Прескочи до съдържание

Виза за Виетнам


Препоръчани мнения

Не съм ползвал този сайт, но два виетнамски не приемаха плащане докато не изключа 3D защитата, така че пробвай...

Развитието на историята засега не е много приятно. След тези неуспешни опити отидох на друг сайт и от там си купих без проблем поканите. Накрая влизам в пощата ми и виждам 2 писма от тази първата агенция. Едното е по повод първия ми опит на плащане, а второто е по повод втория опит за плащане. Първият като го чекнах пишеше, че не е платен, но вторият за моя изненада пише, че е платен... Сам разбираш, че плюс втората агенция, на която платих 5 покани, сега съм незнайно как платил и на първата агенция. Писах им един и-мейл с надеждата да канселират и двете поръчки и да ми върнат парите, па да видим... Нищо друго не се сещам да направя.

Връзка към мнение

Още при първия проблем трябваше да им пишеш. Наблюденията са ми, че имат доста читав съпорт, изброяват и доста различни начини за контакт.

Връзка към мнение

Още при първия проблем трябваше да им пишеш. Наблюденията са ми, че имат доста читав съпорт, изброяват и доста различни начини за контакт.

Грешката ми беше, че не си проверих пощата. Въобще не съм очаквал, че при положение, че ми дава грешка при плащането, някак мистериозно ще мине това плащане. Сега просто се надявам да не ми пратят първо поканите и после да ми се обясняват на моето оплакване.

Връзка към мнение

Свързах се с агенцията, оказа се, че наистина няма плащане както ми беше и правилно дало грешка. Човекът ми каза да не обръщам внимание на това, че пишело, че било платено в самия сайт. Другата фирма, с която уж всичко мина наред с плащането, на сутринта ми изпратиха и-мейл, че плащането отново не е станало. Интересното е, че пробвам вече с 2 карти - една на ОББ и една на Barclays и не знам защо не се получава. Днес ще мина през ОББ да питам дали има проблем с картата и защо не мога да платя. Надявам се да съм помогнал поне малко ако на някой му се случи да изпадне в подобна ситуация :) Ще ви държа в течение :)

Връзка към мнение

Aз платих през  http://www.hotels-in-vietnam.com/ с карта на Fibank, нямаше проблем

Ами това беше втората агенция, на която пробвах да платя. На нея пробвах да платя с английската карта, защото с българската вече ми беше дала първата агенция 2 пъти грешка. Уж всичко мина ок, получих и-мейл със статус pending. И на сутринта получавам, че плащането не било извършено и ме приканват да платя... Странна работа. Сега ще пробвам с трета карта, пък да видим какво ще стане. :)

Връзка към мнение
Георги Матеев

Гледам сега http://www.cheapvietnamvisa.net/

 

Цената за поканата си е все така $8, но Stamp Fee е $25 - това значи ли, че на гишето на летището се плаща само $25 и това е всичко? Stamp Fee го разбирам като такса за виза, но може и да бъркам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гледам сега http://www.cheapvietnamvisa.net/

 

Цената за поканата си е все така $8, но Stamp Fee е $25 - това значи ли, че на гишето на летището се плаща само $25 и това е всичко? Stamp Fee го разбирам като такса за виза, но може и да бъркам.

Това за еднократно влизане, според мен.За многократно е 50.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гледам сега http://www.cheapvietnamvisa.net/

 

Цената за поканата си е все така $8, но Stamp Fee е $25 - това значи ли, че на гишето на летището се плаща само $25 и това е всичко? Stamp Fee го разбирам като такса за виза, но може и да бъркам.

 

Да, намалиха малко цените ( за някои държави отпаднаха, ама пак е нещо). Покана +$25 за еднократна виза и $50 за мултипъл.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Пътувам на 20 юли за Сайгон.

