Прескочи до съдържание

Сицилия - съвети, предложения, маршрути...


Duke

Препоръчани мнения

Това по-скоро е бил неплатен паркинг. Просто там има едни такива просяци, дето са си присвоили територията, помагат ти уж да паркираш и после си искат колкото и ако прецениш..... Ние лично не посмяхме да не им дадем, не се знае как ще си заварим колата.....

Платен беше - имаше бариера даже, а чичковците бяха двама-трима, с билет някакъв ли нещо от сорта... приятно изненадан бях: ))

Неплатен паркинг в центъра на Палермо - моля ти се: )))

Връзка към коментар

Неплатен паркинг в центъра на Палермо - моля ти се: )))

Има, има! Няколко такива даже. Навсякъде в Сицилия има безплатни паркинги. За 2 седмици само веднъж сме оставяли колите на платени. Но са ги накацали описаните по-горе типове и си събират парса, но дребни пари. Но...щом този е бил с бариера, може и да е бил платен.

Връзка към коментар

Засърбяло ме е нещо да паля гуменките покрай празниците през март, съответно с някой и друг ден отпуска се събира седмица. Много набързо искам да ви питам как е Сицилия през март, като интереса основно ще е в природа и обикаляне? Струва ми се малко раничко, а и винаги съм искал да се кача на Етна, а това през март май е невъзможно...

Връзка към коментар

По принцип на изходната точка за  Етна има ски курорт, т.е. колкото и да е на юг би трябвало да има сняг. Аз бях там в началото на май и имаше сняг около пътя - горе долу /колкото и да е относително/ снегът беше приблизително колкото би бил на българска планина към средата на юни. Не знам колко ще става за пешеходство prez mart, но като знам каква върволица от хора има, може би ще е нещо като зимно качване на Черни връх т.е. достатъчно утъпкано и не особено сложно. Освен това има едни камиончета 4х4 с които може да  се качиш по лесния начин без ходене, и предполагам ще си работят/или алтернативни ратраци например/. Не съм чел какво е дискутирано до тук, но максимално може да се качиш до малко под 3000 м н.в. до едни пушещи кратери. От там нататък качването е забранено, а и опасно. Стига да е достъпно мисля, че си заслужава.

post-1072-0-23130600-1420739850_thumb.jpg

post-1072-0-51694400-1420739850.jpg

post-1072-0-06303700-1420739851_thumb.jpg

post-1072-0-26506000-1420739851.jpg

post-1072-0-39255500-1420739851_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Страхотна тема, много полезна информация намерих. Но все още имам няколко въпроса. Ще се радвам ако някой ми помогне

С жена ми купихме билети от 18 май до 30 маи - Кацане Малта и заминаване Катания. Мислим за следната програма:

2 дена в Малта, като единият ден хващаме обикалящите автобуси -(Малта sightseeing bus) чудим се между синята или червената линия? И втрорият ден Гозо. След това заминаване към Сицилия, единият вариант е вземане на самолет до Палермо (raynair) 2 Нощувки там, след това Cefalu 1 нощувка и 1 нощувка в Capo d'Orlando - после до Таормина 3 нощувки (разглеждане на Етна) и 3 нощ. в Катания - и разходка до Ното. Всичко това с автобуси.. Според вас, възможно ли е.. Притеснява ме автобусният транспорт. Или бихте взели рент.а кар? Моля, споделете вашето мнение.

Връзка към коментар

В Малта за два дни могат да се видят много неща. Аз разгледах Валета, Гозо и Мдина с карта за градски транспорт.

 

Що се отнася до Сицилия, тя може да бъде конструирана по безброй начини. За десет дни ще видите и много, и малко. Островът е дестинация за много посещения. Главното е да изберете с кола под наем ли искате, или с обществен транспорт, като и двата варианта имат плюсове и минуси. По принцип автобусният транспорт е много добре уреден (с изключение на този до Етна), автобусите са нови, снабдени с касови апарати за издаване на билети, не стачкуват, спазват си разписанията, шофьорите са убавци, облечени във формени ризи и костюми, автобусите имат електронни табла за маршрута.

 

Какво по-романтично от жп пътуване между Палермо и Чефалу- линията следва брега на Тиренско море. Чудно красиво е, а е и пълно с чудни места за слизане, откриване и пътешестване.

