Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

Благодаря за споделените лични впечатления от моделите, които носите!

 

 

По отношение на пробването.... да разбирам ли, че вариантът "поръчка онлайн" отпада? И сега се сещам да питам още нещо: купувате ли си един номер по-голяма обувка, заради дебел чорап и прочие, или не е необходимо. 

 

Иначе тези Bestard са... много харесвам обувки от едно цяло парче, а и са набук...

 

Аз смятам, че подобна обувка е сериозна инвестиция и е редно човек да я пробва и да се убеди, че взима правилно решение. Дори и да не говорим за парите, които обикновено хич не са малко, то тръгването с неудобна обувка може да съсипе всичко. Имал съм пътуване, което щеше да се провали, заради неудобни обувки и причиненото от тях неудобство.

 

Относно размера - аз лично (изрично подчертавам, че това е лично мнение) спазвам правилото, че пръстите ми трябва да могат да се движат свободно в обувката с чорап, който смятам да ползвам. Не по-големи, но не и по-малки. Ако ще се ходи по планини, също е важно пръстите да не опират в бомбето, защото при спускане по стръмен наклон ще се предизвикат контузии. Смятам, че посещение на някой от многото магазини за туристическа екипировка ще бъде добра опция човек да се ориентира, а ако има късмета и да попадне на кадърен продавач-консултант ще е още по-добре.

 

За финал ще дам линк с доста добре поднесена информация относно туристическите обувки:

http://www.verticalworld.net/articles/article.php?id=502

 

:)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Някой има ли представа кога ще отваря бензиностанцията на Марешки в София. Някъде бях чел/чул нещо за ноември ...
И ако някой има впечатления от другите му бензиностанции - какви са отзивите за качеството на горивото (мен лично бензинът ме интересува)

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Някой има ли представа кога ще отваря бензиностанцията на Марешки в София. Някъде бях чел/чул нещо за ноември ...

И ако някой има впечатления от другите му бензиностанции - какви са отзивите за качеството на горивото (мен лично бензинът ме интересува)

 

Аз бях мяркал някаква статия наскоро, иху-аху, бензиностанция за рекордите на Гинес и там цитираха ноември, ама като погледнах статията пишеше ноември 2015 :) Та погледни да не си лапнал и ти кукичката. 

 

Наскоро затвориха бензиностанцията му в Габрово, официалната причина е гориво с неплатен акциз. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някой има ли представа кога ще отваря бензиностанцията на Марешки в София. Някъде бях чел/чул нещо за ноември ...

И ако някой има впечатления от другите му бензиностанции - какви са отзивите за качеството на горивото (мен лично бензинът ме интересува)

Още след втория-третия резервоар спряхме да зареждаме. Пробега е по-малък а и при цените на другите не си заслужава чакането..
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здраво!

Искам да купя билет за концерт през юни в Имола. Намерих този сайт www.viagogo.it . Как мислите, сигурен ли е за покупка на билети?

 

Сигурен е, но често продават с прилична надценка. Ако билетите вече са разпродадени може и да нямаш друг вариант де. Най-добре пусни за кой концерт търсиш. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ви за отговорите!

Търся билет за Guns N' Roses в Имола на 10 юни. A в ticketone.it има останали само Вип пакети.

 

Ако официално са разпродадени, то единствения ти шанс са точно сайтове от типа на viagogo, като той е от добрите сайтове за прекупвачи на билети. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тия дни ми дефектира една SD карта. загуби ми се един важен файл - този с акаунти, пароли, ...

Оказа се, че имам поне 32 акаунта в различни сайтове и системи, съответно за всеки - user name, парола, ...

От доста време за такива неща (за криптиране и съхранение) ползвам KeePass 2.30

 

Нещо по-добро?

Връзка към мнение

Нещо по-добро?

Да... Сложни пароли, които в същото време да са "смислени", т.е. да ти "говорят" нещо и да можеш да ги запомниш.  ;)

 

Пример:

Gmail парола - Ven62@Gm@1l#

Fibank - Ven62@F1b@nk#

Yahoo - Ven62@Y@h00#  :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да... Сложни пароли, които в същото време да са "смислени", т.е. да ти "говорят" нещо и да можеш да ги запомниш.  ;)

 

Пример:

Gmail парола - Ven62@Gm@1l#

Fibank - Ven62@F1b@nk#

Yahoo - Ven62@Y@h00#  :P

 

:)

chandni, нямах това предвид.

 

Търся по-добро приложение от това което ползвам (KeePass). Скоро не съм ресърчвал какво казва гугъл по темата, та затова реших да питам тук.

 

Иначе, твоята идея е супер. Преди съм я ползвал (нещо подобно), но вече предпочитам да си ги имам някъде написани.

