Прескочи до съдържание

Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

Може. На място ще видиш какво предлагат, понеже всичко се изменя през 2-3 месеца.

Гледай от основните оператори movistar, orange, vodafone, тук там се намират MásMóvil и Lycamobile. Има и по-изгодни виртуални, но там ти изпращат картата и не си струва разправията и чакането в твоя случай.

 

 

Връзка към коментар
1 minute ago, Alexander said:

Може. На място ще видиш какво предлагат, понеже всичко се изменя през 2-3 месеца.

Гледай от основните оператори movistar, orange, vodafone, тук там се намират MásMóvil и Lycamobile. Има и по-изгодни виртуални, но там ти изпращат картата и не си струва разправията и чакането в твоя случай.

 

 

Благодаря, а това на летището ли става и искат ли някакви документи? Мога ли да им дам български паспорт ако искат или става и не европейски?

 

Питам така защото в две държави - Индия и Сейшелите можеше свободно да се купи карта с около 3-5 гигабайта дата без никакви документи. Но предполагам че в Тенерифе като част от Испания сигурно ще има някакви регулации.

Връзка към коментар

Как се стига на летището на Малага до терминала от офисите на компаниите за автомобили под наем, които не се намират в сградата на терминала, а малко преди него? Всъщност повечето са там, само "връзкарите" са в терминала.

Връзка към коментар

Ако си букнал кола предварително повечето чакат с табелки на входа на пристигащи.

Малагакар напр. имат шатъл който чека близо до такситата вдясно от изхода

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Моля да ме посъветвате - много лоша идея ли е посещение на Севиля по време на католическия Великден от гледна точка на обикаляне по най-хубавите места в града? Обикновено избягвам такива дати, но такива са ми свободните почивните дни, а Севиля е отдавна в листата... 

Връзка към коментар
На 11.01.2019 г. в 13:26, dikrasteva каза:

Ако си букнал кола предварително повечето чакат с табелки на входа на пристигащи.

Малагакар напр. имат шатъл който чека близо до такситата вдясно от изхода

Аз трябва да я оставя там. Взимането е от Севиля.

Преди 1 час, Rainy каза:

Моля да ме посъветвате - много лоша идея ли е посещение на Севиля по време на католическия Великден от гледна точка на обикаляне по най-хубавите места в града? Обикновено избягвам такива дати, но такива са ми свободните почивните дни, а Севиля е отдавна в листата... 

Ами ако искаш да видиш Севиля, няма да успееш. Вероятно лудницата ще е голяма, но пък ще бъде интересно от друга страна.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Zaro каза:

Аз трябва да я оставя там. Взимането е от Севиля.

Ами ако искаш да видиш Севиля, няма да успееш. Вероятно лудницата ще е голяма, но пък ще бъде интересно от друга страна.

Както и подозирах 😞 

Връзка към коментар

иди бе, много е яко

само че ако ще отмяташ музеи или подобни ще трябва да ходиш пак

като бях млад такива събития нарочно ги търсех, сега за карнавала гледам да си седя вкъщи или най-много на планина...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, neuromancer каза:

иди бе, много е яко

само че ако ще отмяташ музеи или подобни ще трябва да ходиш пак

като бях млад такива събития нарочно ги търсех, сега за карнавала гледам да си седя вкъщи или най-много на планина...

Абе не ща лудница бе, приятелю. Веднъж бях на такива процесии в Малта, а си представям какво ще е в Испания 😞 Ама се изкуших, четири дни... Искам да си пия на спокойствие питието и да зяпам безстресово красивата Севиля. Ще го отложа за следващ, подходящ уикенд. 

Връзка към коментар
преди 23 минути , Zaro каза:

Аз трябва да я оставя там. Взимането е от Севиля.

Ако искаш мога да дам координати за оставянето: 36.67293, -4.483042. После ще те извозят до летището, че е далечко.

