Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

преди 44 минути , miroslava каза:

Ползвам f.lux от години.
...
Най-малкото не дразни да я има, дори напротив.

преди 14 минути , Мирослав Василев каза:

F.Lux е доста известна програма и върши добра работа, като тръгне слънцето да залязва ти променя осветяване на екрана и други.  Iris е българска програма, която стана популярна наскоро и има безплатна версия, но има и платена с повече функционалности. Аз използвам F.Lux и съм доста доволна.

А имат ли тези програмки лесно включване/изключване, защото, доколкото схващам - редуцират синята гама и бих искал, когато разглеждам/обработвам снимки, да мога да изключа?

 

Връзка към мнение
2 hours ago, Фил said:

Искам да попитам някой има ли опит и впечатления от някоя от тези (или други подобни) програми, които (предполагаемо) помагали срещу умора на очите при продължително ползване на компютър.
Става дум за IRIS  и f.lux 

Windows 10, macOS и iOS го имат вградено в операционната система. Не ти трябва допълнителна програма

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 2 часа, Фил каза:

А имат ли тези програмки лесно включване/изключване, защото, доколкото схващам - редуцират синята гама и бих искал, когато разглеждам/обработвам снимки, да мога да изключа?

 

Да, при F.lux с десен бутон на иконката има disable.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искам да попитам, как да си слушам музика от youtube и да се ровя в интернет на телефона си. С андроид съм. Четох да отворя youtube не през приложението, а през браузъра и после някакви уведомления да разреша, но не се справих. Благодаря!

Връзка към мнение
преди 19 часа, Nik каза:

Искам да попитам, как да си слушам музика от youtube и да се ровя в интернет на телефона си. С андроид съм. Четох да отворя youtube не през приложението, а през браузъра и после някакви уведомления да разреша, но не се справих. Благодаря!

С youtube няма да стане. Пробвай AT Player https://play.google.com/store/apps/details?id=com.atpc .

Връзка към мнение
преди 2 минути , stanislavpp каза:

Някой да знае полезно айфон приложение за КАТ камери в БГ ?

Те стационарните се броят на пръсти, а сега вече без табели може да снимат и на всяка крачка

Просто спазвай ограниченията (до +9 км) 

;-)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мислех си за някое  налично симпатично и умно приложенийце, в което са вкарани всички дебнещи точки и хранилки.

Връзка към мнение
преди 17 минути , stanislavpp каза:

Мислех си за някое  налично симпатично и умно приложенийце, в което са вкарани всички дебнещи точки и хранилки.

Waze по принцип има всички камери, дори и някои водачи пускат доклади за хранилки

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 9.08.2017 г. в 21:47, Радослав каза:

С youtube няма да стане. Пробвай AT Player https://play.google.com/store/apps/details?id=com.atpc .

@Радослав, стана. Благодаря! Е, изскачат непрекъснато реклами, но това е цената да слушам музика във фонов режим на телефона.

Връзка към мнение
преди 7 часа, Nik каза:

@Радослав, стана. Благодаря! Е, изскачат непрекъснато реклами, но това е цената да слушам музика във фонов режим на телефона.

Можеш да махнеш рекламите срещу 2.19лв, или ако си с рутнат телефон да ги блокираш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 39 минути , Радослав каза:

Можеш да махнеш рекламите срещу 2.19лв, или ако си с рутнат телефон да ги блокираш.

И аз го дръпнах :) благодаря

Връзка към мнение

Коментирахме по-рано биткойните в темата. Едно едно парче интернет история: https://bitcointalk.org/index.php?topic=137.0

 

Една от първите, може би първата публична транзакция на биткойни за реален продукт - един пич във форум моли някой да му поръча 2 пици за вкъщи в замяна на 10 000 биткойна. Към днешна дата това щяха да са над $40 000 000 :) 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

Ако се има предвид роуминг в ЕС, дъщеря ми беше с предплатена карта. По-точно тя е с Хибрид на Виваком. Има право на безплатни разговори, но имаше проблем с интернета.

Връзка към мнение

Хибрид затова се казва така, защото е странно животно. Според мен се приближава по-скоро до предплатена карта отколкото до абонаментен план, защото си ограничен до определена сума и повече не можеш да говориш след това.

Връзка към мнение

Искам да си поръчам едни обувки от един сайт в който са най-евтини в момента,но този сайт попитах доставят само до Чехия и Словакия понеже е чешки сайт :lol:  Та някой да знае как да стане да ми доставят до България въпреки,че то май ще ми излезе пак същото ако си ги взема от тук,че като платя доставки.Освен ако някой не се намира в тези градове или ще ходи.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Въпрос към програмистите и всеки, разбиращ от софтуер :)

 

Ползвам служебен лаптоп - включително в извънработно време, който има сериозен рестриктивен режим, вкл. Фейсбук и т.н., което не коментирам, право на фирмата е да го прави. Много уебсайтове като Pinterest, продавалници и т.н. са също в списъка, който се обновява.

