Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

Мдам, разправяйте се до последно, защото това е порочна и измамна практика. Аз видях във фактура, че е направено дарение от служебна сим карта, която седи в чекмеджето на бюрото ми и все още не е отчупена от пластиката, както и е в запечатан плик.

  • Харесвам 5
  • Шок 3
Връзка към мнение
преди 11 часа, eloena каза:

Za STOP izpratete STOP 172 na 10237.Info-0882190530

Това не помогна. След всеки изпратен смс за стоп, започваше отново. Смс-те спряха, когато изключихме интернета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Порових се из нета за тази измама. Доста хора са пострадали. Според мен НЕ ТРЯБВА да се изпраща обратен смс за уж спиране на "услугата".  Именно той активира абонамента. Предполагам, че сумата от 6,01лв. е цената на вашия смс за STOP. Т.е. съобщението от тях "Uspeshno zaplatihte 6.01 lv. S DDS za uslugata Games http://bit.ly/2z3eCFx " е измамно и никакви пари още не са взети. Разчитат на първичната реакция на хората да спрат да плащат за нещо което не искат и да изпратят обратен смс. Това са само мои разсъждения. Аз не бих изпращала никакви стопове и ще побъркам мобилния оператор от звънене.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 4 часа, Raybeez каза:

Мдам, разправяйте се до последно, защото това е порочна и измамна практика. Аз видях във фактура, че е направено дарение от служебна сим карта, която седи в чекмеджето на бюрото ми и все още не е отчупена от пластиката, както и е в запечатан плик.

И какво обяснение ти дадоха, че ми е интересно?

Връзка към мнение

Аз също смятам, че не трябва да се праща есемес, че не искаш активацията на услугата. Без изрично изразено съгласие на потребителя няма договор и следователно не се дължат суми.

В подкрепа на казаното - Закон за защита на потребителите

Чл. 62.  (1) Забранява се доставката на стоки, както и на вода, газ, електрическа енергия, централно отопление, цифрово съдържание или предоставянето на услуги на потребител срещу заплащане без искане от негова страна.

 

(2) При доставка на стоки, както и на вода, газ, електрическа енергия, централно отопление, цифрово съдържание или предоставяне на услуги, които не са поръчани от потребителя, той не е длъжен да възстанови стоката и не дължи заплащане на стоката или услугата на този, който я е изпратил или предоставил.

 

(3) Липсата на отговор от страна на потребителя относно доставката на стоки и услуги по ал. 1 не се смята за съгласие.

  • Харесвам 9
  • Браво 3
Връзка към мнение

Аз последно имах спор със "Софийска вода". Беше преди няколко години.

Но се жалвах на доста места и то без да ходя.

Пусках си оплакванията от компютъра, подписани с електронен подпис. Имат същата правна сила.

Така, че,  @Asterisk , ако нямаш, извади си един електронен подпис  за 20-25 лв. и започвай да ги тормозиш - самите тях, комисия на потребителите, КРС, омбудсмани, ...

 

И не забравяй, най-отдолу да им кажеш, че оплакването ти е електронно подписано и е идентично на листа хартия, който те обикновено очакват.

 

Успех!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

И какво обяснение ти дадоха, че ми е интересно?

Стандартното :)

Отговориха, че е станала грешка в системата и веднага ще я поправят, а аз учтиво отвърнах, че подобна грешка е прекалено странна и ще проверя всички фактури за последните месеци. Не искам да навлизам в детайли относно работата ми и т.н., особено в публичен форум, но открих несъответствия и странни неща и при трите оператора, а съответно след това имаше извинения и компенсации. При един от операторите (не този с дарението) открих и доста сериозно надписване на сметки и фактури, което е продължавало с месеци.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , Raybeez каза:

Стандартното :)

Отговориха, че е станала грешка в системата и веднага ще я поправят, а аз учтиво отвърнах, че подобна грешка е прекалено странна и ще проверя всички фактури за последните месеци. Не искам да навлизам в детайли относно работата ми и т.н., особено в публичен форум, но открих несъответствия и странни неща и при трите оператора, а съответно след това имаше извинения и компенсации. При един от операторите (не този с дарението) открих и доста сериозно надписване на сметки и фактури, което е продължавало с месеци.

