Прескочи до съдържание

бързи въпроси Малдиви - бързи въпроси


Яничка
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Малдивите. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли вечерни/нощни трансфери между островите?

- Какви са сезоните на Малдивите?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - местен остров + трансфери или резорт?

- Къде е най-доброто гмуркане?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Здравейте! Взехме билети за Малдивите за 12-20.02.2020. Сега сме в търсене на ризорт, спряхме се на два варианта - Summer Island и Paradise Island. Някой има ли мнение за тях и може ли да ми даде препоръка? 🙂

Връзка към мнение
преди 10 часа, loasenova каза:

Здравейте! Взехме билети за Малдивите за 12-20.02.2020. Сега сме в търсене на ризорт, спряхме се на два варианта - Summer Island и Paradise Island. Някой има ли мнение за тях и може ли да ми даде препоръка? 🙂

Привет,

От двата острова по-добрия вариант е Paradise island. Бих ви препоръчала обаче да погледнете Bandos и Oblu Select at Sangeli.

 

http://bandosmaldives.com/v2/?gclid=EAIaIQobChMI0Z_469LF5AIVz4BwCh1zHA_HEAAYASAAEgL5MPD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

https://www.oblu-sangeli.com/

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравей loasenova , Summer Island е супер, бях там през февруари, бяхме в плажно бунгало ( не от тези , които са на 2 етажа).

Плажните бунгала са от по-хубавата час на острова, уникален пясък, мек и фин, малък плаж , спокоен океан и едни прекрасни риби които си плуват покрай теб.

Бяхме HB, и на обяд си хапвахме по салата и пиехме по вино.

В бара през вечер има или жива музика, или друга проява.

Ако мога да съм полезна с още нещо питай 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 часа, Десита каза:

Здравей loasenova , Summer Island е супер, бях там през февруари, бяхме в плажно бунгало ( не от тези , които са на 2 етажа).

Плажните бунгала са от по-хубавата час на острова, уникален пясък, мек и фин, малък плаж , спокоен океан и едни прекрасни риби които си плуват покрай теб.

Бяхме HB, и на обяд си хапвахме по салата и пиехме по вино.

В бара през вечер има или жива музика, или друга проява.

Ако мога да съм полезна с още нещо питай 🙂

От кой сайт го резервира и колко струваше трансферът?

Връзка към мнение

През ХХХХХХХХХХ - около 9 месеца преди пътуването цената беше около 800 евро на човек с вкл. двупосочен трансфер и HB изхранване.

 

Редактирано от chandni
БГ тур. агенция
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 12.09.2019 г. в 14:45, Десита каза:

Здравей loasenova , Summer Island е супер, бях там през февруари, бяхме в плажно бунгало ( не от тези , които са на 2 етажа).

Плажните бунгала са от по-хубавата час на острова, уникален пясък, мек и фин, малък плаж , спокоен океан и едни прекрасни риби които си плуват покрай теб.

Бяхме HB, и на обяд си хапвахме по салата и пиехме по вино.

В бара през вечер има или жива музика, или друга проява.

Ако мога да съм полезна с още нещо питай 🙂

На мен ми предлагат HB за 1990 евро за двама, 7 нощувки в плажно бунгало, включен трансфер, което ми се струва доста добра оферта на фона на останалите, които ми предлагат различни агенции. И благодаря за отговора!

Връзка към мнение
On 9/12/2019 at 2:45 PM, Десита said:

Здравей loasenova , Summer Island е супер, бях там през февруари, бяхме в плажно бунгало ( не от тези , които са на 2 етажа).

Плажните бунгала са от по-хубавата час на острова, уникален пясък, мек и фин, малък плаж , спокоен океан и едни прекрасни риби които си плуват покрай теб.

Бяхме HB, и на обяд си хапвахме по салата и пиехме по вино.

В бара през вечер има или жива музика, или друга проява.

Ако мога да съм полезна с още нещо питай 🙂

Може ли малко повече информация относно НВ има ли включени някакви напитки безслкохолни по време на храненията и през останалото време.?

Връзка към мнение
На 16.09.2019 г. в 21:45, Jorro каза:

Може ли малко повече информация относно НВ има ли включени някакви напитки безслкохолни по време на храненията и през останалото време.?

По принцип в повечето резорти при HB , нямаш включени напитки. Естествено за по-голяма сигурност винаги може да се провери офертата на даден резорт. 

Връзка към мнение

HB и прочие за ризорт на Малдивите не са особено за препоръчване , освен ако не сте с деца. Не разбирам идеята да се храните само в в определени часове на бюфет, вместо да разнообразявате из различните ресторанти на ризорта, да хапвате, когато ви е удобно, или да вечеряте на свещи в ресторант на плажа...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
10 hours ago, stanislavpp said:

HB и прочие за ризорт на Малдивите не са особено за препоръчване , освен ако не сте с деца. Не разбирам идеята да се храните само в в определени часове на бюфет, вместо да разнообразявате из различните ресторанти на ризорта, да хапвате, когато ви е удобно, или да вечеряте на свещи в ресторант на плажа...

