Прескочи до съдържание

Най-добрите условия за кредитна карта за често пътуващи хора (само български банки)


Препоръчани мнения

И аз плащам със същата карта и ставам все по-недоволен

сега гледам за една  резервация от почти 400 евро, курсът по-който са ме чарджили е 1,977, като се добави и таксата за плащане в чужбина и тая карта излиза златна...

Връзка към мнение
преди 15 минути , bad kid каза:

И аз плащам със същата карта и ставам все по-недоволен

сега гледам за една  резервация от почти 400 евро, курсът по-който са ме чарджили е 1,977, като се добави и таксата за плащане в чужбина и тая карта излиза златна...

Тази карта превалутира два пъти при валутните разплащания, защото сетълмента й е в USD. Има смисъл да се ползва само за левови разплащания и безплатно теглене на банкомат и евентуално за плащания в USD.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз я ползвам от 10 години вече, преди не беше така, при някои плащания  курсът беше изгоден за мен, например 1,93-1,94

а и до преди 3 години някъде нямаше такса за плащане в чужбина....

Връзка към мнение
преди 3 минути , bad kid каза:

Аз я ползвам от 10 години вече, преди не беше така, при някои плащания  курсът беше изгоден за мен, например 1,93-1,94

а и до преди 3 години някъде нямаше такса за плащане в чужбина....

Условията и договорите на банките се променят с времето, а откакто паднаха лихвите всички се стремят да компенсират с нелихвен доход и товарят клиентите. Няма никакво значение какво е било преди. В момента реалностите са такива. Тази карта дори за зареждане на Revolut не става без да платиш излишни около 2%.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 59 минути , bad kid каза:

Аз я ползвам от 10 години вече, преди не беше така, при някои плащания  курсът беше изгоден за мен, например 1,93-1,94

а и до преди 3 години някъде нямаше такса за плащане в чужбина....

Мастъркард и Маестро от ПИБ са твърдо НЕ по доста параграфи, не само заради двойното превалутиране.

 

Ако държиш да не сменяш банката поне си вземи Visa.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз съм с виза на Райфайзен и там нещата са доста зле - курсът е 1,979. Въпреки това, дори при този курс, ми е по-изгодно да заредя революта и да ползвам него в чужбина отколкото да сменям левове на чейндж бюра или пък да ползвам директно визата.

Връзка към мнение
преди 11 минути , П.Кръстев каза:

Аз съм с виза на Райфайзен и там нещата са доста зле - курсът е 1,979. Въпреки това, дори при този курс, ми е по-изгодно да заредя революта и да ползвам него в чужбина отколкото да сменям левове на чейндж бюра или пък да ползвам директно визата.

Същата работа, затова първо минавам през paysera и с нея зареждам революта. Ограничава още демиджа. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 17 минути , Георги Матеев каза:

Мастъркард и Маестро от ПИБ са твърдо НЕ по доста параграфи, не само заради двойното превалутиране.

 

Ако държиш да не сменяш банката поне си вземи Visa.

В момента не мога да сменям, но ще имам предвид.

Маестрото ми седи за украса и за прехвърлям на КК. Добре че имаше отстъпки преди време...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На Райфайзен картите имат и отделна такса превалутиране за всички плащания извън лев и евро. Така че веднъж е курса на Мастъркард/Виза, веднъж - допълнително на банката таксите. За суми в други валути плащам с карти на ДСК.

Иначе да, все повече малки места за настаняване са с такъв вид плащане - дали, за да са сигурни самите собственици, или букинг, че няма да ги прескочат с таксата - не знам. Дразнещи за мен са 2 неща - курса на превалутирането и че по неизвестни причини сумата винаги се взима преди да е изтекла безплатната анулация. И да ми ги върнат, губя веднъж при взимането и веднъж при връщането.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 33 минути , jul каза:

На Райфайзен картите имат и отделна такса превалутиране за всички плащания извън лев и евро. Така че веднъж е курса на Мастъркард/Виза, веднъж - допълнително на банката таксите. За суми в други валути плащам с карти на ДСК.

Иначе да, все повече малки места за настаняване са с такъв вид плащане - дали, за да са сигурни самите собственици, или букинг, че няма да ги прескочат с таксата - не знам. Дразнещи за мен са 2 неща - курса на превалутирането и че по неизвестни причини сумата винаги се взима преди да е изтекла безплатната анулация. И да ми ги върнат, губя веднъж при взимането и веднъж при връщането.

Таксата на райфайзен за превалутиране е само за теглене кеш, иначе  за онлайн плащане курсът им е достатъчно дървен и без нея.

 

В букинг е доста хаотично дадено, но в агода например при резервации с безплатна анулация винаги е описано на коя дата ще ти изтеглят парите. Да, винаги е малко преди крайния срок на безплатната анулация, но винаги знаеш точно кога ще се случи. И това е видно още на първата страница на хотела преди да тръгнеш да резервираш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При мен няма разминавания за букинг - когато пише, тогава дърпат. Преди това получавам предупредителен мейл, а после още 1, че са изтеглили сумата. 

