Прескочи до съдържание

бързи въпроси Малдиви - бързи въпроси


Яничка
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Малдивите. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли вечерни/нощни трансфери между островите?

- Какви са сезоните на Малдивите?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - местен остров + трансфери или резорт?

- Къде е най-доброто гмуркане?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Привет,

да питам нещо за трансферите, че полетът ни пристига в неудобен час, пък и петък.

Колко време отнема ферибота от летището до Мале, че от Мале трябва да хванем последния трансфер до Маафуши на icomtours?

Редакция: отговорих си на въпроса, 10 мин. :)

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте, въпросът ми е: Може ли да купя вода в големи бутилки / 3-5 л./ някъде около летището? И мога ли да я платя с долари? В супермаркетите на Мале приемат ли долари или само руфии?

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 минути , elmapl каза:

Здравейте, въпросът ми е: Може ли да купя вода в големи бутилки / 3-5 л./ някъде около летището? И мога ли да я платя с долари? В супермаркетите на Мале приемат ли долари или само руфии?

На летището - не видях.

На порта в Мале - да. В супермаркета мисля, че не може с долари. Но Аметист ще каже.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Приемат си долари, кат топъл хляб, навсякъде.

Даже, на руфиите в Арена се мръщеха. Че ние бяхме сменили много на летището и си плащахме вечерите с тях.

Така че, не сменяйте много като нас, сменете си 10-20 долара, другото си плащайте навсякъде направо с долари.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 6.05.2018 г. в 13:33, elmapl каза:

Здравейте, въпросът ми е: Може ли да купя вода в големи бутилки / 3-5 л./ някъде около летището? И мога ли да я платя с долари? В супермаркетите на Мале приемат ли долари или само руфии?

В аптеката на летището продават вода, но в малки бутилки. Долари приемат навсякъде.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Януари и февруари добре ли е за посещение на Малдиви и има ли много голяма разлика в цените? Кога е най- добре да се ходи имайки предвид съотношение сезон/цени?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , liliya каза:

Януари и февруари добре ли е за посещение на Малдиви и има ли много голяма разлика в цените? Кога е най- добре да се ходи имайки предвид съотношение сезон/цени?

Точно тогава им е времето на Малдивите!

Цени има всякакви - зависи от желанието.

Да, по-скъпо е през зимата, но пък удоволствието от снежна Европа да отидеш в топлите Малдиви си струва.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте магеланци,

Вчера си букнах почивка на Малдивите и си закупих билет с Катарците.( февруари 2019)

До сега не съм посещавала Малдивите и  въпроси, на които надявам се ще мога да получа отговори от по-опитните тук 🙂

Ще  почиваме на Summer island  със закуска и вечеря.

Питането ми е напитките които са с лед - коктейли фрешове и т,н , ок ли са предвид факта, че най-вероятно леда не го правят от минерална вода ?

Предполагам в ризортите са уредили въпроса с електричеството и имат нужните адаптери ? Аз имам адаптер , който ползвах в Шри Ланка- предполагам би ми свършил работа  

Знам че цените са доста високи , особено на ризортите , но ако някой може да ме ориентира цената на минералната вода приблизително каква е и ако някой случайно е почивал в този Ризорт, ще ми е полезна всяка информация от първа ръка 🙂

Предварително благодаря за отговорите и съветите 🙂

Връзка към мнение
преди 43 минути , Десита каза:

Питането ми е напитките които са с лед - коктейли фрешове и т,н , ок ли са предвид факта, че най-вероятно леда не го правят от минерална вода ?

ОК са.

преди 43 минути , Десита каза:

Предполагам в ризортите са уредили въпроса с електричеството и имат нужните адаптери ?

Не ни е бил необходим адаптер.

 

преди 58 минути , Десита каза:

цената на минералната вода приблизително каква е

Точно в този ризорт не знам каква е, но обикновено е между 2-5 долара за 1,5 литра.

Бира около 5-6.

Коктейли 8-10 са минималните цени.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, Десита каза:

Здравейте магеланци,

Вчера си букнах почивка на Малдивите и си закупих билет с Катарците.( февруари 2019)

До сега не съм посещавала Малдивите и  въпроси, на които надявам се ще мога да получа отговори от по-опитните тук 🙂

Ще  почиваме на Summer island  със закуска и вечеря.

Питането ми е напитките които са с лед - коктейли фрешове и т,н , ок ли са предвид факта, че най-вероятно леда не го правят от минерална вода ?

Предполагам в ризортите са уредили въпроса с електричеството и имат нужните адаптери ? Аз имам адаптер , който ползвах в Шри Ланка- предполагам би ми свършил работа  

Знам че цените са доста високи , особено на ризортите , но ако някой може да ме ориентира цената на минералната вода приблизително каква е и ако някой случайно е почивал в този Ризорт, ще ми е полезна всяка информация от първа ръка 🙂

Предварително благодаря за отговорите и съветите 🙂

Контактите са като в Англия. 

Ако имаш опция ол инклузив, може да е по-изгодно от плащане на напитки. Ако ризортът има сайт, включващ и менюта, ще направиш сравнение.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 Дани благодаря за отговора и предложението,

цената ми е твърде висока за ол инклузив, вече имам менюто на хотела, но водата не беше отбелязана.

