Прескочи до съдържание

Москва и Санкт Петербург


ruwenzogy

Препоръчани мнения

преди 17 часа, koliob каза:

Програмата ти на мен ми изглежда ок. Само може би наистина трябва да изключиш нощната екскурзия. Сега като се замислих в това, което е написал @zhivko7 има някои верни неща. въпреки, че аз не го усетих по този начин. Не бяхме на пренаселено корабче и си снимах и се разхождах най-нормално, но наоколо наистина имаше може би 20-на други корабчета и от време на време се долавяше миризма на изгорели газове. От друга страна разстоянията са големи и ако се разхождаш - не можеш да видиш повече от 4 моста (и това съм правил). Но по-важното е, че вероятно не е подходящо за малки деца. Все пак не се спи цяла нощ. В нашата екскурзия имаше 10-на деца на 7-10 години с две учителки и всички без изключение заспаха още на корабчето.

Аз също не съм го усетил така. Беше си много приятно, но беше студено и повечето хора седяха вътре затова на мен си ми беше супер отвън :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Изникна следния въпрос. Пристигаме в Санкт Петербург с нощния влак от Москва рано сутринта, а настаняването е в два следобяд. Знаете ли дали на Московската гара в С.Петербург има багажно отделение за да си оставим  багажа и да обикаляме до 2 часа

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 минута , ruwenzogy каза:

Изникна следния въпрос. Пристигаме в Санкт Петербург с нощния влак от Москва рано сутринта, а настаняването е в два следобяд. Знаете ли дали на Московската гара в С.Петербург има багажно отделение за да си оставим  багажа и да обикаляме до 2 часа

През 90-те имаше на всяка гара. Едва ли има промяна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, ruwenzogy каза:

Изникна следния въпрос. Пристигаме в Санкт Петербург с нощния влак от Москва рано сутринта, а настаняването е в два следобяд. Знаете ли дали на Московската гара в С.Петербург има багажно отделение за да си оставим  багажа и да обикаляме до 2 часа

Пиши на хотела, според мен няма да ти откажат да си оставите багажа като пристигнете.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 минути , ruwenzogy каза:

Дали по летищата и гарите има карти на градовете и метрото, или трябва да се подготвим от тук.

Защо си притеснен? Не отиваш в изостанала африканска държава.

Това са красиви, скъпи и модерни градове, в които има всичко.

Независимо, че съм живяла в Москва почти 4 години, когато я посетих след 16 години, бях много приятно изненадана. Сигурна съм, че и при теб ще е така!😊

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 16 минути , ruwenzogy каза:

Дали по летищата и гарите има карти на градовете и метрото, или трябва да се подготвим от тук.

Карти на метрото със сигурност има навсякъде. Даже не помня вече откъде се сдобихме с тях, но през цялото време си разнасяхме с нас. На тях има нарисувани и най-големите забележителности, така че спокойно няма да се изгубите 🙂

Освен това, аз от тук си бях подготвил в гугъл мапс на телефона ми всички забележителности, които бях набелязал и си свалих карта на градовете, която работи офлайн (много приятна функция на гугъл мапс, която и в Доминиканската ми помагаше много).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, ruwenzogy каза:

Дали по летищата и гарите има карти на градовете и метрото, или трябва да се подготвим от тук.

Ами няма много карти или поне аз не попаднах на такива. Може и да не съм се оглеждала достатъчно. На летището  в Москва имаше едни пътеводители, в които има една доста обща карта на центъра на Москва, с по-главните улици само и забележителности. Карта на метрото в Ст. Петербург ни дадоха в един магазин за сувенири, но беше малко като визитка и доста дребна. Основно с картите на гугъл мапс на телефона в офлайн режим се оправях аз.

 

Билета в Москва за еднократно пътуване с градския транспорт (метро, автобуси) струва 55 рубли. 

За метрото в Петербург дават жетони - струват 45 рубли. За куфар/ обемист багаж  трябва също билет и в метрото и в маршрутките. В автобусите и маршрутките билетите се продават от водача или от кондуктор и струват между 40 и 70-80, евентуално и повече рубли в зависимост от маршрута и разстоянието.

 

Бих препоръчала ако може да си купите билети он-лайн за Екатеринския дворец в Царское село (Пушкин), понеже там беше наистина голяма опашката (пускат на групи през 15 мин), така че доста се чака. И за Оръжейната палата в Кремъл, Москва, понеже ние като отидохме бяха свършили билетите за деня. На другите места опашките опашките не са били особено големи.

 

Миграционните карти ни ги дадоха на паспортния контрол на летището.

Редактирано от Бръмбар
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Няколко скорошни снимки от Петерхоф, последните две от т.н фонтанчета-шутки, голямо забавление за децата 🙂  и зайчето от моста на входа на Петропавловската крепост, според поверието ако хвърлиш монета и се задържи на дънерчетата, желанието ще се сбъдне. Ние доста дребни монети изхврърлихме, но ни една не се задържа:

20180522_151843.jpg.b797cba9fcdf87ba57f141d59313a624.jpg20180522_152435.jpg.4621bf7fa25a997126ed0520332e1e74.jpg

IMG_9756.thumb.JPG.250ebaa8610c458a2641d32486e9eaee.JPG

IMG_9783.thumb.JPG.bdad837264787b9e5be66e079bd17ae4.JPGIMG_9785.thumb.JPG.b16a797591569b84150516b3a31adef9.JPG

20180522_192356.jpg.9d6aceaaebd29d1b521a8b9117db0ab5.jpg

 

 

 

Редактирано от Бръмбар
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Бих искала да попитам как стои въпроса с обмяната на пари в Москва и Петербург? Къде е най-добре да се обменя, има ли комисионни? От хотелите ни казаха, че можем да плаюаме само в рубли - дали е най-добре да се плати с карта? 

