Прескочи до съдържание

Стъпки за виза за САЩ


Препоръчани мнения

Не знам как някои си причиняват това многократно, аз съм сигурен, че това ще ми е първо и последно кандидатстване независимо от резултата.

Връзка към мнение

Ако не ти е спешно го остави за после, като можеш да седнеш на компютър за по-дълго време на спокойствие. Сериозно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Стигнах до U.S. Point of Contact Information, според това което виждам, няма как да продължа, ако не дам име на човек или организация, която да потвърди самоличността ми.. 

Връзка към мнение

а какво би станало, ако напишеш в това поле в свободен текст, че не познаваш никого там, надали се очаква, че всеки турист има познат човек в държавата, която иска да посети?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Alexander каза:

Стигнах до U.S. Point of Contact Information, според това което виждам, няма как да продължа, ако не дам име на човек или организация, която да потвърди самоличността ми.. 

Мисля че си "чекнал" едно квадратче над този въпрос и за това ти го иска това лице за контакт.

Напиши пълния въпрос и ще се опитаме да помагаме.

 

Иначе има определено време за попълване на формуляра и като го надвишиш те изхвърля .

Връзка към мнение

Май не мога да се върна назад, имам приятелка която живее от 15 год там и я писах нея. Мога ли да се връщам?

Не видях, да съм чеквал нищо, пишеше, че ако нямам познат, да пиша хотел или организация, която може да потвърди имената ми. Нямаше  начин да ги махна и двете, автоматично едното оставаше активно.

Връзка към мнение

Аз когато попълвах, потърсих образец в интернет и попаднах и се водих горе долу по това:

 

https://www.path2usa.com/sample-us-visa-application-form-ds-160

 

дано ти помогне. Нямам познати и роднини там, и като адрес писах адреса и телефона на Юнивърсал студиос в Орландо:)

Редактирано от Olia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , Alexander каза:

Май не мога да се върна назад, имам приятелка която живее от 15 год там и я писах нея. Мога ли да се връщам?

Не видях, да съм чеквал нищо, пишеше, че ако нямам познат, да пиша хотел или организация, която може да потвърди имената ми. Нямаше  начин да ги махна и двете, автоматично едното оставаше активно.

Аз попълних данните на една от забележителностите в Лос Анжелис, която планирахме да посетим, ако ни дадат визи. Не съм имала проблем на интервюто.

Иначе абсурди колкото щеш. Пример - пътуваме със 6-годишно, за което трябваше да попълня, че не е намесено в трафик на наркотици, проституция и т.н.

Връзка към мнение

Реших да пробвам с т.нар Trustly, но засече.. изписа ми това. Банката е ПИБ за инфо.

  1. An error occurred. It might be due to one of the reasons listed below.
  2. 1. You do not have an account with BGN.
  3. 2. You do not have enough money on your account to do a transfer.
  4. 3. You do not have a account that is eligible for bank transfers.

Явно ще се ходи до банка утре.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 19 минути , Alexander каза:

Успях да платя в брой в банката, в понеделник ще записвам дата за великото интервю!

Успех!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чета, че някои носели на интервюто по една папка документи и се чудя какво толкова носят и има ли изобщо смисъл? Бележки, молби за отпуск и какво ли не срещнах, струва ми се доста несериозно.

Какво има смисъл да се носи или мога да отида без нищо? 

Трябва ли да им представя план по дати, къде и какво ще правя?

Връзка към мнение
преди 26 минути , Alexander каза:

Чета, че някои носели на интервюто по една папка документи и се чудя какво толкова носят и има ли изобщо смисъл? Бележки, молби за отпуск и какво ли не срещнах, струва ми се доста несериозно.

Какво има смисъл да се носи или мога да отида без нищо? 

Трябва ли да им представя план по дати, къде и какво ще правя?

