Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения


J2 9059 GYD-SOF 08:30 09:55 E190
J2 9060 SOF-GYD 10:55 16:05 E190

 

Часовете не са много лоши - от София ще се наспиват пасажерите (ще изпускат сутрешната лудница) и тогава ще отиват на летището. От Баку ще може бизнесмените (и магеланците) да летят и от летището директно да ходят в офиса и в мийтинги...

(J2 е съкращението на а/к, 90хх е номер на полет, GYD е кода на летището в  Баку, Е190 е типа на машината, която изпълнява полетите - Ембраер 190)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Предполагам не се знае още от кой терминал ще се лети от София?

Редактирано от Двуцветко
Връзка към мнение

Така рекламира Buta airways България във Фейсбук:

Билеты в Софию уже в продаже! Первый рейс –16 января!
Болгария идеальна для бюджетного путешествия, одна из недорогих стран Европы. Сюда можно приехать с друзьями, она подходит для отдыха с семьей и детьми.

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 10/16/2017 в 17:04, boogy83 каза:

А като цени в Баку как е? Ако толкова няма какво да се гледа в Баку за цяла седмица, моренцето им там не става ли за лятото да се поплацика малко човек?

 

"ако толкова няма какво да се гледа цяла седмица"....няма такова нещо..това явно го е писал човек, който не е и стъпвал там и говори наизуст. ОПРЕДЕЛЕНО ИМА какво да се гледа 1 седмица и няма и да ви стигне времето. Що се касае до цените, последно бях преди 3 години когато 1 манат беше 1 евро... и за нас беше леко скъпичко, но в момента много се е обезценил този манат , цените са много леко вдигнати, но реално е по-евтино за нас (Подобно е и в Турция с обезценяването на лирата).  Плаж в самия град Баку, няма. Крайбрежната зона е.. както в Солун.. в смисъл ,бетон. Но има страхотни плажове на север от Баку и през лятото хората си ходят масово през уикенда. Но юли и август... Пък и каспийско море не е кристал вода. 

 

 

Нека все пак уточним, че линията е Баку-София.. с база там и обслужваща интересите там. Същото беше и с Кутаиси... Защото много хора тука коментираха как "кой българин лети до Грузия" и всичко нагласяват спрямо нашите интереси и защо самолетите са празни! Ами просто грузинските граждани имаха визов режим с  ЕС до април 2017 и за да дойдат тук, трябваше някой да им праща покана за виза и т.н

Гражданите на Азербайджан се нуждаят от визи за ЕС. И тъй като и ние сме с визов режим спрямо Азербайджан, смятайте колко пълни ще са тези самолети. Полетите от летище Хейдар Алиев ca все... за държави, за които на тях не им трябва виза: градове в Русия, Казахстан, Турция, Узбекистан... Имат и полети до Виена, но те са на Austrian, тоест базата е във Виена. Самолетите на W!ZzAir  Будапеща-Баку-Будапеща също не са от най-пълните... казвали са ми го приятели, които пътуват често до Баку.... През Будапеща.. слаба работа, но през Истанбул са full

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

От месец Април Уиз ер ще има по два полета на седмица в нощта неделя срещу понеделник и сряда срещу четвъртък от Будапеща до Баку. Може да се направи и по краткото посещение до Баку, ако на някой не му се стои цяла седмица.

 

Примерно петък София-Будапеща, неделя вечерта Будапеща-Баку и вторник Баку-София.

В обратна посока София-Баку вторник, Баку-Будапеща четвъртък сутринта и Будапеща-София петък.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Аз се замислям за София-Баку-Техеран. Цена около 180 евро със стандартен ръчен багаж.   По-ниска не можах да намеря.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 4 минути , ven62 каза:

Аз се замислям за София-Баку-Техеран. Цена около 180 евро със стандартен ръчен багаж.   По-ниска не можах да намеря.

Може ли да споделиш къде я намери тази цена?

Връзка към мнение

 

преди 5 минути , Гост каза:

Ако прочетеш темата по-назад, ще ти стане ясно :)

Е, недей така. :)

 

преди 9 минути , Juliaaa каза:

Може ли да споделиш къде я намери тази цена?

Ето тук:

 

https://www.butaairways.az/en/

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Topfly каза:

От месец Април Уиз ер ще има по два полета на седмица в нощта неделя срещу понеделник и сряда срещу четвъртък от Будапеща до Баку. Може да се направи и по краткото посещение до Баку, ако на някой не му се стои цяла седмица.

 

Примерно петък София-Будапеща, неделя вечерта Будапеща-Баку и вторник Баку-София.

В обратна посока София-Баку вторник, Баку-Будапеща четвъртък сутринта и Будапеща-София петък.

 

То уизеър доста отдавна си ги имат тия полети от Будапеща до Баку, прекъснаха за една година и после пак пуснаха. Неудобно е връщането... в 6 сутринта от Баку. И ако на някоГО не му се стои 1 седмица в Баку, тогава защо изобщо е тръгнал...  Принципно по-удобната комбинация е Азербайджан с Грузия, но всеки сам си преценавя, кой къде е ходил преди и къде иска да иде

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , ruwenzogy каза:

На мен еднопосочен и двупосочен ми дава една и съща цена.  Това дали е така?