 

Щом ще отпътувате от Катания, дали не е по-добре първо да летите от Валета до сицилианската столица Палермо? Като ти узрее програмата, копирай я тук, да й направим фините настройки.

Редактирано от maialearrosto
Връзка към коментар

Страхотна тема, много полезна информация намерих. Но все още имам няколко въпроса. Ще се радвам ако някой ми помогне

С жена ми купихме билети от 18 май до 30 маи - Кацане Малта и заминаване Катания. Мислим за следната програма:

2 дена в Малта, като единият ден хващаме обикалящите автобуси -(Малта sightseeing bus) чудим се между синята или червената линия? И втрорият ден Гозо. След това заминаване към Сицилия, единият вариант е вземане на самолет до Палермо (raynair) 2 Нощувки там, след това Cefalu 1 нощувка и 1 нощувка в Capo d'Orlando - после до Таормина 3 нощувки (разглеждане на Етна) и 3 нощ. в Катания - и разходка до Ното. Всичко това с автобуси.. Според вас, възможно ли е.. Притеснява ме автобусният транспорт. Или бихте взели рент.а кар? Моля, споделете вашето мнение.

 

Времето е достатъчно за добра обиколка на Сицилия. Два дни в Малта са напълно достатъчни, но ползвайте автобусите от градския транспорт - за какво са ви тези скъпи туристически автобуси? За Сицилия, горещо препоръчвам рент-а-кар, за да сте независими от прищявките на градския транспорт. Сицилия не е Италия! Грехота е да не посетите Агридженто и Сиракуза и в този смисъл не виждам особена причина от нощувката в Capo d'Orlando, а трите нощувки в Таормина ми се струват излишен разход на време и средства, защото май Таормина е най-скъпото място в Сицилия. Погледнете обиколката, която направих миналата година. Препоръчвам...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря Ви за бързите отговори и отново за страхотната тема за Сицилия. Нямаме търпение да я видим.

 

Почти сме на финала с програмата и мисля, че ще изглежда така.

 

2- Дни в Малта- Като за тук се чудим дали и  двата дни с туристически автобуси(един ден из големия остров, някоя от двете линии ще изберем и втори ден Гозо) или сами първи ден да видим Валета и Мдина и ако остане време и още нещо, а вторият ден - Гозо, но с обществения транспорт. Това ,което прочетох е че общ. транспорт е добре уреден, предполагам ще има автобуси от Валета до Мдина. Искаме да разгледаме максималното за два дни там и се чудим все още кое да изберем и кои забележителности да подберем.

След Малта, купуваме самолетни билети до Трапани(с Раян) - трансфер до Палермо. За там сме предвидили  2 нощувки (но реално е около ден и половина),като искаме  да разгледаме и Манастирът в Монреале ( това, доколкото прочетохме е нещо като предградие на Палермо,близо ли е и с автобус ли се стига?)и Катакомбите на Капуцините?  

След това мислим 1 нощувка в Чефалу  -мислим с влака да стигнем до там или с автобус.

Следваща спирка мислим да е  Таормина. Чудим се дали да не минем през Месина за 1 нощувка. Вие какво бихте ме посъветвали? Или направо към Таормина за 2 нощувки (релакс, плаж:) -> После Катания -2 нощувки, като единият ден ще отидем до Етна.След Катания мислим за Сиракуза  и Ното -дали ще успеем да ги разгледаме в един ден ? Мислим  за 1 нощувка в Сиракуза) и обратно към Катания още 1 нощувка  и после отпътуваме към вкъщи :)

 

Хотели: Помагайте с хотели. гледам почти навсякъде по-малко от 80-90 Евро за нощувка не намирам.. скъпи хотели ми се виждат..  Как избирате  хотели вие? - Ние искаме да са на централно място (колкото е възможно по-близко до централните алеи/улици, вечерта спокойно да се разхождаме) да е чисто и прилично и да са с отделни бани,че гледам има доста с общи.

18-20.05 - 2 нощ. - Малта (чудим се за хотел във Валета (ако сме с гр.транспорт)или Слиема (ако сме с туристически автобуси)

20 - 22.05 - 2 нощ. - Палермо (близко до via Roma или Vittorio Emanuele)

22 - 23.05 - 1 нощ - Чефалу - (още не съм гледал хотели)

23 - 24 - 1 нощ - Чудим се за Месина? или директно до Таормина (не съм гледал за транспорт) 

24-26.05 - 2 нощ Таормина

26-30.05 - 4 нощ - едната ще е в Сиракуза (ще съчетаем с обиколка към Ното), другите в Катания.