Посолството на Виетнам май е безследно изчезнало, някой да има опит? Не вдигат тел и сайта им не зарежда. Както и да е, май най-добре с ВОА, за да не раздаваме комисионни на съмнителни виетнамки. (една ме нападна във Фейсбук да  ми предлага визи!) Последно - най-лесно и сигурно през този сайт за поканите? -  http://www.vietnam-viza.com/

Връзка към мнение

http://cheapvietnamvisa.net/ е сайтът. През посолството е по-скъпо и времеемко. Иначе това с посолството и телефоните имаше някаква хватка, на единия телефон отговаряха само в приемното време, в другото време на друг, ама съм забравил кой телефон за кога беше. На сайта май ги имаха с обяснения. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз имам друг въпрос. Ако пристигаш във Виетнам на автостоп или просто с друг вид транспорт различен от самолет (влак, автобус) как стоят нещата с визата? Трябва онлайн да се поръча с посредник ли? И къде се получава в такъв случай?

Връзка към мнение

Аз имам друг въпрос. Ако пристигаш във Виетнам на автостоп или просто с друг вид транспорт различен от самолет (влак, автобус) как стоят нещата с визата? Трябва онлайн да се поръча с посредник ли? И къде се получава в такъв случай?

 

При тези случаи вадиш виза от посолството тук.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В чужбина се намирам (Русия). Не знам точни дати на пристигане в дадена страна, което ме затруднява до известна степен. Просто исках да зная как стои въпроса с влизане в страната по земя.

Връзка към мнение

При всички положения ти трябва предварително виза от посолство, щом е по земя. Без проблем се вади виза от Лаос и Камбоджа. Ако влизаш от Китай не знам как е, но предполагам не би трябвало да е проблем. 

Връзка към мнение

Леле хора сега си пуснах кушията да се обаждам на софийския офис на Катарците да питам дали всичко е ок с полета и се сетих да ги питам дали всичко е ок, ако имаме покана само за виза, която ще искараме в Хо Ши Мин като пристигнем. Двете служителки, с които се чух като проверяваха тяхната си система, ми казаха, че за първи път чуват за такова нещо и въобще не могат да гарантират, че ще ни пуснат на борда още в София, а след това и в Доха. Обяснявам им, че много мои познати са пътували по този начин, но те казват, че нищо не са чували за такова нещо и най-вероятно няма да стане да ни пуснат... Сега съм в шах с пешката. При положение, че служителките на летището не са чували, а те са хората, които стоят и на чек-ин гишетата на Катарците, то как да ги убедя, че с това ще стане и има ли шанс наистина да се заинатят и пътуването ни да приключи още на Терминал 2?

 

Update: Само съм се стресирал :D Имало клауза за издаване от Immigration Department на писма. Ама кой да ти забележи, че е издадено от официални власти това, аз бях помислил, че всичко се издава от тея агенции, а те явно работят с имиграционните... :lol: :lol:

Редактирано от t_petkov
Връзка към мнение

Принтираш малко бумащина и им я представяш на гишето, ако се наложи :)

От цялата работа просто ме изненада факта, че не бяха дори най-малко запознати относно фирмите, от които се изкарват тези покани. Нямаха абсолютно никаква представа, при все колко много хора пътуват по този начин.

Връзка към мнение

Последният път на летището в София ме питаха дали имам покана. Аз им казах ,че имам виза и те "а, още по-добре!"  :lol:

Това обяснява колко са ''наясно'' :lol: :lol:

Редактирано от t_petkov
Връзка към мнение
Евгени Димитров

И аз щях да питам този въпрос. Като купих билетите от Vayama.com, получих следният мейл. Притеснявам се да не се стане някаква греда на летището само с тия покани. И аз смятам да вадя VOA

post-4606-0-31328700-1469487580_thumb.png

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

И аз щях да питам този въпрос. Като купих билетите от Vayama.com, получих следният мейл. Притеснявам се да не се стане някаква греда на летището само с тия покани. И аз смятам да вадя VOA

 

Vayama просто пробват да пробутат услуга на някой от рекламодателите си. Въобще не ги слушай. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз щях да питам този въпрос. Като купих билетите от Vayama.com, получих следният мейл. Притеснявам се да не се стане някаква греда на летището само с тия покани. И аз смятам да вадя VOA

Ти на кого ще повярваш? На Ваяма или на Георги?  :lol:  :lol:  ;)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.