Прескочи до съдържание

Виза за Виетнам


Препоръчани мнения

преди 7 часа, Hava каза:

Здравейте,аз съм нов член на магеланци.Имам един въпрос.ще пътуваме след 20 дни за Виетнам и камбоджа,не знам как по електронен път да си поръчам re-entry виза.Някой може ли да ми помогне .Тука от посолството в Бг ми искат 80$за виза което е обир..Благодаря

Тази е правилната тема за визите за Виетнам.

Не мисля, че има електронна виза re-entry.

В сайта видях само един вид туристическа, но може и да не съм гледала добре.

Връзка към коментар

Благодаря ,и аз видях само една виза ,а някак си не мога да се доверя на фирмите ,които излизат в гугъл.Пробвах през една от тях ,бях съгласна да платя такса от 16$ за услуга ,но накрая като преглеждах ,пак ми дава за еднократно влизане ..Благодаря ..ще ходя до София ..колкото и да не ми се иска.

 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Още един въпрос от мен - относно визите за Виетнам е. Звънях днес до посолството да попитам за издаване на визи в София и ми казаха, че цената за multiple entries е 120 долара на човек, което ми се струва, че е доста солено. В сайта на посолството пишеше 65 долара за виза + още 22 за обработка на документите. Което пак ми изглежда множко. 

В интернет има различни сайтове за подаване на онлайн документи и навсякъде цената е различна. Това кара групичката ни да сме доста подозрителни по обясними причини. Чудим се кой е най-добрият сайт, който можем да ползваме за онлайн подаване на заявление и получаване на визата, като пристигнем на летището. Някой дали случайно знае кой е най-сигурният вариант, който да ползваме, който да е надежден и на разумна цена, разбира се? 

 

Връзка към коментар
преди 24 минути , kaloyan4ooo каза:

 Чудим се кой е най-добрият сайт, който можем да ползваме за онлайн подаване на заявление и получаване на визата, като пристигнем на летището. Някой дали случайно знае кой е най-сигурният вариант, който да ползваме, който да е надежден и на разумна цена, разбира се? 

 

Виж препоръчаното мнение в тази тема - най-горе на всяка страница

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Никой не я чете тази тема. :)

 

За еднократна онлайн виза - горепосочения официален сайт.

 

За многократна виза - покана oт cheapvietnamvisa.net, принт и с нея се издава многократна виза на летището.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Здравейте, имам въпрос относно електронната виза за Виетнам. Попълних си формуляра във горепосочения сайт, но когато стигнах до плащане получих съобщение за нуспешно плащане. Пробвах с Виза и Мастеркарт на Уникредит и ПИБ. Имали ли сте подобен случай?

Връзка към коментар

Да, такъв проблем имахме и ние. Пробвахме с различни кредитни и дебитни карти, но не успяхме. В крайна сметка помолихме приятели с карта, издадена в Англия да платят. Тогава плащането мина.

Връзка към коментар

Оказа се, че системата ми казва, че плащането е неуспешно, но всъщност съм платила няколко пъти...:(. Сега ще се боря за връщане обратно на надплатената сума, което сигурно няма да е лесно. 

Но странното е, че във сайта за виза - пише неплатена.

Утрото е по-мъдро от вечерта...

 

Редактирано от Tonitr
Връзка към коментар
преди 4 минути , Tonitr каза:

Оказа се, че системата ми казва, че плащането е неуспешно, но всъщност съм платила няколко пъти...:(. Сега ще се боря за връщане обратно на надплатената сума, което сигурно няма да е лесно. 

 

Да не е просто блокирана сумата? При мен обикновено така става и след една седмица блокировката пада

Връзка към коментар
преди 1 минута , neuromancer каза:

Да не е просто блокирана сумата? При мен обикновено така става и след една седмица блокировката пада

Да, вероятно е блокирана...защото в сайта пише, че таксата не е платена...Всъщност не зная какво се случва

Връзка към коментар
преди 6 часа, Tonitr каза:

Здравейте, имам въпрос относно електронната виза за Виетнам. Попълних си формуляра във горепосочения сайт, но когато стигнах до плащане получих съобщение за нуспешно плащане. Пробвах с Виза и Мастеркарт на Уникредит и ПИБ. Имали ли сте подобен случай?

При мен беше същото.

Успях да платя като деактивирах 3D сигурността. Платих веднага така и после си я активирах отново. Мастеркард дебит ползвах. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Mary каза:

При мен беше същото.

Успях да платя като деактивирах 3D сигурността. Платих веднага така и после си я активирах отново. Мастеркард дебит ползвах. 

Благодаря за отговора. Подобно съобщение получих тази сутрин от виетнамците, че картите нe са минали 3D security.

Редактирано от Tonitr
Връзка към коментар

Наистина утрото е по-мъдро от вечерта. Получих си блокираните пари. Дезактивирах си 3D сигурността по съвет наMary

и успях да си платя таксите. Сега сме в очакване на визите. Благодаря на магеланците за полезната информация и съвети.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 3/15/2018 в 3:18, Tonitr каза:

Здравейте, имам въпрос относно електронната виза за Виетнам. Попълних си формуляра във горепосочения сайт, но когато стигнах до плащане получих съобщение за нуспешно плащане. Пробвах с Виза и Мастеркарт на Уникредит и ПИБ. Имали ли сте подобен случай?

Аз пък никакъв проблем нямах с дебитна карта VISA от Райфайзен, като използвах този сайт >> https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/en_US/web/guest/khai-thi-thuc-dien-tu/cap-thi-thuc-dien-tu

Връзка към коментар
преди 10 часа, xligon каза:

Аз пък никакъв проблем нямах с дебитна карта VISA от Райфайзен, като използвах този сайт >> https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/en_US/web/guest/khai-thi-thuc-dien-tu/cap-thi-thuc-dien-tu

Аз използвах същия сайт, но както спомена Mary проблемът беше в допълнителната 3d сигурност на моите карти.  Вече имаме визи и стягаме раниците.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Днес успях да получа и покана за виза от cheapvietnamvisa.net, която стана за около час. Само странното е, че на поканата ми има цял куп имена освен моето. И при вас ли е било така?

 

Редактирано от xligon
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Извинявам се, че се мятам така на темата и аз, но имам въпрос точно за визите за Виетнам. Взехме си готини билети от Франкфурт до Сайгон, ще обиколим 2 седмици из Виетнам и ще отидем после в Камбоджа. От Камбоджа летим за Франкфурт, но с прекачване в Ханой. Въпросът ми е - достатъчна ли е еднократна виза, въпреки прекачването на връщане в Ханой (2 часа за прекачване)? Според мен прекачването не се брои за влизане и не ни трябва виза (поне опитът ми по света до момента е такъв).

Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

Е-визата за Виетнам през официалния сайт е еднократна, доплаща ли се нещо на границата и ако се излезе до Камбоджа и влезе отново, как е най-добро - втора електронна или доплащане за втора на летището?

 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.