Прескочи до съдържание

бързи въпроси Новини и бързи въпроси за Испания


edbloom

Препоръчани мнения

На 13.10.17 ще бъде  забранено на всички, които не живеят в централните части на Мадрид, (това е навътре от М30) да паркират. На същото кръгово М30 ограниченито ще е 70км/ч.

Това се прави за втори път през тази година, поради повишените нива на NO2.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Как да се придвижа от Ел Прат - Терминал 2 В до стадион Ноу Камп ?

Пет човека сме. Чувам за някакви карти по 20 Е . 4 дни са-от 9.12. до 12.12.

Така или иначе,през февруари не успях да стигна до Барселона. Сега,през Декември мисля да опитам пак.

Купих билети за самолета и резервирах апартамент,близо до стадиона на Барса !

Връзка към мнение
На 12/10/2017 в 21:30, Alexander каза:

На 13.10.17 ще бъде  забранено на всички, които не живеят в централните части на Мадрид, (това е навътре от М30) да паркират. На същото кръгово М30 ограничението ще е 70км/ч.

Това се прави за втори път през тази година, поради повишените нива на NO2.

 

 

Днес отново ще има същите ограничения за коли от 09:00 до 21:00.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 22 минути , Alexander каза:

Аз бих се пробвал да им им пиша или да им се обадя.

Ако искаш мога да ударя едно рамо.

А сайт за автобусите на Тенерифе може ли да дадеш? 

Връзка към мнение
преди 3 часа, Дани Магелани каза:

А сайт за автобусите на Тенерифе може ли да дадеш? 

Това е сайта.

Ако имаш още въпроси пусни нова тема или разгледай темите за Тенерифе, там е писано.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

 Супермаркетите са на всеки ъгъл приблизително, т.е като излезеш на разходка и ще намериш много лесно, или просто отваряш гугъл мапс и пишеш supermercado.

Извън града можеш да пътуваш и с автобуси с https://www.alsa.es/

Връзка към мнение
Преди 1 час, Balkanka каза:

 

Александър, аз съм написала къде искам да отида - Толедо, Сеговия и Ел Ескориал. Интересува ме от коя автогара/ЖП гара за кой град се хваща. автобус/влак.

 

Мадрид - Сеговия - влака се хваща от Madrid Chamartín Railway Station.

Мадрид - Ел Ескориал  - също Madrid Chamartín Railway Station.

Мадрид - Толедо - от Madrid Atocha Train Station

Връзка към мнение

За хотелите не знам какво да ти кажа.

Първия е между Сол и Санта Ана, зона пълна с хостали, туристи и народ, не е лошо място, в идеален стар център ще си.

 

Втория е на много по-спокойно място, като на дясно от него посока Куско и С. Бернабеу са основно модерни големи и високи сгради, от сорта на министерства, банки и пр.

В ляво от улицата Браво Мурийо, която е на метри от хотела започва коренно различен квартал с много не испанци.

 

Кое ще е по-добре за теб не знам.

Връзка към мнение

За Толедо съм обяснила  в тема за там, но не мога да дам линк от телефона.Можеш да я потърсиш в раздел Испания.

Ще ти обясня и тук.

Влаковете за Толедо тръгват от гара Аточа.Отиваш на гарата, там,където продават билетите за Толедо е един голям офис с много гишета.Вдясно в дъното има машина за номерца.Вземаш си номерчето и сядаш да чакаш.На светещо табло изписват кой номер на кое гише да отиде.Бързо става, говорят английски,лесно се разбираш.

Спокойно можеш да отидеш в Толедо сутринта и да се върнеш вечерта,като си купиш билет отиване-връщане.

До Сеговия, според мен е по-добре с автобус.

Ако го избереш,ще ти обясня и за него.

Връзка към мнение

За Толедо няма много разлика дали с автобус или влак, като влака е по-скъп, но за Сеговия гласувам с две ръце за влака.

