Прескочи до съдържание

Москва и Санкт Петербург


ruwenzogy

Препоръчани мнения

Преди 1 час, ruwenzogy каза:

Ние смятаме на отиване да ходим с някакво корабче, че било много красиво подхода откъм реката. А мислим да се връщаме или с маршрутка , или с влакче за по-евтино.

 

Красиво е и е доста по-бързо с метеора, особено като се има предвид до къде стигат маршрутките и влака, както и метрото след това, но е и по-скъпичко. Иначе наистина е по-добре така, както си решил, защото освен всичко друго в Петерхоф много по-лесно ще се ориентираш откъде да се качиш в маршрутката. Маршрутките от Санкт Петербург за Петерхоф тръгват от три различни места (спирките на метрото Автово, Ленински проспект и Балтийската гара). Аз си избрах да тръгна от Автово, защото са най-често и тези за Петерхоф ги намерих лесно, но в същия район докато намеря къде точно спират тези, които тръгват за Павловск и Гатчина обикалях повече от половин час. В района наоколо е началната спирка на над 50 различни номера.

Между другото във всички музеи и дворци има гайд, който е включен в цената на билета. За някои е задължително да се разглежда по този начин, а за други - не. Например в Павловск се чака докато се събере група от 10-на човека, докато например в Ермитажа ако не си организиран по някакъв начин и искаш да слушаш - ти трябва да ги потърсиш. След проверката на билетите имаше нещо като рецепция, или гардероб и там като питаш ти казват кога горе-долу ще има група на езика, който желаеш (в Ермитажа няма проблем с английския, но на други места обикновено предлагат най-много или само руски). Силно ти препоръчвам, където не е задължително да си ги търсиш тези гайдове и групи, защото навсякъде, където бях, останах с усещането, че съм получил интересна, синтезирана и подходяща за местата информация. 

Редактирано от koliob
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Сега един малко тъпичък въпрос, но наистина не ми е ясен. Става дума за метрото. Там , където се пресичат отделните линии, спирките са с различни имена. Има ли подземен проход между тях, свързани ли са, или излизаш навън и тогава си търсиш следващата спирка за другата линия... Имам такова усещане.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 6 минути , ruwenzogy каза:

Сега един малко тъпичък въпрос, но наистина не ми е ясен. Става дума за метрото. Там , където се пресичат отделните линии, спирките са с различни имена. Има ли подземен проход между тях, свързани ли са, или излизаш навън и тогава си търсиш следващата спирка за другата линия... Имам такова усещане.

Навсякъде има подземна връзка, която е добре обозначена. Това е много лесно метро. Веднага се ориентираш на коя линия се прехвърляш.

Гледай кой изход ти трябва, както в Япония. Някои извеждат на големи резстояния. Не винаги може да се види един изход от другия, като у нас.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 48 минути , ruwenzogy каза:

Сега един малко тъпичък въпрос, но наистина не ми е ясен. Става дума за метрото. Там , където се пресичат отделните линии, спирките са с различни имена. Има ли подземен проход между тях, свързани ли са, или излизаш навън и тогава си търсиш следващата спирка за другата линия... Имам такова усещане.

Свързани са разбира се. Между другото и на метрото в София спирките на Сердика са с различни имена (Сердика 1 и Сердика 2). Бих те посъветвал специално в Санкт Петербург да ползваш метрото избирателно, в смисъл да го ползваш преимуществено само за по-далечните пътувания, тъй като има две особености:

1. Заради Нева повечето спирки главно в централната част на града са на голяма дълбочина (ако не се лъжа е най-дълбокото метро в света) и слизането и качването отнемат значително време.

2. Обикновено съседните спирки на метрото в централните части на градовете са на сравнително близки разстояния, което за Санкт Петербург не важи с пълна сила.

В резултат на това в някои случай ползването на метро в централната част може да те забави и пътуването с тролеите да е по-удобно и бързо, колкото и парадоксално да звучи това.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, ruwenzogy каза:

Ние смятаме на отиване да ходим с някакво корабче, че било много красиво подхода откъм реката. А мислим да се връщаме или с маршрутка , или с влакче за по-евтино.

Ние на връщане от там си взехме това корабче за което говориш. Красиво е да и по-скъпо разбира се от наземния транспорт, но си заслужава.

Аз прецених, че на отиване можем да си изгубим повече време в пътуване и търсене на маршрутки, тъй като двореца има работно време от 9.00 мисля или по-късно, а ние сме ранобудни. Така си спестихме време от връщането и успяхме да обиколим Ермитража (бяхме вече доста изморени, но пък човек като е ограничен от времето няма как).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За метрото разбрах. Значи е като навсякъде по света. С един билет може да да се прехвърляш където искаш. За Петербург, ще се вслушам в съвета.

Но сега един още по-тъп въпрос. Ермитажа и Зимният дворец едно и също нещо ли са?  Гледам различни сгради и откъде се влиза? Мисля, че лесно ще се ориентирам по опашките, понеже мисля да ползвам безплатния вход, който е всеки първи четвъртък на месеца.

Колко ли по-рано да се наредя, при положение, че отваря в 10 часа?