 

Как мислите  след Палермо да взема ли рент а кар  или с градския транспорт (автобуси или влакове да продължим? Как смятате,че е най- добре, в общ.транспорт дали няма да е лудница, като се качваме с куфари, багажи...?

 

Извинявам се за хаотичното описание, но и на нас ни е още каша и не сме много наясно .

Ще очаквам вашите мнения

Благодаря предварително! 

Връзка към коментар

За Малта - спокойно за един ден се гледа Валета и Мдина. На втория ден доразглеждате каквото е останало във Валета и градския транспорт до фериботното пристанище, откъдето вземате ферибота до Гозо.

 

За Сицилия - както каза брат Дюк горе, кола под наем е най-доброто, но ако не ви се занимава, общественият транспорт е добър, дори по-добър отколкото на "континента".

 

За Монреале - общините на Палермо и Монреале са се разбрали за парите и автобус 389 вече работи, така че си го вземате от piazza Indipendenza в Палермо и слизате пред базиликата в Монреале, на цената на един билет (източник: http://www.palermotoday.it/cronaca/amat-attivo-bus-palermo-monreale.html). За капуцините - маайте гащи пеша в Палермо. Пътеводителите лъжат, че е далеч. От цитирания площад до Манастира на капуцините лично аз стигнах пеша за 15-20 мин, без да си давам зор.

 

За Йонийското крайбрежие: Месина, Таормина - два-три дни в Таормина? Хм... Лично аз бих избрал Катания по ред причини за изходна база. Морето през май може и да не е топло за плаж.

 

За Сиракуза и Ното - напълно е възможно да се видят за един ден, но това е непълноценно претупване на Сиракуза, за което може и да съжалявате. Силно препоръчителна нощувка в Сиракуза, оттам Ното, защо не и Модика, Рагуза и други барокови градчета.

 

Отново за рентакара - ако си добър шофьор и парично можеш да си го подволиш, не се замисляй, мятай се в него. Впрочем, много туристи като слязат на летищата било в Трапани, било в Катания, тутакси отиват в компаниите за коли под наем. Колите са малолитражки и дори и едри люде като холандци и норвежци ги вземат, тъй щото цена и габарити за паркиране са по-добри от другите класове коли.

 

Лично аз съм разглеждал не малко от Сицилия посредством влакове и автобуси, но подсъзнателно винаги съм искал рентакар. Причината - доста (според мен) коли са чукнати, огънати, с вдлъбнатини, както и час пик в уличното движение в Палермо е... леле-мале...

 

За хотелите - в тази тема има няколко подбрани, както и в хотелската секция на "магеланци.ком", на адрес: http://magelanci.com/forum/42-%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D1%80%D0%B5%D0%B2%D1%8E%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D1%85%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%B8-%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8/

 

Желая успех, като се върнете, да си напишете отчета. Има кой да му се радва. Buon viaggio!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравей Дан, ще ти дам някаква информация, която ще ти бъде от полза в случай, че се придвижвате с градски транспорт. Аз по този начин направих обиколката и с оглед на местата, които ще посещавате мисля, че ще се справите и без рент-а-кар.

Трапани като град сам по себе си си заслужава посещение, но след като сте решили да го пропуснете и направо да се спрете на Палермо, добре.

В Палермо търсете хотел в центъра, като избягвате зоната около централна гара. Аз специално бях там, но районът изглежда леко страшен, тъй като е от емигранти. На мен ми костваше прибиране по светло, иначе нямаше проблеми. Районът на гарата обаче е удобен от гледна точка на придвижване до други места, тъй като там е и автобусната гара. Приятно е в района около театро Масимо.

Самото Палермо се обикаля пеша и не ви е необходим транспорт. Ден и половина е напълно достатъчен, за да рагледате града. Ако обаче решите да отскочите до Монреале и Мондело времето няма да стигне. За тези неща ви е необходим и градски транспорт, а той въпреки че го има не е особено сигурен. Правилно си се ориентирал към отсядане в близост до ул. Рома, но и ул. Македа също е от основните артерии. В момента не се сещам какво имаш пред вид под отсядане на Виторио Емануеле, но си мисля, че това е в близост до гарата. Между другото Македа и Рома започват от гарата, така че отбягвайте само района от страната на гарата.