С бързите влакове  се стига за под 30 мин, като цените са от 10 евро, докато с автобус най-бързия вариант е поне 1 час, а има и по-бавни.

Връзка към мнение

Има една подробност - гарата на AVE влаковете е на 6 км. от центъра и трябва да се вземе автобус до центъра,за пеш не става. Ние по тази причина избрахме автобус.

А пък автогарата е баш в центъра, съвсем близо до Акведукта. Директният автобус пътува точно един час и струва около 8 евро на посока, ритърн май беше 15, но не съм сигурна.

 

Връзка към мнение

Здравейте! Много ви благодаря за отговорите! Картинката почва да се изяснява и май ще се подреди..........Радвам се, че попаднах на отзивчиви пътешественици:).

 

Много и навсякъде ме стресират машини за билети........И не е до езикова бариера........Просто всяка си има някакви несмислици.

 

Значи в Мадрид ще си пешеходствам, че да гледам и снимам туй-онуй. И затова ще се насоча към централната локация....

 

@ЗвелинаСупермакрет Лидъл разбирам, че има малко под хостела в центъра, който съм резервирала, на спирка Тирсо де Молина. Надявам се работи в неделя.....Понеже тогава кацам.

 

Колебая се за Сеговия как да постъпя - искам да отида рано сутирнта и да се навра една ли не навсякъде. Но ако, слизайко от влака в Сеговия, се взима амнобус, то накрая общото пътуване от Мадрид - център до Сеговия - център, може да се окаже като времетраене почти еднакво.

 

@AlexandraKo, би ли ми казала относно пътуване за един ден от Мадрид до Сеговия с автобус как да постъпя? От къде тръгва? Разбирам, че там спира на аквадукта (в Сеговия) и мога да си пешеходствам:).

 

Отново ви благодаря предварително!

 

 

 

 

Редактирано от Balkanka
Връзка към мнение
преди 26 минути , Balkanka каза:

 

@AlexandraKo, би ли ми казала относно пътуване за един ден от Мадрид до Сеговия с автобус как да постъпя? От къде тръгва? Разбирам, че там спира на аквадукта (в Сеговия) и мога да си пешаходствам:).

 

Спирката на автобуса за Сеговия  е Intercambiador de Moncloa, Madrid, España :

 

А билети може да си закупиш от тук : https://www.lasepulvedana.es/indexcentro.php

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 46 минути , Balkanka каза:

@AlexandraKo, би ли ми казала относно пътуване за един ден от Мадрид до Сеговия с автобус как да постъпя? От къде тръгва? Разбирам, че там спира на аквадукта (в Сеговия) и мога да си пешаходствам:).


Да отидеш за един ден до Сеговия си е напълно постижимо.Мяташ се на метрото на жълтата линия и слизаш на Монклоа.

 

images.png.d3290730aef995a96cc184275b179093.png

 

Автобусите са на фирма Sepulvedana,

 

image.jpeg.daa827a160173be414c908f642c4bf2c.jpeg

 

ето ти и билети, и разписание:

 

https://lasepulvedana.es/pdf-la-sepulvedana/HorariosMadrid_SegoviaInvierno.pdf

 

Като слезеш на Монклоа, просто погледни нагоре и ще видиш табели, които показват къде са гишетата за Сеговия.

image.jpeg.f41da5f32208956afb7f1438da0883af.jpeg

 

Ето, тук  се купуват билетите, има си девойка, спокойно мож се разбра.

image.jpeg.c547dbe280629befd431e785999033c6.jpeg

 

Можеш да си купиш билет отиване-връщане, като часът на връщане можеш да го фиксираш, а можеш и да не го фиксираш предварително.

