Прескочи до съдържание

Виза за Виетнам


Препоръчани мнения

Евгени Димитров

Е, щом има опция за VOA, не би трябвало да има проблем, ама като го получиш на официален мейл откъдето си закупил билета, нормално е да се консултираш с останалите. Иначе, съгласен съм, че гледат да си пробутат услугата.

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Е, щом има опция за VOA, не би трябвало да има проблем, ама като го получиш на официален мейл откъдето си закупил билета, нормално е да се консултираш с останалите. Иначе, съгласен съм, че гледат да си пробутат услугата.

И на мен ми беше леко притеснено, но тук всички са пътували по този начин, а и от офиса на Катарците ми потвърдиха, че писмото е напълно достатъчно. :)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Евгени Димитров

Пуснах за visa approval letter днес - $8. Колкото до enter & exit form, предполагам е някакъв хвърчащ лист, който попълваш на летището, нали? За таксата от $25 за печата, плащам също на място, а не онлайн.

Връзка към мнение
Евгени Димитров

Получих мейл, че са получили плащането ми за visa approval letter. Сега ми стана ясно всичко. Ето и основната част от него:

 

When you receive the visa letter (PDF or JPG file), please follow the guidance below:

 

1) Check your detail information on visa letter (if it is incorrect, please confirm with us immediately)

2) Print visa letter to paper to use (in black and white is enough).

3) Prepare 02 passport-sized photos (photos of your face) (4*6cm)

4) Download ’entry and exit form’ here to fill your information which will save your time at Vietnam Airport to declare it before you get visa stamp.

5) Bring this visa letter with you to the airport and show at the Airlines Office Desk when boarding the plane.

6) Show this visa letter to get visa stamp when you arrive at the Immigration Desk at the Vietnam International Airport (Noi Bai airport - Hanoi, Tan Son Nhat airport - Hochiminh city, Danang airport - Danang city, Cam Ranh airport - Nha Trang city/Khanh Hoa)

7) Prepare some money per person by cash to pay for visa stamp fee (paid by yourself upon arrival at the airport: 25$ for 1 month and 3 month single entry, 50$ for 1 month multiple entry and 3 month multiple entry)

(Especially with US citizens, the stamp fee is 135$ (Vietnam has now issued one and only multiple-entry visas valid for up to one year to U.S. Citizens, who wish to travel for short-term business or tourism and who otherwise meet the requirements to enter Vietnam)

 

Сега чакам документа в PDF или JPG

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте на всички, планирам пътуване до Ветнам на 28 декември. Не съм си правила още виза и съм малко притеснена. Може ли да ми объясните всичко, стъпка по стъпка(като на малоумна :blush: ),  как протича цялата процедура. Че честно казано, от горе написаното не разбрах много. Подавам заявка на някой сайт, например, плащам тяхната такса и после? Ако може детайлно и подробно да ми опишете, къде и колко трябва да платя до момента в който ще премина всички граници. Благодаря Ви много предварително :)

Редактирано от milenapiv
Връзка към мнение

Здравейте на всички, планирам пътуване до Ветнам на 28 декември. Не съм си правила още виза и съм малко притеснена. Може ли да ми объясните всичко, стъпка по стъпка(като на малоумна :blush: ),  как протича цялата процедура. Че честно казано, от горе написаното не разбрах много. Подавам заявка на някой сайт, например, плащам тяхната такса и после? Ако може детайлно и подробно да ми опишете, къде и колко трябва да платя до момента в който ще премина всички граници. Благодаря Ви много предварително :)

На мен спомените ми не са най-пресни, но понеже никой не ти е отговорил до момента.

1. Избираш си един от сайтовете, аз ползвах  http://www.hotels-in-vietnam.com/ , тук виждам че препоръчват http://cheapvietnamvisa.net/, разликата е минимална.

2. Плащаш си на тях 5-8-10$ и така вече имаш 'покана' и право на виза при пристигане на летището.(принтираш си тази покана за всеки случай, въпреки, че мисля всичко е навързано по номер на паспорт)

3. Самата виза(печата) на летището ти струва други 25$

4. Носиш си и снимки, както е описано, не помня наистина ли ми ги искаха, размерът ужким трябва да е 4 на 6, доста нестандартно, но имаше мнения, че и друг да ти е размерът, не правят проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

2. Плащаш си на тях 5-8-10$ и така вече имаш 'покана' и право на виза при пристигане на летището.(принтираш си тази покана за всеки случай, въпреки, че мисля всичко е навързано по номер на паспорт)

 

 

Както го е описал Oshko, с важно уточнение! Поканата ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се принтира, без нея няма да ти дадат да се качиш на самолета от България. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само да добавя, че ако случайно влизаш във Виетнам по земя това не работи, тогава само виза от посослството. 

Връзка към мнение
Евгени Димитров

Снимката си е стандартна паспортна, на мейла с поканата ще получиш и една бланка, която трябва да попълниш. Тези двете неща с $25 кеш и снимка ги дават на пристигане във Виетнам. След 20 минути (но пак зависи и от потока хора) си с виза, лесно и просто.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

А защо просто да не се изкара виза от посолството в София - предстои ми пътуване април месец, имам достатъчно време - не е ли по добре да си пусна диокументи в посолството тук или не случайно правите тези еквилибристики със сайтове и покани ?