Връзка към мнение

Ермитаж е комплекс, в който влизат тези сгради:

 

Зимният дворец

Малкият Ермитаж,

Старият Ермитаж,

Новият Ермитаж,

Ермитажният театър,

Меншиковски дворец,

Сградата на Главния щаб.

  • Харесвам 4
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 16 минути , AlexandraKo каза:

Ермитаж е комплекс, в който влизат тези сгради:

 

Зимният дворец

Малкият Ермитаж,

Старият Ермитаж,

Новият Ермитаж,

Ермитажният театър,

Меншиковски дворец,

Сградата на Главния щаб.

И всички те се разглеждат с един билет, но си имат отделни входове...?  И от къде все пак се купува този билет? И Зимният дворец ли е главната сграда, където е всичко интересно?

Връзка към мнение
Преди 1 час, ruwenzogy каза:

За метрото разбрах. Значи е като навсякъде по света. С един билет може да да се прехвърляш където искаш. За Петербург, ще се вслушам в съвета.

Но сега един още по-тъп въпрос. Ермитажа и Зимният дворец едно и също нещо ли са?  Гледам различни сгради и откъде се влиза? Мисля, че лесно ще се ориентирам по опашките, понеже мисля да ползвам безплатния вход, който е всеки първи четвъртък на месеца.

Колко ли по-рано да се наредя, при положение, че отваря в 10 часа?

Входът е само един и няма как да се объркаш. Ако мислиш да ползваш ден с безплатен вход - няма да е лошо да имаш и план Б за този ден ако има огромни опашки. Нямам представа какво се случва в такива дни и колко се чака, но като знам какви опашки има отвън и навалица вътре в обикновени дни - предполагам, че няма да е много подходящо използването му точно за Ермитажа. В такива дни топ забележителностите и по-скъпите места обикновено са пренаселени, за сметка на по-неглежираните места.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В хотелите от Букинг , които съм резервирал е написано, че трябва да покажа международен паспорт и миграционную карту. Тази карта дали се дава на летището при влизане в страната, както има  п×рактики в много страни. Или пък е това, което трябва да се регистрираш в полицията...

Връзка към мнение
преди 18 минути , ruwenzogy каза:

В хотелите от Букинг , които съм резервирал е написано, че трябва да покажа международен паспорт и миграционную карту. Тази карта дали се дава на летището при влизане в страната, както има  п×рактики в много страни. Или пък е това, което трябва да се регистрираш в полицията...

 

Това е документа, който трябва да представиш, както при влизане, така и при напускането на страната. Най-вероятно ще ви ги раздадат в самолета (на полетите на Lufthansa поне раздаваха). Регистрацията в милицията (там все още така се казва) е друго упражнение и ще трябва да ти я направят от хотелите (ако са хотели - те са длъжни да го направят и отговорността не е твоя в случая).

Редактирано от koliob
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , koliob каза:

Регистрацията в милицията (там все още така се казва)

@koliob, това е пълна дезинформация! Милиция в Русия няма от няколко години. От 1ви март 2011 всичко там е Полиция!

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 минути , epetkov каза:

@koliob, това е пълна дезинформация! Милиция в Русия няма от няколко години. От 1ви март 2011 всичко там е Полиция!

И това във случая съвсем не е най-важното....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , epetkov каза:

@koliob, това е пълна дезинформация! Милиция в Русия няма от няколко години. От 1ви март 2011 всичко там е Полиция!

Абсолютно си прав. Извинявам се за грешната информация. Два пъти съм бил там след 2011 година, но някак съм я пропуснал тази промяна..

Връзка към мнение

Такааааа. За Санкт Петербург ще се прави нощната разходка с лодка за разводката на мостовете.

Сега се интересувам от дневна разходка с корабче по Москва река и по точно, откъде тръгват тези корабчета и от къде се закупуват билети. Предпочитам  да е някъде около центъра...

Връзка към мнение
преди 1 час, ruwenzogy каза:

Такааааа. За Санкт Петербург ще се прави нощната разходка с лодка за разводката на мостовете.

Сега се интересувам от дневна разходка с корабче по Москва река и по точно, откъде тръгват тези корабчета и от къде се закупуват билети. Предпочитам  да е някъде около центъра...

http://rivertickets.ru/

 

Аз си купих билетите от този сайт. Направих го в хотела в деня преди да решим да се возим. После ги качих на телефона си, понеже нямаше къде да ги разпечатам и при качването ми ги сканираха от телефона. Нямаше никакви проблеми.

В сайта мисля ще се ориентираш лесно, защото маршрутите на различните видове пътувания ги има нарисувани. Също така е обозначено и къде спират корабчетата, така че може да избереш най-удобното за теб място да се качиш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

преди 1 час, ruwenzogy каза:

Такааааа. За Санкт Петербург ще се прави нощната разходка с лодка за разводката на мостовете.

Сега се интересувам от дневна разходка с корабче по Москва река и по точно, откъде тръгват тези корабчета и от къде се закупуват билети. Предпочитам  да е някъде около центъра...

