Прескочи до съдържание

Москва и Санкт Петербург


ruwenzogy

Препоръчани мнения

преди 17 минути , Leo каза:

Привет! Интересува ме дали при подаване на документи за виза за малолетни деца е необходимо те да присъстват във визовия център, или само родителите е достатъчно?

При нас детето на шест години не присъстваше и нямаше проблем.

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
преди 3 часа, taniamoutafi каза:

Видях, че в основни линии програмата ни съвпада. Ние също започваме нашата обиколка Москва - Санкт Петербург на първи юни, но от Варна, на 5ти пристигаме в СП. Ще бъдем с още едно приятелско семейство. Може би е добре да си разменим някакви телефони, за всеки случай?

Вие имате ли някаква набелязана програма, или ще карате както дойде и решаване на място.

Защото и ние на първи почваме с Москва, а от пети - Санкт Петербург...

Ние сме две семейства и едно дете на шест години.

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към мнение
На 25.05.2018 г. в 19:02, ruwenzogy каза:

да не се объркам за почивни дни, празници, неработещи музеи...

Попрегледах и имам едно-две уточнения за

 

2 юни /събота/
За Болшой театр - предполагам екстериор отвън ще гледаш?
Има и екскурзии вътре, но са само в сряда и петък
https://www.bolshoi.ru/visit/buyingnew/10/

 

Оръжейната палата е с часове 10:00, 12:00, 14:30, 16:30
https://www.kreml.ru/visit-to-kremlin/ticket-prices/stoimost-vkhodnykh-biletov/

 

Музея на играчките е до 17:00
http://museumot.info/grafik/

 

Връзка към мнение
преди 13 минути , cck каза:

 

Оръжейната палата е с часове 10:00, 12:00, 14:30, 16:30
https://www.kreml.ru/visit-to-kremlin/ticket-prices/stoimost-vkhodnykh-biletov/

 

За оръжейната палата е добре да си вземете билети предварително, защото ако решите да отидете в 14.00 да си купите билет и директно да влезете най-вероятно няма да стане. Има ограничен брой билети за всеки от посочените часове и когато се разпродадат, трябва да си купите за следващия. 

Връзка към мнение
преди 13 минути , cck каза:

Попрегледах и имам едно-две уточнения за

 

2 юни /събота/
За Болшой театр - предполагам екстериор отвън ще гледаш?
Има и екскурзии вътре, но са само в сряда и петък
https://www.bolshoi.ru/visit/buyingnew/10/

 

Оръжейната палата е с часове 10:00, 12:00, 14:30, 16:30
https://www.kreml.ru/visit-to-kremlin/ticket-prices/stoimost-vkhodnykh-biletov/

 

Музея на играчките е до 17:00
http://museumot.info/grafik/

 

Благодаря, Кире.

Да, Большой театър само отвън, за Оръжейната палата имаме закупени онлайн билети за 14,30, а Музея на играчките сме го планирали на отиване.

 

Можеш ли ти, или някой друг да спомене някои по-класни марки водки и руски бири....

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , ruwenzogy каза:

по-класни марки водки и руски бири....

От тези които знам и съм пробвал:

За водките - Царская и Beluga - "Използва чиста вода от сибирски артезиански кладенец. Допълнително се филтрират през кварцов пясък и сребърен филтър."

Ето класация:

http://in-rating.ru/top_vodka_in_russia/

 

За бирите - ето подходяща:

http://in-rating.ru/top_beer_in_russia/

Те самите не се хвалят с бирите си:

"Жигули («Московская Пивоваренная Компания») — 4 балла (посредственное)"

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Царская, Руский стандарт платинум, Белуга , Белое золото и някаква, с вода от пет езера, не се сещам как беше точно.

Най-скъпа е Белуга, ама е страхотна. Ние ги опитахме тези, които изброих, тя ни хареса най-много.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

И пак малко прозаичен въпрос - откъде се влиза и от къде се излиза от Кремъл?  Гледам крепостните стени са около три километра. Д не се лутаме и да изгубим ценно време, че и без това времето е кът...

Връзка към мнение
преди 11 минути , ruwenzogy каза:

И пак малко прозаичен въпрос - откъде се влиза и от къде се излиза от Кремъл?  Гледам крепостните стени са около три километра. Д не се лутаме и да изгубим ценно време, че и без това времето е кът...

Главният вход за туристи е през Кутафья башня.

 

CAC23D56-0C3B-4997-9B6B-F34EFAF1C63F.jpeg

Тази бялата е Кутафья, по моста зад нея и през арката на следващата кула си в комплекса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , AlexandraKo каза:

Главният вход за туристи е през Кутафья башня.

 

CAC23D56-0C3B-4997-9B6B-F34EFAF1C63F.jpeg

Тази бялата е Кутафья, по моста зад нея и през арката на следващата кула си в комплекса.

Аз от твоите пътеписи влизането го разбрах, но въпроса ми е по-скоро за излизането - дали е пак от там, да не стане задръстване....

