Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

Пробвай с друго приложение с офлайн карти - например Nokia Here или Mapfactor navigator (ползва същите карти на openstreetmaps като maps.me). Виж при тях дали ще го има проблема и ще разберем дали е от телефона или приложението. 

Благодаря! Ще пробвам и с тези приложения. Малко ми е мътно как функционират, че като свикна с нещо ми е трудно да се прехвърля на друго, обаче се надявам да свърши работа.

 

Нещо подобно ми се случи с Гъгъл мапс като запазих някаква област офлайн, ама не разбрах как го оправих, пробвах да ресетна всичко, включително изтрих офлайн картите.

И аз мисля така да направя, ама имам подготвени още два маршрута и ако ги изтрия ще трябва да направя всичко наново. Обаче май това е единствения вариант, щом само при мен не работи. Благодаря за идеята.

Връзка към мнение

Пробвай с друго приложение с офлайн карти - например Nokia Here или Mapfactor navigator (ползва същите карти на openstreetmaps като maps.me). Виж при тях дали ще го има проблема и ще разберем дали е от телефона или приложението. 

 

Пробвах с какво ли не, но явно проблемът е в моят телефон, а не в приложенията.

Оставам с впечатление, че GPS не функционира. Появява се иконката, че търси, но така и не успява да се ориентира. След което иска да се свържа с интернет, за да се определи местоположението.

Прегледах си настройките на телефона и упътването на приложението, но съм до никъде. Направих всичко, което дават като инструкции, но никакъв резултат.

Да имате идея, дали това подлежи на оправяне и въобще някакви предложения?

Връзка към мнение

Lenovo X2-Eu

С коя версия на Андроид си?

Обновяване на версията или на приложението възможна ли е?  

 

Предполагам, че това си го прочела и имаш необходимите отметки?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Специално за този модел нет-а изобилства от споделени подобни проблеми .

До колкото разбирам явно си е масов проблем и изисква намесата на сервизен център :(

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Mary, видях тези инструкции и сто пъти ги следвах с надеждата да проработи.

 

Версията е Андроид 4.4.2. Може и да позволи актуализация на системата, ама веднъж го правих на таблета и така неприятно ми промени интерфейса, че вече не допускам актуализации.

Мапс.ми е с последна актуализация, която направих отново с надеждата да проработи.

 

Абе, явно ще се ходи в сервиза.

Връзка към мнение

Mary, видях тези инструкции и сто пъти ги следвах с надеждата да проработи.

 

Версията е Андроид 4.4.2. Може и да позволи актуализация на системата, ама веднъж го правих на таблета и така неприятно ми промени интерфейса, че вече не допускам актуализации.

Мапс.ми е с последна актуализация, която направих отново с надеждата да проработи.

 

Абе, явно ще се ходи в сервиза.

Колкото и да не ти харесва обновяването, е възможно точно това да е проблема.

Последната актуализация на мапс.ме, може да има насоченост и връзка с последна актуализация на Андроид.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Mary, видях тези инструкции и сто пъти ги следвах с надеждата да проработи.

Версията е Андроид 4.4.2. Може и да позволи актуализация на системата, ама веднъж го правих на таблета и така неприятно ми промени интерфейса, че вече не допускам актуализации.

Мапс.ми е с последна актуализация, която направих отново с надеждата да проработи.

Абе, явно ще се ходи в сервиза.

Аз съм с много стара версия на Андроид, просто телефончето протестира да се ъпдейтне - не е от това проблема. Днес специално го тествах в Италия, защото се сетих, че Италия цитира - нямах проблем, даже много бързо ме намираше (и то при едни стълби, едни чудеса в Позитано...).
Връзка към мнение

С операционна система на четири години и половина, не бих казал, че проблема е в хардуера на телефона. Нормално е тези, които го поддържат да го оптимизират за най-новите версии на Андроид, въпреки че последната версия я има на едва 0.9% от всички устройства...

 

Щом се предлага ъпдейт, бих препоръчал да го инсталирате. Рано или късно трябва да се свикне с по-нов интерфейс, а с него идват и доста други подобрения.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами, проблема със сигурност не е в ъпдейта. Както Funny написа явно апарата дава този проблем. Масово в Интернет има запитвания на потребители, които също не могат да си ползват GPS. На едно място се коментираше, че дава отклонение след удар и аз се сетих, че в действителност си изпуснах телефона и го ударих. Хубавото е, че хората коментират, че е възможно отново да проработи. Но явно не мога повече да разчитам на него да ме ориентира.

Връзка към мнение

Като стана въпрос да споделя, че и при мен го има този проблем, с телефона на мъжа ми. Аз по принцип ползвам моя, но го инсталирахме за всеки случай. И не работи без интернет. А с други навигации работи. Телефончето е старо, с малко памет и не може да се актуализира, не му стига паметта. Не съм търсила проблема, защото основния телефон е моя, но и при мен понякога си губи местоположението, но после се оправя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам ново питане:

Как да направя една снимка да е по малка от 2048 KB, при условие, че тя е 3204 КВ или 3162 КВ.

 

Моля, обяснението да е като за малоумен, тъй като съвсем нищо не разбирам от тази работа. ;)

Ако не го направя не мога да си подам документите за Виетнамска e-visa.

 

 

П.П. Изрязах малко от снимката и мисля, че се получи.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Имам ново питане:

Как да направя една снимка да е по малка от 2048 KB, при условие, че тя е 3204 КВ или 3162 КВ.