Що се отнася до Катакомбите на Капуцините. Те се намират между Монреале и Палермо, в близост до Палермо. Аз ходих пеша, но си е ходене. Много исках да го видя, но сега след като съм го посетила бих казала, че съм могла да мина и без това. Влизаш из едни нови подземия и обикаляш по коридори като минаваш покрай мъртви. Не са страшни, като кукли са, но са си мъртъвци. Помислете дали си заслужава преживяването. Не е дори като гробище, на което да се възхищаваш на изкуството в надгробните плочи. Просто все едно си на посещение в мавзолей, само дето в катакомбите са хиляди мъртви.

В Чефалу аз ходих с влак от Палермо за един ден. Пътуването е около 2 часа. Според мен, ако сте с обществен транспорт нощувайте в Палермо и направете еднодневна екскурзия до там. Палермо е по-добър град от логистична гледна точка за придвижване до източната част на острова.

На ваше място аз не бих отседнала в Таормина, а бих направила следващото пребиваване в Катания и от там с еднодневни преходи до останалите места. Таормина е хубаво градче, приятно за разходка, малко и компактно. Можете да направите еднодневен тур до Таормина от Катания с влак и да включите и плаж.

За Ното и Сиракуза в един ден с градски транспорт ще е трудно, но не и невъзможно. С автобуси рано сутрин от Катания отивате до Ното и след като го разгледате за 2-3 часа се придвижвате отново с автобус до Сиракуза. При слизането от автобуса обаче се информирайте за разписанието на всички автобуси, за да знаете как да разпределите времето.

Катания също се обикаля пеша. Пак избягвайте района на автобусната гара и жп гарата. Просто е грозен и има жилища, наподобяващи панелки. Минавала съм го пеша, не е страшно но няма какво да се прави.

 

За Етна - от хотела можете да наемете фирма, която да ви организира посещението.

Определено морето през май няма да е за къпане. Аз бях там през юни и хората висяха на плажа, но не влизаха във водата.

 

А на мен много ми се иска да отида с рен-а-кар в Сициля, но да се забия във вътрешността, където няма туристи и просто да се впиша в местния бит. Там е много интересно, но обикновените туристи обикалят крайбрежието на острова. Та в тази връзка можете да се справите и с градски транспорт, особено при програмата, която предвиждате.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това е най-страхотната тема за Сицилия, която намирам с най-отзивчивите и приятелски настроени „магеланци”.

 Дойде ред и на отдавна мечтаната Сицилия. На 14 май отпътуваме със сина ми с  полет Букурещ-Катания. Направила съм план, който не е окончателен и може да претърпи корекции. По време на престоя ще използваме обществен транспорт. Обръщам се към вас за съвети, информация за транспортни връзки, места за хапване, идеи и каквото се сетите и имате желание да споделите.

1. 14.05 – към 13 ч. пристигане в Катания и от летището веднага отпътуваме за Палермо.

2. 15.05 – Палермо и Монреале

3. 16.05 – Преди обяд ще се пообиколим в Палермо и към обяд автобуса за Катания

4. 17.05. – Ден посветен на Ното. Четох, че точно тогава се пада техния празник Infiorata и много искам да бъдем там на този ден. Можем ли, според вас да вместим и още нещо в програмата, ншкое близко красиво местенце? Лошото е, че е неделя и транспортът е много разреден. Ако не, връщаме се в Катания да разглеждаме. 

5. 18.05 – Пътуване и разглеждане на Сиракуза.

6. 19.05 – Таормина. Тук вече много искам да поразгледаме наоколо - Giardini Naxos, Castelmola, Isola Bella. В интернет четох за Get On Get Off, които имат организирани турове – 2 линии. Линия  А - СПИРКИ : Chiesa San Giovanni - Terminal Recanati - Palazzo Paladino - Chiesa di San Giovanni

Capo Taormina - Isola Bella - Caparena - Letojanni/Mazzeo - Taormina Centro - Castelmola - Terminal Bus Pirandello Taormina; Линия Б- Таормина – Кастелмола. Някой ползвал ли е тези туристически автобуси, има ли смисъл или е загуба на време?

