Прескочи до съдържание

Стъпки за виза за САЩ


Препоръчани мнения

преди 2 часа, Alexander каза:

 

Каза ми, че до няколко дни ще си получа визата.

 

Айде честито.  🙂

Трябва и аз да взема да се пробвам за тая виза ... 🤔
 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 38 минути , Фил каза:

Айде честито.  🙂

Трябва и аз да взема да се пробвам за тая виза ... 🤔
 

Хайде де, че жена ми няма мерак дори да кандидатства и май ще ходя сам или с други мераклии.

Връзка към мнение

В понеделник сутринта бях на интервю, служителката ми каза, че ще получа паспорта до няколко дни, но колко са тези няколко дни?

Вчера и днес проверявах  в сайта им и пише, че паспорта е доставен и се подготвял за доставка. Мен няма да ме има другата седмица и ако не го доставят днес или утре, ще трябва да си го търся аз предполагам.  Четох, че се пази от тях до 10 работни дни, нали така?

 

Връзка към мнение
преди 10 минути , Alexander каза:

В понеделник сутринта бях на интервю, служителката ми каза, че ще получа паспорта до няколко дни, но колко са тези няколко дни?

Вчера и днес проверявах  в сайта им и пише, че паспорта е доставен и се подготвял за доставка. Мен няма да ме има другата седмица и ако не го доставят днес или утре, ще трябва да си го търся аз предполагам.  Четох, че се пази от тях до 10 работни дни, нали така?

 

Можеш по номера на товарителницата да звъннеш в куриерската компания да пренасочат пратката към друг адрес или да я задържат в офис на куриерите и да си я вземеш от там

Връзка към мнение

Нямам товарителница, в сайта на ustraveldocs ми излиза с номера на паспорта, че се подготвял. В ТНТ с този номер не излиза нищо.

Има ли банка, куриер или нещо у нас, което да няма специален импулсен телефон за връзка??

Връзка към мнение

Свързах се с ТНТ, казаха, че трябва да чакам някакъв мейл и чак след това да ги търся или те ще ме търсят.

Реално днес станаха 4 дни и още нямам мейл. Колко време се бави върпосния мейл?

Връзка към мнение
На 21.06.2018 г. в 19:13, Alexander каза:

Свързах се с ТНТ, казаха, че трябва да чакам някакъв мейл и чак след това да ги търся или те ще ме търсят.

Реално днес станаха 4 дни и още нямам мейл. Колко време се бави върпосния мейл?

Няма определен точен период. Нали помниш... на сбирката коментирахме точно този казус с изчакването на известие 🙂

Ако нямаш мейл звънкаш пак в TNT, по възможност в офиса, който си посочил. Така или иначе от там ще трябва да си вземеш паспорта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 25.06.2018 г. в 20:04, Topfly каза:

САЩ отказаха виза на ексшефа на НАТО Хавиер Солана

https://news.bg/world/sasht-otkazaha-viza-na-eksshefa-na-nato-havier-solana.html

Разбирам, че му е отказана автоматично (заради посещение в Иран) визата от ESTA, което означава, че ще трябва да се яви на интервю. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Днес ми пристигна паспорта, отварям го и виждам 10 годишна виза. Опасявах се, да не са дали 1-2 годишна, но сега съм напълно спокоен. Остава да купя някой евтин билет вече.

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Alexander каза:

Днес ми пристигна паспорта, отварям го и виждам 10 годишна виза. Опасявах се, да не са дали 1-2 годишна, но сега съм напълно спокоен. Остава да купя някой евтин билет вече.

Честито! Билети се намират, това не е проблем.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
преди 1 час, Alexander каза:

10 годишна виза

 

Честито! Имаш време да измислиш къде ти се ходи.

Миналата година Декември имаше много добри попадения с цените, та ако не ти е спешно може да изчакаш зимата да мине и да си следиш как играят билетите. Като придобиеш представа - направо купуваш за следващата пролет.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, позволявам си да попитам и аз по темата. Със съпруга ми имаме визи, които са валидни до 2019. Бяхме в САЩ 2010. Сега сме много вдъхновени за ново пътуване, но през 2019. Чета всичко по темата, имам много въпроси, но преди да правим каквото и да е трябва да кандидатстваме за визи за децата ни. Първото пътуване беше без тях, но сега не би имало смисъл, ако не сме заедно. Те са на 17 и 11 и въпросът е- не ми стана особено ясно стъпките за кандидатстване същите ли са? Видях, че за малката може и да не е необходимо интервю, но за баткото ще трябва. Изобщо- от къде  да започна-попълване на формите от тяхно име..посъветвайте ме, моля.Ролята на родителите до колко е важна, т.е. синът ми формално има друг баща, негово съгласие в някакъв момент необходимо ли ще е?Благодаря!

