мисълта че някой друг в този форум има) Само искам да благодаря на всички в този форум. Вие ми върнахте  увереността че макар да нямаш много пари можеш да пътуваш.

Благодаря Ви!

 

Със сигурност никой няма причина за каквито и да е комплекси... Тук не сме се събрали да си мерим държавите, а да споделяме общата страст към пътуванията и да обменяме опит.

 

Аз лично намерих тук доста вдъхновение... И вярвам - не само аз :)

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Скромно на фона на останалите във форума, но ето ги и моите:

 

Посетени: Белгия, Италия, Дания, Гърция, Швеция, Сърбия

Нови: Италия, Дания, Швеция, Сърбия

 

 

Единствено мога да отлича Дания и Швеция. Имам чувството, че тези 2 държави са на друго ниво.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 За мен това е най-пътешественическата година в живота ми и мога с ръка на сърцето да кажа, че причината в най-голяма степен е откриването на този форум. Направо се заразих от вас!

Нови държави: Англия, Италия, Македония, Албания, Франция, Сърбия.

Посетени отново: Гърция, САЩ (нови щати - Мейн и Масачузец, отново - Ню Йорк) и втори път Италия.

Другата седмица предстоят Германия отново и Люксембург за първи път.

 

 

я да питам има ли нещо вярно в тая митология за гипса по крайниците и не-пускането/проблеми по летищата? че аз преди години отказах в португалия да ме гипсират поради такива митове

И аз вместо в Източна Турция, закъдето събирах акъл тук във форума как да пътувам сама, се оказах гипсирана и си останах. После с шина пътувах до САЩ, Франция и Италия. Никъде нямах проблеми. Взимаха ми натривка от шината и я обработваха в някакъв апарат, после ме пускаха по живо - по здраво. Единствано на Бове (при излитане) не си играха с натривки, а ме накараха да сваля шината и се държаха доста грубо. Затова си мисля, че гипсът също не трябва да е проблем от гледна точка пускане/непускане.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Айде не се оплаквай, че чак Оги респектира с плановете си. :P

Да ме запознаеш с твоя Дядо Коледа, щото е по-дащен от моя. :girlmad:

Аз си пожелавам най-вече мир по земята, та да пътуваме по-спокойно и навсякъде. Ама и аз предколедно я подкарах. :lol:

 

Хахаххахахахахахха... ами това е защото за пръв път от много години имам на разположение отпуск и фиксирана заплата. Преди това бяха безумни комбинации - или време няма, или не мога да си го позволя :) А е имало дълги периоди дълги години, когато е нямало нито пари, нито възможности за пътувания. И сега съм като отвързана, щом респектирах шефа си и останалите англичани в офиса, дето скиторят откак са живи... хах... Само здраве да е и парички да има!

 

Ще шушна за теб на моя Дядо Коледа  :rolleyes: Тцъ, ти я подкара като манекенка на мис Свят  :P

Със сигурност никой няма причина за каквито и да е комплекси... Тук не сме се събрали да си мерим държавите, а да споделяме общата страст към пътуванията и да обменяме опит.

 

Аз лично намерих тук доста вдъхновение... И вярвам - не само аз :)

 

Абсолютно, подписвам се под всяка дума на поста ти. Просто обожавам самоиронията и обичам да се юркам :) Но е факт, че бях дълбоко впечатлена от постиженията на всички съфорумци... Останалото е удоволствие от общуването. 

Връзка към мнение

Аз въпреки че съм само с една нова държава, не се депресирам или комплексирам. Кефя се на всеки който пътува, чета после какво са писали, вдъхновявам се.

 

И преди да се регистрирам във форума ми беше ясно, че не съм пътувала кой знае колко много, в сравнение с други хора, но да сме живи и здрави, ще има време за пътуване. Сега започнах да си мисля, че трябва да правя повече "качествено" пътуване, отколкото количествено. При нашите пътувания понякога имаме малко време на дадено място, и не може много добре да го разгледаме.

 

Като ви чета виждам какво предимство имате, че живеете в Европа - с едно излизане лесно може да посетиш 3-4 държави :). Африка и Азия и те наблизко. Ние тук на целият континент три държави на кръст, вече съм ги посетила, Южна Америка далеч...

 

Едно предложение - защо не се промени името на темата да включва 2014 г., за да не се бърка с други години в случай, че други хора я четат по-нататък?

