Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 8 минути , Topfly каза:

 Ако като комбиниране имаш предвид офертите за прекачване с един билет към друга дестинация 

 Предполагам ven62 има предвид, че билетите за тези полети на Buta се продават и от AZAL

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар
преди 15 минути , Фичо каза:

 Предполагам ven62 има предвид, че билетите за тези полети на Buta се продават и от AZAL

Да, това имам предвид - даже AZAL си пишат, че полета е на Buta (което е поредното нещо, в което не виждам почти никаква логика)

Връзка към коментар
преди 3 часа, ven62 каза:

Да, това имам предвид - даже AZAL си пишат, че полета е на Buta (което е поредното нещо, в което не виждам почти никаква логика)

А логиката КЛМ да продава полети до София и да пише, че ги изпълнява България Еър? ;)

Връзките.

Връзка към коментар
On 10/25/2017 at 10:32 AM, Topfly said:

От месец Април Уиз ер ще има по два полета на седмица в нощта неделя срещу понеделник и сряда срещу четвъртък от Будапеща до Баку. Може да се направи и по краткото посещение до Баку, ако на някой не му се стои цяла седмица.

 

Примерно петък София-Будапеща, неделя вечерта Будапеща-Баку и вторник Баку-София.

В обратна посока София-Баку вторник, Баку-Будапеща четвъртък сутринта и Будапеща-София петък.

не е удобно така, защото имаш само 1 ден в Баку ... и не си заслужава с цялото разправяне за визи.

Връзка към коментар
26 minutes ago, vikandBor said:

не е удобно така, защото имаш само 1 ден в Баку ... и не си заслужава с цялото разправяне за визи.

На един му е малко, а на друг му е достатъчно :) В Баку основните неща могат да се видят за ден. Визата се вади онлай бързо и изобщо не е разправия. Ако общата цена е ниска защо да не видиш за един ден Баку?

Връзка към коментар

аз си мисля да направя компбинирано Баку с Моксва и Петербург. Примерно тръгване от София до Москва в петък, там прекарваме пълни три дни, влак до Перебруг - престой 4 дни  и оттам с Бату до Баку - разглеждане и хоп обратно. Проблемът ми обаче за сега е отсечката София - Москва - по-малко от 280 лв. не става...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , veseliache каза:

аз си мисля да направя компбинирано Баку с Моксва и Петербург. Примерно тръгване от София до Москва в петък, там прекарваме пълни три дни, влак до Перебруг - престой 4 дни  и оттам с Бату до Баку - разглеждане и хоп обратно. Проблемът ми обаче за сега е отсечката София - Москва - по-малко от 280 лв. не става...

Е аз направих точно същото. Имам билети  1-12 юни. До Москва се взима от Авиобилет с чартърите и е по 25 евро....само, че е от Бургас.

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 9
Връзка към коментар
2 hours ago, Topfly said:

На един му е малко, а на друг му е достатъчно :) В Баку основните неща могат да се видят за ден. Визата се вади онлай бързо и изобщо не е разправия. Ако общата цена е ниска защо да не видиш за един ден Баку?

 

2 hours ago, Topfly said:

На един му е малко, а на друг му е достатъчно :) В Баку основните неща могат да се видят за ден. Визата се вади онлай бързо и изобщо не е разправия. Ако общата цена е ниска защо да не видиш за един ден Баку?

мм за 1 ден нищо няма да разбера от Баку и цялата тази инвестиция за ден не ми се вижда ок, по-скоро ще го съчетая с Грузия, но според Вас дали би било проблем от Азърбайджан да вляза в Грузия и после обратно, уж четох, че за там няма нужда от визи само валидни паспорти.

22 minutes ago, ruwenzogy said:

 

а ако не е тайна визата за Русия колко ви излезе?

Връзка към коментар
преди 3 часа, ruwenzogy каза:

Е аз направих точно същото. Имам билети  1-12 юни. До Москва се взима от Авиобилет с чартърите и е по 25 евро....само, че е от Бургас.

гледах за чартъри от Бургас и пак излиза около 300 лв. 

Връзка към коментар
преди 6 минути , veseliache каза:

гледах за чартъри от Бургас и пак излиза около 300 лв. 

Значи може да погледнеш от Варна. Не знам кога искаш да пътуваш, но например на 11.06 има билети по 20 евро от Варна към Москва

Редактирано от tch
Връзка към коментар
преди 9 минути , veseliache каза:

гледах за чартъри от Бургас и пак излиза около 300 лв. 

Просто не знам кога гледаш. Трябва да се включиш в периода края на май - до началото на световното първенство - до средата на юни. Сестра ми вчера си купи билети по 23 евро... за периода който ти пиша.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Незнам дали съм в правилната тема, но имам следното питане - опитвам се да взема билет Техеран - София с Бута за 26 Юни. На техния сайт го дава 127USD, когато обаче цъкна върху полета да продължа с резервацията, цената ми скача на $197... 