Притеснява ме леда, моя приятелка преди година имаше сериозен проблем , след употреба на лед в напитки в хотел в Шри ланка и за това питам. Може да е ненужен въпрос , но търся информация 🙂

Преди 1 час, Mary каза:

ОК са.

Не ни е бил необходим адаптер.

 

Точно в този ризорт не знам каква е, но обикновено е между 2-5 долара за 1,5 литра.

Бира около 5-6.

Коктейли 8-10 са минималните цени.

Благодаря 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 51 минути , Десита каза:

 Дани благодаря за отговора и предложението,

цената ми е твърде висока за ол инклузив, вече имам менюто на хотела, но водата не беше отбелязана.

Притеснява ме леда, моя приятелка преди година имаше сериозен проблем , след употреба на лед в напитки в хотел в Шри ланка и за това питам. Може да е ненужен въпрос , но търся информация 🙂

Благодаря 🙂 

На 2 ризорта съм пила коктейли с лед. Нямах проблеми. 

На местните острови се въздържах. Купувала съм си нарязани плодове, което също може да причини проблеми, но нямах такива.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Супер благодаря ти, ще се надявам и ние да сме ок .

А за плодовете и аз съм хапвала къде ли не и какви ли не плодове и съм била ок, но се размислих за тоя лед, че в тия жеги просто няма как да се избегне  🙂

Връзка към мнение

Ето ви меню на Парадайз. Мисля са сходни.  Ние сме на ФБ и отказах ъпгрейд на Олл - + 80 долара на човек на ден - не мисля, че ще ги стигнем...

Hulhangu Bar - Full Menu (2).pdf

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Привет магеланци. Живот и здраве пътуваме на 30.11. за Малдивите за седмица, 2ма възрастни и дете на 8 години. Паспорта на малката е валиден до 2022, но нашите са със срок на валидност до края на февруари 2019. Моля някой на база личен опит да сподели дали местните власти имат изискване за определен срок на валидност на личните документи след датата, на която се очаква да напуснем Малдивите.

Връзка към мнение
преди 7 минути , dbgeorgiev каза:

Привет магеланци. Живот и здраве пътуваме на 30.11. за Малдивите за седмица, 2ма възрастни и дете на 8 години. Паспорта на малката е валиден до 2022, но нашите са със срок на валидност до края на февруари 2019. Моля някой на база личен опит да сподели дали местните власти имат изискване за определен срок на валидност на личните документи след датата, на която се очаква да напуснем Малдивите.

Цитат

vi_de.gif
 Maldives (MV)

Passport required.
- Passports and other documents accepted for entry must be
  valid for a minimum of 6 months from the arrival date.
Passport Exemptions:

- Nationals of Bulgaria with a temporary passport. 

Admission and Transit Restrictions:

- Passengers with a non-machine readable passport are not
  allowed to transit or enter. 

Visa Issuance:
Visa required, except for Nationals of Bulgaria traveling as

tourists can obtain a visa on arrival for a maximum stay of 30
days. They must have a hotel reservation confirmation.

Информацията е от Тиматик.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , dbgeorgiev каза:

Благодаря Chandni. Явно ще трябват нови паспорти.

Със сигурност ще ви трябват. Хубавото е, че имате достатъчно време дори за обикновена поръчка 🙂

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Преди 1 час, ACM каза:

Някой бил ли е на Малдивите през септември? Гледам, че го дават доста дъждовно и това малко ме притеснява.

Въпрос на късмет е - може да вали, а може и да не вали. Като дъжда може да е кратък и бързо да премине, а може и да не спре дни наред.

@Ametist сигурно може да бъде по-конкретна в предсказанията. 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, ACM каза:

Някой бил ли е на Малдивите през септември? Гледам, че го дават доста дъждовно и това малко ме притеснява.

Бих искала да попитам същото за април и май. Четох че април месец е най-добър за гмуркачите. А как стой въпроса с времето тогава. Ще се радвам да чуя мнения

Връзка към мнение
преди 15 часа, ACM каза:

Някой бил ли е на Малдивите през септември? Гледам, че го дават доста дъждовно и това малко ме притеснява.

Вие за другата година ли говорите? Този Септември беше по-сух от Октомври. За другата година няма как да се предвиди. Доста далеч във времето е.

преди 13 часа, Stilianchito каза:

Бих искала да попитам същото за април и май. Четох че април месец е най-добър за гмуркачите. А как стой въпроса с времето тогава. Ще се радвам да чуя мнения

Април и Май понякога вали, но като цяло времето е хубаво. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, Ametist каза:

Вие за другата година ли говорите? Този Септември беше по-сух от Октомври. За другата година няма как да се предвиди. Доста далеч във времето е.

Април и Май понякога вали, но като цяло времето е хубаво. 

За другия, да. Знам, че няма как да се предвиди, но това, че този е бил добър не ми върши работа, ако мен ме скъса от дъжд. Питам обичайно как е през септември. По някои сайтовете го дават като най-дъждовния месец изобщо, което никак не звучи обнадеждаващо.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.