Връзка към мнение
преди 4 минути , ruwenzogy каза:

Аз от твоите пътеписи влизането го разбрах, но въпроса ми е по-скоро за излизането - дали е пак от там, да не стане задръстване....

Не, излизането не е от там, а малко преди мавзолея на Ленин. Вътре разрешават само по пешеходни пътеки да се движиш и кажи речи като следваш пътеките и неусетно те упътват към изхода 🙂

Редактирано от Бръмбар
Връзка към мнение

Може да се излезе по два начина. 

През Кутафья башня.

През Спаската кула.

 

Ако излезете през Спаската , ще се озовете директно на Червения площад.

 

Връзка към мнение
преди 4 минути , Бръмбар каза:

Не, излизането не е от там, а малко преди мавзолея на Ленин. Вътре разрешават само по пешеходни пътеки да се движиш и кажи речи като следваш пътеките и неусетно те упътват към изхода 🙂

Това не е съвсем добре. Мислех, че вътре можеш да си се движиш свободно. Ние в 14.30 имаме час за Оръжейната палата, а след това планирам да ходя към  храма на Христос Спасителя. Не ми харесва последователността. Сутринта идвам от Червения площад, трябва да заобикалям, а след обяд излизам на Червения площад и пак трябва да заобикалям за  Христа Спасителя...

Знаех си, че нещо не е наред, добре , че все пак попитах...

Връзка към мнение

Как да заобикаляш, храмът е на Червения площад, баш, срещу Спаската кула.

Красная площадь е извън стените на Кремъл.

Не те разбрах, може ли да обясниш кое те притеснява?

Кутафья не е на площада, тя е от другата страна.

Ама всичко е близо.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

 Излиза се кажи речи срещу входа на Василий Блажени. Входа е от другата страна над Александовската градина, но както писа Алексндра не е далече толкова. И аз не разбрах какво те притеснява.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, ruwenzogy каза:

Вие имате ли някаква набелязана програма, или ще карате както дойде и решаване на място.

Защото и ние на първи почваме с Москва, а от пети - Санкт Петербург...

Не, нямаме разпределение по дни, имаме набелязани обекти, имам файлове с обяснителни бележки и един с работното време и адресите. също и карти свалени от гугълмапс, не съм много организирана. Но и ние сме си набелязали да атакуваме Ермитажа в четвъртък. Имам едно разочарование от подобно безплатно в Прадо - голямо чакане, малко време и голяма блъсканица. Дано в Ермитажа е по-добре. А от друга страна ми се иска да видя изпълнението на часовника с животинките, но прочетох, че това може да стане само в сряда в 19 часа. На друго място четох, че вече не го пускали...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ruwenzogi,  май разбрах какво те притеснява. Но движението не е толкова ограничено. Трудно ми е да ти го обясня, но като отидеш ще разбереш за какво говоря. Александра казва, че има изход и през Кутафья, който аз не съм видяла или може да е бил затворен. Ние ходихме в частта на Кремъл два пъти, първия ден около вечния огън беше съвсем свободен достъпа. Втория имаше някакви държавнически мероприятия и беше отцепен и недостъпен, както и Александровската градина. Може евентуално да помислиш за смяна на наредбата и оръжейната палата са е първа, но дори и да не стане, не са някакви непосилни разстоянията и дори да излезеш пред Василий Блажени, трябва да се спуснеш до крайбрежната и да продължиш по нея до пресечката на Христос Спасител. Разходката край реката също е приятна. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, AlexandraKo каза:

Как да заобикаляш, храмът е на Червения площад, баш, срещу Спаската кула.

Красная площадь е извън стените на Кремъл.

Не те разбрах, може ли да обясниш кое те притеснява?

Кутафья не е на площада, тя е от другата страна.

Ама всичко е близо.

Става въпрос не за храма Василий Блажени, а за Храм Христа Спасителя, който е на обратната страна на Червения площад, Тоест трябва да си изляза през Кътафья,а не през Спаската кула...

Връзка към мнение
преди 6 минути , taniamoutafi каза:

На сайта на Оръжейната палата няма билети до 5-ти юни. Това означава ли, че и на касите няма да има?

Това не мога да знам. Аз съм ги купил преди двайсетина дни...

Връзка към мнение

Аааа, разбрах. Аз, не знам, защо си мислех, че става въпрос за Василий.

Нали последно сте в Оръжейата палата. Ти каза, че в 14.30 ви е входа, обикновено имате два часа за разглеждане.

Ако е отворена Боровицката кула, тя ви е по-удобна от Кутафья, през площада се спускате покрай реката и стигате до Христос Спасител. Ама си има къде 1,5-2 километра, с детето го брой половин час.

Освен това, храмът май го затваряха в 19, но това си го провери, не съм сигурна.

 

Връзка към мнение
преди 4 часа, taniamoutafi каза:

На сайта на Оръжейната палата няма билети до 5-ти юни. Това означава ли, че и на касите няма да има?

В деня на касите има, но трябва да отидете много рано, че свършват бързо. Касите отварят в 9.

Ето, тук е показано ,къде и как се купуват билети, може да ти е от полза.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.