Прескочи до съдържание

Неща, забранени за пренасяне в ръчния багаж


Препоръчани мнения

преди 1 минута , AlexandraKo каза:

Всъщност,само името ще е на латиница.Всичко останало е стандартно в една рецепта - това, което е предписано е на латински и задължително има личен печат на лекаря.А името върху опаковката можеш и ти да   си го напишеш.Иначе е  задължение на фармацевта. 

Ама недей се притеснява толкова и нормална нашенската рецепта си върши работа. Все пак, ако на секюрити контрол не могат да я разчетат,  да викнат медицинско лице.Ако съм тръгнала за Китай, на китайски ли да си ги пиша рецептите? То, за това по целия свят рецептите се пишат на латински, че да може всеки лекар да го прочете. 

Много благодаря, AlexandraKo -сега съм по-спокойна, но нали знаеш - когато става въпрос за деца притесненията и тревогите винаги са по-големи.

Връзка към коментар

И аз мисля, че няма нужда да се притесняваш. Миналата година, когато бяхме във Виена, трябваше да изпълним една поръчка и да купим лекарство от тяхна аптека. Бяха ни дали обикновена рецепта, издадена от наш лекар - лекарството, естествено, беше написано на латиница, но всичко останало - името на лекаря и на пациента, текста на бланката и на печата на лекаря - бяха на кирилица.

Влязох в обикновена, така да се каже квартална аптека и нямаше никакъв проблем. Мисля, че хората уважават авторитетите, в случая лекаря, издал рецептата, и не подложиха на съмнение истинността й и съдържанието, което не разбраха.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В резултат на забраните за качване на електроника на борда Emirates драстично намалява полетите си до САЩ. До сега имаха 17 директни дестинации от Дубай до САЩ със 101 полета седмично. Ако добре смятам намаляването на капацитета от началото на май ще е с над 20%.

Дано това увеличи шансовете те или някоя друга авиокомпания да пуснат полет Дубай-София-САЩ

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

кутия с крем, на която е отбелязано, че съдържа 125 гр, и няма никаква информация за милилитри, може ли да се пренася в ръчен багаж, и изобщо трябва ли да бъде поставяна в плика с течности? питам, защото масово кремовете са в мл, независимо, че са гъсти, а този е даден в грамове?

Връзка към коментар
преди 1 час, antea каза:

кутия с крем, на която е отбелязано, че съдържа 125 гр, и няма никаква информация за милилитри, може ли да се пренася в ръчен багаж, и изобщо трябва ли да бъде поставяна в плика с течности? питам, защото масово кремовете са в мл, независимо, че са гъсти, а този е даден в грамове?

Мога да говоря за летища с контрол като английския - ще ти  я изхвърлят. Скоро се направих на разсеяна за един слънцезащитен лосион (пътуваване до Дубай) и заради него ми отделиха багажа, посочиха ми грамажа >100 g на етикета и го изхвърлиха... Тук са цербери. За другаде - поемаш риск.

 

П.П. Лосионът читаво си беше в найлонова торбичка. Тцъ.

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 43 минути , Rainy каза:

 един слънцезащитен лосион (пътуваване до Дубай) и заради него ми отделиха багажа, посочиха ми грамажа >100 g на етикета и го изхвърлиха...

Както е известно, в крайна сметка преценката е на проверяващите, но ми е чудно защо пък са ти показали точно грамажа 100g, при положение, че лосионът едва ли е с по-малка плътност  от водата (най-вероятно е по-плътен) и следователно при тегло 100g, обемът му би трябвало да е по-малък от 100ml, следователно е допустим. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, antea каза:

кутия с крем, на която е отбелязано, че съдържа 125 гр, и няма никаква информация за милилитри, може ли да се пренася в ръчен багаж, и изобщо трябва ли да бъде поставяна в плика с течности? питам, защото масово кремовете са в мл, независимо, че са гъсти, а този е даден в грамове?

