Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

На ‎5‎.‎7‎.‎2017‎ г. в 0:35, Polina каза:

 Ако вземе два апартамента по 4часа на апартамент не е ли пак 8часа? Като прибавим и придвижването от единия до другия и прибирането и после до вкъщи ще се окаже, че е работила повече от доста хора, нали? 

Не че нещо, но на мен не ми прибавят часовете в задръстването в 08:30 и в 17:30 към работния ден, така че това не се брои за работа. :)

 

Иначе моето мнение е, че 100 лв са безумно много ако става въпрос за посещения за по няколко часа на всеки 1-2 седмици например. За конкретния случай е много относително да се каже, ако е след основен ремонт и апартамента е 100кв не мисля, че 100 лв звучат толкова безумно...

 

Аз лично бих плащал до 50 лв за нормално почистване, което отнема около 3-4 часа. Да, ако жената иска да работи 8 часа и да изкарва по 100 лв на ден ще си търси и друго място. Придвиждавнето до там си е нейн проблем, както и това дали ще си плаща социални осигуровки, данъци и т.н.

 

Познат в Мюнхен взимаше 2000 евро на месец (чисти!) за разнасяне на вестници всяка сутрин (без неделя) за по няколко часа. Доста други професии там се бъхтят по 8 часа на ден за същите пари...

 

Не винаги само професиите, изискващи висше образование, носят голям доход. Също така и тези, които по-малко хора са готови да извършват. :) 

 

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
2 hours ago, ven62 said:

Вчера жена ми разбрала, че в Метро има някакви промоции "2 на цената на 1".

 

ПрИмоцията очевидно трябва да се казва "1 на цената на 2" щом сметката е 2 пъти по-висока :rofl:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , П.Кръстев каза:

Не че нещо, но на мен не ми прибавят часовете в задръстването в 08:30 и в 17:30 към работния ден, така че това не се брои за работа. :)

 

Иначе моето мнение е, че 100 лв са безумно много ако става въпрос за посещения за по няколко часа на всеки 1-2 седмици например. За конкретния случай е много относително да се каже, ако е след основен ремонт и апартамента е 100кв не мисля, че 100 лв звучат толкова безумно...

 

Не се брои за работа, но е част от работния ден. Така както аз преди години работех в една фирма, която беше в Люлин и сутрин излизах в 7:30, за да стигна навреме до 9ч, а вечер прибирането ми костваше почти 2часа и се прибирах редовно след 20ч. Нима това не е уморително? За който и да е - за теб, за мен, за всеки друг... 

 

Явно тук в този разговор никой не разбра, че тези 100лв са за основно почистване  на апартамент и то след ремонт, а не на всяко почистване на апартамента!

Ако ги приемам като 50 евро за основно почистване някъде в Европата, дали ще ви изглеждат много тогава? Имайки предвид, колко скъпи са услугите... 

Всяко основно почистване се калкулира на база квадратурата на апартамента, препарати итн. Останалите почиствания могат да са на месечен абонамент, където са включени различни услуги освен почистването, било то пране, гладене, подреждане на дрехи итн. Може да звучи смешно, но е факт, че някой дори не си подреждат гардеробите, ми всичко се трупа по столове, скринове и др. мебели. Цената пак се формира на база големината на апартамента, колко често да бъде почистван, часовете и броя на седмичните посещения. Месечната такса е около 100-150лв. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
18 minutes ago, П.Кръстев said:

Познат в Мюнхен взимаше 2000 евро на месец (чисти!) за разнасяне на вестници всяка сутрин (без неделя) за по няколко часа. Доста други професии там се бъхтят по 8 часа на ден за същите пари...

За Германия е добре да се говори за бруто, защото има различни данъчни класове. Освен това за работа в след 22 или 23 часа по немското законодателство имаш 50% допълнително върху възнаграждението. И Мюнхен е най-скъпият немски град, там заплати под 10евро/час няма, дори и да не знаеш немски.

