Прескочи до съдържание

Стъпки за виза за САЩ


Препоръчани мнения

преди 51 минути , AlexandraKo каза:

Благодаря ти! Да, там също пише:

"- Паспортите, издадени на граждани на България, трябва да са валидни за
периода на планирания престой."

Да, ама пък, сега проверих за Турция - трябват 150 дни валидност. :girl_sad:Май, май, ще вадя нов паспорт...

Преди 2-3 месеца влезнахме в Турция с брат ми, на който паспорта му изтичаше след не повече от седмица. Не му направиха проблем, само му обърнаха внимание. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А в Истанбул няма ли само да минавате транзит? То като е тръгнало направо го смени тоя паспорт, след това пак ще затръгваш нанякъде

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , neuromancer каза:

А в Истанбул няма ли само да минавате транзит? То като е тръгнало направо го смени тоя паспорт, след това пак ще затръгваш нанякъде

Транзит, да.

Проблемът ми е, че още не съм си го получила, заради визата. А не исках да отивам за виза с чисто нов паспорт.Ако дойде тази седмица, ще бъде добре. Че заминаваме за Гърция и веднага след това е това пътуване. Нямам време за смяна.

 

Връзка към коментар

Попълнихме DS-160, остава да платим и да насрочим интервю. На моята регистрация добавих съпруга ми за интервю и за плащането се появи вносна бележка за обща сума 560 лв.. Това стана снощи след полунощ. Днес в профила ми се вижда член на 1 семейството. Остава плащане. Ще ползвам онлайн. Дали и там ще ми излязат и двете такси?

Връзка към коментар
На 16.09.2019 г. в 13:12, AlexandraKo каза:

 

Проблемът ми е, че още не съм си го получила, заради визата. А не исках да отивам за виза с чисто нов паспорт.

Ти така или иначе ще си запазиш стария паспорт заради визата. Не може ли да се пусне заявление за нов паспорт, без да носиш актуалния? Те стария го продупчват, когато отидеш да вземеш новия. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , kali каза:

Ти така или иначе ще си запазиш стария паспорт заради визата. Не може ли да се пусне заявление за нов паспорт, без да носиш актуалния? Те стария го продупчват, когато отидеш да вземеш новия. 

Отидох на интервю със стария паспорт.Като си го получих с визата,си пуснах експресна поръчка за нов, който стана същия ден и ще пътувам с двата паспорта 

Нека поясня: за САЩ и Канада, изискването е, паспортът да е валиден за времето на престоя.

Но ще пътуваме през Истанбул,а турците имат изискване за 150 дни валидност,което не е на лице при мен. Та това наложи смяната.Може и да не се заяждат,но не мога да разчитам.

Връзка към коментар
преди 38 минути , neuromancer каза:

Както казах, това важи само ако ще влизаш в Турция, а не минаваш транзит през летището.

Да де,ама, сигурна ли съм ,че  някой,престарал се разсилен на летището, няма да  вземе да се заяде?

Връзка към коментар
преди 38 минути , AlexandraKo каза:

Да де,ама, сигурна ли съм ,че  някой,престарал се разсилен на летището, няма да  вземе да се заяде?

Като минаваш транзит минаваш ли пак паспортна? Не е ли само скенер? 🤔

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , savagejo каза:

Като минаваш транзит минаваш ли пак паспортна? Не е ли само скенер? 🤔

Ми, де да знам? Всякакви изненади очаквам.

Връзка към коментар
преди 7 минути , AlexandraKo каза:

Ми, де да знам? Всякакви изненади очаквам.

Няма значение, така или иначе, вече си си подала документ за нов паспорт доколкото разбирам.

Приятно изкарване пожелавам, ще чакам с нетърпение пътепис след това.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , savagejo каза:

Няма значение, така или иначе, вече си си подала документ за нов паспорт доколкото разбирам.

Приятно изкарване пожелавам, ще чакам с нетърпение пътепис след това.