 

Моля, обяснението да е като за малоумен, тъй като съвсем нищо не разбирам от тази работа. ;)

Ако не го направя не мога да си подам документите за Виетнамска e-visa.

 

 

П.П. Изрязах малко от снимката и мисля, че се получи.

Ако още имаш нужда, пусни ми снимката на лични и ще ти я направя какъвто размер ти трябва. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вариант 1: Намаляваш размера на снимката. Т.е. ако е 3000х2000 пиксела, намаляваш размера на 50%, размера ще падне чувствително :) Всеки софтуер може да оразмерява. 

 

Вариант 2: Намаляваш качеството на снимката. Увеличаваш компресията, което я прави по-мътна и по-пикселизирана. Звучи сложно, но на практика просто търсиш къде е менюто за quality в софтуера (обикновено е при записване на снимката) и е един прост плъзгач. 

 

Ти си се оправила, но за друг път :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Искам да попитам някой знае ли дали може в държава в Европа да те назначат на стаж(неплатен), без да се налага да имаш виза или постоянен адрес в тази държава. Не знам дали се изразих много разбираемо, но за пример е както в България могат да те назначат на граждански договор. За Германия знам че трябват допълнителни документи, даже и да е неплатена позицията. Някой ако живее в чужбина може и да е наясно

Връзка към мнение

Зависи коя държава :) Може първо да уточниш дали държата е в ЕС или не. За страни от ЕС не ти трябва виза, ако имаш българско гражданство. Не съм сигурна дали за всички страни отпадна разрешителното за работа, но да кажем, че най-вероятно няма да ти трябва и разрешително за работа. Може би ще има изискване да се регистрираш там, ако ще стоиш повече от 3 месеца. Не съм проверявала за други страни, но все си мисля, че би трябвало да е унифицирано на ниво ЕС. Не зная какво разбираш под постоянен адрес, но ако е този, които го пише на българската ти лична карта, то няма да се налага да го сменяш. За мен най-големите трудности изникнаха с откриването на банкова сметка. Общо взето от банката изискват да си вкараш в ред всички необходими документи преди да ти открият сметка. Иначе самият работодател не ми е искал кой знае какви документи освен преведена диплома, копие на паспорт и лична карта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Искам да попитам (Боже, колко сме одъртели и загубили въображение :O) - поканиха ни приятели за абитуриентския бал на сина им. И аз съм в пълно недоумение, какво да взема за подарък. :banghead:

 

Та значи, моля, хората с по-пресен опит или въображение, давайте идеи  :help:

Връзка към мнение

И аз имам същия проблем с братовчед ми, който е абитуриент. Сестра ми е решила да му подари някой грам инвестиционно злато с пожелание да го умножава. Ама аз трябва да измисля нещо... Надявам се и аз на свежи идеи :)

Връзка към мнение
преди 6 минути , Lyubina каза:

Искам да попитам (Боже, колко сме одъртели и загубили въображение :O) - поканиха ни приятели за абитуриентския бал на сина им. И аз съм в пълно недоумение, какво да взема за подарък. :banghead:

 

Та значи, моля, хората с по-пресен опит или въображение, давайте идеи  :help:

Какъв е бюджета? Понеже тук сме с отклонения в пътуванията, а пък и това нещо ми е мерак от много време, какво ще кажеш за това? Ако е скъпо, както предполагам, имат цяла серия надолу и с по-приемливи цени. Подтекста е ясен - да види света, докато бъдещето е пред него и т.н. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За инвестиционно злато ще почака, пък и сигурна съм, има по-подходящи хора за подобни подаръци.

Идеята на Георги ми допада, бюджетът е малко по-надолу.

Проблемът е, че човекът се интересува от музика и не само слуша, но и свири и композира. До колкото знам, едни от любимците му са Nightwish.

А и нямам много време за реакция - има няма 10 дни.

Връзка към мнение

Не знам дали тук е мястото,но бих искала да попитам.
По света има толкова много замъци,цветни градини и паркове,както и часовници.Има ли такива теми?Би ми било много интересно.

Връзка към мнение
преди 35 минути , Lyubina каза:

За инвестиционно злато ще почака, пък и сигурна съм, има по-подходящи хора за подобни подаръци.

Идеята на Георги ми допада, бюджетът е малко по-надолу.

Проблемът е, че човекът се интересува от музика и не само слуша, но и свири и композира. До колкото знам, едни от любимците му са Nightwish.

А и нямам много време за реакция - има няма 10 дни.

Ами това е следващото в редичката: https://www.bookdepository.com/The-Times-Concise-Atlas-of-the-World-Times-Atlases/9780008183769?ref=grid-view&qid=1495137669163&sr=1-1

 

Когато човек има сериозно хоби трябва много да се внимава с подаръка, може да решиш да му купиш слушалки, инструмент и т.н., но почти сигурно това не би бил неговия избор. Ако хобито му е сериозно, няма как ти с твоите десет дни време да постигнеш същите знания, които има той и да избереш нещо, което и той би избрал, но още не си е купил. За съжаление Nightwish не са в турне в момента, един билет за концерт + два двупосочни билета до някъде из Европа за този концерт щеше да е чудно...може би да изровиш някоя друга любима група?

 

преди 10 минути , jungfraujoch каза:

Не знам дали тук е мястото,но бих искала да попитам.
По света има толкова много замъци,цветни градини и паркове,както и часовници.Има ли такива теми?Би ми било много интересно.

За замъци има, малко е старичка:

 

 

За другите неща...не пречи да пуснеш нова :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.