Връзка към мнение

Без  DS160 няма да минете. Но отбележете, че  го е попълвал възрастен - т.е. не този, който има нужда от виза. Искат и фотокопия на паспортите на 2-мата родители. После българските власти ще имат нужда от нотариално заверено пълномощно от бащата, че е съгласен да пътувате с детето в чужбина, без той да ви придружава.

Quote
  1. A completed DS-160 confirmation page
  2. visa fee receipt for the current visa application .
  3. Child below 14 years of age must submit a photocopy of each parent’s passport biographic information page and valid U.S. visa (note that if parents do not hold U.S. visas, children are not eligible for the interview waiver).
  4. Accompanying Guardians/Parents can carry the child documents with one hard copy photograph as per US Visa Specification. For photo specification follow link.

Note: Parents having the appointment scheduled together with the child under 14 years of age should submit the required above documents during the time of their Interview at Embassy/Consulate. Visa issuance for those not appearing in person is not guaranteed. The Embassy /Consulate may in some cases, after reviewing an application, require the child to appear in person.

Източник: http://www.ustraveldocs.com/in/in-svc-visachild.asp

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте хора, аз съм докторант в СУ и ми се ще много да отида до САЩ, ако не на някоя конференция, то поне на разходка.

Александър, би ли споделил, дали в крайна сметка писа в DS-160 къде, кога и колко ще останеш там или ги остави празни, защото и аз самия не мога да кажа, за кога точно съм планирал да ходя?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Писах някакви дати и място, но нищо истинско и планувано.

Не знам кой би тръгнал да планова каквото и да е, без да има виза.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 8 часа, Nikola_Nikolov каза:

Здравейте хора, аз съм докторант в СУ и ми се ще много да отида до САЩ, ако не на някоя конференция, то поне на разходка.

Александър, би ли споделил, дали в крайна сметка писа в DS-160 къде, кога и колко ще останеш там или ги остави празни, защото и аз самия не мога да кажа, за кога точно съм планирал да ходя?

По-лесно ще получиш виза за конференция. Моята беше за служебно пътуване и не задаваха въпроси, само дали имаме роднини в САЩ.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Хора имам едно питане, обмислям пътуване в щатите около 15 март, мислите ли, че е реалистично за месец и половина грубо да се случи всичко свързано с подаване на документи за виза, интервю и издаване?

 

Редактирано от krasio0803
Грешка
Връзка към мнение

Аз моята я изкарах за около 3 седмици. Кандидатствах в края на август и за 3 дни си попълних цялата документация, интервюто ми беше 2 седмици по-късно и си получих паспорта след 3 дни. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Снимаш се, подаваш документи, плащаш онлайн (по-бързият вариант). До обяд бях приключила и имах насрочен час за интервю.

Първоначално ми бяха дали дата за около месец напред, но понеже ми предстоеше скоро след това пътуване и ме притесняваше, че остава малко време за организация, по препоръки от тук проверих след ден-два дали няма свободни дати/часове за интервю. Е имаше, с около 2 седмици по-рано. След това ако всичко е наред, до 3-4 дни (при мен поне) пристига паспорта. Така че 3 седмици са наистина реалистичен вариант, стига да си благонадежден според тях 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, krasio0803 каза:

мислите ли, че е реалистично за месец и половина грубо да се случи всичко

Реалистично е, защото в момента не е зает сезон и ще можеш да си избереш дата за интервюто сравнително скоро след попълването на документите.

Моят съвет обаче е да не плащаш разходи за самото пътуване, докато не си на 100% с виза в ръка. Разбира се, където е възможно да си резервираш с безплатна анулация, планирай смело, но за друго не бързай. Успех!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте Група,

 

Решихме с жена ми да направим един трип това лято до Щатите(ако ни дадат визи), като искаме да вземем и детето ни(на година и 4 месеца).   Някой знае ли как стои въпроса с кандидастването и насрочването на интервю като семейство.Трябва ли  двамата с жена ми да си насрочим по отделни интервюта или може да се явим заедно. Когато гледам сайта за насрочване на интервюта - http://cdn.ustraveldocs.com виждам че има опиця за групово интервю но пише при групи от над 5 човека.

 

Ще се радвам много ако някой сподели опит как се развива процеса при кандидастване с цялото семейство.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.