Прескочи до съдържание

Виза за Виетнам


Препоръчани мнения

преди 48 минути , xligon каза:

Здравейте, Магеланци! 
Догодина ще съм във Виетнам за 3 месеца (за момента имам билетите за отиване) и до колкото разбирам най-евтиния вариант е да си платя за виза от този сайт >>  http://www.cheapvietnamvisa.net/, след което на влизане в страната ще трябва да заплатя допълнително 25$ за печат. От това, което виждам на сайта за е-визата >> https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/en_US/trang-chu-ttdt , е че тя е валидна само 30 дни?!? Ще съм ви благодарен, да споделите ако знаете дали това е най-удачния вариант и тази 3 месечна виза, предполагам е валидна 90 дни?

Здравей, 

 

аз в момента съм във Виетнам, но с еднократна туристическа виза /онлайн/. Може би е добре, тъй като престоят ти ще бъде над един месец, а и има време до тогава, да звъннеш в посолството им в София. Едно знам със сигурност, ако ти издадат виза от виетнамско посолство, влизането трябва да се осъществи в рамките на текущата календарна година. 

Връзка към мнение
18 minutes ago, daniel85 said:

Здравей, 

 

аз в момента съм във Виетнам, но с еднократна туристическа виза /онлайн/. Може би е добре, тъй като престоят ти ще бъде над един месец, а и има време до тогава, да звъннеш в посолството им в София. Едно знам със сигурност, ако ти издадат виза от виетнамско посолство, влизането трябва да се осъществи в рамките на текущата календарна година. 

За мен варианта с виза от посолството в София няма как да се получи, защото не съм в БГ :)

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравеите, ще съм във Виетнам за 10 дни след това с автобус от Хо Чин Мин до Пхном Пенн. На влизане във Виетнам трябва да се представи билет за излизане от страната, нали? Може ли излизането да не е със самолеет а да е по земна граница. Приемат ли билет за автобус като доказателство за излизането? Някъде четох че било рисковано ако не е със самолет, някой има ли информация?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен никога не са ми искали и основно с автобус пътувам отечката. В краен случай им покажи самолетния билет с по-късна дата от другата държава. 

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте,

 

изглежда първия ми пост тук ще е с Питане :) - ще си вадя E-Visa - single entry за Виетнам през официалния им сайт - интересува ме някой който го е правил - това ли получи в пощата и предполагам с него (разпечатано ) барабар с наръч от снимки трябва да ги покаже при бординга и след кацане във Виетнам. Имам и друг въпрос свързан с полети Hanoi - Phu Quoc и Phu Quoc - Saigon - не знам къде да наместя този въпрос...изчетох доста както  тук така и в мрежата за jetStar, Vietjet и Vietnam airlines (само те доколкото видях летят тези маршрути).  За първите 2 прочетох камара негативни мнения главно свързани с обслужването което мен не ме бърка особено за 1 ч полет но пък непрестанните смени на полети (часове и дати) до полуда са обезпокоителни. Та ще се радвам на мнения и идеи от ваша страна. мерси

Yas visa.jpg

Връзка към мнение

Да, с разпечатка на електронната виза се пътува и същата се показва на паспортния контрол на границата. Електронната виза изглежда точно така, както е на файла. Снимки не са необходими.

По втория въпрос - летях и Jetstar, и с Vietjet - освен, че първите ми смениха някакъв час на полета, но не беше нищо гигантско като разлика във времето, други проблеми не съм имала.

Връзка към мнение
преди 5 минути , jassus каза:

Здравейте,

 

изглежда първия ми пост тук ще е с Питане :) - ще си вадя E-Visa - single entry за Виетнам през официалния им сайт - интересува ме някой който го е правил - това ли получи в пощата и предполагам с него (разпечатано ) барабар с наръч от снимки трябва да ги покаже при бординга и след кацане във Виетнам. Имам и друг въпрос свързан с полети Hanoi - Phu Quoc и Phu Quoc - Saigon - не знам къде да наместя този въпрос...изчетох доста както  тук така и в мрежата за jetStar, Vietjet и Vietnam airlines (само те доколкото видях летят тези маршрути).  За първите 2 прочетох камара негативни мнения главно свързани с обслужването което мен не ме бърка особено за 1 ч полет но пък непрестанните смени на полети (часове и дати) до полуда са обезпокоителни. Та ще се радвам на мнения и идеи от ваша страна. мерси

Yas visa.jpg

Това е визата. Внимавай за датата. При нас се получи огромен проблем, поради който се наложи да пропуснем Виетнам. Поръчахме онлайн 3 визи. На едната датата на влизане беше 1.11, на останалите 2 - 1.12 т.е. двете бяха грешни. Не обърнах внимание и на летището в Хонг Конг не ни допуснаха до полета на Джетстар изобщо. Беше неделя, не успяхме да се свържем по никакъв начин с посолството за корекция на датата. Отговориха ни на имейл чак след 5-6 часа, когато вече беше много късно :rtfm:

Връзка към мнение

Както вече са ти отговорили, това е визата. Показваш нея и паспорта, не се изисква друго.

