Прескочи до съдържание

Виза за Виетнам


Препоръчани мнения

Сега точно свършва тяхната нова година и серия от почивни дни. Днес е последния почивен ден. Поканата я изпращат обикновено за 2 работни дни.

 

Беше писал, че се очаква от началото на февруари да започнат издаването на онлайн визи, имаш ли новини по този въпрос?

Връзка към мнение

Има вече инфо, че ще има такива визи и за България. Дори би трябвало вече да е възможно да се изкарат, но линковете нещо не работят, може би и те почиват. Иначе е трудно да филтрира човек информацията заради безбройните частни сайтове издаващи визи. Може да потърсите в нет–а, примерно:

Nationals of eligible countries will be able to apply for a 30-day single-entry e-visa starting February 1.
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само да добавя, че ако случайно влизаш във Виетнам по земя това не работи, тогава само виза от посослството. 

Това е точно моя случай. След разговор с посолството се оказа обаче, че поканата е 20 $, а самата виза 60$ :blink: . Четох за варинти за вадене на виза от посолството в друга държава, като варинтите при мен биха били Phnom Pehn или Bangkok, само че престоя ми там може да се окажа недостатъчен и за това начинание. Запознати ли сте и с други варианти при сухопътно влизане?

Връзка към мнение

Банкок - Ханой или Хо Ши Мин има полети на прилични цени. Иначе и от Пном Пен и от Банкок визата е безпроблемна.

Връзка към мнение

Дали това е официалния сайт за електронни визи ? https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/web/guest/trang-chu-ttdt

 

и още нещо, вижте какво пише Vietnam E-visa is valid for maximum for 30 days, single entry.

 

Тоест ако се ходи до Камбоджа и е Multiple entry ще трябва да се правят еквилибристиките с поканите предполагам ?

Връзка към мнение

Дали това е официалния сайт за електронни визи ? https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/web/guest/trang-chu-ttdt

 

 

 

И аз този сайт намерих, но не съм сигурна дали е официалният, информацията е доста оскъдна...другите два линка, който са из нета, все още не работят  :huh:

Връзка към мнение

Дали това е официалния сайт за електронни визи ? https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/web/guest/trang-chu-ttdt

 

и още нещо, вижте какво пише Vietnam E-visa is valid for maximum for 30 days, single entry.

 

Тоест ако се ходи до Камбоджа и е Multiple entry ще трябва да се правят еквилибристиките с поканите предполагам ?

Това е. Издават само сингъл ентри за 30 дни. Цена $25. Време - три работни дни. Останалите видове визи с покана и VOA или посолство.

Най-после и нас да ни сметнат за хора. Само 40 страни могат да кандидатстват и ние сме сред тях. Тайланд са изредили попти целия свят безвизово, не и България.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Това е. Издават само сингъл ентри за 30 дни. Цена $25. 

 

Много благодаря за отговора! Из тези дни ще намеря време и ще изпродвам сайта и ще пиша как е минало!  :huh:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това е. Издават само сингъл ентри за 30 дни. Цена $25. Време - три работни дни. Останалите видове визи с покана и VOA или посолство.

Най-после и нас да ни сметнат за хора. Само 40 страни могат да кандидатстват и ние сме сред тях. Тайланд са изредили попти целия свят безвизово, не и България.

Жалко аз няма да мога да се възползвам, мислим да ходим до Камбоджа и ще трябва да влизаме втори път ....

Връзка към мнение

Здравейте! НАй-накрая намерих време и седнах да се опитам да изкарам визите през сайта. Доста добре е направен, и се попълва бързо, но в крайна сметка ми отхвърли плащането 3 пъти! Опитах с Mаstercard, но има опция и за VISA.

Редактирано от tanya.a.f
Връзка към мнение

пробвай да деактивираш 3д защитата на картата (една допълнителна парола). За някои банки това става директно от онлайн банкирането, за други е по-тромаво. Аз имах този проблем като плащах за билети с виетнамските авиолинии, но като махнах тази допълнителна защита всичко тръгна.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, 

 

И аз опитах да платя за електронна виза днес, но не успях. Пробвах и с Visa, и с MasterCard - не става. Понеже днес е почивен ден, няма как да питам в банката за споменатата по-горе защита...В понеделник ще питам и после пак мисля да пробвам, но тъй като времето напредва -

 

Ако платя за покана през някои от сайтовете - за колко време ще я получа? 

