Прескочи до съдържание

КУБА за няколко дни


ruwenzogy

Препоръчани мнения

Вземат пари за напускане на страната, 25 кук, но това на летището, с круиз не знам как е. При това тези 25 кук трябваше да се заделят, защото не можеше да се плати в никаква друга валута. Добре, че го знаех предварително. Това все пак е информация от преди 3 години.

Редактирано от slujitel
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И мн нещо все ме гложди, че ще ни искат пари за излизане от страната. Мисля, че сме с круиз няма особено значение за тях.. Лошото е, че няма да знам до края със сигурност това нещо, а да пазя 75 КУК, което си е сериозна сума, не ми се иска...

Връзка към мнение

Погледни тук :

 

http://havana.airportcuba.net/tax.html

 

AFTER MAY 1st, 2015:

*** NEW PROCEDURE ***
Since May 1, 2015 the Cuban Departure Tax will no longer be paid at destination. It should be included in the price of your trip when buying a flight-only or vacation package to Cuba, check with you travel agent, carrier or tour operator.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , AlexandraKo каза:

На нас в края на октомври при напускане на Куба не ни взеха такава такса.

 

Тази такса обикновено е включена в самолетния билет.

Въпросът е как стоят нещата с таксата, ако си на круиз.

Редактирано от Childish
Връзка към мнение
2 hours ago, slujitel said:

Вземат пари за напускане на страната, 25 кук, но това на летището, с круиз не знам как е. При това тези 25 кук трябваше да се заделят, защото не можеше да се плати в никаква друга валута. Добре, че го знаех предварително. Това все пак е информация от преди 3 години.

Това е стара информация вече не взимат такива такси. Декември напуснах два пъти Куба с круиз и със самолет и никъде нито ми взеха пари, нито имаше някаква подобна информация, че от някого искат подобни пари. В кубинското посолство също специално попитах за тази такси и ми казаха, че вече не взимат подобна такса. Вероятно както по други краища на света вече задължително е вградена в летищните, пристанищните и т.н. такси.

 

Спомням си преди години, когато в Тайланд имаше такса от 500 бата за напускане  на страната, как се радваха туристите, че я премахнаха, но с премахването и вградиха такса от 700 бата в летищните такси ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Topfly каза:

Това е стара информация вече не взимат такива такси. Декември напуснах два пъти Куба с круиз и със самолет и никъде нито ми взеха пари, нито имаше някаква подобна информация, че от някого искат подобни пари. В кубинското посолство също специално попитах за тази такси и ми казаха, че вече не взимат подобна такса. Вероятно както по други краища на света вече задължително е вградена в летищните, пристанищните и т.н. такси.

 

Спомням си преди години, когато в Тайланд имаше такса от 500 бата за напускане  на страната, как се радваха туристите, че я премахнаха, но с премахването и вградиха такса от 700 бата в летищните такси ;)

Няма такса за напускане. Два пъти излизахме от страната с круиз, а също и след круиза от летището и никъде не ни взеха допълнително пари. Аз също бях попитал в кубинското посолство преди пътуването за всеки случай.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Има ли изискване за паспорта, че трябва да е валиден 6 месеца след престоя в Куба. И дали е 6 месеца, някъде бях чел за 3 месеца.... Това следи ли се стриктно, защото на детето изтича 5 месеца след напускането на Куба...

Връзка към мнение

Някой може ли да сподели информация и впечатления от хоп§хоп автобуса във Винялес. Аз именно заради него и избрах Винялес за единственото различно място от Хавана.  Та въпросите са ми - откъде тръгва, има ли някакво разписание, спирки, където спира, колко струва, предполагам може да слизаш и се качваш където и когато искаш, както на другите подобни автобуси. Какво интересно може да се види по долината с този автобус и дали ще ми стигне времето, понеже автобуса на Виазул пристига в 12,40, следва настаняване и тогава обиколката. Какво мислите, и най-вече тези, които са го ползвали....

Връзка към мнение

Ето разписанието и маршрута на туристическия автобус във Винялес. Колко го спазват не мога да кажа, не съм го ползвала.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Като гледам,  ако го хванеш в 14.30  ще имаш време да слезеш на три места.  Аз слизах на  Los Jasmines, Mural de la Prehistoria и Cueva del Indio (за последните две се заплаща вход -  3 и 5 кук ).  Цената на буса беше 5 кук  като в линка (Март '17) Тогава вървяха почти точно по разписание. 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Не откривам точното разположение на първата спирка "Парк Винялес", въпреки усърдното ми търсене в гугъл, но все пак предполагам , че е някъде в центъра и домакините ще ме ориентират.

И от къде се купува билета.

И какво може да се гледа в Los Jasmines, не е ли само хотел?  Не  е ли по-интересно  Estanco de tobaco #2, защото се пише, че  долината е популярна с производството на тютюн....

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към мнение

Спирките 1 и 11 в центъра дали са една срещу друга, защото мога например да се кача на №11 в 13, 58 и да спестя малко време...

Връзка към мнение

Няма особено разнообразие на сувенири. Имат магнити примерно, но не са особено добра изработка. Ние си купихме картина от една галерия, маракаси, подложки за чаши с рецепта на мохито, такива неща. Най-готиния сувенир ми е една огромна раковина, която извадих сама от морето /е не си донесох точно моята де, тъй като беше пълна, а я замених за празна със същия размер при едни кубинци на плажа/.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А строг ли е контрола на митницата?  Можеш ли например да си внесеш луканка или българска ракия / за подарък, разбира се/?

Връзка към мнение
преди 29 минути , ruwenzogy каза:

А строг ли е контрола на митницата?  Можеш ли например да си внесеш луканка или българска ракия / за подарък, разбира се/?

Мисля, че няма да имаш проблем.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, ruwenzogy каза:

Освен всеизвестните кубински ром и хавански пури, какво още би могло да се купи от Куба като сувенири...

За сувенири - можеш да провериш в този базар на сувенирите в Стара Хавана: "Artisans Market - Almacenes San Jose". Там също има и бюро за обмен на валута. Разбира се, на този базар можеш и трябва :lol: да се пазариш за цените :) , може да ти изпишат с пирограф дървени сувенири, ако искаш да дадеш лична нотка на сувенира, и така...

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 minute ago, ruwenzogy said:

А какво ще се яде и пие в Куба ?  -  ресторантчета за местни, пазари, супермаркети.... има ли такова нещо?

Фаст фууда, който продаваха на някои места на мен ми изглеждаше ужасно и не го опитах. Ако искате да хапнете нещо по добро питайте за частен ресторант. Тези ресторанти не винаги се виждат добре от улицата, но поне има някакъв избор и качеството е горе долу добре. Цените обаче в повечето случаи са доста дебели...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.