Етна ще я видя отдалеч.

7. 20.05 – За този ден не ми е ясна програмата. Искам да отидем до Месина, но в темата никъде не видях нищо. Никой ли не е посещавал този град, не си ли заслужава да се ходи до там за сметка на друго по-красиво и атрактивно място? Моля ви за някаква информация!

8. 21.05 – До обяд ще подишаме аромата на Катания и след обяд – полет до Букурещ

Долу-горе това е програмата. Запазили сме 2 нощувки в Палермо, хотел Hotel Del Centro -Via Roma, 72 и 5 нощувки в Катания - B&B XX Miglia -Via Monsignor Ventimiglia, 99. Май избора в Катания не е много удачен, четох във форума инфо от  maialearrosto, че районът е слабо осветен, но толкова ли е страшно? Лично най-много емигранти и съмнителни типове съм виждала в Милано, дори не в Неапол. Но все пак ще се разхождаме вечер, ще вечеряме на различни места из центъра и малко започнах да се притеснявам.

Очаквам мненията ви, за което искрено благодаря! :)

Връзка към коментар

Здравей a6olq , 

Не те съветвам да отделяш време за Месина. Ако имаш време го използвай за Рагуза Ибла, Шикли, Модика или нещо друго, за което ще чуеш на място. Месина е индустриален град и е безмислено да си губиш времето в него. 

Не знам какви са тези автобусни линии за Таормина, но не ти трябват. От Катания можеш да идеш с влак до там и всичко се разглежда пешеходно. На връщане или пък още на отиване можеш да разгледаш и Джардини Наксос, но то си е плаж и хотелчета нищо специално. 

Чудя се за себе си дали си заслужава да ходиш до Палермо за ден и половина там. Има вероятност да се шокираш от него. Трябва време за да почувстваш града и да го обикнеш. За толкова малко има вероятност да усетиш само клаксоните на колите и мръсотията по улиците. Все пак ти си реши. Аз харесвам много Палермо, но в първия ден бях изпаднала в шок от ситуацията там. Трябваше ми време да го преодолея.

 

За храна задължително опитайте каньоли сичилиани и гранита в Катания. По заведенията не пропускайте да опитате паста със сепия. Майстори са и на пастата с патладжан. Сладолед Пистакио също. Абе, където и каквото ви хареса, опитвайте. Сицилианците са добри кулинари.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здрасти,a6olq,

 

Програмата е доста добре балансирана и написана. Искам и аз на нея... :) Ще си я препиша.

Когато споменах за района на гарата в Катания, имах предвид следното:

 

Човек пристига на авто- или жп гарата и се мята на градския транспорт, за да си стигне до къщата.

 

Ако решим пеша да се движим от гарите към главната улица "Етнеа", пътят най-често минава по Корсо Мартири дела либерта и Корсо Сичилия. Участъкът по "Мартири дела либерта" е съмнителен по тъмно за сама жена. За само прасе (за мене) си е добре.

 

Желая успех и много ядене и пиене! Уф, винаги се връщам по-дебел оттам. Няма на света по-хубави сладки от сицилианските...

 

 
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Има моменти, в които нашият удобен конформизъм ни задушава. Какво е лекарството: пътешествие, естествено. Бидейки почитател на Рим и Палермо, най обичам градския транспорт, с обикновените, с истинските хора. Надявам се, че гледахте "Gente di Roma"... Потресаващ (за мен) филм!

 

Горещо препоръчвам вашето пътуване от Палермо до Монреале и обратно да е с автобус 389. О-о-о! То е нещо специално. То е толкова хубаво, че ви осигурява допир с миризмите, темперамента и духа на сицилианците. Зарежете пътеводителите. Застанете тело в тело, лакти в лакти, бутане в бутане.

