Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Публикувано: (редактирано)
преди 25 минути , Raybeez каза:

Много ви благодаря.

Кучето в момента е в операционната, но се смениха плановете - няма да е бъбрек, а простата, което било по-тежко. Не мога да си намеря място от притеснение.

Мен са ме оперирали няколко пъти, единия път даже почти си бях заминал, но пак не съм се притеснявал толкова (сигурно близките ми са, но аз самия не чак толкова много).

Стига де, не мисли лошо!Не напразно има поговорка "ще ти мине като на куче".Животните понасят по-лесно болестите от нас.

Но, ако е проблем с простатата, при кучетата е различно от при хората.В смисъл -много по -сериозно е.

Защото, ако при хората има проблем с уринирането, при кучетата има проблем с чревната проходимост и ако не се оперира навреме, животното загива от чревна интоксикация. 

Тези проблеми ги има при по-възрастните животни, имам приятел ветеринар и той казва, че до 5 годишна възраст ги няма, има ги при по-възрастните индивиди.Кастрирането е и начин на предпазване от болести  на простатата.

Пожелавам ти всичко да мине нормално и Кучо бързо да се възстанови! 

Като казах Кучо, се сетих за едни приятели,  дето на техния Куч викаха гальовно "котьо " и той си умираше от кеф.

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, ven62 каза:

Аз само като видя един банкер по телевизията  (фамилията му завършва на ...ян, не е Ян БиБиЯн, ... първата буква е Х) и усещам как започвам да обеднявам. ;)

Хехе, сега мъдрят  всички разплащания над 1000 лева да минават САМО по банков път.

Така че, представи си какво лапане ще е за банките, няма значение от окончанията. ...

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Хехе, сега мъдрят  всички разплащания над 1000 лева да минават САМО по банков път.

Така че, представи си какво лапане ще е за банките, няма значение от окончанията. ...

 

Кой има пари да си плаща за лобиране при законодателни промени? Отг. : ТЕ ! Сега 1000 лв., след 2-3 год. ще си платят и за 100 лв. сделки по банков път! Кой ще ни защити - мишките, които приемат поправките в законите ли?! Това е капацитета на България, там, в тази сграда. Да им.....капацитета!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
7 hours ago, ven62 said:

Аз само като видя един банкер по телевизията  (фамилията му завършва на ...ян, не е Ян БиБиЯн, ... първата буква е Х) и усещам как започвам да обеднявам. ;)

 

Банкер, ама химик. Химик по образование, ама пък банкер:search:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 6/22/2017 в 19:47, Raybeez каза:

Много ви благодаря.

Кучето в момента е в операционната, но се смениха плановете - няма да е бъбрек, а простата, което било по-тежко. Не мога да си намеря място от притеснение.

Мен са ме оперирали няколко пъти, единия път даже почти си бях заминал, но пак не съм се притеснявал толкова (сигурно близките ми са, но аз самия не чак толкова много).

Rybeez , какво стана, не се похвали, не се и оплака.:O

Връзка към мнение
преди 22 минути , Raybeez каза:

Операцията е минала успешно и сега кучето е на стационар и се възстановява, но не смея да кажа нищо, докато лекарите не кажат, че всичко е окей.

Бързо да минава!:)