И все пак тия "няколко часа" имам чувството ще се окажат поне 5-6 на ден ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , tch каза:

За Германия е добре да се говори за бруто, защото има различни данъчни класове. Освен това за работа в след 22 или 23 часа по немското законодателство имаш 50% допълнително върху възнаграждението. И Мюнхен е най-скъпият немски град, там заплати под 10евро/час няма, дори и да не знаеш немски.

И все пак тия "няколко часа" имам чувството ще се окажат поне 5-6 на ден ;)

Навлизаме в друга тема, но не - не са 5-6, а не повече от 4. Естествено изисква се ставане в 02:30ч започване на работата преди изгрев слънце и приключване около 7-8ч. Точно и затова е високоплатена, просто не много хора са готови да правят това, което се изисква.

 

За 50%-те процента не знам, не съм запознат. Друг приятел (отново в Мюнхен) работи в ресторант (Bar & Grill по-скоро) и взима горе долу същите пари, като работи по повече от 40ч. на седмица. Петък и събота със сигурност до след полунощ, но не ми е споменавал да му се плаща повече за часовете след 22:00.

 

Основната идея на поста ми беше, че много професии, дори да не изискват висше образование, се заплащат високо, защото има други неудобства или пък изисквания за извършването на дадената работа. Все пак едно е да работиш през нощта, на смени, да чистиш тоалетни и бани и друго е да си работиш в офиса от 09:00 до 18:00.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
6 minutes ago, Polina said:

Ако ги приемам като 50 евро за основно почистване някъде в Европата, дали ще ви изглеждат много тогава? Имайки предвид, колко скъпи са услугите... 

 

Все си мисля, че 90% от пишещите във форума живеят и си изкарват основно парите в България, така че сравненията с Европа ги оставяме настрана. Извън София, защото услугата беше за Варна, средната нетна заплата е 700-800лв. Та 15% от една средна заплата за един ден ми се струват леко солено.

Не повече от 4 часа означава да му плащат по 30-32евро/час, което ми се струва невъзмоно, освен ако не е някакъв тънък данъчен клас. Ама как да е, да не продължаваме една не толкова важна дискусия.

Връзка към мнение
преди 1 минута , tch каза:

Все си мисля, че 90% от пишещите във форума живеят и си изкарват основно парите в България, така че сравненията с Европа ги оставяме настрана. Извън София, защото услугата беше за Варна, средната нетна заплата е 700-800лв. Та 15% от една средна заплата за един ден ми се струват леко солено.

Съгласна съм, но отмина времето, когато тук беше евтино. Цените постепенно ще се изравняват.

Цената не я изчислявай на база средна нетна заплата, защото от това не следва, че и останалите цени са по-ниски било то храни, комунални услуги итн. 

И пак ще се повторя, когато нещо ти се струва скъпо, си вършиш работата сам. На вълка врата му е дебел, защото сам си върши работата... нали?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Катарците ме сурвакаха с променена връзка и само 50 минути време за прикачване. Предният път като беше час хванах полета на магия, сега трябва всички ветрове да са с мен. :lol:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 1 минута , T.E.Lawrence каза:

Катарците ме сурвакаха с променена връзка и само 50 минути време за прикачване. Предният път като беше час хванах полета на магия, сега трябва всички ветрове да са с мен. :lol:

Аз на твое място бих си взела чекиран куфар.... Питай @Mary :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , T.E.Lawrence каза:

Това не ме притеснява, дрехите са евтини

Не ме разбра... Вземи си чекиран багаж... :lol: Mary получи $100 за забавен багаж при 50 минути време за трасфер... :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Е, как, все пак отивам за над два месеца с огромен куфар, ще настоявам за двойно обезщетение. :lol: Очаква се да съм и силвър мембър, ще искам равностойност на килограмите багаж в сребро. :lol:

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 12
Връзка към мнение

ехххх днес след като за малко не ме набиха в ПИБ в The Mall, тъй като исках да подновя sms известяване абонамента ми за Diners, реших да разведря обстановката с пица и сладолед от доминос, ама се оказа, че минали на плащане през epay.bg, които не приемат плащания с Diners - кофти :resent:...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Yavor каза:

ехххх днес след като за малко не ме набиха в ПИБ в The Mall, тъй като исках да подновя sms известяване абонамента ми за Diners, реших да разведря обстановката с пица и сладолед от доминос, ама се оказа, че минали на плащане през epay.bg, които не приемат плащания с Diners - кофти :resent:...

epay.bg приема diners. плащам си битовите сметки така от месеци вече.