Не съм подала - това е вече минало - имам нов паспорт от вчера. Спешната поръчка става за 8 часа, като си платиш и с малко връзки - за след малко.:dance3::dance4:

Ако има нет, ще има пътепис.:rtfm:

Връзка към коментар
преди 25 минути , AlexandraKo каза:

Не съм подала - това е вече минало - имам нов паспорт от вчера. Спешната поръчка става за 8 часа, като си платиш и с малко връзки - за след малко.:dance3::dance4:

Ако има нет, ще има пътепис.:rtfm:

Е сега.... там и да няма, като се върнете ще има :girl_blum:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , savagejo каза:

Е сега.... там и да няма, като се върнете ще има :girl_blum:

Ооо, това е сигурно! Нали знаеш, че надъъълго и нашироооко ще разкажа:dance4:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И внимавай граничният полицай да сложи печата в правилния паспорт, че да не се обясняваш после защо нямаш печат в правилния паспорт 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 40 минути , akair каза:

И внимавай граничният полицай да сложи печата в правилния паспорт, че да не се обясняваш после защо нямаш печат в правилния паспорт 🙂

Виж, този съвет е много на място! Ще имаш почерпка!:drinks:

Че къвто съм заплес, като нищо може да ми го изпердаши на стария.:yahoo:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 16.09.2019 г. в 3:12, AlexandraKo каза:

 А не исках да отивам за виза с чисто нов паспорт.

 

Александра, стана ми интересно, каква е причината за това? Ние винаги точно обратното правим, когато подаваме за визи за родителите ни. Винаги с чисто нов паспорт, по-удобно е и визата си е там и не се налага да пътуваш с два паспорта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, AlexandraKo каза:

турците имат изискване за 150 дни валидност

Това не важи за български граждани:

TK.jpg

преди 2 минути , Травеолани каза:

Александра, стана ми интересно, каква е причината за това? Ние винаги точно обратното правим, когато подаваме за визи за родителите ни. Винаги с чисто нов паспорт, по-удобно е и визата си е там и не се налага да пътуваш с два паспорта.

За да се види, че си пътува по принцип - за удоволствие, а не е потенциален имигрант в САЩ.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Травеолани каза:

Александра, стана ми интересно, каква е причината за това? Ние винаги точно обратното правим, когато подаваме за визи за родителите ни. Винаги с чисто нов паспорт, по-удобно е и визата си е там и не се налага да пътуваш с два паспорта.

@chandni ти е отговорила.

Аз и не мислех да го сменям, ама имам приятелка, която има туристическа агенция. На неин турист, са направили проблем, за скоро изтичащ паспорт. Като се явят няколко мнение по един и същи въпрос, си правя, каквото аз съм си решила.

Та,  за да не съм на тръни, да си пътувам спакойно, си го поднових.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Травеолани каза:

Благодаря @chandni и @AlexandraKo

Не сме имали ние проблеми никога с това, винаги с нови паспорти за визи 🙂

Да де, ама след като визата е 10-годишна, а паспортите са 5-годишни, все в един момент се налага да се ходи с два паспорта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , savagejo каза:

Да де, ама след като визата е 10-годишна, а паспортите са 5-годишни, все в един момент се налага да се ходи с два паспорта.

Да, но поне 5 години сме с 2 паспорта, не 10 😉

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

http://www.mfa.gov.tr/passport-validity-requirements-while-entering-turkey-in-accordance-with-law-on-foreigners-and-international-protection.en.mfa

 

http://www.mfa.gov.tr/countries-whose-citizens-are-allowed-to-enter-turkey-with-their-national-id_s.en.mfa

 

Bulgaria – Valid ordinary passport

 

Както и в други случаи България е в списъка с изключенията и единственото изискване на български граждани в Турция е паспорта да е валиден в момента на престоя, което е повтаряно многократно.

 

Различни "мнения" по този въпрос няма как да има, но има едно понятие наречено "българска туристическа агенция", което не бих желал да коментирам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.