След касата се качваш с ескалатора нагоре на 3 етаж, там е залата от/до където тръгват/пристигат автобусите:

image.jpeg.b95557c1ac389b57fbb0ef0931ccb13a.jpeg

 

На табло пише от къде и кога тръгват автобусите:

image.jpeg.d099a5c57f1984191bd5722e9e1d451f.jpeg

 

Ние отидохме сутринта, май около 10 и се върнахме с автобуса в 18. Времето ни стигна на всичко, че и за късен обяд в прословутата кръчма, със звезди на Мишлен.

Автобусът спира на автогарата, която е съвсем близо до Аквадукта.

Ние си купихме билети от днес за утре, от касата на Монклоа.

Може и през нета, ама е по-добре на място, според мен, защото има директни и недиректни автобуси. Тия, вторите се шматкат някъде из околните селца и пътуват дълго, около 2 часа.Директните пътуват един.

HorariosMadrid_SegoviaInvierno.pdf

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Лидъла работи в неделя до 16 часа, поне така пише в нета. Имай предвид, че Лидъл е от най-скапаните магазини в Испания, не е както в България, ако ще е само за вода и бисквити става де.

В баш центъра няма много избор от магазини, но може да погледнеш Dia,  а до Сол има огромен El Corte Ingles, на -1 етаж има и голям хранителен магазин с много неща, включително и готова храна. Работи си до 21 вечерта и в неделя. Ако ти се яде нещо по-хубаво и интересно, там ще го намериш.

 

Относно машинките за билети не се притеснявай, като не искаш да се сблъскваш с тях, купувай от гише, там все ще се оправиш.

 

Един ден  в Сеговия даже си е много, там няма много какво да се прави, но пък може да си направиш по-лажерна програма, с по-късно отиване и по-ранно връщане.

 

И друг път съм предлагал, но ако идеята е за еднодневна разходка от Мадрид, погледни и Саламанка, доста по-интересна е от Сеговия.

Връзка към мнение

Благодаря, @funny! Тази авгогара изглежда далечко, но порчетах, че се стига с метро 3 - последната му спирка...Апропо необходимо ли е билети за транспорт и билети за музеи за си укпувам онлайн?

Връзка към мнение
преди 10 минути , Balkanka каза:

Благодаря, @funny! Тази авгогара изглежда далечко, но порчетах, че се стига с метро 3 - последната му спирка...Апропо необходимо ли е билети за транспорт и билети за музеи за си укпувам онлайн?

Не е необходимо разбира се . За автобуса може и на място. Просто на мен ми е по-удобно да пазарувам билетите онлайн и за това дадох тази опция.

Относно билети за музеи - същото, но там принципно зависи и от музея.

Връзка към мнение

@AlexandraKo, @Alexander, много ви благодаря! Прекрасни сте!

 

Аз мислех Сеговия да я съчетая с Ел Ескориал...........Понеже наистина видях, че нещата не са чак толкова много и ще я отупам за половин ден - кадедрала, Алкасар, аквадукт, 3 порти и 2 църкви.

 

А тази комбинация с влак ли да я направя?

 

Аз харесвам Диа, Шпар и Карфур в Испания, но знам ли къде ги има.....

Редактирано от Balkanka
Връзка към мнение

Сеговия отнема доста по-малко време от Толедо, ще ти стигне деня за всичко, дори и да не тръгнеш в ранни зори. То всичкото е Катедралата, Алказара и да обядваш някъде. 

На мен ми допадна Сеговия, защото е компактно, имах идея на връщане в Ескориал да влезнем в свободни ден, с кола бяхме, но не се получи, въпреки, че и в Алказара не влизахме, но поне отвън го видяхме двореца.

 

За Лидл в Испания, надали е толкова скапан, като нашия, говоря за стоките, някаква проста шунка си купих, каквато от детството си не съм яла. А работното му време е безценно, до 11 вечерта, защото не знам, как в 12-1 през нощта щях да търся храна и вода за детето. 