Пробвах с двата полета поотделно и тази мизерия не я прави - показва си цената както трябва да бъде. 

Та се чудя ако взема два отделни билета Teh-Baku и Baku-Sofia с 5 часа престой помежду, дали ще мога да мина за транзитна виза (тоест без виза) след като билетите са поотделно?

Връзка към коментар
На 1/18/2018 в 13:31, ruwenzogy каза:

Е аз направих точно същото. Имам билети  1-12 юни. До Москва се взима от Авиобилет с чартърите и е по 25 евро....само, че е от Бургас.

Оги, с жена ти и Сиси ли отиваш?

Връзка към коментар
На 18.01.2018 г. в 13:31, ruwenzogy каза:

До Москва се взима от Авиобилет с чартърите и е по 25 евро....само, че е от Бургас.

Само, че от www.aviasales.ru са 15-17 евро :)

преди 16 часа, Ou7law каза:

дали ще мога да мина за транзитна виза (тоест без виза) с

Да, ще можеш. Има си транзитна зона в Баку.

Връзка към коментар
На 18.01.2018 г. в 14:03, vikandBor каза:

дали би било проблем от Азърбайджан да вляза в Грузия и после обратно, у

Да, проблем е. С електронна еднократна виза такова пътуване не става.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
37 minutes ago, epetkov said:

Само, че от www.aviasales.ru са 15-17 евро :)

Да, ще можеш. Има си транзитна зона в Баку.

Извинявам се, че си повтарям върпоса, но за да съм сигурен - дори когато са два отделни билета, пак ще се брой за транзит, така ли? :)

Връзка към коментар
1 minute ago, Ou7law said:

Извинявам се, че си повтарям върпоса, но за да съм сигурен - дори когато са два отделни билета, пак ще се брой за транзит, така ли? :)

Никъде в света не съм виждал изискването за транзит да е полетите да са на един билет.

Първото условие за да можеш да летиш транзит е да има транзитна зона и да разрешават транзитиране без виза. Това че минаваш транзит, обаче не означава, че нямаш нужда от транзитна виза (по принци пиша, а не за конкретния случай). Друго изискване за транзита може да е транзитирането да не е повече от 24 часа.

 

В конкретния случай има голямо значение, дали ще имаш чекиран багаж. Ако имаш чекиран багаж и пътуваш с два отделни билета няма да имаш възможност да си чекираш багажа до крайната дестинация. Това автоматично ще те принуди да излезеш от транзитната зона и да се чекираш за следващия полет. Излезеш ли от транзитната зона е 100%, че ще ти трябва виза.

 

Намерих стара информация от преди 3-4 години, че още при качването на борда на самолета за Азербайджан може да ти откажат бординг ако нямаш виза.

 

Официална и актуална информация не намерих, но аз бих проучил подробно въпроса преди да купя билетите.

Връзка към коментар
преди 17 часа, Ou7law каза:

Незнам дали съм в правилната тема, но имам следното питане - опитвам се да взема билет Техеран - София с Бута за 26 Юни. На техния сайт го дава 127USD, когато обаче цъкна върху полета да продължа с резервацията, цената ми скача на $197... 

Пробвах с двата полета поотделно и тази мизерия не я прави - показва си цената както трябва да бъде. 

Та се чудя ако взема два отделни билета Teh-Baku и Baku-Sofia с 5 часа престой помежду, дали ще мога да мина за транзитна виза (тоест без виза) след като билетите са поотделно?

Пробвай с друг браузер. Сега симулирах резервация с имена, данни и т.н и до последна стъпка ( даде ми да плащам) ми стоеше цена 121$.

Връзка към коментар
4 minutes ago, funny said:

Пробвай с друг браузер. Сега симулирах резервация с имена, данни и т.н и до последна стъпка ( даде ми да плащам) ми стоеше цена 121$.

 

Ами и с трите браузъра пробвах, смених и IP-та и пак същото - цената я дава $102, като цъкна отива на $176 ... а като цъкна на билет с чекиран багаж цената пада след като натисна next ... системата им нещо се ебава. 

Иначе по отделно билетите си стъпват точно толкова - към $106

Връзка към коментар
преди 5 минути , Ou7law каза:

 

Ами и с трите браузъра пробвах, смених и IP-та и пак същото - цената я дава $102, като цъкна отива на $176 ... а като цъкна на билет с чекиран багаж цената пада след като натисна next ... системата им нещо се ебава. 

Иначе по отделно билетите си стъпват точно толкова - към $106

При мен е 121 само с ръчен багаж и го дава докрая толкова

 

Screen Shot 2018-02-28 at 09.40.01.png

 

Това е последна стъпка вече да въвеждам данни на картата

Редактирано от funny
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.