 

Magelanci не беше в списъка до вчера, когато в един момент при влизане получих съобщение за забрана. Ама не стандартният забранителен екран, а друг - странен. Все едно друг лаптоп се опитва да посети служебен уебсайт - не знам колко нормално го обясних :lol:  Т.е. Your device has been blocked from accessing the XYZ company network for one of the following reasons. Ама аз не опитвам да вляза в собствената си мрежа! Аз опитвам да вляза в Магеланци... 

 

Изчистих бисквитките, рестартирах, направих елементарни филтри - тцъ. Да, обаче - когато цъкна на получено съобщение - получено през gmail пощата ми, хоп-троп влизам :lol: Когато дам copy-paste на отворена вече форумска тема, влизам пак спокойно. През парадният вход - не. 

 

Не искам да питам администрацията на компанията - не ми плащат, за да посещавам форуми :) нищо че аз си го 'плащам' това посещение с милион отработени свръх часове. Искам да питам вас - как да си влизам нормално. Щото очевидно не е забранен уебсайта (забранителният банер е друг по-принцип, както обясних), ама нещо софтуерът си играе с мен... 

 

@Георги? Едно рамо? :) 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

@Rainy решението на твоя проблем е https://www.torproject.org/. Изтегляш браузъра на служебния компютър и повече никакви филтри не те ловят. Единственият недостатък е, че понякога става по-бавно браузването.

Връзка към мнение
преди 13 минути , ShaMan-H_Fel каза:

@Rainy решението на твоя проблем е https://www.torproject.org/. Изтегляш браузъра на служебния компютър и повече никакви филтри не те ловят. Единственият недостатък е, че понякога става по-бавно браузването.

Access denied :lol: Категоричен забранителен банер... 

Връзка към мнение

Аз много трудно решавам проблеми дистанционно, ама я пусни един скриншот от екрана за магеланци и другия? Щом са различни, може да е друга причината

Връзка към мнение
В момента, neuromancer каза:

Аз много трудно решавам проблеми дистанционно, ама я пусни един скриншот от екрана за магеланци и другия? Щом са различни, може да е друга причината

Добре. В лична бележка... 

Връзка към мнение

Аз далеч не бих ти препоръчал дори да се опитваш да инсталираш Тор. На някои места тази технология е с особен статут...

Имам 2 подозрения:

  • или 2 различни филтриращи системи на твоя работодател хващат различните сайтове, което обяснява и различните банери
  • или част от сайтовете ги хваща корпоративния уеб филтър, а дифолтната страница на Магеланци я лови нещо, което е локално на твоя компютър.

Какво можеш да направиш - ако има линк, който ти зарежда сайта, го букмаркни и го ползвай него всеки път. Ще ти създаде неудобството да кликнеш 1 път повече, за да отидеш на форуми...

Връзка към мнение
преди 15 минути , akair каза:

Аз далеч не бих ти препоръчал дори да се опитваш да инсталираш Тор. На някои места тази технология е с особен статут...

Имам 2 подозрения:

  • или 2 различни филтриращи системи на твоя работодател хващат различните сайтове, което обяснява и различните банери
  • или част от сайтовете ги хваща корпоративния уеб филтър, а дифолтната страница на Магеланци я лови нещо, което е локално на твоя компютър.

Какво можеш да направиш - ако има линк, който ти зарежда сайта, го букмаркни и го ползвай него всеки път. Ще ти създаде неудобството да кликнеш 1 път повече, за да отидеш на форуми...

Благодаря ти.

 

Дори не ми и хрумва да заобикалям забраните - е, най в началото имах такива глупави идеи, ама Хасан понякога много глупав.

 

Ако magelanci беше забранен с обичайния банер, нямаше да мога да го припаря - и нямаше да питам тук. В случая съобщението е все едно се опитвам да вляза в корпоративния сайт от чужд лаптоп. Много странно! От мейл чрез бележки влизам и после никакви проблеми... Затова исках да го оправя, ако мога, без да занимавам IT отдела и да си подритвам трудовата книжка... 

 

П.П. Току що направих каквото каза - букмаркнах го, и то с home страница - и си влизам като у дома си.

Когато изпиша magelanci и опитам да вляза стандартно, както досега - забрана :blink:

Благодаря ти!

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.