Прескочи до съдържание

бързи въпроси Малдиви - бързи въпроси


Яничка
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Малдивите. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли вечерни/нощни трансфери между островите?

- Какви са сезоните на Малдивите?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - местен остров + трансфери или резорт?

- Къде е най-доброто гмуркане?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 2 часа, ACM каза:

За другия, да. Знам, че няма как да се предвиди, но това, че този е бил добър не ми върши работа, ако мен ме скъса от дъжд. Питам обичайно как е през септември. По някои сайтовете го дават като най-дъждовния месец изобщо, което никак не звучи обнадеждаващо.

Ако толкова ви притеснява,че ще вали, променете периода през който ще идвате. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, aneta72 каза:

Ametist, наистина ли е дъждовно в момента. Ние утре тръгваме, а прогнозата е плътно дъжд.....

Ша съ гръмна вече ....😭

Валя онзи ден вечерта. Времето е много хубаво с лека облачност. 🙂

Връзка към мнение
Дани Магелани

Споко! Бурята бързо утихва. Дъждът също бързо спира и изгрява слънце. Намирате заведение, скривате се. Докато хапнете, всичко ще е приключило. Това е моят опит от август 2016. Имаше само един ден с по-силна буря за 11 дни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Дани Магелани каза:

Споко! Бурята бързо утихва. Дъждът също бързо спира и изгрява слънце. Намирате заведение, скривате се. Докато хапнете, всичко ще е приключило. Това е моят опит от август 2016. Имаше само един ден с по-силна буря за 11 дни.

А, ние сме в бунгало - все ще се скрием...😀 Въпросът е да не губим вит. Д

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте, 

Въпросът ми е към Ametist и към тези, които са били на Maafushi през последните месеци. Има ли опция за дневно посещение на OZEN by Atmosphere at Madhoo? Ако да, кои агенции го предлагат и каква е цената? Благодаря предварително за отговорите. 

Редактирано от viorne
Връзка към мнение
преди 2 минути , viorne каза:

Здравейте, 

Въпросът ми е към Ametist и към тези, които са били на Maafushi през последните месеци. Има ли опция за дневно посещение на OZEN by Atmosphere at Madhoo? Ако да, кои агенции го предлагат и каква е цената? Благодаря предварително за отговорите. 

Не, няма такъв вариант. Можете само да си резервирате обяд в подводния ресторант, като всичко се заплаща предваително 100%. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 32 минути , Ametist каза:

Не, няма такъв вариант. Можете само да си резервирате обяд в подводния ресторант, като всичко се заплаща предваително 100%. 

А има ли трансфери до там?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 55 минути , Дани Магелани каза:

А има ли трансфери до там?

Поръчваш си лодка, да те закара и да дойде да те вземе.

Друг е въпросът, колко ще струва.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 5 минути , AlexandraKo каза:

Поръчваш си лодка, да те закара и да дойде да те вземе.

Друг е въпросът, колко ще струва.

За акустиране на ризорт се изисква разрешение. Това, и цената също, не е без значение. Надявам се Аметист да ни отговори и на двата въпроса!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

За акустиране на ризорт се изисква разрешение. Това, и цената също, не е без значение. Надявам се Аметист да ни отговори и на двата въпроса!

Дани, трансфера е по-евтин от обяда. Може да бъде организиран от Резорта, а може и да е частен. Когато вече обяда е платен, няма проблем да акустираш :))).

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Гледам промоцията от Милано до Махе и много се чудя. Ноември е дъждовен период, но толкова ли е лошо времето? Става въпрос за втората половина на ноември? До Милано ще ползвам Уиз кредита и реално цената до Малдиви е много добра.

Връзка към мнение
Преди 1 час, lesy каза:

Гледам промоцията от Милано до Махе и много се чудя. Ноември е дъждовен период, но толкова ли е лошо времето? Става въпрос за втората половина на ноември? До Милано ще ползвам Уиз кредита и реално цената до Малдиви е много добра.