 

Благодаря предварително и честит национален празник на всички!

Редактирано от IfNed
Връзка към мнение

Официално 2 работни дни, реално на следващия работен обикновено. Използвай cheapvietnamvisa.net Като се появи е-визата си намалиха таксата на $6.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Официално 2 работни дни, реално на следващия работен обикновено. Използвай cheapvietnamvisa.net Като се появи е-визата си намалиха таксата на $6.

 

аз използвах cheapvietnamvisa.net преди 2 седмици, стана точно както казваш, на следващия работен ден

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

И аз днес получих писмото с "визата" през cheapvietnamvisa.net.

В самия мейл обаче има следните инструкции, като обръщам внимание на т.7 :

 

1)  Check your detail information on visa letter

2)  Print visa letter to paper to use (in black and white is enough).

3)  Prepare 02 passport-sized photos (photos of your face) (4*6cm or similar size)

4)  Download ’entry and exit form’ here to fill your information on it which it will save your time at Vietnam Airport to declare it before you get visa stamp.

5)  Bring your visa letter with you to the airport and show at the Airlines Office Desk when boarding the plane.

6)  Show your visa letter to get visa stamp when you arrive at the Immigration Desk at the Vietnam International Airport (Noi Bai airport - Hanoi, Tan Son Nhat airport - Hochiminh city, Danang airport - Danang city, Cam Ranh airport - Nha Trang city/Khanh Hoa, Can Tho, Lien Khuong, Phu Quoc)

 

7)  Prepare some money per person by cash (in USD or VND) to pay for visa stamp fee (paid by yourself upon arrival at the airport: 25$ for 1 month and 3 month single entry, 50$ for 1 month multiple entry and 3 month multiple entry, 95$ for 6 months multiple entry, 135$ for 1 year multiple entry)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А защо не извади е-виза от сайта на тяхното външно министерство? Това е явно покана, с която на летището можеш да си извадиш виза?

 

До този момент има ли някой, който да си е извадил направо виза?

Връзка към мнение

А защо не извади е-виза от сайта на тяхното външно министерство? Това е явно покана, с която на летището можеш да си извадиш виза?

 

До този момент има ли някой, който да си е извадил направо виза?

 

Да това е писмо за одобрение за виза :))

Изобщо не погледнах като попълвах формата през сайта и сега го слагам тук за да не направи някой моята глупост :)

 

Виждам по-нагоре че  playback е ползвал същия сайт. 

Редактирано от funny
Връзка към мнение

Ами няколко мнения по-нагоре го коментирахме това. Иначе е-визата все още е само еднократна за месец. Другите видове са само с покана. Погледни го като $6 рушвет за да е всичко наред. Те гарантират резултат и връщане на парите, ако нещо се обърка. Засега е-визата е нова, бъгав сайт, още не сме я пробвали и пари не връщат там. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Даа, сайта за е-виза е направо неизползваем.

 

Попълних тяхната форма, стигнах до плащане и ми се появи съобщение, че плащането е неуспешно.

Същевременно получих СМС за платени 25 долара по тяхна сметка. Опитах се да погледна какво става с попълнената форма, която ми генерира номер, не мога да я открия. Писах на имейла им за съпорт и отговорът им е, че не намират заявка с посочения номер.(номерът включва дата на подаване и номер на паспорт). Поискаха последните четири цифри на кредитната ми карта, за да правят разследване. Тази сутрин получавам нов СМС, че сумата ми е върната по сметка.

С две думи, отово съм в началната позиция. Чудя се да пробвам ли пак или направо да се преориентирам към получаване на покана.

Връзка към мнение

Ами, явно имат още дъски за дялане през системата. Предвид че поканата вече е $6, според мен няма нужда да хабиш време и нерви. Дори поканата за многократна виза за месец е пак $6. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, тъй като ние ще влизаме сухопътно във Виетнам /с автобус от Лаос/ кой ни е най-добрият вариант за едномесечна? Като чета, май в нашия случай извадена виза от България, макар и скъпа е най-удачен.

Благодаря

Връзка към мнение

Благодаря за инфото. Току що разгледах страницата на Виетнамското посолство във Виентян. Видях, че туристическата е 70 долара. В София е 80 долара. Явно, щом ще влизам по суша ще трябва така или иначе да платя подобна цена. Много благодаря за отговора :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.