Връзка към мнение
4 minutes ago, Гост said:

epay.bg приема diners. плащам си битовите сметки така от месеци вече.

и се плаща 0,95 % такса, при условие че за плащане на битови сметки чрез Diners таксата е 0 %...

 

https://www.epay.bg/v3main/front?p=fee_pay

Връзка към мнение

В подфорума на Diners се коментира. Картата се приема в epay, но не и в новото им ултра-мега-супер-дупер онлайн разплащане. И като стана дума за Доминос и оплаквания, втори пореден път имам проблеми с плащане онлайн (май откакто са въвели новата система само веднъж съм успял) и от чата любезно ми отговориха да си активирам3Д защита и това е причината и колко по-сигурна щяла да ми стане картата. Отговорът на въпроса как без 3Д защита миналия път не ми приеха поръчката, въпреки че банката ми отчете транзакция явно ще остане за друг път...

 

Въобще, май са си сменили виртуалния пос с цел по-ниски разходи, но нищо чудно да им излезе през носа. Харесвах ги в голяма част заради онлайн разплащането, а не като тръгна да правя поръчка да се гледам в порфейла дали ще имам нужният кеш и т.н. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Уф, успях тотално да си блокирам електронния подпис. Така и не разбрах защо ми се блокира ПИН-а, не съм го въвеждал грешно, ама при опита си да го разблокирам явно бях в грешка за втория ПИН и сега подписа е безнадеждно блокиран. Сега ще трябва да се разкарвам да си издавам нов подпис, пък тоя имаше валидност чак до май догодина :(.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 7/19/2017 в 13:16, mililia каза:

Когато, там където стои името със знак Genius, кликнеш се появяват възможности за избор. Една от тях е "Спечелете пари". Когато се отиде на нея се появява линк.

Booking най-сетне се сетиха и за мен и са ми активирали функцията за канене на приятели. Сега в Genius менюто наистина ми се появи "Спечелете пари".

Редактирано от chandni
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 50 минути , chandni каза:

Booking най-сетне се сетиха и за мен и са ми активирали функцията за канене на приятели. Сега в Genius менюто наистина ми се появи "Спечелете пари".

Да да се бяха сетили и за мен, 5 писма им написах и нищо.

Връзка към мнение
преди 5 часа, chandni каза:

Booking най-сетне се сетиха и за мен и са ми активирали функцията за канене на приятели. Сега в Genius менюто наистина ми се появи "Спечелете пари".

А работят ли ти референтните линкове, защото и при мен се e появилa, но поканените така и не получават мейли от booking?

Редактирано от Sju
Връзка към мнение
преди 4 минути , Sju каза:

А работят ли ти референтните линкове, защото и при мен са се появили, но поканените така и не получават мейли от booking?

При опит за споделяне с Gmail дава Грешка 500, моля опитайте по-късно. Но ако копираш директния линк и го изпратиш на приятеля си, след като влезе чрез него, вижда това:

Booking.png.ba72bbfa5b9fb9316bb95a3268c524a8.png

 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@chandni, интересно, при мен не е 10%, а фиксирана сума:

 

15.jpg.a23611425b8bef840caf9c142e6bfd47.jpg

 

Но ще видя и какво ще е съобщението, когато все пак успея да поканя някого.

Редактирано от Sju
Връзка към мнение
преди 1 минута , Sju каза:

@chandni, интересно, при мен не е 10%, а фиксирана сума:

 

15.jpg.a23611425b8bef840caf9c142e6bfd47.jpg

 

Но ще видя и какво ще е съобщението, когато все пак успея да поканя някого.

10% са за новия потребител, на който изпращаш линка. За теб за са по $15, максимум 10 приятели - общо $150.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , chandni каза:

10% са за новия потребител, на който изпращаш линка. За теб за са по $15, максимум 10 приятели - общо $150.

"And your friend gets US$15 too" :biggrin:

 

Редактирано от Sju
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.