Корабчетата на различните фирми тръгват от различни места, например метростанцията Кропоткинская си е почти в центъра. Можеш да ползваш тези (не съм пътувал с тях, но мисля, че са ок) например:

https://xn--80aafkudsfjrex5d.xn--p1ai/index.php/ru/

Билети се продават както онлайн, така и на кея.

Ползвал съм тези:

http://rivertickets.ru/obzornaya-ekskursiya-po-moskve-reke-na-teplokhodakh-snegiri-rechnaya-progulka-na-katamarane-v-moskve.html

но те тръгват от парка Горки, който е малко по-далече.

 

А иначе за Санкт Петербург хубаво си решил за нощната екскурзия, но си помисли ако имаш време и за тази дневна:

https://spbboats.ru/venice-of-the-north/

Предлагат я много фирми. Обиколката е по реките Мойка и Фонтанка и дава възможност да видиш красотата на Санкт Петербург от различен ъгъл. Наподобява обиколките на Амстердам по каналите и според мен много си заслужава.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря и на двамата.

А какво ще кажете за една вечерна разходка до ВДНХ. Там също има фонтани , а и околността около Проспект мира е доста красива. Добре ли е да отделя два-три часа за там?

Връзка към мнение
преди 3 минути , ruwenzogy каза:

Благодаря и на двамата.

А какво ще кажете за една вечерна разходка до ВДНХ. Там също има фонтани , а и околността около Проспект мира е доста красива. Добре ли е да отделя два-три часа за там?

Може би да, но не съм ходил вечер там. Иначе ВДНХ е задължителна за посещение, ако искаш да видиш на живо някои от съветските достижения от вече не толкова близкото минало, особено в авиацията и космонавтиката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Относно вечерната разходка с корабче в Санкт Петербург по време на отварянето на мостовете - вярно е, че по този начин може да се мине през повече места, но лично за мен пешеходната разходка е много по-приятна. С корабчетата, по време на отварянето на мостовете, обикновено е пълен хаос и блъсканица. Движат се в куп над 100 корабчета, някои от които доста пренаселени, нито е приятно, нито може да видиш нормално, нито да снимаш. Да не говорим за неприятния мирис на изгорели газове от толкова много корабчета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 32 минути , zhivko7 каза:

Относно вечерната разходка с корабче в Санкт Петербург по време на отварянето на мостовете - вярно е, че по този начин може да се мине през повече места, но лично за мен пешеходната разходка е много по-приятна. С корабчетата, по време на отварянето на мостовете, обикновено е пълен хаос и блъсканица. Движат се в куп над 100 корабчета, някои от които доста пренаселени, нито е приятно, нито може да видиш нормално, нито да снимаш. Да не говорим за неприятния мирис на изгорели газове от толкова много корабчета.

Това ме хвърли в сериозен размисъл.  Естествено, че ако е така , е напълно безсмислено, още повече, че ще съм с дете на шест години, и се чудя кога ще спи....  Дали пък не е по-добре да се направи дневният тур по каналите, а мостовете да се видят около един-два часа  след полунощ от брега....

Това при по положение, че сме на пешеходно място за спане. Ако е с метро, това е изключено.   Засега имаме два варианта за спането и още умувам....

Връзка към мнение

Искам и да си публикувам програмата, колкото и неестествено да е това точно за Москва и Петербург.   Но да не се объркам за почивни дни, празници, неработещи музеи...

Написах я преди няколко часа, така за прегледност. Сигурно ще има промени, но това касае само мене......

 

 

 

 

program Russia.doc

Връзка към мнение
преди 1 час, ruwenzogy каза:

Искам и да си публикувам програмата, колкото и неестествено да е това точно за Москва и Петербург.   Но да не се объркам за почивни дни, празници, неработещи музеи...

Написах я преди няколко часа, така за прегледност. Сигурно ще има промени, но това касае само мене......

program Russia.doc

 

Програмата ти на мен ми изглежда ок. Само може би наистина трябва да изключиш нощната екскурзия. Сега като се замислих в това, което е написал @zhivko7 има някои верни неща. въпреки, че аз не го усетих по този начин. Не бяхме на пренаселено корабче и си снимах и се разхождах най-нормално, но наоколо наистина имаше може би 20-на други корабчета и от време на време се долавяше миризма на изгорели газове. От друга страна разстоянията са големи и ако се разхождаш - не можеш да видиш повече от 4 моста (и това съм правил). Но по-важното е, че вероятно не е подходящо за малки деца. Все пак не се спи цяла нощ. В нашата екскурзия имаше 10-на деца на 7-10 години с две учителки и всички без изключение заспаха още на корабчето.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Метрото в Москва и Петербург като при нас ли е ? В смисъл отиваш на гишето и си купуваш билет за еднократно пътуване, или пък на автомата.

Връзка към мнение
Преди 1 час, ruwenzogy каза:

Метрото в Москва и Петербург като при нас ли е ? В смисъл отиваш на гишето и си купуваш билет за еднократно пътуване, или пък на автомата.

Точно така е. А в тролеите в Санкт Петербург има постоянни контрольори, които продават билетите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.