Кремовете, гелове и всякакви полутвърди неща ги водят за течности. На мен в Париж не ми позволиха да кача в ръчния багаж един малък камамбер от 200 грама :(

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 33 минути , Фичо каза:

Както е известно, в крайна сметка преценката е на проверяващите, но ми е чудно защо пък са ти показали точно грамажа 100g, при положение, че лосионът едва ли е с по-малка плътност  от водата (най-вероятно е по-плътен) и следователно при тегло 100g, обемът му би трябвало да е по-малък от 100ml, следователно е допустим. 

Ти се шегуваш :) Ако тръгна да обяснявам разликата, ще изпусна самолета :) Защото те колят и те бесят. Това е. Веднъж ми изхвърлиха пак един лосион - този път 100 мл. Колко се обяснявах, показвах грамажа 100 грама - тцъ, голям е. Затова изказах мояя опит...

Връзка към коментар

И на мен са ми изхвърляли на влизане в Бали туба от 125 ml слънцезащитен крем, показах 10 пъти, че не е пълна, то се вижда, че е наполовина, когато я вдигнеш, но не, изхвърлиха я.

Миналия месец, замаяна от Флоренция, купих флакон цветен лак за коса за едно момиченце, а за мен маска за коса 500 ml:). Усетих се чак когато чаках за проверка. Видяха нещо на скенера, отвориха чантата и хвърлиха само маската. А флакона оставиха, въпреки, че  спрей е изрично забранен!

С лекарства /обичайни за пътуване/ никога и никъде не съм имала проблем в ръчния.

Веднъж едно кисело мляко данон на дете, което пътуваше с нас, го провериха в една отделна машина, като микровълнова фурна, там проверяваха и бебешки храни в бурканчета, и ни го дадоха.

А веднъж, от Ница се връщаме с една приятелка. Минава ми чантата на скенера, нещо си казаха, дойде на лентата служителката и ме пита: Мадам, носите ли храна. Аз : -не. Тя: - ще ви проверя чантата. Отваря я, бърка и започва да вади малки данончета, 5 на брой. На мен очите ми станаха на понички. Аз данончета не съм слагала в чантата си! Какво да обяснявам, че не са мои, когато са в чантата ми. Поглеждам към приятелката, която е минала преди мен и гледа назад през рамо. Стана ми ясно, че тя ги е сложила, но ...... Изхвърлиха ги. После я питам защо, как така, докато аз съм в банята ти ми слагаш нещо в ръчния. Отговор, ами в моя нямаше място.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
На 5/14/2017 в 22:38, Емика каза:

показах 10 пъти, че не е пълна, то се вижда, че е наполовина, когато я вдигнеш, но не, изхвърлиха я.

Забраната не е въведена само за да се намали количеството на материал, който може да се внесе в самолета, а и за да не можеш да вкараш по-голям контейнер. На теория, може да има няколко съучастника, които да вкарат разрешеното количество течен експлозив и да го смесят в по-големия контейнер. Ето за това е важен обема на контейнера.

Какво ще им попречи на същите тия да си купят половин литра вода и да ползват бутилката, не знам. Но такава е логиката на проверката. Всичко е направено, за да се откажат аматьорите и да са спокойни пътниците. Ако някой наистина мисли нещо лошо на самолета, той ще намери начин.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Да докладвам - с хомеопатичните лекарства нямах никакъв проблем. Не бяха в прозрачни пликове, а увити в алуминиево фолио, никъде не ме питаха нищо (из Испания и Португалия). Интересно ми беше обаче, че пусната бутилка с вода на детето (750 мл). Само я провериха на някаква отделна машина. А детето е на 5, не е бебе и въпреки това я пуснаха навсякъде! Впечатлена бях! :-)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Забраната за внасяне на лаптопи на самолетите на Emirates отпадна

