Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

На 8/13/2017 в 13:44, cybersimo каза:

Те стационарните се броят на пръсти, а сега вече без табели може да снимат и на всяка крачка

Просто спазвай ограниченията (до +9 км) 

;-)

+-3 в Кюстендилска област. Лично проверено (имам електронен фиш за глоба). Имаше области, където камерите засичат точните км и няма +-. Някъде в Североизточна България.

Връзка към мнение

@Гост, стискаме палци корпоративния ти филтър да си остане толкова неграмотен. До колкото знам е въпрос на една * да ти се забрани и достъпа до целия сайт от-до :) Ако е направено грамотно, нищо няма да може да те спаси. 

Връзка към мнение
преди 6 минути , Георги каза:

@Гост, стискаме палци корпоративния ти филтър да си остане толкова неграмотен. До колкото знам е въпрос на една * да ти се забрани и достъпа до целия сайт от-до :) Ако е направено грамотно, нищо няма да може да те спаси. 

И аз така стискам :biggrin: Абе ако знаеш колко грамотно е забранен половината Интернет, не знам дали е пропуск или някакъв бъг. Надявам се на последното. И се кефя максимално на престоя си тук. Най-добрата почивка за мозъка ми... 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 7 часа, Гост каза:

И аз така стискам :biggrin: Абе ако знаеш колко грамотно е забранен половината Интернет, не знам дали е пропуск или някакъв бъг. Надявам се на последното. И се кефя максимално на престоя си тук. Най-добрата почивка за мозъка ми... 

Според мене това е някаква грешка, т.е. форума не е забранен. Има нещо, което бърка филтъра, де да знам... 

Аз доколкото разбрах си се оправила с букмарк, нали?

Връзка към мнение
преди 31 минути , neuromancer каза:

Според мене това е някаква грешка, т.е. форума не е забранен. Има нещо, което бърка филтъра, де да знам... 

Аз доколкото разбрах си се оправила с букмарк, нали?

И според мен е така - ти видя снапшотовете... Но не мога да питам IT отдела по разбираеми причини :) 

Да, точно с букмарк влизам, много ти благодаря за идеята!

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
преди 2 минути , Емика каза:

Да я запазя.

 

https://support.google.com/mymaps/answer/3433053?hl=bg&ref_topic=3024924

 

Започни от това и виж дали ще свърши работа. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 27.07.2017 г. в 16:52, Topfly каза:

Милиардер, който позна за дотком балона, нарече биткойн пирамида

 

А междувременно, оттогава биткойна се повиши  5 пъти :smile3: :dancing:

Връзка към мнение

Някой знае ли, дали има стандарт колко градуса трябва да е температурата на топлата вода, доставяна ми от Топлофикация София?

У дома редовно водата е хладка, вместо топла, да не говоря за гореща.

 

И какво следва да се направи по въпроса, защото така или иначе, аз тази вода си я плащам като за гореща.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Lyubina каза:

Някой знае ли, дали има стандарт колко градуса трябва да е температурата на топлата вода, доставяна ми от Топлофикация София?

У дома редовно водата е хладка, вместо топла, да не говоря за гореща.

 

И какво следва да се направи по въпроса, защото така или иначе, аз тази вода си я плащам като за гореща.

За градусите не знам колко трябва да са.Но имах същия проблем.Обадих се на парнаджиите,които отговарят за нашата абонатна станция,дойдоха  регулираха нещо и се оправи

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 7/30/2017 в 23:25, Георги каза:

Абсурд е да имаш изискване за джава плъгини в днешно време...

Само да допълня- изиксванията за компонентите за подписване (Capicom при IE, Java  и т.н при  Mozilla / Google chrome) са от страна на системите които трябва да бъдат достъпени с въпросните електронни подписи. Новите браузъри не поддържат java , което обаче не означава, че Търговския регистър  (например, но и не само) е направил нещо по въпроса. Временно може да се свали по-стара версия на Mozilla ESR 32 bit (евентуано) докато се намери по-съвременно решение. В този смисъл доставчиците нямат разлика. 

Имам и въпрос :-) планирам да направя отдавна мечтан трип в Южна Корея догодина - знае ли някой откъде може да се наеме кола на невероятна цена :-)

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

А аз искам да попитам: При продажба на автомобил, продавача има ли задължение да информира общината - местни данъци и такси. Подадох молба пред кат за да я отчислят. Това достатъчно ли е?

Връзка към мнение
преди 3 минути , rdd каза:

А аз искам да попитам: При продажба на автомобил, продавача има ли задължение да информира общината - местни данъци и такси. Подадох молба пред кат за да я отчислят. Това достатъчно ли е?

Не. Дори и сега нотариусите подават информацията до НАП, а от понеделник ще подават информация и до КАТ, а ако и купувачът, и продавачът са от една и съща община, нотариусът ще може да подава автоматично и заявлениза издаване на СРМПС.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , rdd каза:

А аз искам да попитам: При продажба на автомобил, продавача има ли задължение да информира общината - местни данъци и такси. Подадох молба пред кат за да я отчислят. Това достатъчно ли е?