 

Георги Матеев - като прочетох тази тема, веднага си помислих за теб, че сигурно ти ще си победителя с това обикаляне, което правиш  :)

 

Едно предложение - защо не се промени името на темата да включва 2014 г., за да не се бърка с други години в случай, че други хора я четат по-нататък?

 

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Пълен валат до тоя момент, но то така се стекоха нещата. Ще отбележа все пак един Дубай след 20-ина дни, колкото да не е без хич...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Най-интензивно съм пътувал през втората половина на 90-те години, имах едно пътешествие 11 месеца из Европа на спестявания (когато не живеех в Европа), имал съм по 9 месеца из Карибите и централна Америка и разни други подобни.

 

През изминалата година (не календарна), това, с което наистина се гордея (пред себе си най-вече) са сафаритата в 16 национални парка, резервата и частни концесии в Африка. Мисля, че със сериозна организация изцедих най-доброто, което можеше да се направи за парите, които съм платил (за повече пари можеше и по-добре).

 

В мечтите и мислите ми все още няма други типове дестинации за обозримо бъдеще, в момента просто не мога да си представя, че мога да дам пари за друго пътешествие, може би голяма част от другите дестинации (от тези, които ме интересуват) съм ги отметнал и то по много пъти, а може би понеже все още Африка е нещо сравнително ново за мен... Догодина пак, здраве и живот, поне един път, сериозно се замислям и за втори...

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
Георги Матеев

Георги Матеев - като прочетох тази тема, веднага си помислих за теб, че сигурно ти ще си победителя с това обикаляне, което правиш  :)

 

Радвам се, че се сещаш за мен, но все пак да отбележа - това не е състезание за да има победители или победени :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Aз изобщо нито се депресирам, нито комплексирам. Не случайно мотото ми е "You don't have to go fast, you have just to GO" Не е важно да обиколя набързо и навсякъде. Важното е да не спирам. Когато - колкото, нямам бърза работа, нито гоня график. Пътувам единствено и само за удоволствие и за забавление.

 

И така...

Нови държави: Сингапур - там ме завари Новата година, преди това Малайзия и Тайланд в същото пътуване, но те са в предната година;

Мадейра (това не е отделна държава, но много ми хареса, и си го смятам отделно);

Латвия

 

Посетени за пореден - за 4-ти, 5-ти, че и 6-ти и нагоре път

Испания за вече не знам кой път, над 10, само тази година три пъти, най-после и Севиля, Нидерландия, Швеция (добавен Упсала), Белгия ( добавен Шарлероа), Дания, Австрия, Германия три пъти тази година, Полша, Сърбия 2 пъти лятото, още един до края на годината, Лондон

 

до края на годината ще има още малко държави и екзотични полети, но за тях като им дойде времето :)

 

Без значение кой къде и колко пътува. Най-важното е всяко пътуване да му носи удоволствие, и да се връща зареден и готов за следващото тръгване.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Одъртявам и забравям :blush:  Затова, бъркам в телефона и карам по хронология:

 

НГ посрещнахме в Тайланд. Оттам по хронологията в телефона следват Малайзия, Сингапур, Турция, Испания, Германия, Доминиканска Република, Сейнт Мартен, Мадейра, Испания (Канарски о-ви), Франция, Италия, Гърция, пак Германия, Дания (нова), Норвегия (нова), следва тримесечен престой на к-г Смокини :) , пак Испания, пак Гърция, пак Италия, пак Испания и за последно пак Гърция. Сега съм си седнал на г*за за месец преди да посетя Англия (за първи път ще ми е  :mad:  и ако не беше мастерса, нямаше и да я видя) и в края на ноември започва повторението - Тайланд, Малайзия и т.н.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Една единствена :blush:  Великобритания с Лондон и то благодарение на форума-много четене, малко питане.

Една повторена - Турция с Истанбул  :)  Надявам се на по-добър урожай през следващата година.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Много бедна година за мене. Повторена Гърция и попеторена Италия, но пък беше Сицилия, което си ми беше мечта от край време.

Така че, все пак, не съм неблагодарна.

 

Много, много се надявам на Испания и/или Португалия следващата година. Не съм била, срам не срам, все още. :blush:

А ако септември има някой гръцки остров за почивка само, ще е супер.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.