Не съм се замислял за това, гледам го от гледна точка на цената (разликата е 40+ % повече) и  т.к не пием алкохол не ми се плаща излишно....

Връзка към мнение
19 hours ago, neuromancer said:

Най-добре питай. Но по принцип half board не включва и обяд.

Да знам, че не включва. С благодарности на @Ametist ,която провери в няколко резорта се уточни, че няма включени напитки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Дани Магелани
преди 3 минути , viorne каза:

Здравейте, питането ми е къде е по-подходящо да направим 1 нощувка преди ризорта - в Мале или Хулхумале? Къде е по-интересно? 

Не мисля, че е интересно. Вътрешността на Мале е доста неприятна. Търсете нещо близо до плажа в Хулхумале или по крайбрежието в Мале.

Връзка към мнение
преди 30 минути , viorne каза:

Здравейте, питането ми е къде е по-подходящо да направим 1 нощувка преди ризорта - в Мале или Хулхумале? Къде е по-интересно? 

А какво налага нощувка там?

Моят опит е - от летището направо към ризорта. :smile:

Връзка към мнение
преди 16 минути , Mary каза:

А какво налага нощувка там?

Моят опит е - от летището направо към ризорта. :smile:

Няма как, така се стекоха нещата. Резервирали сме хотел в Мале, но ако Хулхумале е по-добър вариант за нощувка, ще се разтърсим и за там... Знам, че е добре да се пропуснат, но няма как. Може да препоръчате разни забележителности - пазари, ресторанти.. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , viorne каза:

Няма как, така се стекоха нещата. Резервирали сме хотел в Мале, но ако Хулхумале е по-добър вариант за нощувка, ще се разтърсим и за там... Знам, че е добре да се пропуснат, но няма как. Може да препоръчате разни забележителности - пазари, ресторанти.. 

И ние имахме една нощувка в Хулхумале, че пристигнахме късно вечерта. 

От хотелчето ни пратиха трансфер, стигнахме само по  суша и бързо. Ако искаш, да потърся кое беше хотелчето - чистичко беше, но бедничко.Като за една нощ.Но пък, персоналът беше много мил.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 часа, AlexandraKo каза:

И ние имахме една нощувка в Хулхумале, че пристигнахме късно вечерта. 

От хотелчето ни пратиха трансфер, стигнахме само по  суша и бързо. Ако искаш, да потърся кое беше хотелчето - чистичко беше, но бедничко.Като за една нощ.Но пък, персоналът беше много мил.

 

Благодаря, AlexandraKo! Вече имаме запазен хотел и доста добра оферта от друг, който си е направо отличен и е на брега, близо до фери терминала. Явно ще си останем в Мале. Надявам се времето там да мине бързо.. Мерси и на останалите за бързите отговори. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,мислим да посетим остров Маафуши  с жена ми и  дъщря ми  която е на годинка,обаче личната лекарка малко ни наплаши,като ни каза,че било опасно за малки деца от гледна точка на различните вируси ! Някакво мнение от хороа които са ходили скоро с деца ? 

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте, както писах и в друга тема, решила съм да изненадам съпруга ми с почивка до Малдиви по нататък.  Първоначално се бях спряла на о-в Маафуши, тъй като е по бюджетен, но като гледам и на Embudu не са някакви космически цени. За това бихте ли ми казали някой хубав о-в или ризорт, който си заслужава и е на моторна лодка разстояние 🙂 

Връзка към мнение
преди 13 часа, Emiliq19 каза:

Здравейте, както писах и в друга тема, решила съм да изненадам съпруга ми с почивка до Малдиви по нататък.  Първоначално се бях спряла на о-в Маафуши, тъй като е по бюджетен, но като гледам и на Embudu не са някакви космически цени. За това бихте ли ми казали някой хубав о-в или ризорт, който си заслужава и е на моторна лодка разстояние 🙂 

 

P8240562.JPG.cc31091034633dbe5f3962a1a84b185a.JPG

 

    Здравей Емилия19 ,

 

Намерението ти да го зарадваш е прекрасно . Все пак с риск да те разочаровам ще вметна  няколко щрихи . 

 

Мъжете и жените сме доста различни и това , което е подарък за едните не винаги радва другите .  Сигурна ли си че не искаш да зарадваш себе си с тази екскурзия.  Ако не си  , нищо чудно на следващия ти празник любимия да те зарадва с подарък за теб чисто нов електрожен , дясна полуоска за кола или такъми за риболов  🙂 . 

 

  Другите неща са по темата .

 Малдивите са никому неизвестни до 70-те години на миналия век . До тогава мисията на ООН посетила островите през 60-те твърди , че не са подходщи за туризъм 🙂. 1972 отваря първия им резорт Курумба последван от Бандос и така до сега с над 100 курорта . 

 

 Те стават синоним на качество , романтика и  добре изкарана почивка . Стават нарицателно , такова каквото днес е флекс за ъглошлайф или ксерокс за копирна машина .   В повечето случаи един остров е един резорт . 

 Местното население живее на 200 от около 1200-та  острова и е мюсулманско . Джамии , молитви по 5 пъти на ден , никакъв алкохол , никаква голота 🙂 . 