Връзка към мнение

Аз да докладвам нещо, което ме издразни адски много, независимо, че завърши ок /но много благодарение на скандалите ,които вдигнах, а никога не съм го правила/ Имахме билет за Нейшънъл експрес - Виктория стейшън- Лутън, за 18часа, неделя. Тъй  като обичам да съм по-ранко, бяхме там преди 17.30, попитахме ще ни качат ли - не можем, пълни сме. Ок, ще чакаме до 18.00. Рейса чинно написан на таблото, аз, мъж ми и още 15 човека си го чакаме. Да, ама става 17.55, става 18.00, става 18.05 - рейс няма. В 18.10 пристига някаква кака шофьорка, бавна и спокойна, абсолютно дебилна и си се мота, съответно вече на таблото беше изписано 18.30. В този момент на мен ми щуква, че вероятно тази кака е за следващия рейс, а нашия го няма. Отваря тя вратата, отиваме всичките 15 човека и тя казва "Само хората за 18.30 да се качат". Аз почвам да кипвам и я запитвам а ние какво да правим? Не знам, не ме интересува, в 18 часа рейса беше канселиран, не мога да ви кача, защото по спирките има хора и те няма къде да седнат. На което аз зяпвам. А какво да правим? Ми не знам, аз не мога да ви кача, друго не знам, питайте някой. Кой да питаме? Ми някой от хората наоколо... Отивам аз при една мадама от "хората в червено наоколо" и вече с повишен тон я питам какъв е този майтап. И тя ми казва - Извинявам се, имам си друга работа... Минават още пет минути, ние си седим, а аз все повече се нервя, продължавам да се разправям с дебилната шофьорка. Разбирала , обаче нищо не можела да направи. Точка. Отивам аз за втори път да вдигам скандал на "човека в червено", и пак ми се казва " ми имам си друга работа, не ме занимавайте". Е, вече полудях, още повече, виждайки, че нещата вървят към спасяване поединично. В 18.20 идва един човек, да види каква е тази суматоха, който явно реши, че ще се опита да направи нещо по въпроса. Разправя се с шофьорката, която ПРОДЪЛЖАВАШЕ да отказва да ни качи, след това й се обади шефа по телефона, ПУСНАХА го на спийкъра, за да го чуе тя какво приказва, тя отново ОТКАЗА!!!! Увещаваха я сума ти време да качи хората за 18.00 часа... Тя кандиса накрая, но качи само определен брой от нас, после по спирките качваше само хора за 18.30. Може да си представите, че си имаше място за всички. Въпроса ми е  Как е възможно това? Да се канселира рейс, да не се уведоми никой , да не се предприеме нищо, никой да не го е грижа ,съответно съм убедена поне 10 човека останаха по спирките да чакат не знам  какво. Рейс категорично нямаше да осигурят. Защо трябваше да се молят на шофьора, за да качи хората? Нима нямат право да им кажат какво да  правят? Що за безумие ...Мисълта ми е, да се има предвид и бек ап план, когато се ползва такъв транспорт , защото , никога не съм вярвала, но такова безхаберие, непукизъм и незнание не съм очаквала да срещна баш в ЮК. За едното нищо щеше да се наложи да изскочим от 100 паунда за такси, и парите за рейса нямаше да ни върнат. ... И когато някой следващия път каже - Ами в България това -онова, ама виж, в Англия /Италия, Франция, Германия/ - друго, ще му се изсмея. С цяло сърце. Наистина не можете да си представите какъв Параграф 22 се беше получил. 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Така се, свикнали сме да се оплакваме и мислим, че само в нашата родна татковина се случват неразбории и безхаберие. А съвсем не е така. Когато пътувахме в Германия, поне три влака закъсняха, а имахме да правим смени. Нищо фатално, но все пак си е случва. На летище Лутън в посока Оксфорд също имаше проблем с автобуса, безкрайно закъснял заради пътен инцидент, но шофьорът на следващия автобус поне беше любезен. И за късмет автобусът беше полупразен.

Люба, радвам се, че при вас всичко е завършило благополучно!

А всичко описано идва да покаже, че нещата никога не се променят напълно и "спасението на давещите се е дело на самите давещи се", т.е. докато не си търсиш правата в подобни ситуации, нищо не се получава.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Минавам да се оплача набързо от мизерниците Booking, които за пореден (и вече последен поне при мен) път се проявиха като абсолютни мишки при възникнал проблем с недобросъвестен собственик. Повече подробности - като приключи цялата сага. Искам да им видя докъде ще им стигне наглостта на тези измекярчета!

 

Едно нещо мога да ви кажа с ръка на сърцето: "За Бога, братя и сестри магеланци, не резервирайте през шибани посредници!!!"

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , Meidj каза:

Минавам да се оплача набързо от мизерниците Booking, които за пореден (и вече последен поне при мен) път се проявиха като абсолютни мишки при възникнал проблем с недобросъвестен собственик. Повече подробности - като приключи цялата сага. Искам да им видя докъде ще им стигне наглостта на тези измекярчета!

 

Едно нещо мога да ви кажа с ръка на сърцето: "За Бога, братя и сестри магеланци, не резервирайте през шибани посредници!!!"

А как?

Аз също съм имал доста разправии с букинг (по отношение я на липсващи, я на некоректни домакини), но все съм постигал своето, включително възстановяване на суми. И досега по-добро от букинг не съм намерил...

