Прескочи до съдържание

Визи за Катар


Препоръчани мнения

  • 3 седмици по-късно ...

Къде точно няма България? Аз до където стигам си има България на 'Country', и след това вече стигам до плащането на хотела.

Ако след него се открие проблем, човек май си увисва...

Ето тук: http://portal.www.gov.qa/wps/portal/topics/Visas%2C+Passports%2C+Official+Documents/visas

Супер, точно след месец ще го изпробваме.

Моля ви да споделите след това, защото освен статията на катарските авиолинии, другаде не намирам такава информация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето го и на още едно място, но за сега нямаме Магеланец, който да се е похвалил...

https://www.visitqatar.qa/corporate/media/corporate-news-release/2016/september/new-transit-visa-rules-make-visiting-qatar-easier.html

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Оооо, супер! Ако не хвамен безпратния тур на 10.03, ще си излезем сами. Тъкмо се бях притеснила, че след промяната в часа но полета, ще си отвисим 9 часа на летището и това е.

Връзка към коментар

Малиии, започнах да чета темата и се смръзнах....:)

На 27-ми летим, имаме престой 15 часа и си букнах хотел, спокоен....и като започнах четенето на темата ми замръзна...резервацията....

Добре, че Лауренса даде тая информация, иначе загинали си бяхме.

Та ще докладвам скоро.

 

Къде беше линка за транзитния престой и сити тур-а, на връщане ще го ползваме, шак сме с престой, ама дневен.

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря, това го погледнах, но имше тема тук, във форума, нея търся.

Интересува ме и мога ли да си букна сити тур-а предварително, а не на място. 22 били само местата.

Редактирано от Sun4o
Връзка към коментар

Благодаря, това го погледнах, но имше тема тук, във форума, нея търся.

Интересува ме и мога ли да си букна сити тур-а предварително, а не на място. 22 били само местата.

 

Ето няколко теми, в които е дискутиран престоя в Доха:

Престой Доха 10 часа ...

Промяна в разписанието на Qatar airways и stopover в Доха

Полага ли ми се безплатна нощувка в Доха?

Връзка към коментар

Интересува ме и мога ли да си букна сити тур-а предварително, а не на място. 22 били само местата.

Не можеш да си букнеш тура предварително. Местата вече са 33.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Имам престой от над 8 часа в Катар. Някой знае ли дали мога да влезна в Катар за 5-6 часа без тур? 

По новите правила над 5 часа може. Обаче все още никой не ги е тествал и потвърдил...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Днес минахме през офиса на катарците, казаха, че новите разпоредби ще влязат в сила от 1 ноември, ама да сме пробвали на летището, можело и да ни пуснат да излезем с безплатни транзитни визи.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Само да кажа - няма такова животно като "безплатна транзитна виза", която дават на лвтището.

Тъпанарите обясняват, че още не било влезло в сила, само го обсъждали. 2:30 часа обикалях по инстанциите им и нищо.

Изгорях си с един Crown Plaza, предплатен и ще пия една студена вода. 12 часа ще я пия, по нощите.

Тъпаците от Катар еръуейз са си тъпаци. Доказаха ми го за втори път.

Но аз съм си виновен, бях им хвърлил клетва и пак... а ся яж на мама .... като си толкова тъп:)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Значи да се подготвим за 8 часа на летището, ако не се вредим за тура. Но все пак като ги питахме предупредиха, че новите наредби ще влязат от 1 ноември.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

:(( Съжалявам за кофти случката. Аз имам същия отговот от тях:

 

"Здравейте,

 

Тази услуга би трябвало да влезе в сила от 01.11.2016 г.

 

Можете да си букнете отделно хотел, а относно трансфера – обърнете се към хотела, тези бусчета са на самите хотели."

 

Това са ми написали. Ще чакаме 1.11., пък да видим...

Редактирано от tsveto
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

http://www.qatarairways.com/global/en/qatar-transit-visa.page

 

You can now enjoy the new Transit Visa free of cost when you add a short transit or stopover between 5 and 96 hours in Doha to your itinerary without any additional fare charges

т.е. все пак ще трябва да apply-ваме, а не скимне му на някой, че не му се седи на летището и скача до центъра....

 

  • Passengers originating from any other country are eligible for stopovers on either inbound or outbound journeys. The transit visa can be availed in one direction only for the entire journey.

 

Apply for your pre-approved transit visa at least 7 days (excluding public holidays) prior to your departure. The visa is valid for 90 days from the date of issuance.

 

абе орязали са го...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.