 

На долната снимка прекрасната ми другарка Аросто невярващо гледа как пожарна от Палермо, с надути сирени и "на буркани", си сваля огледалата за обратно виждане и се разминава с автобус 389 при началната му спирка в Монреале. Безценно... :lol:

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

същия съвет и от мен-не губете време за месина. рагуса, модика, калтаджироне, шикли, ното...което и да добавиш няма да сбъркаш. Катания и Сиракуза са прекрасни! И в двата града, Палермо също, се впуснахме и в нощния живот, нито за момент не съм се чуствала застрашена. Таормина също е красива, прекалено много тълпи, но красива, разглежда се бързо. За автобуси и влакове не мога да съм полезна, щото джитках с рент-а-кар, но това пътуване в ден 6ти ми е непонятно. Това са, как да се изразя, това са малки курортни плажни селца, гледки, да прекрасни гледки...но тя цяла сицилия е една прекрасна гледка, използвай този ден за нещо друго. риба меч и стек от конско месо в Катания, е и не само там де! колко с годишен сина ви? аз също бях с моя син и нах-добрия му приятел, те бяха на 24 мин. година.

 

https://www.google.bg/maps/dir/37.5036559,15.0888605/37.5049624,15.086822/37.5076263,15.0861676/37.5067029,15.0888283/37.5051156,15.0911458/37.5031439,15.0903118/37.5029622,15.088828/@37.5051645,15.0888548,18z/data=!4m2!4m1!3e2

 

това е най-наситения откъм ресторанти, тратории, барове и кафенета район на катания, проверено :) видях къде ви е хотела, както се казва, на правилното място сте.

 

https://www.google.bg/maps/dir/38.1248731,13.3588276/38.1226667,13.3637853/38.1196019,13.365998/38.1189266,13.3665559/38.1187072,13.3667597/38.1168164,13.363466/38.1168502,13.3607301/38.1244079,13.3558393/38.1254207,13.3584356/@38.1242981,13.3586931,16z/data=!4m2!4m1!3e2

 

това е за Палермо. има две улички с много хубави барове с музика на живо - основно джаз и блус, извън картата:

 

https://www.google.bg/maps/dir/38.1162352,13.3587304/Via+dei+Candelai,+89,+90134+Palermo,+%D0%98%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%8F/@38.1165939,13.3561126,17z/data=!4m8!4m7!1m0!1m5!1m1!1s0x1319ef601ec7be4b:0xed18f99d669a5055!2m2!1d13.3584193!2d38.1165897

Редактирано от palia4i
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Как мислите  след Палермо да взема ли рент а кар  или с градския транспорт (автобуси или влакове да продължим? Как смятате,че е най- добре, в общ.транспорт дали няма да е лудница, като се качваме с куфари, багажи...?

 

 

 

вземи си рент-а кар за цялата обиколка из сицилия, какъв е смисъла само за част от маршрута. в сицилия се кара без проблем, натоварено е в градове като палермо и катания, но ако внимаваш, нямаш грижи. прав е duke за таормина, излишно много време там, а е и най-скъпо. посъбери ги малко тези нощувки. месина, както вече писахме доста хора, може да я пропуснеш спокойно.

за хотели: в катания и палермо уцелих някаква "10ка" от тотото съвсем случайно, ето:

 

палермо: има паркинг на 50 м. от хотела, за гостите, цена 10 евро/24 часа

 

https://www.google.bg/maps/place/Hotel+Columbia/@38.11647,13.359557,18z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x1319e58abd3c41c5:0xf04e3989bb8efe24

 

катания: паркира се във вътрешния двор, 5 евро/24 часа. огромни стаи, около 40 кв.м., сара е страхотна

 

https://www.google.bg/maps/place/Bed+%26+Breakfast+Civitas+Catania/@37.503352,15.091457,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x1313e331e5efa2c5:0xfb9be8fc4ee8551d

Редактирано от palia4i
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

напълно съгласна и с двата съвета!

1.  катания, нощувайте там!

2. да направите сиракуза и ното в един ден за мен е ...за можене, може, но да се претупа сиракуза, тя е толкова прелестна! комбинирайте ното с рагуса и с модика, никакъв проблем

За Йонийското крайбрежие: Месина, Таормина - два-три дни в Таормина? Хм... Лично аз бих избрал Катания по ред причини за изходна база. Морето през май може и да не е топло за плаж.

 

За Сиракуза и Ното - напълно е възможно да се видят за един ден, но това е непълноценно претупване на Сиракуза, за което може и да съжалявате. Силно препоръчителна нощувка в Сиракуза, оттам Ното, защо не и Модика, Рагуза и други барокови градчета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

18-20.05 - 2 нощ. - Малта (чудим се за хотел във Валета (ако сме с гр.транспорт)или Слиема (ако сме с туристически автобуси)

20 - 22.05 - 2 нощ. - Палермо (близко до via Roma или Vittorio Emanuele)

22 - 23.05 - 1 нощ - Чефалу - (още не съм гледал хотели)

23 - 24 - 1 нощ - Чудим се за Месина? или директно до Таормина (не съм гледал за транспорт) 

24-26.05 - 2 нощ Таормина

26-30.05 - 4 нощ - едната ще е в Сиракуза (ще съчетаем с обиколка към Ното), другите в Катания.