Ма как па, винаги грешките са в посока, вредна за потребителя! Как пък, веднъж не се случи обратното - да намалят сметката!:rtfm:

Връзка към мнение
преди 6 часа, ven62 каза:

И не забравяй, най-отдолу да им кажеш, че оплакването ти е електронно подписано и е идентично на листа хартия, който те обикновено очакват...

@ven62, подозираш, че може да има служител, който да не е наясно с електронните подписи и тяхната валидност? Може ли чак такава недоверчивост?! Виж ако сценарият се разиграва в Естония, например, да?! :lol:

Редактирано от rik4o
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Nik каза:

Порових се из нета за тази измама. Доста хора са пострадали. Според мен НЕ ТРЯБВА да се изпраща обратен смс за уж спиране на "услугата".  Именно той активира абонамента. Предполагам, че сумата от 6,01лв. е цената на вашия смс за STOP. Т.е. съобщението от тях "Uspeshno zaplatihte 6.01 lv. S DDS za uslugata Games http://bit.ly/2z3eCFx " е измамно и никакви пари още не са взети. Разчитат на първичната реакция на хората да спрат да плащат за нещо което не искат и да изпратят обратен смс. Това са само мои разсъждения. Аз не бих изпращала никакви стопове и ще побъркам мобилния оператор от звънене.

Мисля, че не е така, защото има потвърждаващ sms от мобилния оператор, че си платил услугата. Освен това има и някакво сходство в номерата -  на оператора е 3598 7123, а на измамниците е 10237, което изглежда системата им го приема като едно и също с 1023 т.е. 7 няма значение:

 

Тия са за разследване, а вивакомците си измиват ръцете с това, че клиентът сам си е поискал услугата според това, което се вижда при тях, но много добре знаят , че не е случайно. Въобще не ми се занимава с нещо, което не би трябвало да е моя работа

1.jpg

Връзка към мнение

Ако искате да си гарантирате спокойствие, решението е да забраните плащанията към Google Play, при това при спрени предходни абонаменти към последния. Не знам дали е ефективно, но звучи обнадеждаващо. За този казус.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте хора, 

Имам нужда от адвокат.  Търся човек с опит в земеделските земи, аренди, наследници и продажби. 

Някой от вас ако е решил успешно такъв проблем, моля да препоръча юрист или фирма или агент по недвижими имоти. 

Ще съм благодарен и с удоволствие ще почерпя. 

Връзка към мнение

Здравейте, съфорумници и луди глави!

Ще попитам нещо по-специфично, някой знае ли от къде мога да си купя свестни мускали за розово масло от София? Тези в подлеза на ЦУМ отдавна не са това, което бяха едно време, а ми трябват за подарък и искам да са хубави. Цената не е бариера. Също бонус въпрос - възможно ли е да се транспортират със самата есенция от розово масло вътре в тях в ръчния багаж или трябва да я махна? Досега само по пощата съм пращал такива подаръци, сега ми се налага да си ги гушкам с мене в ръчния :)

Благодаря :drinks:

Връзка към мнение
преди 33 минути , Eager_Traveler_Paul каза:

Здравейте, съфорумници и луди глави!

Ще попитам нещо по-специфично, някой знае ли от къде мога да си купя свестни мускали за розово масло от София? Тези в подлеза на ЦУМ отдавна не са това, което бяха едно време, а ми трябват за подарък и искам да са хубави. Цената не е бариера. Също бонус въпрос - възможно ли е да се транспортират със самата есенция от розово масло вътре в тях в ръчния багаж или трябва да я махна? Досега само по пощата съм пращал такива подаръци, сега ми се налага да си ги гушкам с мене в ръчния :)

Благодаря :drinks:

Бях виждала магазина на бул. Цар Освободител и го потърсих в нета:

http://bulgarianrose.bg/product/list/category/178

 

Докато търсех открих и това:

https://inaessentials.com/collections/frontpage/products/100-биологично-розово-масло

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

За транспортирането - ако отговарят на изискванията до 100мл в прозрачен плик не виждам защо да има проблем

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 часа, Eager_Traveler_Paul каза:

Здравейте, съфорумници и луди глави!

