Прескочи до съдържание

Стъпки за виза за САЩ


Препоръчани мнения

Попълваш DS160 за всички, после за плащането правиш един акаунт и добавяш всичките хора там, плащаш и отивате заедно на интервю. Малки деца не е нужно да ходят на интервюто. Точно не мога да ти кажа, защото аз от друга държава кандидатствах.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Nikola Simeomov каза:

Трябва ли  двамата с жена ми да си насрочим по отделни интервюта или може да се явим заедно  

Можете да се явите заедно. Просто запазете един и същи ден и час за интервюто. Когато ви повикат консулите, отивате двамата на гишето. Със съпруга ми направихме така, питаха ни няколко въпроса и готово. 

Връзка към мнение
6 minutes ago, Ерика said:

Можете да се явите заедно. Просто запазете един и същи ден и час за интервюто. Когато ви повикат консулите, отивате двамата на гишето. Със съпруга ми направихме така, питаха ни няколко въпроса и готово. 

 

 

2 hours ago, neuromancer said:

Попълваш DS160 за всички, после за плащането правиш един акаунт и добавяш всичките хора там, плащаш и отивате заедно на интервю. Малки деца не е нужно да ходят на интервюто. Точно не мога да ти кажа, защото аз от друга държава кандидатствах.

 

Благодаря за отговорите, след доста обмисляме се престрашихме да кандидастваме най-накрая. 

Връзка към мнение

Здравейте! Нямам много време, но ми трябва помощ. Имам нужда от туристическа виза за САЩ, но нямам опит в това. Плана ми е да бъда там за около 3 месеца при приятеля ми, после трябва да се върна, имам семейство което много ми помага тук. Много бих се радвала някой да ми опише точните стъпки как да го направя и да ми даде съвет.

Връзка към мнение
Преди 1 час, lightt каза:

Здравейте! Нямам много време, но ми трябва помощ. Имам нужда от туристическа виза за САЩ, но нямам опит в това. Плана ми е да бъда там за около 3 месеца при приятеля ми, после трябва да се върна, имам семейство което много ми помага тук. Много бих се радвала някой да ми опише точните стъпки как да го направя и да ми даде съвет.

Иди на първа страница в тази тема, всичко е описано, по стъпки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
On 4/13/2019 at 10:33 PM, Nikola Simeomov said:

 

 

 

Благодаря за отговорите, след доста обмисляме се престрашихме да кандидастваме най-накрая. 

Здрасти, кандидатствахте ли? Аз също обмислям да пусна документи, и ние сме с малко дете и ми е любопитно каква е процедурата, заедно ли отидохте, какви документи подготви за детето..

Благодаря!

Връзка към мнение
преди 5 часа, Аmélie каза:

Здрасти, кандидатствахте ли? Аз също обмислям да пусна документи, и ние сме с малко дете и ми е любопитно каква е процедурата, заедно ли отидохте, какви документи подготви за детето..

 Благодаря!

Малки деца няма нужда да ходят на интервю (освен ако зависи от държавата)

Иначе какви документи за детето - паспорт и попълнена формата ДС160 ли беше. То детето няма банкова сметка и работа, няма какво да показваш за него.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
преди 9 минути , Eva eva каза:

Здравейте отново, 

 

сигурно ми е глупав въпросът, но да си питам 🙂 - проблем ли е, че сме били в Катар и ОАЕ?

 

Никакъв.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм на път да изкукам с тоз формуляр 😄  Попълвайки го, се сетих нещо - възможно е да ми дадат виза, например за 1 година, на влизане, обаче, да получа някакво еднократно разрешение или не знам точно как се казва. Целта ни е круиз по Карибите, тоест ще напуснем територията на САЩ. И след това как ще се върнем, примерно до Маями, че да си вземем самолетчето към България?

С две думи - възможно ли е да влезем в Щатите и след това да не можем да влезем повторно?

Благодаря предварително 🙂 

Връзка към мнение

То не е еднократно, а има срок, примерно имаш право на престой до 3 месеца.

Ако не искаш да ти дадат нещо, което не те устройва, сложи максимално реалистичен или гъвкав план за посещението.

Връзка към мнение

На визата ти пише дали е single entry или multiple-entry. Потърси в Гугъл снимка на туристическа виза и разгледай полетата - в едно пише M или S

Както и преди сме коментирали, визата не гарантира допускане в страната - това го решават граничните полицаи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 54 минути , Eva eva каза:

Аз съм на път да изкукам с тоз формуляр 😄  Попълвайки го, се сетих нещо - възможно е да ми дадат виза, например за 1 година, на влизане, обаче, да получа някакво еднократно разрешение или не знам точно как се казва. Целта ни е круиз по Карибите, тоест ще напуснем територията на САЩ. И след това как ще се върнем, примерно до Маями, че да си вземем самолетчето към България?