T.E.Lawrence, не е само при теглене. Аз за пръв и последен път се прецаках да плащам на ПОС с карта на РББ в Лондон. Пазарувах доста и ми стана зле, като видях, че само от превалутирането ми удържат около 300 лв.... Иначе, че курсът е дървен-дървен е, но така става двойно дърво 😕

Връзка към мнение
преди 2 часа, jul каза:

При мен няма разминавания за букинг - когато пише, тогава дърпат. Преди това получавам предупредителен мейл, а после още 1, че са изтеглили сумата. 

T.E.Lawrence, не е само при теглене. Аз за пръв и последен път се прецаках да плащам на ПОС с карта на РББ в Лондон. Пазарувах доста и ми стана зле, като видях, че само от превалутирането ми удържат около 300 лв.... Иначе, че курсът е дървен-дървен е, но така става двойно дърво 😕

Имах предвид онлайн плащане (интернет сайт, като резервация в букинг и т.н.), за пос терминал в чужбина има. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като заговорихме за таксите на райфайзен. Знам, че таксата им за теглене от банкомат в чужбина е 5лв. + 1%. Какъв обаче е курсът? Дали е същия, който показват за картовите плащания в чужбина? (тук)

Връзка към мнение
Катя мравката

Извинявам се, че пиша не съвсем на място, а и дълго. Аз имам вече само дебитни карти и се зачудих дали при дебитните карти има практически такава защита както при кредитните - например да ти върнат над 100 лв при източване. Или както при туристите винаги има и много крадци, ако ти откраднат картата, те и да не могат да теглят от банкомат, могат да си купят нещо онлайн, след като на гърба има напечатан код. Почти никога не ми искат 3D паролата. Тук банката дали ще помогне както при кредитна карта. Виждам, че при плащане онлайн понякога блокират сумата за ден, което е добре, но само при положение че си проверяваш наличност. Т.е. тъй като много неща не зная, моля за компетентното ви мнение трябва ли човек да има кредитна карта във връзка само със сигурността при пътуване?

Връзка към мнение
На 17.08.2018 г. в 20:00, Катя мравката каза:

Извинявам се, че пиша не съвсем на място, а и дълго. Аз имам вече само дебитни карти и се зачудих дали при дебитните карти има практически такава защита както при кредитните - например да ти върнат над 100 лв при източване. Или както при туристите винаги има и много крадци, ако ти откраднат картата, те и да не могат да теглят от банкомат, могат да си купят нещо онлайн, след като на гърба има напечатан код. Почти никога не ми искат 3D паролата. Тук банката дали ще помогне както при кредитна карта. Виждам, че при плащане онлайн понякога блокират сумата за ден, което е добре, но само при положение че си проверяваш наличност. Т.е. тъй като много неща не зная, моля за компетентното ви мнение трябва ли човек да има кредитна карта във връзка само със сигурността при пътуване?

Малко е дискусионен момента и сме го говорили преди време. На практика в условията на българските банки за оспорване на транзакция нямаше разлика между кредитна и дебитна, т.е. предполага се че едни и същи защити действат и на двете. Това на теория. На практика, във форума май сме дискутирали само случаи на ограбена кредитна, мисля че все още нямаме нито един случай на дебитна. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Катя мравката

Благодаря много! Чета и назад, но съм го пропуснала. Добре е, че крадците не искат дебитните. Питах сега в банката и разбрах, че блокирали парите за 2-3 дни до осчетоводяването, но не можели да спрат трансфера. Все пак след като при кредитните парите са на банката, е може би донякъде по-сигурно с тях. 

Връзка към мнение

Преди 2 дни получих съобщение от "моята" банка Експресбанк : "За плащания с всяка карта на банката на сайтове, регистрирани за 3D Secure, вече се изсиква еднократен код, който ще получавате с безплатен SMS."

 

От една страна е добре, по-голяма защита. Но, ако си изгубя телефона в чужбина, а искам да платя с картата?

Връзка към мнение

Ами ще трябва да измислиш нещо. Нов телефон, плащане на място с ПОС, такива неща. Ако си изгубиш картата какво става?

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Привет, имам следното запитване - от следващия месец, ще получавам заплатата си по сметка на FiBank - т.к. работодателят реши да сменя основната оперираща банка - DSK.

 

От FiBank - трябва да избера тип карта дебитна за заплатата, както и кредитна, т.к. все пак искам да имам кредитна заради пътуванията.

По-изгодно ли е да се преместя към FiBank - и какви продукти да избера за дебитна и кредитна? Или да не искам кредитна, а директно Diners Card? 

 

Или да си остана на DSK - с мастъркард за дебитна, и виза за кредитна, които имам.

 

Питам, т.к. досега не съм ползвала нищо от FiBank и се чудя, коя е по-изгодната банка?

Връзка към мнение

FiBank имат кешбек по КК, имат и промоция в момента, 2 години без такса

https://www.fibank.bg/bg/page/4756#nasheto-predlojenie

през myfibank  можеш да си погасяваш задълженията като прехвърляш от дебитната на кредитната. 

Минус е че имат такса за плащане в чужбина и курсът на еврото не е изгоден, поне на МастърКард

 

не съм клиент на ДСК, но няколко пъти ми се е налагало да плащам в техен клон и ми е идвало да се гръмна

Обслужването на ПИБ е доста добро.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.