Отдавам го на нарасналите ми ангажименти и хиляди неща дето трябва да тъпча в мозъка си, а не на това, че започвам да оглупявам и не мога да запомня 20-30 буквосъчетания (символосъчетания)  и тяхното асоцииране с още толкова сайта. ;)

Връзка към мнение

Lastpass като алтернатива, все пак всичко се пази в интернет, keepass не беше ли локално? Често бъркат с попълването на формите в сайтовете, предлагат запазване на парола по места, които не искат парола (това предполагам е по-скоро проблем на разработчиците не сайта), но все пак - криво-ляво ми върши работа. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ви за отговорите!

Търся билет за Guns N' Roses в Имола на 10 юни. A в ticketone.it има останали само Вип пакети.

 

 

Моят съвет е да следиш ticketone във фейсбук, почти сигурно е, че ще пуснат някакви допълнителни бройки в определен момент, най-вероятно няколко седмици преди концерта. Но ако не ти се рискува и дебне, си вземи от viagogo

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Lastpass като алтернатива, все пак всичко се пази в интернет, keepass не беше ли локално? Често бъркат с попълването на формите в сайтовете, предлагат запазване на парола по места, които не искат парола (това предполагам е по-скоро проблем на разработчиците не сайта), но все пак - криво-ляво ми върши работа. 

 

Да, определено са напреднали и то доста. Бях ги гледал преди време.

Блазни ме това, че контрола ще го имам на различни устройства, но пък целия този интерфейс ми се вижда малко претрупан (разбирай - стресиращ).

За това, че ти качват някъде данните ... то google, WhatsApp, ..., ти ги качват почти без да ти кажат, така че...

Lastpass твърдят, че не ти пазят мастер паролата, а само чек сума (hash). Вероятно е така. ;)

Колкото до това да ми попълват формите - не, благодаря.

 

Мерси за подсказката, може би някой ден.

Засега оставам на keepass. Да, локално е.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой случайно да има запазен МР3-плейър, който да му седи неизползваем? Изискванията са: FM радио и издържлива батерийка. 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Да знаете дали има някаква промяна в използването на приложението Maps.me ?

Използвам това приложение за ориентиране в чужбина. До сега работеше перфектно онлайн, но при последното ми пътуване в Италия иска непрекъснато да се свържа с интернет. Естествено там свободен WiFi почти няма, а за да се регистрирам трябва да имам италиански тел.номер, че да ми изпратят кода на него. Така, че в един момент се оказах без възможност за GPS и приложението стана само една карта, но без други възможности. Вчера се прибрах и днес в София също иска да се включа към мобилна мрежа, за да засече къде се намирам. Само с GPS не става.

Понеже наскоро изчистих някои приложения, а други стопирах, не знам дали някое от тях оказва влияние или просто това приложение вече не е офлайн.

Връзка към мнение

 

Понеже наскоро изчистих някои приложения, а други стопирах, не знам дали някое от тях оказва влияние или просто това приложение вече не е офлайн.

Провери да не си си изтрила картите, а също виж и настройките. 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Провери да не си си изтрила картите, а също виж и настройките. 

Картите се отварят, но не мога да установя местоположението си. Показва се съобщение, че търси GPS, но така и не може да се ориентира. От време на време ми се показваше и съобщение да се свържа с интернет.

Щом вляза в хотел и имам интернет веднага почва да работи нормално.

 

Буквално излиза съобщението

Please check your settings and make sure your device is connected to the internet

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Тия дни ми дефектира една SD карта. загуби ми се един важен файл - този с акаунти, пароли, ...

Оказа се, че имам поне 32 акаунта в различни сайтове и системи, съответно за всеки - user name, парола, ...

От доста време за такива неща (за криптиране и съхранение) ползвам KeePass 2.30

 

Нещо по-добро?

 

1password - има го за всички операционни системи - Windows, OS X, iOS, Android. Ползвам го от години и е перфектно.

Връзка към мнение

Картите се отварят, но не мога да установя местоположението си. Показва се съобщение, че търси GPS, но така и не може да се ориентира. От време на време ми се показваше и съобщение да се свържа с интернет.

Щом вляза в хотел и имам интернет веднага почва да работи нормално.

 

Буквално излиза съобщението

Please check your settings and make sure your device is connected to the internet

 

Пробвай с друго приложение с офлайн карти - например Nokia Here или Mapfactor navigator (ползва същите карти на openstreetmaps като maps.me). Виж при тях дали ще го има проблема и ще разберем дали е от телефона или приложението. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Картите се отварят, но не мога да установя местоположението си. Показва се съобщение, че търси GPS, но така и не може да се ориентира. От време на време ми се показваше и съобщение да се свържа с интернет.

Щом вляза в хотел и имам интернет веднага почва да работи нормално.

 

Буквално излиза съобщението

Please check your settings and make sure your device is connected to the internet

Нещо подобно ми се случи с Гъгъл мапс като запазих някаква област офлайн, ама не разбрах как го оправих, пробвах да ресетна всичко, включително изтрих офлайн картите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.