С две думи - възможно ли е да влезем в Щатите и след това да не можем да влезем повторно?

Благодаря предварително 🙂 

В общият случай, туристическите визи са М (multiple entry), на самата виза има знак M или S , S е за много частни случаи, при вас ще е M. На влизане ще ви дадат 3 или 6 месеца престой, при повторното влизане в този период, новият печат ще е със същият първоначален престой.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 44 минути , akair каза:

На визата ти пише дали е single entry или multiple-entry. Потърси в Гугъл снимка на туристическа виза и разгледай полетата - в едно пише M или S

Както и преди сме коментирали, визата не гарантира допускане в страната - това го решават граничните полицаи.

Да, така беше преди със сигурност. В последните години имам спомен (не съм 100% сигурна, че е така), че го промениха и не пише дали е single или multiple entry, а ти дават срок, в който можеш да останеш и да влизаш/излизаш.

Връзка към мнение

Аха, ясно. Ще изчакам да видя каква виза ще ми дадат и тогава ще мисля дали ще можем да си "позволим" круиз с излизане извън щатите.  Хем вече веднъж минах по тоз път, пък всичко съм забравила 🙂 Благодаря много за отговорите 🙂 

Връзка към мнение
преди 3 часа, Травеолани каза:

Да, така беше преди със сигурност. В последните години имам спомен (не съм 100% сигурна, че е така), че го промениха и не пише дали е single или multiple entry, а ти дават срок, в който можеш да останеш и да влизаш/излизаш.

Срока на престой няма нищо общо с това дали визата е single или multiple entry. На туристическите визи би трябвало да е отбелязано с S или M, от какъв вид е даденият документ? Тя само разрешава на посетителя да бъде допуснат до входен граничен пункт, където граничните полицаи определят колко време би могъл да бъде максималният престой на лицето. Това за което говориш е най-вероятно промяната при входно-изходните форми I94, в които се вписва периодът на разрешен престой. Преди издаваха хартиени такива, но от известно време I94 са електронни и могат да се проверяват от сайта на CBP. Хартиени I94 издават само граничарите на двете сухопътни граници.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 45 минути , Djgeorgie каза:

Срока на престой няма нищо общо с това дали визата е single или multiple entry. На туристическите визи би трябвало да е отбелязано с S или M, от какъв вид е даденият документ? Тя само разрешава на посетителя да бъде допуснат до входен граничен пункт, където граничните полицаи определят колко време би могъл да бъде максималният престой на лицето. Това за което говориш е най-вероятно промяната при входно-изходните форми I94, в които се вписва периодът на разрешен престой. Преди издаваха хартиени такива, но от известно време I94 са електронни и могат да се проверяват от сайта на CBP. Хартиени I94 издават само граничарите на двете сухопътни граници.

Извинявам се, мисля че се обърках с Канадската виза - преди да махнат туристическите визи за Канада, последните няколко години това S и М го нямаше. Нямаше го дори на електронния формуляр. 

 

Някой модератор дали би могъл да изтрие предното ми мнение, заради неточната информация? 

 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Имам следния въпрос:

Ще пътувам за САЩ в началото на октомври, а паспортът ми изтича през февруари 2020.

Бях се справила с документацията и видях, че от 2016г. за нас, условието, за валиден 6 месеца паспорт, от  датата на престоя, не важи. Изрично попитах и Консула, на интервюто за виза, той също потвърди. Че мога да си пътувам с този паспорт.

Питането ми е - да не вземе да се окаже, че някой летищен служител / ще пътувам с Търкиш, през Истанбул/, не го знае това и ми направи проблем?

Да си вадя ли нов паспорт или да си вървя с този?

Връзка към мнение
преди 4 минути , neuromancer каза:

Ами виж в Тиматик какво пише, те летищните служители там гледат

Може ли линк, моля!

Връзка към мнение

Форума за визи, голямата таблица, цъкаш на УСА, ще ти каже нещо невалидно, копираш адреса в нов прозорец и готово. За всички държави.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , neuromancer каза:

Форума за визи, голямата таблица, цъкаш на УСА, ще ти каже нещо невалидно, копираш адреса в нов прозорец и готово. За всички държави.

Благодаря ти! Да, там също пише:

"- Паспортите, издадени на граждани на България, трябва да са валидни за
периода на планирания престой."

Да, ама пък, сега проверих за Турция - трябват 150 дни валидност. :girl_sad:Май, май, ще вадя нов паспорт...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.