сега виждам, че и в чефалу сте предвидили нощувка. защо ви е? чефалу се разглежда за половин ден, поне на мен беше повече от достатъчно, оттам до катания са 2 часа по магистралата. май месец е светло, и по-късно да тръгнете, тъкмо за вечеря към 20 часа сте в катания :) след палермо имате 8 нощувки общо!! заделете 2 нощувки за сиракуза - за да можете 1 ден да разгледате сиракуза и един ден да слезете надолу към ното, модика, рагуса и т.н. и поне 5 за катания - тя е прекрасна отправна точка за много места: таормина, калтанисета+вила романа, обиколка на подножието на етна - бронте+рандацо и т.н. и т.н....

Връзка към коментар

https://it.foursquare.com/v/trattoria-del-cavaliere/4bfa71dcb182c9b676477a5a

 

https://foursquare.com/v/wine-bar-razmataz/4d978e0baf3d236a023127c7

 

....и двете най-любими места в катания, на 77м едно от друго...как да не се влюбиш в този град :)

 

https://www.google.bg/maps/dir/Via+Montesano,+17,+95131+Catania+CT,+%D0%98%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%8F/Trattoria+del+Cavaliere+di+Cocola+Vincenza/@37.5066302,15.0865548,19z/data=!3m1!4b1!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x1313e32c4688708b:0xbf11b42d05c3eddc!2m2!1d15.08697!2d37.50643!1m5!1m1!1s0x0:0x4b5829bb934b2e2!2m2!1d15.087293!2d37.50688!3e2

Редактирано от palia4i
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

 

Благодаря Ви за съветите, наистина са много полезни. 

 

Времето наближава и се спряхме на следният маршрут:

 

18.05 - 20.05 - Малта - разглеждане с bus sightseeing malta

20.05 - 23.05 - летим до Палермо (по-скоро до Трапини с raynair) хотелът ни e *1*7*4* Via Roma  - ул. Via Roma n.174, La Kalsa, 90133 Palermo, Italy.  предполагам, че трябва да хванем бус, но не съм гледал още на каква спирка трябва да слезем. http://autoservizisalemi.it/tratte/aeroporto-trapani-birgi/

В Палермо ще бъдем 3 ношувки. Единият ден ще отидем до Чифалу с влак

23.05 - 26.05 - Палермо - Сиракузо. - с interbus пристигане. Направих резервация на следният хотел: Casa Vacanze Ortigia Island .- ул. Salomone 35 Ortigia 96100 Siracusa ... според вас на добро разположение ли е от центъра на Сиракузо... Единият ден ще гледаме Сиракузо. другите дни. Модика, Ното и Рагузо.

26.05 - 30.5-  Катания - моля, помогнете с хотел.. търсим на централно място и да не с със стари мебели...и да имаме баня в стаята:)

2 дена в Катания, 1 ден разглеждане на Таормина и един ден Етна..

 

Как Ви се струва този план?

моля, помогнете с трансферите с автобусите. ..

 

Благодаря Ви за пореден път!

Връзка към коментар

Трансферите с автобусите ще си ги наредите на място. На място има  много автобусни компании и ще преценявате според времето, с коя да пътувате.

За разлика от Дюк, аз мисля, че за така изготвената програма може да се справите и без наемането на кола. Единствено Ното, Модика и Рагуза Ибла не знам дали с автобус ще успеете да съчетаете в един ден.

Приятно пътуване и да се насладите на пътешествието.

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

Благодаря Ви за отговорите.. 

 

рент-а-кара с българска книжка ли се кара или е необходимо и други документи? (защото за Израел, изкарвам и допълнителни документи) 

 

Ното, Модика и Рагуза, мислим единият ден да посетим единият град, а другият ден да съчетаем двата града..

 

Също така, бих искал да Ви попитам има ли много забележителности в Катания, за посещаване? .. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.