През март САЩ забраниха внасянето на борда на самолетите на лаптопи и други големи електронни устройства до и от осем предимно мюсюлмански страни

http://www.investor.bg/novini/346/a/zabranata-za-vnasiane-na-laptopi-na-samoletite-na-emirates-otpadna-242461/

Връзка към коментар
On 16.5.2017 at 5:02 AM, ShaMan-H_Fel said:

Забраната не е въведена само за да се намали количеството на материал, който може да се внесе в самолета, а и за да не можеш да вкараш по-голям контейнер. На теория, може да има няколко съучастника, които да вкарат разрешеното количество течен експлозив и да го смесят в по-големия контейнер. Ето за това е важен обема на контейнера.

Aз винаги в Европа си нося празно шише за вода и, след проверката на багажа, си го пълня от клозетите. Никога не са ми правили проблем. За запалка също обикновено не се заяждат, а тя ми изглежда къде-къде по-опасна.

 

Въобще повечето забрани са абсолютно малоумни. Пишеше по вестниците преди няколко години как на някакъв господин му конфискували самобръсначка на летището в Берлин, а след проверката той видял автомат, където се продава абсолютно същата самобръсначка.

 

http://www.bz-berlin.de/berlin/einwegrasierer-erlaubt-aber-nur-nach-kontrolle

 

Сетих се и още как веднъж в Норвегия не ме пуснаха с бурканче горчица на борда. Направо ми се сви сърцето, защото горчицата беше зверски вкусна. Проблесна лъч надежда, когато куката ми каза:

 

- Можете да хвърлите горчицата в ей тоя контейнер

- А мога ли да не я хвърля?

- Може. Обаче трябва да я изядете цялата, тук, пред мене

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, Бале каза:

Aз винаги в Европа си нося празно шише за вода и, след проверката на багажа, си го пълня от клозетите. Никога не са ми правили проблем. За запалка също обикновено не се заяждат, а тя ми изглежда къде-къде по-опасна.

Aз и извън Европа винаги си нося празно пластмасово шише. Напоследък не само едно, а две! :lol: Случвало се е един-два пъти само да го извадят от сака, оглеждат го, и пак да го върнат.  Явно вече са свикнали постоянно да виждат хора, трафиканти на празни шишета :biggrin:

 

Запалки не пускат масово на азиатски летища, и в Бразилия на Гуарильос и Галеао на полетите за Европа. Но има "цяр" и за тях.

На бразилските, за щастие, и по случайност, имах и втора полупразна запалка. Като ми казаха, че запалка не може на борда на самолета, извадих полупразната (и двете бяха в ръчния багаж, не извадени отделно), дадох има я да я изхвърлят, и така си спасих и запазих любимата късметлийска, и съответно по-пълна. От тогава винаги си нося по две запалки, и правя този номер :)

На азиатските летища е лесно. Там на всички по-големи летища има едни прозрачни кутии на различни места из сградата на летището, най-често преди лентите на проверките за сигурност, пълни със запалки. Съответно преди полет си изхвърляш твоята, а като кацнеш на другото летище, отиваш на "излитащи", и от първата такава кутия със запалки, си избираш каквито и колкото искаш, оставени от други преди това. Само не трябва да си взимаш любимата или късметлийската, ако имаш такава :)

 

П.П. Норвежците са много лоши. И мен не ме пуснаха с една много вкусна майонеза :toclue:

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Имам запалка и кибрит в чантата за пътуване. Никога не са ми правили проблем за тях. Седят си и аз не знам защо, тъй като не пуша. 

 

По повод глупави забрани: Преди няколко години пътувах от Кейп Таун за Европа с две копия в ръка (завит в хартия де). Бяха към една маска, която купих за майка ми, но копият не знам защо не ги сложих в куфара. Мъжът ми каза, че ще ми ги вземат веднага, но не... Минах 3 проверки - Кейп Таун, Йоханесбург и Париж с все копията в ръка и никой "копче" не ми каза. Обаче 5 сантиметровата ми ножичка взеха веднага. 

