Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 9.05.2018 г. в 14:14, ven62 каза:

Използвам тази тема (струва ми се най-популярна), за да кажа, че се върнахме от нашата екскурзия в Азербайджан.

Изкарахме си чудесни 7 дни. Очаровани сме от Баку, Гобустан (древните скални рисунки и калните вулканчета), Шеки, Нафталан, Ганджа, ... и Азербайджан като цяло.

Летяхме с Buta Ailways. Извадихме си електрони визи, Взехме кола под наем. Ползвахме хотели и airbnb. В Baku използвахме градския транспорт, но и доста пешеходни километри навъртях.  Разгледахме доста забележителности. Опитахме много вкусотии от тяхната национална кухня (сигурен съм, че холестерола ми е над 15, а и кръвната ми захар вероятно е за ... инсулин)

Обикновено пиша пътепис, но докато го съчиня, може да има въпроси, на които да мога да отговоря.

Ето няколко снимки за зарибяване:

 

P1110741.JPG.700b3e0a85986bbdb7556ed6205e09bf.JPGP1110950.JPG.fc62529d5af81de8f4666b2a475a88c5.JPGP1110346.JPG.13392b41b7c842ac0015227ca21ebbaf.JPGP1110013.JPG.d5df01e9cd1a0ee1682fd1b9c936ef6b.JPGP1110040.JPG.5da6973697113f6581d53cc15f3ce084.JPGP1110104.JPG.2b2c1e4773178fe17ee85c211b6fc0b3.JPGP1110158.JPG.1f97158ff0aedbd0b1085dff2bcd23ea.JPGP1110176.JPG.1d6b92cbf4ad97387179838341a76dc0.JPGP1110219.JPG.1d31bf04b8b506a0d640e54629b07c60.JPGP1110241.JPG.740e074cf38022e65a42c76edbbefd00.JPGP1110268.JPG.56dbb53a26912204cd8f7f8c117e8c31.JPGP1110285.JPG.a4d4e15cc3efb0b2a87544369c25fad7.JPGP1110314.JPG.4e208da0b59d668d4d352483a1e7bb5f.JPGP1110369.JPG.f2ee0da1f0d5264f2f75786ce558422e.JPGP1110580.JPG.47d28659528af4b6ba517567c1ac08ba.JPGP1110624.JPG.1eb82689bee8918fda194478e5501b93.JPGP1110698.JPG.c3297dfe286ab6d96dc48bde696db22c.JPGP1110987.JPG.e50a36c3c8d467b432c74eb7eb59da6f.JPG

 

С руски може ли да се оправи човек там?

Връзка към коментар
преди 1 час, muchachote каза:

С руски може ли да се оправи човек там?

Правилният въпрос е:

"Без руски може ли да се оправи човек там?"

 

Да, … но трудно.

🙂 

Преди 1 час, Дани Магелани каза:

Сигурно ли е? Аз отложих за зимата тази дестинация.

Аз не виждам логика да закрият линията от септември, но май @randi работеше на летището...

 

@Дани Магелани, не го отлагай. "Юруш на маслините"

Дестинацията е страхотна. Ако ти е много една седмица, би могло да се съчетае с Иран или пък с Грузия или пък 2-3-4 дни пасивна почивка.

 

------------

Пътеписа малко закъснява. Обещавам за тази седмица.  🙂 

 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 13 минути , ven62 каза:

Правилният въпрос е:

"Без руски може ли да се оправи човек там?"

 

Да, … но трудно.

🙂 

Аз не виждам логика да закрият линията от септември, но май @randi работеше на летището...

 

@Дани Магелани, не го отлагай. "Юруш на маслините"

Дестинацията е страхотна. Ако ти е много една седмица, би могло да се съчетае с Иран или пък с Грузия или пък 2-3-4 дни пасивна почивка.

 

------------

Пътеписа малко закъснява. Обещавам за тази седмица.  🙂 

 

През август ще е жега. А това е възможния за мен период. Или януари. Дано имам късмет за януари!

Връзка към коментар
преди 2 часа, ven62 каза:

Ако ти е много една седмица, би могло да се съчетае с Иран или пък с Грузия или пък 2-3-4 дни пасивна почивка.

 

Какви са схемите с Иран и Грузия? 
Не толкова че ми е много една седмица, но не разполагам с много време ...

Връзка към коментар

Полетите липсват в техния сайт. Както при резервиране, така и в сезонното им разписание. Също така след 11.09 липсват и на сайта на летище София. Лично мен ме съмнява да заложат полети за зимното разписание. 

Редактирано от randi
  • Харесвам 1
  • Замислям се 4
Връзка към коментар
преди 4 часа, Фичо каза:

Какви са схемите с Иран и Грузия? 
Не толкова че ми е много една седмица, но не разполагам с много време ...

