Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 37 минути , ven62 каза:

- нелогично

 

По тая дестинация няма да има жив човек през зимните месеци, това че от май до септември е пълно не е достатъчно. По-назад бях направил и screenshot от първия полет, ами беше макс. 50% пълен.

Връзка към коментар

Водите абсолютно излишни спорове! Президентът на Азербайджан е “уведомил“ авиокомпанията, че тази линия трябва да се изпълнява! Тя ще се изпълнява точно до тогава докато той иска. Ако за него е важно да я има, може самолетът да лети и празен, но ако има по важни дестинации до където “трябва“ да се лети, линията до София може да се закрие дори да е на печалба...

  • Харесвам 2
  • Браво 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Заложили са полети до 23 - ти октомври, когато завършва лятното разписание. Да видим точно какво ще направят. За сега не бях прав, че ще ги спрат септември. Дано просъществуват и занапред.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
Преди 1 час, randi каза:

Заложили са полети до 23 - ти октомври, когато завършва лятното разписание. Да видим точно какво ще направят. За сега не бях прав, че ще ги спрат септември. Дано просъществуват и занапред.

Дано. 🙂 

На ‎30‎.‎5‎.‎2018‎ г. в 19:05, Topfly каза:

Водите абсолютно излишни спорове! Президентът на Азербайджан е “уведомил“ авиокомпанията, че тази линия трябва да се изпълнява! Тя ще се изпълнява точно до тогава докато той иска. Ако за него е важно да я има, може самолетът да лети и празен, но ако има по важни дестинации до където “трябва“ да се лети, линията до София може да се закрие дори да е на печалба...

Май @Topfly ще се окаже най-прав.

(не ми беше лесно да напиша горното. 🙂 )

  • Смея се 2
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...
Преди 1 час, Щастливеца каза:

Някой успя ли тази година да отиде в началото февруари - март, да даде отзиви за климата.  

защо "тази година"? Аз съм ходил февруари-март преди няколко години и мога да дам отзиви (Пътуванията до Баку не започват и не завършват с Бута Еъруейс 😉  )

Доста е хладно през февруари, но такива екстремни температури от рода на -18 градуса, както беше тук в края на февруари 2018, няма.

А и зависи за кой град питате, защото ако е само Баку, там е една идея по-меко от София, да речем. Но ако ще ходите до Шеки, Габалá, Губá или особено Лахъдж, това са планински райони, пригответе се за як студ. Препоръчвам ви април, май, юни, септември, октомври

 

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, montepinar каза:

защо "тази година"? Аз съм ходил февруари-март преди няколко години и мога да дам отзиви (Пътуванията до Баку не започват и не завършват с Бута Еъруейс 😉  )

Доста е хладно през февруари, но такива екстремни температури от рода на -18 градуса, както беше тук в края на февруари 2018, няма.

А и зависи за кой град питате, защото ако е само Баку, там е една идея по-меко от София, да речем. Но ако ще ходите до Шеки, Габалá, Губá или особено Лахъдж, това са планински райони, пригответе се за як студ. Препоръчвам ви април, май, юни, септември, октомври

 

Много уместно. А като се замисля дори и моята идея невключва Бута. 🤗😁

Само Баку обмислям. Предположих, че морето ще даде една идея по-меко време, но все пак февруари си е студено, така ли да разбирам?

 

Редактирано от Щастливеца
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, студено е. Рядко сняг, но има и поледици и яко вятър от Каспийско море

 

а вижте това (то е от края на януари, но все пак...) 😄

 

 

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 4 години по-късно ...

Дишайте, нямам новина за нова линия. 😁

 

Но това е интересно, да видим дали ще излезе нещо от него:

Открива се конкурс за достъп до пазара на въздушни превозвачи за придобиване на право за назначаване с цел експлоатация на линията София-Баку-София

https://www.caa.bg/bg/category/244/23163

  • Харесвам 9
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, yordanov каза:

нямам новина за нова линия.