 

Имахме три полета с Vietjet и проблеми не сме имали. Мисля, че и трите полета имаха промени, но общо взето бяха в рамките на 5-10 минути. Само един от полетите имаше промяна с около два часа, но после направиха втора промяна и пак го върнаха в първоначалния час. От трите полета май имахме едно закъснение с около 30 мин, което не смятам за нещо извънредно.

Според мен спокойно си планирай нещата с полетите. Единствено в деня на полета за Европа, гледай да нямаш полети с тях, за да не стане фал.

Връзка към мнение

мерси за отговорите, просто така се получи че всичко е навързано до минутата и не мога да си позволя да ме сурвакат с няколко часа по-рано изтеглен или по - късно бутнат полет. Искам да кажа че в случая Ханой - Фу Куок - търся ранен полет защото се връщам от Сапа с нощния влак и от там директно към летището .

Връзка към мнение

Здравейте, предстои ми пътуване но Виетнам и трябва да се подготвя с виза. Кацаме в Ханой, след няколко часа летим за Фу Куок, а последните 2 дни ще сме в Сайгон.

Еднократна виза ли ми трябва или многократна. 

От посолството ми казаха 80 долара на човек, но ми се струва много. Знаете ли колко струва туристическата виза за еднократно влизане в страната и всъщност такава ли ми трябва?

Предварително благодаря! :)

 

Връзка към мнение

Теоретично ти няма да излизаш от страната, защото всички места, които споменаваш са територии на Виетнам. Само ако мислиш да отскачаш до Камбоджа или някъде другаде и после да се връщаш пак във Виетнам, тогава ще ти трябва многократна. Аз виза за Виетнам вадих на летището като пристигнах. Бяхме си взели само покани от туристически фирми във Виетнам и с тях си вадиш виза на място на летището. Нашата беше за многократно влизане, така че не мога да ти кажа точно колко ще е твоята, но мисля, че не е толкова скъпа, колкото да си я вземеш от тук.

Връзка към мнение

Благодаря за информацията. И аз така мислих, че ми е нужна еднократна виза. Ако е удобно, би ли ми дал сайта, от който сте получили покана. Притеснява ме колко време ще чакаме на гишето за издаване на виза, защото ни чака вътрешен полет, а и сме с деца.

 

Връзка към мнение
Just now, Komarova said:

Благодаря за информацията. И аз така мислих, че ми е нужна еднократна виза. Ако е удобно, би ли ми дал сайта, от който сте получили покана. Притеснява ме колко време ще чакаме на гишето за издаване на виза, защото ни чака вътрешен полет, а и сме с деца.

 

Честно казано не сме чакали много, но според мен зависи и от случая. Но като цяло при нас в ХШМ беше доста бързо, може би да сме се оправили за 30-40 минути. Ето този сайт ползвахме ние: http://cheapvietnamvisa.net/

Нека и по-опитните в тези работи се изкажат за типа виза, но аз съм на мнение, че не ви трябва :)

Връзка към мнение
преди 1 час, Komarova каза:

Благодаря за информацията. И аз така мислих, че ми е нужна еднократна виза. Ако е удобно, би ли ми дал сайта, от който сте получили покана. Притеснява ме колко време ще чакаме на гишето за издаване на виза, защото ни чака вътрешен полет, а и сме с деца.

 

Прочети предишните мнения по темата. Вече не ти трябва покана и висене по опашки за еднократна виза на място. Подавате си документите в официалния правителствен сайт директно за онлайн виза. Принтирате я и с нея пътувате. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
20 minutes ago, T.E.Lawrence said:

Прочети предишните мнения по темата. Вече не ти трябва покана и висене по опашки за еднократна виза на място. Подавате си документите в официалния правителствен сайт директно за онлайн виза. Принтирате я и с нея пътувате. 

А, извинявам се тогава за създадения смут. Изглежда нещата за 1 година са се променили и това вече е стара информация :) Съжалявам още веднъж :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Моля,моля, дайте линк за Виетнамската виза!

Един приятел ще ходи в началото на март, да помогна.

Рових из темите, открих един, дето нещо не работи.

 

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
преди 36 минути , AlexandraKo каза:

Моля,моля, дайте линк за Виетнамската виза!

Един приятел ще ходи в началото на март, да помогна.

Рових из темите, открих един, дето нещо не работи.

 

Питането, заедно с отговорите, ги сложих в темата за виетнамската виза.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 27 минути , funny каза:

Това не е точно официалният сайт - тук искат 18$ такса за услугата плюс 25$ за самата виза. :) https://govietnamvisa.com/fees

Аз съм си вадила електронна виза от сайта, който посочих по-горе, и там цената си беше точно 25$.

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,аз съм нов член на магеланци.Имам един въпрос.ще пътуваме след 20 дни за Виетнам и камбоджа,не знам как по електронен път да си поръчам re-entry виза.Някой може ли да ми помогне .Тука от посолството в Бг ми искат 80$за виза което е обир..Благодаря

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.