Връзка към мнение

Определено еквилибристиката с ходене до посолството и цената е по-голяма, отколкото подаване през сайта за няколко минути и вадене на летището. :) А и от 1 февруари се очаква да пуснат директно онлайн виза. Трябваше от януари, но се забавиха със системата.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Определено еквилибристиката с ходене до посолството и цената е по-голяма, отколкото подаване през сайта за няколко минути и вадене на летището. :) А и от 1 февруари се очаква да пуснат директно онлайн виза. Трябваше от януари, но се забавиха със системата.

Това вече е много добра новина. Когато разбереш, че онлайн визата вече е факт, пусни инфо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

За колко време важи ВОА за Виетнам драги приятели? И сайтовете споменати в първата страница на тази тема дали все още работят? Тоест някой изпробвал ли ги е в скоро време?

Връзка към мнение

А и от 1 февруари се очаква да пуснат директно онлайн виза. Трябваше от януари, но се забавиха със системата.

 

Имаш ли идея от къде може да се следи развитието по тази система и дали изобщо ще важи за българи? В интернет е пълно със сайтове издаващи VOA, а относно тези онлайн визи намерих единствено:

 

The government has also approved the much-touted online visa system for travelers on short holidays or business visits. The new visa rule, which is expected to come into effect in February, will not apply to all visitors but will be limited to those from Vietnam’s top tourist markets.

Връзка към мнение

В интернет е пълно със сайтове издаващи VOA, а относно тези онлайн визи намерих единствено:

 

 

Само да отбележа, че сайтовете не издават VOA, а издават покана чрез която после може да си извадиш виза на летището. Има лека разлика :) До колкото разбирам новата система директно ще вади визи онлайн. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В Азия всичко се случва бавно и е предпоследно. :) Аз питам гугъл чат пат, който се справя и да ми праща на нюзфийда новини за нови визи или разни познати от туристическия бранш в региона шерват чат пат информация. Официалните сайтове обикновено публикуват с голямо забавяне.

Засега и да стане, и да не стане $8 покана от cheapvietnamvisa.net + виза на място си работи перфектно. Последната си я извадих в топ сезона по Коледа само за 20 минути. Разбира се, не се мотайте в самолета да се наредите последни. Места по-напред и после бърз ход към гишето. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Малък офтопик и се извинявам предварително за което.
 

За Виетнам пък защо се мъчиш толкова. Покана от cheapvietnamvisa.net за $7 и на място виза и печат за $25. Абсолютно елементарно и бързо. Най-бавното ми изваждане по Коледа в топ натовареност беше половин час. Обикновено е по-бързо. Виж с търсачката във форума сме дали доста инфо.

Зависи ли срокът (валидноста на визата) от това кога ще заплатиш за нея и кога ще пристигнеш във Виетнам? Тоест ако заплатя днес но пристигна там чак края на февруари и на летището като ми ударят печат (предполагам в VOA секцията) то визата ще има начална дата от деня в който съм пристигнал или? Не знам дали се изразих правилно но се надявам да сте ми разбрали въпроса.
Поздрави,
Алекс
 

Връзка към мнение

Малко ти е объркан въпроса. Сега може да си платиш само поканата, тя не е обвързана с някакъв период, но трябва при поискване да посочиш дати от-до. На самото летище плащаш таксата за визата и започва да важи след като ти я поставят на място. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко ти е объркан въпроса. Сега може да си платиш само поканата, тя не е обвързана с някакъв период, но трябва при поискване да посочиш дати от-до. На самото летище плащаш таксата за визата и започва да важи след като ти я поставят на място.

Ясно, благодаря ти Георги!
Връзка към мнение

Знаете ли обикновено колко време отнема за да пристигне поканата от cheapvietnamvisa веднъж след като е направено плащането?

На летището също се препоръчва да се носят 25 американски долара за визата или се заплаща във виетнамска валута?

Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Знаете ли обикновено колко време отнема за да пристигне поканата от cheapvietnamvisa веднъж след като е направено плащането?

На летището също се препоръчва да се носят 25 американски долара за визата или се заплаща във виетнамска валута?

Благодаря предварително!

При нас някъде към 1-2 работни дни им отне, за да ни пратят поканите обратно по и-мейл. Визата заплатихме в американски долари. Чак след като излезнахме от летището, тогава обменихме валута.

Редактирано от t_petkov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има ли случаи където на някой от вас не са изпратили този visa on arrival approval letter от cheapvietnamvisa след като заплатихте и как реагирахте? Вече минаха 4 дни, опитах се да им пиша и-мейл но пак никакъв отговор. Много странно.

Връзка към мнение

Сега точно свършва тяхната нова година и серия от почивни дни. Днес е последния почивен ден. Поканата я изпращат обикновено за 2 работни дни.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.