Ще получиш различни отговори, всеки преценява как да постъпи. Според мен можеш и с папка, можеш и без нищо. Аз лично носих един лист с план по дати, който си написах за 5 мин и носих бележка от работодателя ми за това, че имам толкова дни отпуск, колкото ми трябват за пътуването (понеже ще е дълго). Носих и нотариални актове за имоти, бележка че детето ми посещава детска градина и др. Интервюто ни беше 3-4 минути, в които ни задаваха въпроси по DS формуляра и нищо повече.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз за сега не смятам да им нося нещо, след 100-те въпроса във формата им, смятам, че е достатъчно.

 

 

А потвърждението с баркода и снимката носи ли се?

Връзка към мнение
On 5/24/2018 at 12:44 PM, Дани Магелани said:

Чакай! Ще стигнеш до въпроси за казарма, дати на брак, развод... Ще си кажеш всичко!

Това се сетих и аз. Помагах на колежка с попълването на нейния DS-160 и на мъжа ѝ. Майчиното мляко трябва да опишеш. :D

Връзка към мнение

Записах в понеделник, но е за 18.06. Преди 2 седмици когато гледах даваха дати за 2-3 дни напред, но сега е различно. Нямам бърза работа така или иначе, ще пиша като мине интервюто. 

 

Доста четох  кой какво е носил на интервюто, като има всякакви вариации, един носел 1 папка документи и доказателства от 10 кладенеца, дори подписана и одобрена молба за отпуск, втори само няколко документа, нотариални актове и извлечения от сметка, а трети нищо друго освен формуляра и таксата.

 

Аз реших да не нося нищо повече от листа за платената такса, самия формуляр, паспорт и снимки. Така или иначе, след 100-въпроса и щателната проверка която правят, не виждам смисъл да се затормозявам с носене на неща, които можело да помогнат. Ако решат да дадат добре дошли, ако не това ще е, не смятам никога повече да кандидатствам.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

На времето, като ходих за виза, носех една камара документи. Никой не ги погледна дори и ми отказаха директно. Ако се навия да отида пак, нищичко няма да нося, освен тия неща, дето си изброил.

Каквото ги интересува, могат и сами да го разберат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Мина ми интервюто днес. Задават кратки въпроси един след друг и доста бързо, та до последно се чудех дали да не кажа като ме извикат,  че искам да говорим на български. 

Както писах и в предните постове, на интервюто занесох само паспорта, бележка за платена такса и формуляра за ДС-160. Имаше хора с много листи, договори, нотариални актове и чудеса.

Като ме викнаха реших, че ако не разбера нещо тогава ще кажа, че не съм на ти с английски и започахме на англиски.

 

Питаха ме очевидни неща, полълнени вече  във формуляра като:

 

Къде живея сега, Испания или България, колко време съм живял в Испания (бях писал, че имам постоянно разрешение за пребиваване понеже питат във формата) от колко време работя във фирмата в България (18месеца), имам ли дъщеря и съпруга(Да), имам ли семейство в САЩ(не), дали ще ходя по бизнес (не), какво ще правя в САЩ.

Казах им, че не съм решил къде точно ще ходя в САЩ, но всеки свободен и ваканционен ден ходя някъде и обичам да пътувам много и за последните 5 год съм посетил доста държави (описани подробно във формата), като за сега съм набелязал Ню Йорк и Бостън, но не е сигурно дали точно там ще отида.

Видя и двете визи от Япония даже ги побутна с пръст. Накрая ме попита дали жена ми работи, казах да и къде и това беше. 

Каза ми, че до няколко дни ще си получа визата.

 

 

Преди мен минаха 8-9 човека млади, средна възраст, възрастни и на всички дадоха.

  • Харесвам 9
  • Браво 6
Връзка към мнение
Георги Матеев
Преди 1 час, Alexander каза:

Преди мен минаха 8-9 човека млади, средна възраст, възрастни и на всички дадоха.

Ще дават, къде ще ходят. Наскоро четох статистика, че източно-европейците вече масово не избират емиграция в САЩ, а предпочитат други държави.

 

И честито 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.