Прескочи до съдържание

София


cck

Препоръчани мнения

преди 1 минута , ива валя каза:

Любима улица, вероятно заради сянката през лятото е "Княз Борис I". Харесвам и карето около пл.Журналист и Борисовата градина, ул.Елин Пелин и ул.Борова гора.

Разходката по ул."Оборище" и почивката на пейка в Докторската градина ме зареждат позитивно.

 

Няколко години съм живял на ул. "Елин Пелин". Хубаво местенце е 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Днес един софиянец/ка отпразнува 90 годишния си юбилей по много готин начин!
Не го/я познавам,но пожелавам от сърце много здраве и обич.
Хубаво е,когато има креативност и усмивки в ежедневието ни.
А възрастта?Тя е състояние на духа!

20210725_114802.jpg

20210725_114807.jpg

20210725_114823.jpg

20210725_114932.jpg

  • Харесвам 14
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 2 часа, patilana каза:

Безплатно бягане за ученици на 28 - 29 .08 . 2021 г. https://sofiahalfmarathon.com/

Обещават награди за всички участници . Успех на Вашите деца !

Не е ли от час, хич не ми го хвали.

  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 4 часа, patilana каза:

Безплатно бягане за ученици на 28 - 29 .08 . 2021 г. https://sofiahalfmarathon.com/

Обещават награди за всички участници . Успех на Вашите деца !

А аз може ли да отида 😃 и ще има ли награда за мен :yahoo:

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, Иван Попов каза:

А аз може ли да отида 😃 и ще има ли награда за мен :yahoo:

Разбира се, че можеш ! :good:

Само, че ще трябва да си платиш.

Подарък , тениска, ще има за всички от сърце :wink: Какво ще е в "много подаръци за участниците " не знам:scratch_one-s_head:

  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

София ще въведе почасови билети за градския транспорт

orig.jpg?_=1610628642

Столичната община планира да пусне два нови вида билети в градския транспорт - за време, които да пенсионират класическия хартиен билет. Това съобщи за "Сега" Зафир Зарков, общински съветник от ГЕРБ. Той оглавява комитета за наблюдение на новата тикет система в София, създаден с решение на общинския съвет с цел да изработи нова тарифна политика на публичния транспорт в града.

"На първото му заседание представителите на почти всички политически групи се обединихме около принципа, че пътуването в София трябва да е ориентирано към таксуване за време. И ако се пуснат билети за време, логиката е те да пенсионират хартиения билет, който е наследство още от социализма. Отдавна се говори, че не е справедливо да се плаща една и съща цена - в момента 1.60 лв., независимо дали пътуваш за една спирка или за разстояние от 30 километра, колкото например е пробегът на автобусите до Плана. Целта на тази замяна ще е да се дадат повече възможности и да се осигури по-лесен достъп на софиянци и на гостите на столицата до градския транспорт", коментира Зарков.

Той подчерта, че нищо около промяната във вида и тарифите на превозните документи в София не е окончателно решено и че доклад по темата ще бъде внесен през есента. Пускането на новите билети пък може да се очаква догодина.

Един от проблемите пред замяната е, че разписанията на градските линии не са синхронизирани и често на хората им се налага да чакат по 20-30 минути, за да се качат на автобус, трамвай или тролейбус. По сходен начин са свързани и трите линии на метрото - при тях чакането често е по-дълго от самото пътуване. Въпреки това Столичната община е решена да въведе новата форма на таксуване, преди да преразгледа разписанията и маршрутите на превозните средства.

Засега обсъжданите варианти са за два превозни документа за време - по-кратковременен, с който ще може да се сменят превозни средства в интервал от 25-30 минути, и по-дълъг, чиято валидност ще е 60-70 минути, поясни Зарков.

 

За повече инфо тук.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

На София с любов

 

Този град е безбожно красив!

И тук всяка минутка си струва!

Тук на теб: Не ти трябват очи.

