Прескочи до съдържание

Европейска здравна карта на практика


Препоръчани мнения

преди 25 минути , a6olq каза:

Александра, беше споменала коя застрахователна компания има и застраховка  за Covid 19 при пътуване, но не мога да се сетя в момента. Много те моля, би ли я написала. Благодаря! 

Ще тагна @Roje, мисля, че той скоро направи застраховка, включваща  и този риск.

Май с Евро инс беше.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, AlexandraKo каза:

https://www.bnr.bg/varna/post/101295286/zdravnata-kasa-plashta-pri-zarazavane-s-covid-19-pri-patuvane

 

Отдолу има звуков файл, горе- долу е обяснено, от представител  на  РЗОК.

 

А тука пък, е обяснено, защо ни трябва застраховка и защо да не разчитаме само на ЕЗОК:

 

https://www.monitor.bg/bg/a/view/65564-Медицинска-застраховка-покрива-лечението-ни-в-чужбина

 

@slujitel, според мен, ще те лекуват, но ще си платиш, пък после, ще се разправяш с нашата ЗОК, която е толкова стисната, че нямам думи:((((( Отделно, “ пакет документи”, дето трябва да представиш. Като знам как работи системата, с която всеки ден общувам...

Сега, в този момент, само солидна застраховка, с покритие за Ковид-19.

Пък, ако си порежеш пръста, ще те превържат с ЕЗОК.

А какво ще стане,  ако кажа, че нямам пари да платя и искам да си ходя?

преди 1 час, AlexandraKo каза:

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 24 минути , slujitel каза:

А какво ще стане,  ако кажа, че нямам пари да платя и искам да си ходя?

 

Не знам, но и не искам да знам.

В чужбина не е като у нас.

Ако си с корона вирус,  предполагам, ще те пратят в някоя общинска болница за бедни. 

Не гледаш ли, разни филми,/ Спешно отделение, например/ дето, колкото и да е тежък случаят, първо питат има ли осигуровка. Ако няма, го връщат.

Връзка към мнение
преди 22 минути , AlexandraKo каза:

Не знам, но и не искам да знам.

В чужбина не е като у нас.

Ако си с корона вирус,  предполагам, ще те пратят в някоя общинска болница за бедни. 

Не гледаш ли, разни филми,/ Спешно отделение, например/ дето, колкото и да е тежък случаят, първо питат има ли осигуровка. Ако няма, го връщат.

На мен пък ми е интересно.  Къде в Европа има болници за бедни? 

Връзка към мнение

E чак болници за бедни няма, ама спешни случаи се приемат и закрепват донякъде и без да си осигурен

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , neuromancer каза:

E чак болници за бедни няма, ама спешни случаи се приемат и закрепват донякъде и без да си осигурен

Е да, но тук говорим за ковид, не може къде да е и как да е, нали е много страшно и заразно. Пък и аз съм осигурена и си имам съответния документ.  Ако не съм много зле, мога да си тръгна и да не платя,  какво ми пука, но ще заразя много хора. По тази причина тук се погрижиха за неосигурените. 

Връзка към мнение

Е аз не разбрах точно за какво стана въпрос, ама и аз казвам, че дори неосигурените не се изхвърлят на улицата.

За САЩ дори си спомням, че шефа на здравеопазването още в началото го изнудиха да потвърди пред конгреса, че всички ще бъдат лекувани, дори да не са осигурени

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, AlexandraKo каза:

Ще тагна @Roje, мисля, че той скоро направи застраховка, включваща  и този риск.

Май с Евро инс беше.

@AlexandraKo, права си. В Евро инс направих. Те покриват Ковид 19

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, a6olq каза:

Александра, беше споменала коя застрахователна компания има и застраховка  за Covid 19 при пътуване, но не мога да се сетя в момента. Много те моля, би ли я написала. Благодаря! 

 

преди 5 часа, Roje каза:

@AlexandraKo, права си. В Евро инс направих. Те покриват Ковид 19

Благодаря ти!
@a6olq питаше, а аз се сетих, че ти каза и мислено си отбелязах, че и аз ще направя с тях, ако въобще отидем някъде:((((

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.