 

 

Връзка към мнение

Не се карайте за магазините:)! Аз не съм по яденето...........не че съм слаботелесна, но като съм в чужбина това ме занимава на последно място:)). Гледам да си запълня всеки момент с други впечатления. Особено си падам по картини, така че голяма част от времето ще ми е по музеи и църкви........Важното е вода да имам, плод, малко ядки, шоколад, бисквити/крекерчета и съм ОК.

 

Редактирано от Balkanka
Връзка към мнение

Най-близко ти е Ел корте инглес, точно на Сол, а там има всичко, че и затваря късно. Ако не си влизала в него, влез.

Като напишеш в гугъл мапса supermercados Madrid, ще ти излязат всички, после гледаш къде е твоя хотел и какво има наоколо.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , Звелина каза:

Сеговия отнема доста по-малко време от Толедо, ще ти стигне деня за всичко, дори и да не тръгнеш в ранни зори. То всичкото е Катедралата, Алказара и да обядваш някъде. 

На мен ми допадна Сеговия, защото е компактно, имах идея на връщане в Ескориал да влезнем в свободни ден, с кола бяхме, но не се получи, въпреки, че и в Алказара не влизахме, но поне отвън го видяхме двореца.

 

За Лидл в Испания, надали е толкова скапан, като нашия, говоря за стоките, някаква проста шунка си купих, каквато от детството си не съм яла. А работното му време е безценно, до 11 вечерта, защото не знам, как в 12-1 през нощта щях да търся храна и вода за детето. 

 

 

Хехе, имах предвид, че в България, Лидъла е на по-високо ниво и се води за над средното качество, докато в Испания не е така, там е към дъното.

Иначе си права, няма как шунка в Лидъла в Испания да е лоша, най-вероятно е била испанска и е ясно, че не е както тук.

Примерно в Тенерифе, много от продуктите в Лидъла са локални.

Връзка към мнение

Колко сме различни хората, на Тенерифе ми хареса Меркадона, а Лидл ми се стори западнал, поне единствения, в който влезнахме.

Още сънувам рибите от рибния щанд на Меркадоната в Тенерифе. То си е и до мениджмънт на конкретния магазин, около нас имаш една Диа, която беше направо гадна, а този цитирания Лидл в 11 вечерта беше претъпкан, предполагам даже, че и след работното му време сме се намъкнали, че не са могли да затворят навреме. Аз не го бях и видяла предварително, че го има и ми беше светъл лъч в нощта, че наистина бяхме обречени на жадна и гладна смърт, мина полунощ, докато се настаним, попълваме регистрационни карти и т.н. детето трябваше да го опивам с бира от долния тапас, за да заспи.

 

Балканка, гладна и жадна няма да останеш, на всеки ъгъл има, ако не от веригите, то от малките смесени магазинчета, но там примерно искат евро за бутилка вода. Плюс това си до площад Санта Ана, и там има заведения, малко по-нататък ти е площада пред Театър Калдерон, и там е пълно.

Връзка към мнение

За Меркадона в Испания се говори хубаво или нищо!

Това е най-таченият магазин за средния клас хора, а и е чисто испанска верига, а то май друга такава няма. Отделно, че заплатите на служителите са почти х2 спрямо Лидъл и другите от сорта. Повечето неща вътре са си техни  марки.

 

Едно е ясно, от глад и жажда няма да умре със сигурност.

 

Като стана дума за Санта Ана, май забравих да напомня, да се посети La cerveceira Alemana, може да е само за 1 пиене, но мястото е супер автентично и е така както е било преди 100 години, има черно бели снимки из нета. Било е любимо място на Хемингуей.

В Лидъла в Тенерифе е претъпкано, понеже само те работят в неделя!! Имат и най-дълго работно време, но пък заплатите са от най-ниските..Отделно, че там си ходят немци и разни други, с които е пълно.

 

Диата не е нещо по-различно от Лидъла, просто я дадох за пример и казах да не се съсредоточва да търси точно Лидъл.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.