Ще попитам нещо по-специфично, някой знае ли от къде мога да си купя свестни мускали за розово масло от София? Тези в подлеза на ЦУМ отдавна не са това, което бяха едно време, а ми трябват за подарък и искам да са хубави. Цената не е бариера. Също бонус въпрос - възможно ли е да се транспортират със самата есенция от розово масло вътре в тях в ръчния багаж или трябва да я махна? Досега само по пощата съм пращал такива подаръци, сега ми се налага да си ги гушкам с мене в ръчния :)

Благодаря :drinks:

Виждала съм в аптеката на Хемус с истинско розово масло за 35 лева.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз лично съм поръчвал от www.inaessentials.com и съм много доволен от розовото масло. Самото масло е биологично и има качени сертификати. В блога на сайта има всичко за фирмата, дори интервюта в различни канали, така че със сигурност бих го препоръчал.

 

 

Връзка към мнение

Бързам, така че направи оставям да прочетеш това https://inaessentials.com/blogs/блог/ползите-от-розовото-масло-и-розовата-вода . Но има и още доста полезни свойства. Аз лично го смесвам с крем и го ползвам. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 9.02.2018 г. в 8:11, bay_kolio каза:

Здравейте хора, 

Имам нужда от адвокат.  Търся човек с опит в земеделските земи, аренди, наследници и продажби. 

Някой от вас ако е решил успешно такъв проблем, моля да препоръча юрист или фирма или агент по недвижими имоти. 

Ще съм благодарен и с удоволствие ще почерпя. 

Мога да ви кажа, че земеделската земя освен с аренден договор (мин.5-годишен), може да отдадете и под наем с обикновен договор за наем на земеделска земя за 1, 2, 3 години, като по този начин ще си спестите разходи по вписване в Агенцията по вписванията на арендния договор и ще може да смените арендатора, ако не е сериозен. Аз се чудех кой от двата вида да избера за мой клиент, когато в Добричко, в Службата по земеделие, която регистрира арендните договори, служителките в тази служба  ми казаха, че те лично дават земята си с договор за наем за 1 год. Много по-лек е от арендния и лесно се разваля, ако арендатора не изпълни задълженията си.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

уикенда ще ходим в Благоевград за едно събитие на Американския университет, и ако някой има препоръки за интересни места в града, са добре дошли? :) за разглеждане и в некраен случай - за приятни обяди и вечери :victory:

Връзка към мнение
преди 3 минути , antea каза:

уикенда ще ходим в Благоевград за едно събитие на Американския университет, и ако някой има препоръки за интересни места в града, са добре дошли? :) за разглеждане и в некраен случай - за приятни обяди и вечери :victory:

Стария град Вароша, ако някой е скиор Картала. 

Аз там където и да съм яла все ми е било вкусно... Downtown, Amore, Папараци, Ларж... Е, затвориха ми любимия Old Dublin, но...

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 11.02.2018 г. в 22:55, Емика каза:

Мога да ви кажа, че земеделската земя освен с аренден договор (мин.5-годишен), 

Благодаря Емика,

моето търсене си е за консултация. Арендаторът е сключил кофти договор с друг от наследниците. Казуса е по-скоро какво може да направи при много наследници и подобен договор. Зная че може да се продава земята и като идеална част, ама за това търся хора решавали този проблем. Та аз не очаквам тук безплатен съвет, а по-скоро насоки към специализирани юристи в земеделските бакии. Търсех препоръка за такава фирма или лице, юрист и пр. Ако разрешите ще минем и на лични за детайли.

Отново благодаря

Връзка към мнение
преди 21 минути , bay_kolio каза:

 Търсех препоръка за такава фирма или лице, юрист и пр. 

Вижте тук, стабилна кантора са:

http://ceb.bg/profile/view/tanq-kitik-idp-3531.html

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.