Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Преди 1 час, vorbis каза:

Чета, че FlixBus са с "повече пространство за краката, безплатен Wi-Fi, ел. контакти до всяка седалка, тоалетна на борда". Някой да потвърди?

 

А как стои въпросът с чистотата и онзи неприятен момент, при който спирките за почивка са на едни определени заведения, които "спонсорират" шофьорите и смъкват по 10 кожи от клиента (от високи цени и/или платени тоалетни)?

Ако за WC питаш, в автобуса на flixbus, в който съм пътувал, имаше работеща тоалетна най-отзад в автобуса. Ако не се лъжа, това е стандарт за тях. 

За спирки - не знам.

Връзка към мнение

Сега видях, че в горния пост съм написал Будапеща вместо Букурещ, но не мога да го редактирам вече.

 

Но важното е, че вече има линия София- Букурещ - 23,90 лв в посока, нощен и дневен

 

 

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение

Тоалетна имаше в автобусите с които съм пътувала в Германия. Имаше добър WiFi, но това зависи сигурно и от  релефа - минаване през планини, тунели и т.н. Аз в Северна Германия пътувах, където е равно като паница. :) Имаше контакти за зареждане до всяка седалка, а някои места имаха и масичка пред тях (там където са 4 места едно срещу друго, бяха в началото на автобуса)и можеше да играеш карти или бесеница или там каквото друго се сетите. Ние хапвахме много удобно на тях. Може да не носиш принтиран билет, а само номера или електронен, който се проверява само на качване в автобуса. Мястото за краката мисля, че е стандартно, но седалките бяха далеч по-удобни от тези на някои превозвачи тук. Не знам обаче дали тези от София ще спазят немското качество.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 7.03.2018 г. в 16:06, Meidj каза:

;)

 

Да им погълнат само мрежата, но не и трошляците, селяндурските шофьори и некомпетентните патки по гишета. Ама де такъв късмет :)

 

е така де -гладна кокошка просо сънува ,както е казал народът

но като гледам съотношението качество/цена  на германските търговски вериги в Германия и съотношението качество/цена на същите вериги в България ,

започвам да изпитвам лек песимизъм и относно Фликсбус-ът

:pogranichnik:

Връзка към мнение
преди 16 минути , theo каза:

но като гледам съотношението качество/цена  на германските търговски вериги в Германия и съотношението качество/цена на същите вериги в България ,

започвам да изпитвам лек песимизъм и относно Фликсбус-ът

Разликата е обусловена от по-ниската конкуренция в България и по-слабият контрол от страна на органите.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Edem каза:

Сега видях, че в горния пост съм написал Будапеща вместо Букурещ, но не мога да го редактирам вече.

 

Но важното е, че вече има линия София- Букурещ - 23,90 лв в посока, нощен и дневен

 

 

Не се притеснявай, няма нищо за коригиране. Ето какво пише днес във в. Дневник-
"Автобусната компания, специализирана в международните превози, FlixBus влиза на българския пазар, съобщи capital.bg. Първите линии ще бъдат от София до Будапеща, Виена и Букурещ и ще започнат да се изпълняват ежедневно от 22 март." 
За повече подробности тук:
https://www.dnevnik.bg/biznes/2018/03/09/3143465_flixbus_stupva_v_bulgariia_s_marshruti_do_budapeshta/

 

Това е добра новина, защото конкуренцията винаги е добре дошла. Аз съм ги ползвал 3 пъти, миналата есен Хамбург-Бремен, Бремен-Хамбург и Хамбург-Копенхаген. Като цени супер, автобусите също бяха дори, само че редовно закъсняват. 30-40 минути, а по някои маршрути и повече от час за нищо ги нямат. И трите пъти, когато ги ползвах закъсняха. Тръгваха с по 20-25 минути закъснение от началната спирка.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 21 минути , Crazy Horse каза:

Тръгваха с по 20-25 минути закъснение от началната спирка

И както в Германия няма автогари, с малко късмет може да починеш от студ или пек 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Crazy Horse каза:

и Букурещ

Само че до Букурещ ще се пътува не от София, а от Шумен и ще се конкурират с "Пегасус".

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Crazy Horse каза:

Не се притеснявай, няма нищо за коригиране. Ето какво пише днес във в. Дневник-
"Автобусната компания, специализирана в международните превози, FlixBus влиза на българския пазар, съобщи capital.bg. Първите линии ще бъдат от София до Будапеща, Виена и Букурещ и ще започнат да се изпълняват ежедневно от 22 март." 
За повече подробности тук:
https://www.dnevnik.bg/biznes/2018/03/09/3143465_flixbus_stupva_v_bulgariia_s_marshruti_do_budapeshta/

 


Аз исках да си коригирам собствените си размисли, защото наистина визирах София-Букурещ, който в момента е средно 52 лв за еднопосочен  билет.  Фликсбус го пускат на 30 лв отдолу.

