Прескочи до съдържание

КУБА за няколко дни


ruwenzogy

Препоръчани мнения

Здравейте, приятели на Куба,

Дойде и моето време да посетя 'Острова на Свободата".  Знам, че вече Фидел го няма и нищо не е същото, но закъснях, безвъзвратно закъснях.......

И сега само за няколко дни, да видим какво е останало...

Истината е, че вече не ми се ходеше в Куба, и бях я тотално игнорирал, затова и сега ще имам нужда от вашата помощ да направим една кратка и стегната програма за да видим есенцията на Куба.

Резервирах си круиз , който тръгва от Хавана и затова сложих няколко дни преди това да се запозная бегло с тази интересна екзотична дестинация.

Всъщност имам само 3 пълни дни, и малко часове от другите.

Понеже кацам във Варадеро, първата половинка ще отиде за придвижването до Хавана. Важно ми е къде ще отседна в Хавана и какво ще правя следващите дни.

Някакви идеи и насоки.... Понеже круиза е свързан с други Карибски острови, не ми се иска да е плаж в Куба...

Връзка към мнение

В тези 3 дни включени ли са дните в които кораба е в Хавана? Колко нощувки ще имате извън кораба?

 

Според мен не си изпуснал нищо. Бях в Куба преди 15 години и миналата година и не усетих сериозна разлика. В момента има с една идея малко повече стоки, услуги и подновени сгради, но като цяло усещането за разруха, социализъм, дефицит и романтиката на замръзналата в 50-те години Куба си я има.

 

Докато сте в Хавана не ви препоръчвам да се къпете в басейните на кораба. Големите басейни се пълнят с морска вода и при нас в пристанището в Хавана басейните придобиха един странен цвят от мръсната вода. Питах има ли опасност да се къпя, но ме успокоиха, че уж имало някаква дезинфекция.

За чекирането на кораба си предвиди половин ден. Цялата процедура става малко по бавно от нормално, защото има митническа проверка, проверка на паспортите. За Хавана според мен е добре да имате минимум 2 пълни дни за да може да разгледате основните неща.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сега гледам, че корабът ви пристига в Хавана в 13:30. Това означава, че повечето пътници ще слезнат от кораба до вечерта 6-7 часа, а каютите ще са готови за приемане към 7-8 часа вечерта. Вероятно ще трябва да си оставите багажа в Хотела и да си отделите вечерта за процедурата по чекиране. За да не губите много време и пари в трансфери в Хавана е най-добре да спите близо до пристанището. На самият терминал нямам спомени да има възможност да си оставите багажа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Topfly каза:

В тези 3 дни включени ли са дните в които кораба е в Хавана? Колко нощувки ще имате извън кораба?

 

Според мен не си изпуснал нищо. Бях в Куба преди 15 години и миналата година и не усетих сериозна разлика. В момента има с една идея малко повече стоки, услуги и подновени сгради, но като цяло усещането за разруха, социализъм, дефицит и романтиката на замръзналата в 50-те години Куба си я има.

 

Докато сте в Хавана не ви препоръчвам да се къпете в басейните на кораба. Големите басейни се пълнят с морска вода и при нас в пристанището в Хавана басейните придобиха един странен цвят от мръсната вода. Питах има ли опасност да се къпя, но ме успокоиха, че уж имало някаква дезинфекция.

За чекирането на кораба си предвиди половин ден. Цялата процедура става малко по бавно от нормално, защото има митническа проверка, проверка на паспортите. За Хавана според мен е добре да имате минимум 2 пълни дни за да може да разгледате основните неща.

В тези 3 дни не влиза качването на кораба, което е на следващия ден и ще си предвидя време да не вземем да го изпуснем прехласвайки се по прелестите на кубинската столица. затова искам и да сме на пешеходно разстояние от круизния терминал, който не знам къде се намира....

За къпането в басейните ще следвам твоите съвети.  За социалистическа Куба е късно, затова и вече не влизаше в плановете ми...