Връзка към коментар
преди 1 минута , dikrasteva каза:

Ако искаш мога да дам координати за оставянето: 36.67293, -4.483042. После ще те извозят до летището, че е далечко.

Не ми трябват координати.

 

Цитат

Как се стига на летището на Малага до терминала от офисите на компаниите за автомобили под наем, които не се намират в сградата на терминала, а малко преди него?

С шатъл ли става извозването и всеки поотделно или или има на период от време?

Връзка към коментар
преди 14 часа, Rainy каза:

Както и подозирах 😞 

Подозираш правилно . Абсолютна лудница , пълна скъпотия , не можеш да се разминеш от народ , камо ли да видиш нещо.  Резервациите са с една година напред абее, Не те съветвам .

Връзка към коментар
На 4.01.2019 г. в 11:00, Alexander каза:

В Тенерифе и в България искат лична карта или паспорт, при купуване на карта. 

Искат не само документи за самоличност , трябва да си резидент и други подобни , но няма никакъв смисъл . Тук си на роуминг и можеш да използваш договорените разговори и интернет които имаш. В България не знам как работят операторите.

Връзка към коментар
преди 4 часа, Василена каза:

Искат не само документи за самоличност , трябва да си резидент и други подобни , но няма никакъв смисъл . Тук си на роуминг и можеш да използваш договорените разговори и интернет които имаш. В България не знам как работят операторите.

Не трябва да си резидент, нито други подобни. Странно е, че май си там, а не знаеш тези неща.

 

Дали има смисъл или не си решават хората, които се интересуват, особено тези  които седят повече и хабят повече гигабайти.

 

Не всичко договорено като трафик от България можеш да изхабиш в чужбина, особено големите планове.

Редактирано от Alexander
Връзка към коментар
преди 3 часа, Alexander каза:

Не трябва да си резидент, нито други подобни. Странно е, че май си там, а не знаеш тези неща.

 

Дали има смисъл или не си решават хората, които се интересуват, особено тези  които седят повече и хабят повече гигабайти.

 

Не всичко договорено като трафик от България можеш да изхабиш в чужбина, особено големите планове.

Най вече за договореното в България визирам. От тук имам 10 гига нет , които мога да използвам , в която и страна на Европа да ида . Безплатните ми обаждания също са валидни навън.

Връзка към коментар

Някой с наблюдения дали билетите на Ренфе са плаващи както на авиокомпаниите или движението е само нагоре? За много дати предпочитаните от мен часове са с по-добри цени от тези за датата, която ме интересува. Става дума за Мадрид - Севиля на 1 април. щеше ми се да е по-рано, ама 70 евро на човек май е повече отколкото 30-35, колкото го има по-късно или в същия час няколко дни по-рано. Разписанието за моята дата излезе вчера, допреди това бяха заредени 1-2 влака само и то от друг клас.

Връзка към коментар

От моя опит, най-евтино е като излезе разписанието за даден влак и възможността да се купуват билети. 

 

Нормално е най-удобните часове да са по-скъпи.

 

Връзка към коментар

Преди няколко години, когато ходихме в Тенерифе, за изкачването на самия връх Тейде бях записала няколко месеца предварително разрешителни.

Сега мои приятели ме помолиха да им помогна за он лайн регистрацията за разрешителни.

http://www.reservasparquesnacionales.es/real/parquesnac/usu/html/listado-actividades-oapn.aspx?cen=2

Аз ли нещо не разбирам, но не мога да намеря нито една дата със свободни часове за записване. Моля ако някой е наясно, да ме посъветва какво следва да се направи. Може би не това е сайта за запазване ?!?

 

Връзка към коментар

Точно това е сайта.

Места си има, но са за след 01.05.19. За по-рано има минимален шанс, ако някой  реши да си откаже резервацията, което е голяма рядкост, понеже е безплатна и много хора резервират, но в последствие не ходят и не ги канселират.

От доста години с месец-два напред трябва да се резервира.

 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.