Пътят на информацията е МВР/сиреч КАТ/> МФ> общини. За нотариусите не знам. Но ако купувачът не е регистрирал колата в КАТ, въпреки задължението си, в общината няма да знаят, че МПС-то е сменило собственика си. Имай едно наум и си пази договора за продажба ако след време ти търсят данъци.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Извинявам се... Естествено, че КАТ подават информацията до НАП, но писах докато говорих по телефона и изобщо не съм обърнала внимание какво съм написала. :)

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

 

Искам да попитам как може да ме абонират към някакъв сайт за игри срещу заплащане, направо са си взели от сметката към Виваком. Има ощипани и с по-големи суми. Звънях в центъра за клиенти - трябвало да пратя смс, че не искам услугата, което няма да върне парите, и да се разправям сама с въпросната фирма доставчик на услугата - т.е. да я издиря, че и да звъня на телефони, които кой знае с каква тарифа са. И защо не вземат да си разтърсят ай-питата и да се спре това. Печели ли от това мобилният оператор (на него се плаща)? И между другото нямаше и да разбера ако нямаше помощ от приятел

Редактирано от Asterisk
  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Asterisk каза:

 

Искам да попитам как може да ме абонират към някакъв сайт за игри срещу заплащане, направо са си взели от сметката към Виваком. Има ощипани и с по-големи суми. Звънях в центъра за клиенти - трябвало да пратя смс, че не искам услугата, което няма да върне парите, и да се разправям сама с въпросната фирма доставчик на услугата - т.е. да я издиря, че и да звъня на телефони, които кой знае с каква тарифа са. И защо не вземат да си разтърсят ай-питата и да се спре това. Печели ли от това мобилният оператор (на него се плаща)? И между другото нямаше и да разбера ако нямаше помощ от приятел

Не знам. Но същото се случи с майка ми, докато се свърже с мен и успя да си навърти 15лв към сметката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , miroslava каза:

Не знам. Но същото се случи с майка ми, докато се свърже с мен и успя да си навърти 15лв към сметката.

Доколкото разбрах дори служителите на Виваком са потърпевши, но решение не предлагат. Какво е при другите не знам, на мен са ми пратили това:

"Uspeshno zaplatihte 6.01 lv. S DDS za uslugata Games http://bit.ly/2z3eCFx . Abonamenta e za 7 dni. Za STOP izpratete STOP 172 na 10237.Info-0882190530"

и това

"Vie uspeshno se abonirahte za FFMOnline Games kam FFMOnline na stoinost 6.01 lv. Blagodarim Vi."

А съобщенията от доставчика на моб. нет никога не ги проверявам и не ме известяват

Минали сме много тънко, дано няма повече. Как да се спрат?

Редактирано от Asterisk
Връзка към мнение
преди 2 часа, Asterisk каза:

Доколкото разбрах дори служителите на Виваком са потърпевши, но решение не предлагат. Какво е при другите не знам, на мен са ми пратили това:

"Uspeshno zaplatihte 6.01 lv. S DDS za uslugata Games http://bit.ly/2z3eCFx . Abonamenta e za 7 dni. Za STOP izpratete STOP 172 na 10237.Info-0882190530"

и това

"Vie uspeshno se abonirahte za FFMOnline Games kam FFMOnline na stoinost 6.01 lv. Blagodarim Vi."

А съобщенията от доставчика на моб. нет никога не ги проверявам и не ме известяват

Минали сме много тънко, дано няма повече. Как да се спрат?

Za STOP izpratete STOP 172 na 10237.Info-0882190530

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , eloena каза:

Za STOP izpratete STOP 172 na 10237.Info-0882190530

Направено, не съм се обаждала. Ама утре пак може да им скимне нещо подобно, това имах предвид

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Asterisk каза:

 

Искам да попитам как може да ме абонират към някакъв сайт за игри срещу заплащане, направо са си взели от сметката към Виваком. Има ощипани и с по-големи суми. Звънях в центъра за клиенти - трябвало да пратя смс, че не искам услугата, което няма да върне парите, и да се разправям сама с въпросната фирма доставчик на услугата - т.е. да я издиря, че и да звъня на телефони, които кой знае с каква тарифа са. И защо не вземат да си разтърсят ай-питата и да се спре това. Печели ли от това мобилният оператор (на него се плаща)? И между другото нямаше и да разбера ако нямаше помощ от приятел

Оспорвай. Ама сериозно. Сигурна съм, че в условията на активацията трябва да изпратиш някакъв текст, който предполагам не си изпратила. Нека направят проверка. И да ти върнат и тия 6.01. Ако са само те, де. 

Да споделя опит с Мтел. Свекърва ми е на прима, с телефон може би Самсунг с големи бутони, никакъв андроид, никакъв интернет. Вика не говоря, а сметката ми намалява. Установяваме, че е активиран Касперски за андроид системи за предпазване от вируси в интернет. В 0.30 ч. получава СМС да активира услугата с текст SAFE. Бабата не го е направила, дори и да иска отдавна е забравила и френския, който е учила. Но те и активират услугата и всяка седмица и взимат по 1.20. Доста седмици. Дъщеря ми проведе доста категоричен разговор с Мтел, направиха проверка, не намериха обратен смс с този текст и възстановиха всички пари. Успех!

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.