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение

Искам да се оплача как в България някои хора се оплакват, че нямат пари, а ги мързи да работят, ама две не виждат. Вчера си загубих цял ден да търся чистачка за апартамента, защото правихме ремонти и е мръсно и прашно. Обяснявам, че няма някаква трудоемка работа, изискваща търкане, пране, местене и т.н. Просто трябва основно почистване на целия апартамент, да се изпрахосмучи, да се обере праха навсякъде, да се забърше и да се изчистят рафтовете, шкафовете и прозорците основно. Всичко е ново. И няма бе. Не искат. Казват ми много работа било. Питам ги колко пари искат, нямало да се навият. Ами че, ако беше чистене за един час, щях ли да си търся чистачка. И аз щях да си го изчистя. Намерих една от познати, която ми каза, че ще ми направи тази услуга да ми изчисти апартамента, разбирате ли, и искаше 100 лв. Много ми се видя, ама викам айде. Цял ден ми скъса нервите днес. Не знам си какво на дограмата не можело да се махне. Трябвало специален препарат. Казах и да си го купи, ще и го платя. Ама тя не знаела точно какъв. Ами аз от Малта ли да дойда да и намеря какъв препарат и трябва. Същата работа с ВиК-то. Трябват ми да вържат една пералня и съдомиялна, ама като чуят, че е само за това и не искат. Чакат и те големите пари. Да ми направят ВЕЦ в апартамента. Много съм им набрала на всички. 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

@Алекс, познавам семейства, ползващи услуги на чистачки в дома си, и в България, и в чужбина. Всички осигуряват препарати, а заплащането за труда е отделно. На мен 100 лв. дори малко ми се вижда за количеството работа, което описваш :) Една българска чистачка в София, доколкото ми е известно, чисти по няколко апартамента на ден, доста по-повърхностно, като си докарва повече от посочената сума.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
2 minutes ago, Sju said:

@Алекс, познавам семейства, ползващи услуги на чистачки в дома си, и в България, и в чужбина. Всички осигуряват препарати, а заплащането за труда е отделно. На мен 100 лв. дори малко ми се вижда за количеството работа, което описваш :) Една българска чистачка в София, доколкото ми е известно, чисти по няколко апартамента на ден, доста по-повърхностно, като си докарва повече от посочената сума.

Ако е описаното от теб е вярно, значи чистачка да си в София.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Абе как малко. Това са 100 лв за един ден чистене. И ние осигурихме препаратите с изключение на този, който не го знаем какъв е. Ако тя има 22 работни дни в месеца, това прави 2200 на месец. Това са си доста пари за България, че и за чистачка. Тук се сещам за един виц. Говорят си две мутри:

- Можеш ли да намериш работа на сина ми. Искам да се научи на труд.

- Няма проблем. Ще идва за по 2 часа и ще му плащам 10 000.

- Е, ама аз искам да се научи да работи. 

- Хубаво де. Да идва за по 4 часа, ще му давам 5000.

- Ти не ме разбра. Искам да се научи на истински труд. Да работи по минимум 8 часа и да взима 700 лв.

- Ти луд ли си. За тази работа хората учат по 5 години :)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Преди 1 час, Sju каза:

@Алекс, познавам семейства, ползващи услуги на чистачки в дома си, и в България, и в чужбина. Всички осигуряват препарати, а заплащането за труда е отделно. На мен 100 лв. дори малко ми се вижда за количеството работа, което описваш :) Една българска чистачка в София, доколкото ми е известно, чисти по няколко апартамента на ден, доста по-повърхностно, като си докарва повече от посочената сума.

@Sju, ти шегуваш ли се? 100 лева на ден за 8 часов работен ден - а това не е работа за 8 часа - е 6.85 евро на час. Според теб е малко? Ако стандартът, който описваш, е реалност, нямаше да бъдем най-бедната страна в Европа. Напълно съм съгласна с вбесяването на авторката. Лично за мен ние не се притесняваме да чистим в чужбина - за малко по-високи ставки и в пъти по-високи разходи, но определено не желаем този труд в България. Срамуваме се от него и го мразим. 

Връзка към мнение

Защо да се шегувам? Усмивката е единствено, защото показвам, че коментарът ми е добронамерен.

 

За чистенето по домовете споменах. Не е задължително чистачката да чисти всеки ден и да е на 100% заетост в месеца, така че бързо направените сметки колко взима на месец може и да не са верни. Но моите наблюдения (за София) са, че този тип труд се заплаща по-различно от споделените по-горе представи. И то за почистване в поддържан дом- прахосмукачка, миене на под, баня, забърсване на прах по мебелите.