Бута имат всеки ден полети до Техеран и до Тбилиси от Баку.

А в самолета се разговорих с една българка, че се колебаела дали да не прескочи до Грузия с влак (имало някакъв нощен) и така да раздели седмицата между Баку и Тбилиси.

Аз първоначално обмислях една седмица в Азербайджан и една в Иран, но после се разубедих т.е. жена ми ме разубеди 😏

На нея наистина нямаше да и е комфортно в Иран, а и две седмици ни идваха много.

Но струва ми се, че за по 3 дни може да се разделят.

преди 4 часа, randi каза:

Полетите липсват в техния сайт. Както при резервиране, така и в сезонното им разписание. Също така след 11.09 липсват и на сайта на летище София. Лично мен ме съмнява да заложат полети за зимното разписание. 

Аз си мисля, че през зимата, дори и да са им леко губещи, си струва да задържат полетите.

София им е единствения допир с EU.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Като гледам до септември няма полети на разумни цени, а така ми се искаше да я ползвам тази линия.....И аз нямам цяла седмица да губя за да чакам полета за връщане и какви ли варианти не въртях да се върна евтино до София и да съм там уикенда +2-3 дни макс, но уви....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз така вече си хапя ... ноктите, да кажем, понеже съм на път да изпусна втора изгодна директна линия, след София-Кутаиси.  ☹️
(малко утеха в обратна посока ми е, че преди време успях да хвана от директните полети на Wizz София - Маастрихт ) 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, ven62 каза:

Пътеписа малко закъснява. Обещавам за тази седмица.  🙂 

Цитирам те за да не забравя да проверя в края на седмицата има ли пътепис?! 😁 

Колко бяха придирчиви към размерите на ръчния багаж? За безплатната чантичка говоря. 🤔 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

3,4 дни за Иран е нищо, иначе може да се върнете с Пегасус до Истанбул

преди 2 часа, ven62 каза:

Бута имат всеки ден полети до Техеран и до Тбилиси от Баку.

А в самолета се разговорих с една българка, че се колебаела дали да не прескочи до Грузия с влак (имало някакъв нощен) и така да раздели седмицата между Баку и Тбилиси.

Аз първоначално обмислях една седмица в Азербайджан и една в Иран, но после се разубедих т.е. жена ми ме разубеди 😏

На нея наистина нямаше да и е комфортно в Иран, а и две седмици ни идваха много.

Но струва ми се, че за по 3 дни може да се разделят.

Аз си мисля, че през зимата, дори и да са им леко губещи, си струва да задържат полетите.

София им е единствения допир с EU.

 

Жена ти не знае какво губи.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 14 часа, Mary каза:

...

Колко бяха придирчиви към размерите на ръчния багаж? За безплатната чантичка говоря. 🤔 

Изобщо не бяха строги.

Но все пак ако тръгнеш с куфар за ръчен багаж с размери около 50х40х20 вероятно ще те накарат да си платиш.

Аз бях с раница/чанта за лаптоп, а жена ми с дамска чанта, нито малка, нито голяма, но все пак по-голяма от раницата ми за лаптоп.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 27.05.2018 г. в 22:06, randi каза:

Полетите ще бъдат прекратен

Лично аз очаквах спирането на полетите още в края на април. Този полет си беше чист пиар за вечния президент на Азербайджан. Изборите преминаха успешно и Алиев беше преизбран за пореден път.  При следващата среща между Алиев и Борисов, съм сигурен, че азербайджанецът ще каже: " Бойко, каквото можах направих, ама ...мениджърите казват не е изгодна линията до София".

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, epetkov каза:

Лично аз очаквах спирането на полетите още в края на април. Този полет си беше чист пиар за вечния президент на Азербайджан. Изборите преминаха успешно и Алиев беше преизбран за пореден път.  При следващата среща между Алиев и Борисов, съм сигурен, че азербайджанецът ще каже: " Бойко, каквото можах направих, ама ...мениджърите казват не е изгодна линията до София". 

Аз не знам кога една линия e изгодна или не т.е. не ми е ясно колко пари трябва да се съберат от билети, така че един полет да е на печалба.

Но пак казвам:

- самолетите и на отиване и на връщане бяха пълни.

- Ако аз съм на мястото на азерите бих поддържал тази линия дори и на загуба. Това е единственото им летище в Европа, където кацат/излитат нискобюджетно. Останалите са им във Великата съветска страна, Турция и Иран.

 

------------

Само да не ме разберете погрешно. Далеч съм от мисълта, че не е и пиар.

Все ми се струва, че е сделка от типа "Всички са happy".

 

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 9 минути , ven62 каза:

- самолетите и на отиване и на връщане бяха пълни.