А душа! В нея, пък да пътуват:

 

Страст! И тихите пролетни дни!

С тях и ти. Да е мокър паважът.

Онзи “Цар”! Да е толкова жив:

И да иска нов стих да разкаже.

 

По “Раковски” да минеш в зори!

Ала: Да те посрещне и “Графът”.

Насред ”Витошка”, там да стоиш.

И да гледаш в екстаз планината.

 

Но да чуваш, плах: Тупка сърце.

Впрочем: Не е едно? Милиони...

Пак се радват на птичи концерт.

В кафенета. В коли. На балкона.

 

И го знам. Затова и не питам защо:

Днес си моя? Най - хубава? София!

Ти за мен си един океан от любов!

И съм в теб. С още няколко строфи.

 

автор Ангел Колев

 

ЧЕСТИТ  ПРАЗНИК,СОФИЯ!

FB_IMG_1631855245917.jpg

  • Харесвам 7
  • Браво 4
Връзка към коментар

Шестото издание на КвАРТал Фестивал започна. Тази година в сравнение с миналата програмата е доста по-богата и има нови участници. 

 

Може да е анимация на текст, който гласи 'noTaйHи KBapTaлHocTи TAPoG 20 jüüu iiii 17,18,19 18, 19 17, cenTemBpи 2021'

 

https://www.facebook.com/events/394415538755174

 

https://www.peika.bg/kvARTal_festival_festival_za_kultura_i_nachin_na_zhivot_l.e_i.99057.html

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 14.05.2021 г. в 16:34, Иван Попов каза:

Вчера в метрото на Централна гара исках да мина с "phyre" обаче ми даде грешка. 

С дебитната карта на банка ДСК, нямаше проблем. Явно още master card не е активирано на машинките. 

Вчера пробвах тази мъдра система с карта Кърв. 😊Първоначално ми взе 0,10лв и на всяко следващо превозно средство ми изписваше, че картата е валидирана. В метрото нямаше подобни валидатори, но използвах същата карта на стационарния ПОС за да си купя билет. В крайна сметка ме таксува 1,70лв за целият ден, (1,60лв+0,10лв),а използвах поне четири превозни средства. Аз ли нещо не правя както трябва или системата е самопрецакана. Не ми се иска да имам пряк сблъсък с контрольори. 🙂

 

  • Смея се 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, iMari каза:

Вчера пробвах тази мъдра система с карта Кърв. 😊Първоначално ми взе 0,10лв и на всяко следващо превозно средство ми изписваше, че картата е валидирана. В метрото нямаше подобни валидатори, но използвах същата карта на стационарния ПОС за да си купя билет. В крайна сметка ме таксува 1,70лв за целият ден, (1,60лв+0,10лв),а използвах поне четири превозни средства. Аз ли нещо не правя както трябва или системата е самопрецакана. Не ми се иска да имам пряк сблъсък с контрольори. 🙂

 

Ми ... току що разбрах с какво ще се пътува в градския. Те да се оправят колко са взели.

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 20.09.2021 г. в 11:16, домосед каза:

18.09.2021

Паркирали на жълтите павета коли

 

 

80611768_Bulgaria2021_SofiaClassicCarRally2.jpg.82634c26dfe0eb52d1de530f9c9a4e92.jpg1696399906_Bulgaria2021_SofiaClassicCarRally1.jpg.13a26b9b2c1adc2fc99b7bc57a09174c.jpg1900901476_Bulgaria2021_SofiaClassicCarRally3.jpg.1d5ee3e9ef660a455592860cf3942f8c.jpg1159320460_Bulgaria2021_SofiaClassicCarRally.jpg.774180ff8521278fc966c3b3415e172e.jpg

 

 

Цялата галерия пред Националната галерия:

 

https://photos.app.goo.gl/f5SW3G569EJTDz8r8

Аз съм бил голям баровец. Имал съм "кола" от един от сниманите модели, даже и в същата цветова гама.:wink:

