Прескочи до съдържание

КУБА за няколко дни


ruwenzogy

Препоръчани мнения

On 2/22/2018 at 11:11 AM, ruwenzogy said:

Давай контакти. То май се очертава и четвъртия ден да имаме доста време, ако настаняването е привечер....

http://www.cuba-junky.com/havana/casa_jose_angel.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, ruwenzogy каза:

Понеже разбрах, че опашките за валута в Хавана са огромни, интересува ме как стои въпроса на летището във Варадеро. Дали някой би могъл да сподели личен опит, че времето ни е ограничено...

Аз лично чаках около половин час там. И на влизане в Куба, и на заминаване.

Връзка към мнение
преди 2 часа, ruwenzogy каза:

Понеже разбрах, че опашките за валута в Хавана са огромни, интересува ме как стои въпроса на летището във Варадеро. Дали някой би могъл да сподели личен опит, че времето ни е ограничено...

Има 2 гишета след изхода от сградата на летището вляво. При нас имаше по двама-трима човека, но върви много бързо. Наистина опашките за обмяна и покупка на карти за интернет в Хавана са много тегави. Отделно курсът не е много дървен като за летище.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , lyusi каза:

Провери дали ти е включена в билета и ако е така, къде трябва да я получиш.

До Доминикана миналата година беше включен. Мисля, че и сега е включен, но се чудя.... все пак това е Куба   / става дума за нещо като туристическа карта, дали и в Куба положението е същото.../

Връзка към мнение
преди 7 минути , ruwenzogy каза:

А ако пътуваш с ТУИ, има ли нужда от виза?

Дават ти визата вдясно от чекинга на летището в Брюксел. Включена е в цената - трябва да ти го пише в билета. На чекинга отделно те питат дали си си я взел.

Връзка към мнение

А има ли изходна такса за излизане от Куба  / ние сме на круиз, но това надали е съществено за изходната такса /

Връзка към мнение
преди 15 минути , ruwenzogy каза:

А ако пътуваш с ТУИ, има ли нужда от виза?

Ние декември пътувахме с AZUR до Варадеро и виза не ни беше включена в цената защото сме закупили само билета ( ни обясниха). Хората с пакет - билет и почивка- имаха включена виза/карта/. Така че провери за всеки случай.

Връзка към мнение
В момента, ruwenzogy каза:

А има ли изходна такса за излизане от Куба  / ние сме на круиз, но това надали е съществено за изходната такса /

Няма. Тиристическата карта (визата) е от две части - на влизане вземат едната, а на излизане другата.

Връзка към мнение

То е ясно, че за всяка компания е различно. Аз затова написах за ТУИ, с които миналата година до Дом.република визата беше включена. Затова сега се интересувам за пътувалите със същата авиокомпания...

Връзка към мнение
В момента, ruwenzogy каза:

То е ясно, че за всяка компания е различно. Аз затова написах за ТУИ, с които миналата година до Дом.република визата беше включена. Затова сега се интересувам за пътувалите със същата авиокомпания...

ТУИ дава безплатно визи, подпечатани от тях. Ето какво представляват (имам 4 визи при мен)

6F6D0B59-4F32-4099-8EE3-576BEDA2C6CE.jpeg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Oldkozel каза:

ТУИ дава безплатно визи, подпечатани от тях. Ето какво представляват (имам 4 визи при мен)

6F6D0B59-4F32-4099-8EE3-576BEDA2C6CE.jpeg

Много ти благодаря. Един ангажимент по-малко....

Връзка към мнение
преди 2 минути , ruwenzogy каза:

Много ти благодаря. Един ангажимент по-малко....

Провери си пак какво пише на билетите, но не вярвам да се е променило нещо за година. Ако ти трябват моите визи пиши ЛС къде да ги метна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Oldkozel каза:

Провери си пак какво пише на билетите, но не вярвам да се е променило нещо за година. Ако ти трябват моите визи пиши ЛС къде да ги метна.

Неее, в билетите пише, че са включени, ама нали знаеш, че страх лозе пази....