По 29 евро на посока с най-тънката тарифа, общо 58 за ретърн билет (на практика) без багаж. С ръчен багаж е 44 на посока

Връзка към мнение

Днес купих билети за юли 2018г. Плащането мина с КК

 

 

 

Mastercard на Пощенска без никакъв проблем. Не се начислява такса за плащане с кредитна карта. Чекиран куфар е 20 евро на посока, местата са по 25,15 и 3 евро. Билета дойде на имейла около 5 Мин. след плащането. 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 3 часа, tch каза:

По 29 евро на посока с най-тънката тарифа, общо 58 за ретърн билет (на практика) без багаж. С ръчен багаж е 44 на посока

И въпреки това. Преди не сме и мечтаели да пътуваме за под 200 евро. Единственият вариант от София беше с Турските авиолинии с цени от 500 до 530 евро , с Австрийските пак толкова. А от  Истанбул  директните полети на Azal винаги са били над 100 евро двупосочните. Но пък не са и от София.  И с виза 60 евро... чудно.  Аз даже бях хванал промоция на турските авиолинии 222 евро (намалени от 520) и пак беше супер далавера. Така че.. колкото и да струва багажът тука, пак като се тегли чертата е много по-евтино, а и полетът ДИРЕКТЕН

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Според мен билет от 29 евро+ чекиран куфар 20 евро е по- изгодно от билет за 44 евро с ръчен багаж. За 5 евро разлика си спестяваш главоболията с шишенцета,пликчета и всякакви забранени неща. Двупосочни билети от 29 евро+ 2 куфара на посока+ по 2 запазени места( винаги си взимам) ми излязоха общо 208 евро. За мен е добра цена за директен полет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 часа, tch каза:

По 29 евро на посока с най-тънката тарифа, общо 58 за ретърн билет (на практика) без багаж. С ръчен багаж е 44 на посока

 

преди 1 час, viola7707 каза:

Според мен билет от 29 евро+ чекиран куфар 20 евро е по- изгодно от билет за 44 евро с ръчен багаж. За 5 евро разлика си спестяваш главоболията с шишенцета,пликчета и всякакви забранени неща. Двупосочни билети от 29 евро+ 2 куфара на посока+ по 2 запазени места( винаги си взимам) ми излязоха общо 208 евро. За мен е добра цена за директен полет.


Хммм...:unsure:, аз го разбирам по различен начин ...
Така, както ги чета тарифите, цените вървят така:

29€ - само билет, без ръчен багаж (освен дамска чанта, лаптоп), без чекиран багаж

44€ - билет с чекиран багаж до 10кг., без ръчен багаж  (освен дамска чанта, лаптоп)
49€ (29+20*) - билет с чекиран багаж до 23кг. , без ръчен багаж (освен дамска чанта, лаптоп)   *-закупен до 3ч. преди полет
54€ (29+25) - билет  с ръчен багаж <110 cм (55x35x20 cм.)  без чекиран багаж.
69€ (44+25) - билет  с ръчен багаж <110 cм (55x35x20 cм.) и  с чекиран багаж до 10кг.
74€ (29+25+20*) - билет с ръчен багаж <110 cм (55x35x20 cм.) и  с чекиран багаж до 23кг. 

 

image.png.f2787d869f8f1b19e4284264d9869d3c.png

 

image.png.c1e5f4ead502c3c75c6a64905ca7949a.png

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Купих билет от 29 евро без право на куфар 10 кг., но с право на дамска чанта или чанта за лаптоп и за 20 евро куфар до 23 кг, това ме устройва. Всеки може да симулира резервация и да види колко ще му излезе цената на куфар.

Връзка към мнение

Май само в америките съм виждал толкова скандална политика с ръчен багаж, дори airasia имат по-свястна политика. Но, наистина дестинацията си е бая интересна и няма какво да се оплаквам.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Полетите до Баку на Buta почват скоро - 16.01

Прави ми впечатление, че са комбинирани с нормалната азербайджанска авиокомпания:

https://www.azal.az/en/

 

Това дали е нормално - нискотарифни компании/полети се мешат с нормални.

Някои пътници са с ръце в джобовете - няма ръчен багаж, но може да си носиш мобилния телефон :lol:, други с нещо  с размери 55x35x20 cm. без ограничение в теглото, трети с 55*40*23, но до 10 кг.  Едните пътници ще ядат и пият по време на полета, другите само сандвичи ще хрускат  - ленти на китките на ръцете ли ще връзват или стюардесите ще гледат всяка бордна карта за да предложат кафе или не.

Оформя се ... манджа с грозде.

Дано просъществува тази линия, ама май не започва нормално. 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 2
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, ven62 каза:

 Едните пътници ще ядат и пият по време на полета, другите само сандвичи ще хрускат  - ленти на китките на ръцете ли ще връзват или стюардесите ще гледат всяка бордна карта за да предложат кафе или не.

Ми както екипажа на дълги полети си има списък с пътниците (и съответно номера на местата), които са поръчали халал, кашер и пр. специфична храна, така и тук ще имат списък на кой какво се полага. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, ven62 said:

Полетите до Баку на Buta почват скоро - 16.01

Прави ми впечатление, че са комбинирани с нормалната азербайджанска авиокомпания:

https://www.azal.az/en/

 

Това дали е нормално - нискотарифни компании/полети се мешат с нормални.

Някои пътници са с ръце в джобовете - няма ръчен багаж, но може да си носиш мобилния телефон :lol:, други с нещо  с размери 55x35x20 cm. без ограничение в теглото, трети с 55*40*23, но до 10 кг.  Едните пътници ще ядат и пият по време на полета, другите само сандвичи ще хрускат  - ленти на китките на ръцете ли ще връзват или стюардесите ще гледат всяка бордна карта за да предложат кафе или не.

Оформя се ... манджа с грозде.

Дано просъществува тази линия, ама май не започва нормално. 

Вече почти всички европейски традиционни авиокомпании имат тарифи без чекиран багаж и евентуално кетъринг. Ако като комбиниране имаш предвид офертите за прекачване с един билет към друга дестинация подобни предложения имат вече и Ryanair.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.