дали има ограничения във вноса на руски рубли - мисля да си обменя около 500 лева оттук?

Редактирано от veseliache
Връзка към мнение

В СПб не сме имали проблем да сменяме евро в работни дни - има бюра на доста места. Има или няма комисионни е указано на таблата пред самите бюра; има охрана (в повечето случаи не изглежда много сериозна); сменяхме само срещу представяне на паспорт. Курсовете варират в разумни граници между бюрата, и не дерат неприемливо много спрямо фиксинга. Обърнете внимание, обаче, че курсовете са динамични, и се обновяват на 10-на минути - така че ако забележите изгодно бюро сутринта, може да не е толкова изгодно на обяд.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, veseliache каза:

Бих искала да попитам как стои въпроса с обмяната на пари в Москва и Петербург? Къде е най-добре да се обменя, има ли комисионни? От хотелите ни казаха, че можем да плаюаме само в рубли - дали е най-добре да се плати с карта? 

дали има ограничения във вноса на руски рубли - мисля да си обменя около 500 лева оттук?

Ние в Петербург бяхме в апартамент и в уловията пишеше че приемат само в кеш, та бях обменила от тук повече пари и там не съм сменяла. В Москва плащах с карта и като цяло в Москва са много разпространени плащанията с карта, навсякъде ме питаха дали ще плащам в брой или с карта вкл. и в кафенета, ресторанти и т.н. В Петербург не е толкова разпространено.

Мисля, че няма рестрикции за вноса на рубли и друга валута, но може да се иска писмена декларация при излизането, поне аз така го разбирам

 

Currency

Currency Import regulations:

Import allowed.
Local currency: (Russian Rouble - RUB): and foreign currencies: no restrictions.
Written import declaration may be needed on export.

Currency Export regulations:

Export allowed.
Local currency (Russian Rouble - RUB) and foreign currencies: Written declaration required for amounts over 3,000.-. Import declaration / confirmation of import or transfer required for amounts over 10,000.-. Traveler's cheques are allowed up to amounts imported. Declaration required for traveler's cheques purchased in Russia

 

Преди 1 час, ruwenzogy каза:

И да си дойдем на думата  -  ВОДКА, БИРА или ЧАЙ.....

Бяхме в една чешка кръчма в Москва с наливна бира, нелоша и доста посещавана - на няколко от съседните маси си пиеха шотчета  водка и ги разгреждаха с халби бира :-)))).

 

Аз по принцип не съм голям почитател нито на чая, нито на водката, та наблягах основно на бирата. Някои ми харесаха, други - не. Не всички са били руски обаче.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Идеята ми беше дали не са развалили хубавата водка от онова време. Или пък може и обратното - да има доста нови и не така популярни марки.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 минути , ruwenzogy каза:

Идеята ми беше дали не са развалили хубавата водка от онова време. Или пък може и обратното - да има доста нови и не така популярни марки.

Да развалят водката, тази национална гордост (и болест)? Никакъв шанс!😁

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

опитах се да купя по интернет билети за Царское село, но за датата, която искам няма възможност за закупуване на билет за двореца. Това дали означава, че билетите са свършили или на място също ще можем да си купим?

Връзка към мнение
преди 3 часа, veseliache каза:

опитах се да купя по интернет билети за Царское село, но за датата, която искам няма възможност за закупуване на билет за двореца. Това дали означава, че билетите са свършили или на място също ще можем да си купим?

Не вярвам да са свършили, може да има ограничение колко време предварително може да се купува. Или някой почивен ден да не е. На място също ще може да си купите, просто много се чака. Може би си видяла че двореца почва от обяд (12ч) да работи. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 25.05.2018 г. в 19:02, ruwenzogy каза:

Искам и да си публикувам програмата, колкото и неестествено да е това точно за Москва и Петербург.   Но да не се объркам за почивни дни, празници, неработещи музеи...

Написах я преди няколко часа, така за прегледност. Сигурно ще има промени, но това касае само мене......

 

 

Видях, че в основни линии програмата ни съвпада. Ние също започваме нашата обиколка Москва - Санкт Петербург на първи юни, но от Варна, на 5ти пристигаме в СП. Ще бъдем с още едно приятелско семейство. Може би е добре да си разменим някакви телефони, за всеки случай?

Връзка към мнение
преди 18 минути , veseliache каза:

идеи за сваляне на безплатни офлайн карти за

Какво разбираш под офлайн карти?

 

Ако те устройва pdf-файл, ето примерни за Москва

 

https://russiau.com/official-tourist-maps-moscow-pdf-print/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 46 минути , veseliache каза:

моля за идеи за сваляне на безплатни офлайн карти за Москва, Петербур и Баку, че нещо не успях да се справя.

На Google maps не стават ли? 

 

 

ПС. В С. Петербург има безплатни туристически карти сравнително добри и ние сме ползвали и тях. 

Редактирано от Polina
Връзка към мнение
преди 27 минути , veseliache каза:

моля за идеи за сваляне на безплатни офлайн карти за Москва, Петербур и Баку, че нещо не успях да се справя.

Сваляне на офлайн карти от Google maps не ти ли върши работа..?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Привет! Интересува ме дали при подаване на документи за виза за малолетни деца е необходимо те да присъстват във визовия център, или само родителите е достатъчно?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.