Връзка към мнение
Здравко Ангел

Преди 2 години,  когато бяхме в Хавана нямаше чак огромни опашки, помня,  че по 3-4 човека се редяхме в банката. Ние всъщност обменяхме 2 пъти и веднъж теглихме от банкомат,  като приемаше само Visa.

Връзка към мнение

Някъде прочетох и че искали някакви задължителни здравни застраховки при влизане в Куба. Някой да знае нещо по този въпрос...

Връзка към мнение
5 minutes ago, ruwenzogy said:

Някъде прочетох и че искали някакви задължителни здравни застраховки при влизане в Куба. Някой да знае нещо по този въпрос...

Аз имам застраховка към банкова карта и специално правих разпечатка за да видят че имам застраховка, но никой не ми я иска. Добре е все пак да го направиш, защотото ако не може да докажеш че имаш застраховка не съм сигурен, че на място ще има възможност да сключиш такава.

Хубаво е и застраховката да е с отностелно високи лимити. На кораба една от пътничките си беше наранила пръста и обслужването от корабния лекар и струваше 300 евро. Не искам да си представя колко би струвала една по сложна намеса.

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение
2 minutes ago, ruwenzogy said:

Ние си имаме целогодишни застраховки, но се чудех дали тази не е някаква специална...

Нищо специално няма, но трябва да може да докажеш, че имаш застраховка. Добре е ако документът е на английски, а не на български.

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение
32 minutes ago, ruwenzogy said:

И един малко тъпичък въпрос.  Тези , така наречени каси, не са ли обикновени апартаменти?

Това са стаи в къщите на хората.

Casa particular означава частна къща.

 

Редактирано от Ou7law
Връзка към мнение
преди 42 минути , Ou7law каза:

Това са стаи в къщите на хората.

Casa particular означава частна къща.

 

Да де, но гледам в сайтовете повечето са апартаменти, и къде в центъра толкова частни къщи...

Връзка към мнение
1 minute ago, ruwenzogy said:

Да де, но гледам в сайтовете повечето са апартаменти, и къде в центъра толкова частни къщи...

Има всякакви варианти, но при всички случаи стаята е отделна. Има вариант обаче за обща баня и тоалетна.

Връзка към мнение

 

            Не знам как да се изразя за да не те засегна , но примерно ако някой ме попита като българин  как за 3 дни да види " есенцията " на България  сериозно бих се затруднил какво да му отговоря ( вероятно на ум бих му отговорил подобаващо  :) ).

 

Куба е почти колкото БГ като размер . Хавана е  над 2 млн.  Всеки квартал е толкова различен , че ако стоиш само в Мирамар  и после попаднеш в Стара Хавана ще ти се стори съвсем друг град .  Между различните провинции , между големите градове и селата между  частите на Куба също има огромна разлика . Разлика има и в изразите които използват , в културата , даже и в преобладаващия цвят на кожата на хората ако щеш . Като у нас .  

 

  За няколко дни е ясно , че човек не може да добие  представа за толкова голяма страна нито да я усети  . По скоро би си изградил собствена илюзия за нея . Особено от изброените горе изключително туристически места . 

 

 Мисля че подхода трябва да е различен . Трябва да изходите от това какво харесвате.  Какво обича малката принцеса и на това да се наблегне. 

 Обикалянето с обществен транспорт , в страна където транспорта въобще е сериозен проблем и самия той е  предмет на фотографски сафарита едва ли е нечия мечта . 

 Друго . Пари при напускане на страната не взимат . За обмяна на пари не се губи толкова време. Застраховка никъде не са ни  питали даже . Каси има всякакви . Апартаменти , къщи , стаи , няколко етажа от къща. Няма система за резервация която от една страна да ти вземе или блокира предварително парите , а от друга  да ти гарантира че ще си точно в тази къща или апартамент която си пожелал . Всичко е на доверие.  За курортите аз бих предпочел хотел .  

  Отраснал съм в Куба . Прекарахме почти целия  май  м.г   там .  Грозно е да си саморекламирам темата , но може и да ти свърши някаква работа 

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.