Връзка към коментар
преди 3 часа, iMari каза:

Вчера пробвах тази мъдра система с карта Кърв. 😊Първоначално ми взе 0,10лв и на всяко следващо превозно средство ми изписваше, че картата е валидирана. В метрото нямаше подобни валидатори, но използвах същата карта на стационарния ПОС за да си купя билет. В крайна сметка ме таксува 1,70лв за целият ден, (1,60лв+0,10лв),а използвах поне четири превозни средства. Аз ли нещо не правя както трябва или системата е самопрецакана. Не ми се иска да имам пряк сблъсък с контрольори. 🙂

 

след 2-3 дни ще ти вземат и остатъка, и аз така като пробвах за пръв път през юни системата с картите и валидаторите в автобусите се ентусиазирах, че не ми взеха повече от 1,70, но след няколко дни ги видях транзакциите в онлайн-банкирането 🙂

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 28.09.2021 г. в 12:08, antea каза:

след 2-3 дни ще ти вземат и остатъка, и аз така като пробвах за пръв път през юни системата с картите и валидаторите в автобусите се ентусиазирах, че не ми взеха повече от 1,70, но след няколко дни ги видях транзакциите в онлайн-банкирането 🙂

Значи, точно така стана. 🙂

Взеха 4лв на следващия ден, но това не включваше билетчето за метро, въпреки, че беше платено със същата карта. Т.е. ако ще ползвате метро по-добре си купете предварително дневна карта през mpass, с нея пътувате и в метрото.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 28.09.2021 г. в 8:49, iMari каза:

Вчера пробвах тази мъдра система с карта Кърв. 😊Първоначално ми взе 0,10лв и на всяко следващо превозно средство ми изписваше, че картата е валидирана. В метрото нямаше подобни валидатори, но използвах същата карта на стационарния ПОС за да си купя билет. В крайна сметка ме таксува 1,70лв за целият ден, (1,60лв+0,10лв),а използвах поне четири превозни средства. Аз ли нещо не правя както трябва или системата е самопрецакана. Не ми се иска да имам пряк сблъсък с контрольори

Може би има грешка при това, че вече си минала картата веднъж и системата им се е бъгнала...... 

Ама защо и 0,10 лв. ти взима повече... още по-интересно.

Връзка към коментар

Не, не ми взима повече. Тези 0,10лв са може би за валидиране на картата първоначално. Накрая таксува общо 4лв. Изключение е само метрото, заради липсата на валидатори, както Антеа уточни. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Тази неделя е маратонът на Wizz Air. Ще има затворени улици. (на вниманието на @ven62, да не го мисля). 

П.с. Аз ще се опитам да избягам 10км. За първи път ще ми е и леко се вълнувам. 🤪

  • Харесвам 13
  • Браво 7
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , Граф Вронски каза:

Тази неделя е маратонът на Wizz Air. Ще има затворени улици. (на вниманието на @ven62, да не го мисля). 

П.с. Аз ще се опитам да избягам 10км. За първи път ще ми е и леко се вълнувам. 🤪

Така като го каза, и аз се вълнувам за теб 🤗. Къде да идваме да пляскаме? 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Lindt каза:

Така като го каза, и аз се вълнувам за теб 🤗. Къде да идваме да пляскаме? 

По мои изчисления към 11:11 би трябвало да пресека финалната линия  - пред двореца 😄 😄 😄 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 5.10.2021 г. в 22:35, Граф Вронски каза:

По мои изчисления към 11:11 би трябвало да пресека финалната линия  - пред двореца 😄 😄 😄 

 

преди 57 минути , домосед каза:

По мои изчисления аз ще я пресека в 11:10 😎

Впрегнал съм значителен изчислителен ресурс, но все още нямам никакви прогнозни данни.

:biggrin:

  • Смея се 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.