 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Боже, копия са позволили да минат! А запалки - не... Луда работа. Ние миналата седмица прекарахме от Лондон към София (Лутън) нурофен 200 мл., отворен, липсваше само 30мл,от него. Бях сигурна, че ще ми го вземат, защото е течност, непрозрачно е стъклото и не се знае какво им вътре. Сина се разболя там и се беше наложило да купувам спешно, прежалих едни 7 паунда, даже с мъж ми се карахме на летището, защото той искаше аз да сложа шишето в моя багаж, за да съм се разправяла (излиза с номера, че не говори английски), аз бях готова да хвърля шишето даже и без да се пробвам да мине. Не само мина, ами и никой не поиска обяснение... Не вярвам на монитора да се вижда, че е лекарство, а и аз мога в шише от лекарство да сложа всичко. Странни неща. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...
На 05/05/2014 в 11:15, Еmilia каза:

Много ми се иска да съберем някъде информация за изглеждащите опасно неща, които всъщност може да се носят в ръчния багаж.

- пинсета (проверено от мен)

- безопасни игли (проверено от wilks и FlyTraveler)

- нокторезачка (това не съм много сигурна дали може, още повече ако има вградена пиличка)

- еднократна самобръсначка (проверено от мен)

- стъклена бутилка ???

 

Естествено и списък с изглеждащите безопасно неща, които НЕ може да се носят в ръчния багаж

- пиличка

- течностите (ясно), но и геловете, кремообразните, спрейовете, пчелен мед (даже и захаросан), хайвер, тахан. Вчера една приятелка питаше може ли да си вземе мюсли, накиснато с вода (хипер-здравословна е и не яде всичко).

А Dulce de leche (Doce de leite в португалоезичните страни)? От Аржентина взех, но тогава чекираният багаж ме спаси, а сега искам да взема Дулсе де лече от Испания в ръчния и не знам дали може

Връзка към коментар
преди 14 минути , montepinar каза:

А Dulce de leche (Doce de leite в португалоезичните страни)? От Аржентина взех, но тогава чекираният багаж ме спаси, а сега искам да взема Дулсе де лече от Испания в ръчния и не знам дали може

Със сигурност ще е повече от 100 мл., съмнително е да мине, но ако ти се рискува пробвай. Може да го пресипеш в малки опаковки по 50-100 мл.:lol:, но пак не е сигурно. Аз съм му фен, но поради калоричност гледам да не  го употребявам. В руските Берьозка в БГ, също е хубаво. Аз веднъж бях сложила в ръчния по невнимание маска за коса 500 мл. и я взеха, а един детски лак за коса за парти, който също е забранен, го оставиха.

Връзка към коментар

То си е гелообразно като меда, така че не може (в голяма опаковка де). Разбира се винаги съществува вероятността да го пропуснат (в случай, че някой веднага каже "аз веднъж минах" :))

Връзка към коментар
преди 28 минути , neuromancer каза:

То си е гелообразно като меда, така че не може (в голяма опаковка де). Разбира се винаги съществува вероятността да го пропуснат (в случай, че някой веднага каже "аз веднъж минах" :))

В кутийки от дамски крем по 50 мл.:lol:, но трябва да ги е взел предварително празни, че иначе ще излезе златно това долче:lol:

Връзка към коментар
преди 2 часа, Емика каза:

Може да го пресипеш в малки опаковки по 50-100 мл.:lol:, но пак не е сигурно. 

е как да го пресипя, то не е течност. Като течен шоколад е. 400 гр. Както и да е, отказах се, няма смисъл

Редактирано от montepinar
Връзка към коментар
преди 6 часа, montepinar каза:

е как да го пресипя, то не е течност. Като течен шоколад е. 400 гр. Както и да е, отказах се, няма смисъл

Вземи си лъжичка. Винаги нося в ръчния багаж.

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.