 

 2009 след някакви си 40 години 🙂 държавата  разрешава да се отворят местни къщи за гости . 

Тук не искам да засягам Аметист по никакъв начин . Всъщност на мен ми е  симпатична . И понеже явно е в туристическата сфера и пожелавам от сърце много , наистина много туристи .  

 

 Но Емилия , при наличието на интернет и гугъл мапс може просто да се разходиш виртуално по местните острови , да си пуснеш клипчета от там и да направиш същото и за произволни ресорти . 

 

  Подаръкът ти на местен остров , поне на мен би ми изглеждал малко ........... като на теб да ти подарят накит от тенеке със стъкълце в средата . Като име пак е гривна или колие .  И пак е мило разбира се , но  .... 

 

 Иначе ние се върнахме преди седмица от Banyan Tree Vabbinfaru на около 30 минути с бърза лодка от летището . Винаги съм търсил курорти по далеч от циганията в  Мале .  За първи път сме толкова близо , но определено беше рая !!!  . Не може да се опише с думи !!!  ,Не усетихме по никакъв начин близостта на града  . В момента се води слаб сезон и цените са добри , както и условията за анулация . 

 

 Бунгала на острова са само 46 и от тях почти през цялото време бяха заети 5-6 не повече . Т.е 10-15 туристи  . 

 напълно сами на невероятно място .  Персонала е незабележим и е в пъти повече от нас  . Чуди се как да ни угоди , а вилите бяха перфектни . Не по скоро размазващи .  Няма задължителни  маски за гостите . Забравяш за всички простотии  около ковида . 

 

Трима готвачи и личен сервитьор .  Много вкусна гурме храна на 5 степенно меню . Даже ни питаха какво обичаме , за да ни го приготвят .

 Въпреки че не е сезон нямаше  нито един дъждовен ден или бурно море . 

 

Далечните курорти крият известен риск . Ако времето се развали прибирането у дома може да е проблем . Ако на отиване кацнете след 15.0 се налага да спите една нощ в Мале или Хулхумале . Също ми се е случвало да ни изсипят на връщане на обяд с хидроплана , а самолета ни да е чак късно вечерта  и да се скиташ немил недраг в столицата 🙂 . Сега ни настаниха преди обяд , а на връщане ни откараха чак вечерта . Спечелихме си още 2 дена в рая. 

 

  В момента почти няма страна отворена за туризъм . Броят се на пръсти . И мисля ,  че Малдивите  е най доброто или поне едно от тях . И че сега е момента . Друг е въпроса че стигането до там не е толкова лесно . Също и задължителния ПСР тест от 10.09 за срок от 72 часа може да е проблем .   

 Въпреки това е прекрасно и докато трае тази лудост обмислям поне още едно посещение до края на годината  🙂 .

 

 

P8240552.JPG.fbe8b0be73cdd3bde884feb5297b469f.JPG

 

P8240598.JPG.dca8e5100ba28784e70cf0386f83d6f3.JPG

 

P8240734.JPG.1828ffa7864fb7d6b7f681e553b0170d.JPG

 

P8240790.JPG.154edf58e67f6f188c9c4be5f9af0caa.JPG

 

P8250907.JPG.dfec1775016449bc58e17d86601eea97.JPG

 

 

 

   

   

  • Харесвам 13
  • Браво 8
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, Emiliq19 каза:

Здравейте, както писах и в друга тема, решила съм да изненадам съпруга ми с почивка до Малдиви по нататък.  Първоначално се бях спряла на о-в Маафуши, тъй като е по бюджетен, но като гледам и на Embudu не са някакви космически цени. За това бихте ли ми казали някой хубав о-в или ризорт, който си заслужава и е на моторна лодка разстояние 🙂 

Всичко зависи от бюджета ви, броя нощувки и месеца през, който ще идвате. Цената зависи също и от типа изхранване, както и тип настаняване. Има над 140 резорта, всеки от които е различен и уникален. Така, че изяснете си първо тези подробности и тогава търсете резорт. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 53 минути , ivooo каза:

 

P8240562.JPG.cc31091034633dbe5f3962a1a84b185a.JPGИначе ние се върнахме преди седмица от Banyan Tree Vabbinfaru на около 30 минути с бърза лодка от летището . Винаги съм търсил курорти по далеч от циганията в  Мале .  За първи път сме толкова близо , но определено беше рая !!!  . Не може да се опише с думи !!!  ,Не усетихме по никакъв начин близостта на града  . В момента се води слаб сезон и цените са добри , както и условията за анулация . 

P8240552.JPG.fbe8b0be73cdd3bde884feb5297b469f.JPG

 

P8240598.JPG.dca8e5100ba28784e70cf0386f83d6f3.JPG   

Мога ли да попитам колко беше сумата, която платихте за целия престой? Не питам за друго, а защото добра цена за някой може да означава евтино. Ако може да споделиш, за да се изясни все пак на хората какъв бюджет трябва да предвидят за 5 звезден "евтин" Резорт, далеч от "циганията" на Мале.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.