 

Имам и още наблюдения, от чистачки. Моя позната, продавачка на обувки, се захвана със свои колеги с почистваща дейност след работа и през почивните дни, за да си докарва, разбираемо, повече доходи. Изтеглиха малък заем, за да купят някаква машина-прахосмукачка, точно за почистване след завършително строителство и за офиси. Подбиваха цените на конкурентите, като само и само да ги наемат, се съгласяваха да чистят за много смешни суми. Не издържаха дълго на усилията, които костваше такова почистване. И машината дори не им помогна, не чистеше прозорци, доста тежка, ръчна работа се оказа. Не съм сигурна дали изобщо изплатиха машината, когато се отказаха. Не ги беше страх от работа. Но при малко по-високи цени никой не ги викаше. В провинциален град. Може би и там са смятали, че за "едно чистене" толкова пари не се дават. Слагам го в кавички, защото понякога е възможно да не си даваме сметка, че нещо наистина е по-трудно и по-тежко, отколкото си мислим. Както и че в България има хора, които работят за 200, има работещи за 2200, предполагам има работещи и за 22 200, но това, че не познавам такива, не изключва съществуването им.

:)

 

П.П. В някоя от темите, отдаващи под наем хазаи споменаха, че викат чистачи в дома си, ще се радвам ако четат и споделят какви суми плащат за почистване те. За сравнение.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И после, защо нямало лекари в България. Ами няма да има.

След като за неквалифициран труд 100 лв на ден са им малко (при това, предполагам, необлагаеми), защо лекарите да са съгласни да работят за 700 на месец, и да ги бият срещу това. То и аз ще ходя да ставам чистачка, м.....  Със сигурност ще си осигуря значително по-бързо финансирането на следващото пътуване.

Редактирано от Lyubina
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Малко от далеко тръгвам. Когато децата боледуват, идва жена да ги гледа-никой няма да ни търпи да си вземаме през седмица, две болнични. Та детегледачката препоръчала на свекърва ми своя братовчедка, която чисти. Свекърва ми решила да ни изненада(не живеем заедно) и я ангажирала да ни изчисти банята, за да я пробваме. Беше й платила 20 лева за тази услуга. Безумно много ми се видя. Аз си викам хора заради прозорците, обикновено си купувам ваучер от сайтовете за колективно пазаруване.

Връзка към мнение
преди 8 минути , Sju каза:

П.П. В някоя от темите, отдаващи под наем хазаи споменаха, че викат чистачи в дома си, ще се радвам ако четат и споделят какви суми плащат за почистване те. За сравнение.

Напълно съм съгласен с тезата ти и ориентировъчните доходи на чистачките в София. За да подкрепя мнението си с доводи ще споделя, че не сме хазяи, но сме си наели фирма за почистване, на която плащаме по 45лв. на посещение веднъж в седмицата за 4 часа и това е оферта с абонамент и фиксирана домашна помощница. Иначе цената е 55лв. за еднократно посещение. Препаратите и уредите за почистване са от нас. Става въпрос за поддържан дом, поне според мен, като се мие пода, банята, тоалетната, бърсане на прах, а често и пускане на пералня/сушилня и сгъване на дрехите. И да кажа, че това не го правим от мързел, а защото си ценим времето, което може да прекараме в по-приятни неща. Също си признавам, че и крайния резултат едва ли ще ни е толкова добър. :)

 А колко е реалното възнаграждение на домашната помощница, което фирмата й дава, зависи от фийдбека на самите клиенти. ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Извинявам се,не съм много компетентен,но искам да попитам-в Малта колко биха ти искали за същата услуга?Питам за чистенето,но можеш да споделиш и за Ви К.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също съм ползвала услуги на фирма за почистване. За цялостно еднократно почистване ми искаха 190 лв., дадох им 200 лв.

Тогава говорихме за почистване на абонамент и таксата беше 100 лв при две посещения месечно или 80-90 лв за едно посещение. Така, че цените на тази  услуга не са ниски. Помня че дойдоха първо двама, но когато видяха, че няма да успеят да свършат всичко повикаха още двама. Работеше собственичката на фирмата, а дошлите да помагат бяха родителите и. В интерес на истината останах много доволна, но работата си беше къртовска и си заслужиха парите. В тази цена влизаха и препаратите.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз плащам 35 лв на почистване, което отнема около 4 часа - а през това време съм някъде, я на плуване, я на кафе и така :). Те си носят и препарати, и уреди за почистване и всичко, което и каквото е необходимо за почистване. Аз само ги посрещам, правя по едно кафе или чай :), и след това си излизам. Като са готови, ми звънят - прибирам се, плащам и си пожелаваме хубав ден и до скоро :).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.