Ако конкурсът се проведе успешно, Bulgaria Air или Wizz Air  или друга компания ще имат нова линия в маршрутната си мрежа. Така, че новината е наистина за нова линия. Остава да разберем за кого ще бъде нова.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Тя България Еър е назначена за превозвач и до няколко летища в Египет, но няма полети. По едно време имаше практика някоя компания да вземе правата без да пуска полети, само за да не може друга да оперира по трасето.

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...
Преди 1 час, Hakkâri Spor каза:

От 7 юни: Баку-София-Баку на AZAL (

Значи азерите са настоявали за тази линия, а разрешителното на Bulgaria Air за същата линия  е било само за реципрочност по двустранните договори. Няма място за двама превозвача по тази линия. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Докато не махнат визовия режим и от двете страни (както е с Грузия-ЕС-Грузия), самолетите ще са си полупразни.  И не казвай "азерите", това са "азербайджанци" 😉

На мен ми го каза сутринта една позната от посолството и си рекох "това не е възможно", ама като влязох в сайта на АЗАЛ и уау... не били празни приказки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , Hakkâri Spor каза:

И не казвай "азерите", това са "азербайджанци"

Двете наименования са равнозначни. Поне според УикипедиЯ:

 

Азербайджанците (наричани също азери) са тюркски народ, населяващ основно района на Кавказ в Европа и Азия. Броят им е около 35 млн. души. По-голямата част живеят в Иран, където съставляват 24 % от населението на страната. Те са основното население в Азербайджан, където съставляват 90,6 % от населението (1999). Техни големи общности има в Турция, Грузия и Русия.

Връзка към коментар

"Поне според Уикипедия" е добро уточнение. Но иначе има недобър нюанс и се използва като обидно, най-вече от арменците. Официално жителите на Азербайджан се наричат азербайджанци. Но това е друга тема.  

 

Като спомена Уикипедия... може ли някой да въведе в англоезичната уикипедия на SOFIA AIRPORT - Airlines and destinations: AZAL - Baku (Begins 7 June 2024)? Че аз ще оклепам нещо, а и с вградените линкове не се оправям добре.

Връзка към коментар
преди 5 часа, Hakkâri Spor каза:

два пъти седмично, цени от 338 евро

Логиката подсказваше, че от AZAL ще разчитат на трансферни пътници.  Имат добра маршрутна мрежа, вкл полет до Китай (не се вижда на скройншота)

 

Screenshot_20240410_143433_Samsung Internet.jpg

Например Ташкент-Баку-София е 279 долара с три часа и 25 минути смяна:

 

Screenshot_20240410_153148_Samsung Internet.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Разглезени сме от евтин и сравнително лесен достъп до огромна част от света и според мен на средностичстически магеланец трябва наистина страшно много да му се ходи до Баку за да плати 300+ евро. Може би за бизнес и дипломатически пътници е ок , тук-там някоя организирана група.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 41 минути , stanimir каза:

трябва наистина страшно много да му се ходи до Баку за да плати 300+

Бях писал  за евентуалния полет София-Баку на Bulgaria Air, че ако изобщо тръгне, вероятната причина ще е някаква невидима за  обикновенния пасажер. Същото е възможно да се отнася и за полетите на AZAL. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За тези, които ще резервират, трябва да се въведе телефонен номер, няма България в листа, трябва да изберете Burkina Faso (просто са го объркали), иначе е българското знаме и кодът е +359, изписва го. 

Паролата ми за Buta Airways не важи, правих си нова регистрация. А сайтът на Buta пренасочва изцяло към AZAL.  После прочетох, че от 1.10.2023 Buta не съществува. 


 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 17 часа, Hakkâri Spor каза:

За тези, които ще резервират, трябва да се въведе телефонен номер, няма България в листа, трябва да изберете Burkina Faso (просто са го объркали), иначе е българското знаме и кодът е +359, изписва го. 

Паролата ми за Buta Airways не важи, правих си нова регистрация. А сайтът на Buta пренасочва изцяло към AZAL.  После прочетох, че от 1.10.2023 Buta не съществува. 


 

Кой летял летял (с Buta), кака се ожени.:wink:

 

 

Да-а-а, отминаха времената за по 30 евро София-Баку. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.