А от трите дни в Хавана , единия ми се иска да отскоча нанякъде...

Връзка към мнение

Прекарайте възможно най-малко време във Варадеро. Хавана и за един ден може да я видите, въпроса е че ако харесвате тяхната музика и латино култура вероятно ще искате да останете повечко време.

Относно настаняването, мога да ти дам контакта на човека при които аз бях отседнал, също така в нета вече има доста стай под наем с ревюта, от който да избереш

Връзка към мнение
преди 2 минути , Ou7law каза:

Прекарайте възможно най-малко време във Варадеро. Хавана и за един ден може да я видите, въпроса е че ако харесвате тяхната музика и латино култура вероятно ще искате да останете повечко време.

Относно настаняването, мога да ти дам контакта на човека при които аз бях отседнал, също така в нета вече има доста стай под наем с ревюта, от който да избереш

Давай контакти. То май се очертава и четвъртия ден да имаме доста време, ако настаняването е привечер....

Връзка към мнение

Терминалът е точно в стария град в Хавана. Напиши в Гугъл Terminal Sierra Maestra Havana и ще го видиш на карта. С дете ли ще пътувате? Ако плановете са ви такива, но имате и интерес към нощния живот в Хавана ви препоръчвам да се чекирате рано на кораба и от кораба да платите вечерна програма, като оставите детето в детската градина на кораба. Услугата е напълно безплатна, независимо, че ще останете дори до 1 часа през нощта. Има вариант срещу 10 евро на час да наемете и служител, който ще приспи детето в каютата и ще ви изчака докато се приберете.

 

Единственото нещо, което не съм 100% сигурен е как работи детската градина първият ден, но в най-лошият случай може да наемете човек.

Връзка към мнение

Намерих  терминала, той си е в стария град. това увеличава дните ни.  В деня на чекирането ще имаме време до 4-5 часа следобед, на другия ден също доста време , защото кораба тръгва в 17 часа. Така, че от пълните 3 дни преди това може да отделим 2 дни за други места - Винялес и Сиенфуегос. Сега мисля как да разпределя нощувките...

Връзка към мнение

Някой ползвал ли е този автобус "хоп енд хоп"  във Винялес, който обхожда долината. Може ли с него да се види  каквото е необходимо, и дали ако отида около обяд ще мога да го хвана и времето до вечерта ще е достатъчно за хубава панорамна екскурзия...

Връзка към мнение

Аз съм го ползвал.  Местата се обхождат за 4-5 часа  защото автобуса е само един на час.  Ще се вместиш от обяд до вечерта.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Измислил съм доста революционна програма за малкото дни, които имаме. Моля, билите в Куба да коментират...

 

20 март - кацане на летището във Варадеро - 16, 15 ч.   Автобус на ВИАЗУЛ  до Хавана  в  18,20,  пристигане  21,05 -  спане в каса около автогарата

21 март - сутринта автобус на ВИАЗУЛ до Сиенфуегос   7 - 11,35 ч. -  разглеждане града до вечерта -  5-6 часа    спане в каса около автогарата

22 март - сутринта автобус  Сиенфуегос - Хавана  9,20 - 14, 05 ч.  -  разглеждане Хавана до вечерта  -  5-6 часа,  спане около автогарата в Хавана

23 март - сутринта автобус до Винялес   9 - 12,40 ч.  Разглеждане долината с хоп § хоп      , спане в каса  във Винялес

24 март - сутринта автобус  Винялес - Хавана  8 - 11,15 ч.    следобяд разглеждане Хавана  ,  привечер 17-18 ч.  качване на кораба

25 март - от 8 - 14 часа отново разглеждане Хавана,                  отплаване - 17 часа.......

 

Какво излиза - 4 дни, всяка сутрин по няколко часа с автобус, но пък после 20 дни лежачка....

Тези автобуси дали са удобни... Да не се измъчим и да си провалим пътуването...