- Ако аз съм на мястото на азерите бих поддържал тази линия дори и на загуба. Това е единственото им летище в Европа, където кацат/излитат нискобюджетно. Останалите са им във Великата съветска страна, Турция и Иран.

 

От твоята уста - в алиевите уши! 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз обаче знам за затоварвания от по 12 - 15 човека, но мисля е било в началото. А иначе каквото като сме единствената дестинация в Европа... Тая линия беше наистина много насилствено създадена. До Киев също летят. 

Редактирано от randi
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, ven62 каза:

така че един полет да е на печалба.

Един полет може да е на печалба и пак да не е изгоден за съответната авиокомпания. Ако вместо София самолетът летеше всеки вторник до руски град с голяма азербайджанска диаспора, той би се продавал по-добре и със сигурност ще носи по-голяма печалба. 

преди 1 час, ven62 каза:

Ако аз съм на мястото на азерите бих поддържал тази линия дори и на загуба

Ти би ли работил за 430 лева в българското отделение на Газпром, вместо да си седиш вкъщи,  с единствената удивлетвореност, че работиш в Транснационална коорпорация? Не може линия на авиокомпания от държава производител на петрол, като Азербайджан,  да е на загуба. Но всяка линия може да не е достатъчно изгодна за превозвача.

Връзка към коментар

Това не го разюбрах:

 

преди 14 часа, epetkov каза:

...

Ти би ли работил за 430 лева в българското отделение на Газпром, вместо да си седиш вкъщи,  с единствената удивлетвореност, че работиш в Транснационална коорпорация? Не може линия на авиокомпания от държава производител на петрол, като Азербайджан,  да е на загуба. Но всяка линия може да не е достатъчно изгодна за превозвача.

--------------------

 

преди 16 часа, randi каза:

…... А иначе каквото като сме единствената дестинация в Европа... Тая линия беше наистина много насилствено създадена. До Киев също летят. 

 

Написал съм: "Великата съветска страна". Добре де, забравил съм "Бившата". 😏    Но нали не мислиш, че Киев, Украйна , може да се сравнява със София, България от тази гледна точка... При всичките ни огромни минуси.

Азербайджан е противоречива страна. Не всичко при тях се прави с цел - пряка печалба. От една страна - не са добри в сметките, от друга - голяма част от парата отива във свирката т.е. показността при тях е водеща (в много голяма част от начинанията им). И от трета страна - дългосрочността. Имам усещането, че една от националните им цели е да излезнат от геополитическото кьоше, в което са.

 

Без да искам, влязох в спор, … който не е моя. Не разбирам от полети и самолети. Разбирам от геополитика, толкова колкото останалите българи т.е. много 😏

 

А и честно да ви кажа, не ми дреме много дали линията ще продължи да съществува или не. Единствено се кахъря за @Фичо и @Дани Магелани😉

 

Редактирано от ven62
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, ven62 каза:

Това не го разюбрах:

Ако наистина разбираше малко от геополитика, лесно щеше да уловиш моя подтекст. Повече от  30 години внимателно следя процесите в кавказския регион  и зная, че на официалната власт в Азербайджан не и' е приоритет азерите да имат бюджетна линия до ЕС, макар, в конкретния случай полетът да е до най- бедната членка на съюза. Далеч повече средства за пропаганда се отделят за да се показва, че петролната кавказска страна се позиционира като стандарт на живот сред първите от бившия СССР.

Връзка към коментар
преди 26 минути , epetkov каза:

Ако наистина разбираше малко от геополитика, лесно щеше да уловиш моя подтекст. Повече от  30 години внимателно следя процесите в кавказския регион  и зная, че на официалната власт в Азербайджан не и' е приоритет азерите да имат бюджетна линия до ЕС, макар, в конкретния случай полетът да е до най- бедната членка на съюза. Далеч повече средства за пропаганда се отделят за да се показва, че петролната кавказска страна се позиционира като стандарт на живот сред първите от бившия СССР. 

Ами аз съм написал колко разбирам от геополитика.

На теб явно ти е важно предсказанието ти, че линията ще я спрат от септември, да е вярно.

ОК.

За мен това ще е:

- нелогично

- Жалко - и това ми е важното. Наистина ще е жалко, защото всички ние ще имаме една възможност за пътуване по-малко.

 

  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 43 минути , ven62 каза:

-нелогично

Какво логично имаше в тази линия?

 1. Повече от един полет седмично?

   -НЕ

 2. Ниски цени за билет с чекиран багаж?

  -Не

3. Голяма азербайджанска диаспора в България?

  -Не

4. Безвизово влизане в България за азерите?

 -Не

Нелогично беше линиятта да просъществува цели осем месеца. Петролна страна като Азербайджан, обаче можеше да си го позволи.

 

Редактирано от epetkov
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.