Въпрос на късмет е според мен. 

Времето вече не е толкова предвидимо дори в топ-сезона. 

Ако пътуването е за повече от 3-4 дни аз бих взела билети. :wink:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, lesy каза:

Гледам промоцията от Милано до Махе и много се чудя. Ноември е дъждовен период, но толкова ли е лошо времето? Става въпрос за втората половина на ноември? До Милано ще ползвам Уиз кредита и реално цената до Малдиви е много добра.

Аз бях не в сезона, през август и само веднъж валя, с кратка буря. Два пъти за кратко преваля, но бързо изсъхна. Купувай смело, ако периодът те устройва.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И втори въпрос: Каква най-добра цена мога да намеря за олинклузив на човек на ден на остров с хубав риф?

За други места дебна, но не излизат билети и вече започвам да губя търпение.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 минути , lesy каза:

И втори въпрос: Каква най-добра цена мога да намеря за олинклузив на човек на ден на остров с хубав риф?

За други места дебна, но не излизат билети и вече започвам да губя търпение.

Таньо беше постнал скоро добра промоция на испански туроператор. Имаше вариант само ризорт за около 1200 евро за седмица на човек. Цената е добра, но разгледай варианта за трансфер.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Дани Магелани каза:

Таньо беше постнал скоро добра промоция на испански туроператор. Имаше вариант само ризорт за около 1200 евро за седмица на човек. Цената е добра, но разгледай варианта за трансфер.

Трансфера е включен, трябва да се съобразят полетите /кацане и излитане/, защото беше два пъти дневно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, да попитам някой посещавал ли е о-в Thoddoo (местен остров), някои го предпочитат пред Maafushi. Тук също има бикини плаж, но е по малко урбанизиран. Ще се радвам, ако някой е ходил и има опит. Надявам се и Аметист да пише, ако има информация за острова.

Благодаря предварително! 

Връзка към мнение
На 28.08.2019 г. в 15:52, VASILEV каза:

Здравейте, да попитам някой посещавал ли е о-в Thoddoo (местен остров), някои го предпочитат пред Maafushi. Тук също има бикини плаж, но е по малко урбанизиран. Ще се радвам, ако някой е ходил и има опит. Надявам се и Аметист да пише, ако има информация за острова.

Благодаря предварително! 

Thoddoo е на 1 час от Мале с моторна лодка и е по-голям от Маафуши като площ. На него се отглеждат плодове, които след това се продават на пазара в Мале. Да, не е много развит откъм туризъм и е по-спокойно. Наблизо има Резорт, който може да се посети. Лично не съм ходила. Ако сте се спрели на него и обичате спокойствието, не виждам проблем да го посетите.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
1 hour ago, Ametist said:

Thoddoo е на 1 час от Мале с моторна лодка и е по-голям от Маафуши като площ. На него се отглеждат плодове, които след това се продават на пазара в Мале. Да, не е много развит откъм туризъм и е по-спокойно. Наблизо има Резорт, който може да се посети. Лично не съм ходила. Ако сте се спрели на него и обичате спокойствието, не виждам проблем да го посетите.

Благодаря Аметист, не съм се спрял на нищо конкретно. Обмислям първо посещение на Малдиви и искам да направя правилен избор за да видя максимално от красотата на това място. Благодаря още веднъж за отделеното време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, VASILEV каза:

Благодаря Аметист, не съм се спрял на нищо конкретно. Обмислям първо посещение на Малдиви и искам да направя правилен избор за да видя максимално от красотата на това място. Благодаря още веднъж за отделеното време.

Сещам се, че имаше пътепис за Тоду някъде. Може да се поразровиш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, Ametist said:

Знаех си, че ще се включиш 🙂 Благодаря Mary. 

 Благодаря и на Ametist и Mary за включването, а защо не и двата острова, първо Тодо за 4дни и след това Маафуши за седмица. Обмислям Февруари или март има време, а и билетите от Лондон са скъпи за сега, около £600.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.