 

А в маршрута към Будапеща има посочена спирка в Нови Сад, но като се цъкне София-Нови Сад, поне при ме,н нищо не зарежда.

 

Иначе, търсят служители с месторабота Букурещ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз ще се радвам да пуснат и линия към Загреб и Любляна със спирка в Белград. Нали са партньори с Флоренция бус - нека да им погълнат ежедневната линия до Флоренция, ама ако може да стига максимум до Триест или в много краен случай до Местре.

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Тази линия до Букурещ няма да е лесна. Някои компании комбинират София-Русе-Букурещ, за да напълнят автобуса. Пътувал съм с "директния" - бяхме 11 човека в автобус за 35-40 (беше къса версия). 52 лв е доста под 120-те евро на ТАРОМ (160 за РТ).

Дано успее все пак...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Предполагам, че с тези цени много хора ще решат да се разходят до Букурещ, както и от другата страна ще се разходят до София. Да не говорим за лоу-кост туристите, които вече могат да комбинират полети от двете столици.

Като знам как около мен никой не беше ходил в Атина, сега всички са ходили по 3-4 пъти, просто ей така на разходка.

 

Загреб и Любляна и аз искам, крайно време е на Балканите да има нормални транспортни връзки между столиците.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 30 минути , Edem каза:

 

Загреб и Любляна и аз искам, крайно време е на Балканите да има нормални транспортни връзки между столиците.

До Загреб и Любляна има от Будапеща.Аз пътувах преди година.Сега може да се прави София-Будапеща-Загреб и Любляна

Връзка към мнение
преди 1 час, Edem каза:

Предполагам, че с тези цени много хора ще решат да се разходят до Букурещ, както и от другата страна ще се разходят до София

Разликата в двупосочен билет е под 60лв. Мисля си, че хората тръгнали на туризъм няма да ги спре подобна сума.

Връзка към мнение
преди 17 часа, akair каза:

52 лв е доста под

Тези 52 лева на Етап-Груп  за София-Букурещ лесно се редуцират на 37 лева. За тази "схема" вече сме писали на форума в друга тема.  Така че изборът между 37 лева на Груп срещу 23 лева на Flixbus ще зависи от удобството на мястото на пристигане в Букурещ: автогара Филарет /Груп/ или автогара Милитари/Flixbus/.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, epetkov каза:

лесно се редуцират на 37 лева.

Едно уточнение: цената на Етап-Груп от 52   лева  може да се редуцира до 33 лева или само 10 лева по-висока от промоционалната на Flixbus

Връзка към мнение
преди 8 часа, Meidj каза:

Как се "редуцираше" цената на Груп,

 

Първо от офис на Груп  се взима карта "Лоялен клиент" , даваща право на 20 % отстъпка. След това с отстъпка се купуват два билета 1. София-Русе за 18,40 лева /без отстъпка е 23,00/ и втори билет Русе-Букурещ за 14,40 лева /без отстъпка е 18,00/ Общо 18,40+14,40= 32,80 лева<---това е адекватната цена за такова разстояние в тази част на Европа, а не 52 лева! Но ето, че Flixbus ще предложат още по-адекватна!

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Happy_Traveler каза:

нищо ли не струва?

Абсолютно нищо не струва! Формално на сайта на Груп има изисквания за получаването й- предоставяне на билет за извършено пътуване от кандидатстващия, но на практика служителите на Груп  дават картата  без въпроси и коментари. Аз съм взимал карти за свои близки непосредствено преди отпътуването на автобуса  и съм ползвал веднага отстъпката.

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ще видим колко ще са вървежни и задържат при положение,че се намират самолетни билети за малко над тия цени поне аз предпочитам да дам 20-30 лв отгоре и стигна за час,а не за 7.

Не знам възможно ли е но споменах на приятел,който работи в агенция и той каза че ще говорят с тях да ги ползват за ексурзий.дали ще им е по-изгодно ако им направят цени

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 2018. 03. 09. at 7:53 PM, Meidj said:

Аз ще се радвам да пуснат и линия към Загреб и Любляна със спирка в Белград.

Пускане на автобус до Белград не е толкова лесно колкото изглежда на пръв поглед. Сърбия не е член на ЕС и само въз основа на двустранни междудържавни споразумения може да се пусне автобус до Белград.

Връзка към мнение
преди 3 часа, Ivko каза:

Ще видим колко ще са вървежни и задържат при положение,че се намират самолетни билети за малко над тия цени поне аз предпочитам да дам 20-30 лв отгоре и стигна за час,а не за 7.

то така, ама първо, тия евтини самолетни билети обикновено са за някакви бъдещи дати, които не е сигурно дали са ти удобни. Т.е. за туризъм става, но ако спешно ти изникне някаква работа обикновено е обратното. И второ, само малка част от купуващите сам. билети ползват сайтовете за намаление, повечето купуват на номинални цени. И по-добре, защото иначе офертите ще секнат

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.