Някакси ми се иска да видя и Сиенфуегос и Винялес.....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като решиш окончателно купи билети за автобусите,  защото свършват бързо.  Няма да останеш без транспорт,  споделените таксита возят на подобна цена,  но автобусите са нови и комфортни. 

Връзка към мнение

Не разбрах защо първата нощ отиваш до Хавана за едно спане, ние спахме във Варадеро и от там тръгнахме рано сутринта за Тринидат, в твоя случай за Сиенфуегос.

Връзка към мнение

На мен лично програмата ми се струва много натоварена с малко дете, а времето за Хавана много малко. Аз лично бих пропуснал или Винялес или Сиенфуегос и бих оставил повече време за Хавана. В Куба и Хавана за мен не бяха най-интересни туристическите забележителности, а живота на обикновенните кубинци, училищата, магазините, музиката и цялостната атмосфера. За да усетеш нещо от това не е достатъчно да направиш бърза обиколка на забележителностите, трябва да имаш достатъчно време да се пошляеш свободно без да бързаш.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 9 минути , slujitel каза:

Не разбрах защо първата нощ отиваш до Хавана за едно спане, ние спахме във Варадеро и от там тръгнахме рано сутринта за Тринидат, в твоя случай за Сиенфуегос.

Ами от Варадеро няма директен автобус до Сиенфуегос, а само до Тринидат. Не знам кой град е по-хубав.

преди 9 минути , Topfly каза:

На мен лично програмата ми се струва много натоварена с малко дете, а времето за Хавана много малко. Аз лично бих пропуснал или Винялес или Сиенфуегос и бих оставил повече време за Хавана. В Куба и Хавана за мен не бяха най-интересни туристическите забележителности, а живота на обикновенните кубинци, училищата, магазините, музиката и цялостната атмосфера. За да усетеш нещо от това не е достатъчно да направиш бърза обиколка на забележителностите, трябва да имаш достатъчно време да се пошляеш свободно без да бързаш.

 

Клоня да пропусна Сиенфуегос и да остане само Винялес, и трябва да го реша тази вечер, за да купя и билетите...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оги, моя съвет е точно такъв. Ако трябва да пропуснеш нещо, то да е Сиенфуегос. На мен лично, Тринидат ми хареса много повече. В околностите му има и страхотен водопад, но не вярвам да имаш време. Плажът (близкия) също е много приятен. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, ruwenzogy каза:

Ами от Варадеро няма директен автобус до Сиенфуегос, а само до Тринидат. Не знам кой град е по-хубав.

 

Клоня да пропусна Сиенфуегос и да остане само Винялес, и трябва да го реша тази вечер, за да купя и билетите...

Тринидад е по-автентичен. Сиенфуегос се гледа за 3-4 часа, най-много. И не си заслужава пътя. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще се възползвам от темата Ви, за което се извинявам :)  С коя компания летите до Варадеро? И на нас ни предстои круиз през ноември от Хавана и още проучвам възможностите за полети до Куба. 

Връзка към мнение

След сериозна дискусия /мисловна/, реших Сиенфуегос да отпадне и да остане само Винялес. Купих билети с Виазул от летище Варадеро до Хавана и Хавана - Винялес отиване и връщане.

Сега ми трябва някаква каса около автогарата на Хавана. Ако някой има сайт, където са показани местоположението на касите в Хавана - нека сподели

Връзка към мнение

Ето тук е терминалът на Виазул в Хавана, а тук  примерно можеш да видиш къде се намира съответната каса на картата /не съм резервирала от този сайт, обаче, така че не знам колко е читав/. Eто още един сайт, където можеш да видиш местоположението на касата, тук също. Вероятно има и други подобни сайтове.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Понеже разбрах, че опашките за валута в Хавана са огромни, интересува ме как стои въпроса на летището във Варадеро. Дали някой би могъл да сподели личен опит, че времето ни е ограничено...

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.