Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 5 минути , Doctor Who каза:

Днес търсих информация в нета за бъдещите отменени полети, но намерих само този линк. В испански сайт има списък за полети отменени до вчера - 16.09.2017 г. Ако някой има повече информация нека пише!

В сайта на Раян има списък с отменени полети до сряда (20.09)

 

https://www.ryanair.com/ie/en/useful-info/help-centre/travel-updates/flight-cancellations7

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , Doctor Who каза:

Днес търсих информация в нета за бъдещите отменени полети, но намерих само този линк. В испански сайт има списък за полети отменени до вчера - 16.09.2017 г. Ако някой има повече информация нека пише!

Twitter е едно доста надеждно място за информация. Последните постове не дава големи надежди, обаче... Това е огромен гаф на Ryan. 

 

https://mobile.twitter.com/hashtag/ryanaircancellations?src=hash&ref_src=twsrc^tfw&ref_url=https%3A%2F%2Fd-37649318624099962992.ampproject.net%2F1505341213754%2Fframe.html

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 18 минути , tch каза:

Мисля, че линкът не функционира коректно, разцъках за цялата следваща седмица и не ми показа нито един отменен полет, което по всяка вероятност не отговаря на истината. Пиша го, не като заяждане, а да не би някой от другите да се подведе :)

Има два варианта - или линка не функционира, или отменят полети "от днес за утре" ... Предпочитам да е първото, разбира се!

Edit: Благодаря на @yordanov за работещия линк.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много тъпо. Не може ли да отменят за поне седмица напред ?! Връщането ни от УК е с тях, но ако знам, че ще отменят, мога да си купя билет с Уиз. А като го отменят 2дни по-рано , кой знае какви ще са цените на конкуренцията.

Връзка към мнение

Ако можеха щяха да го правят - това би им спестило разходи за обезщетения.

Евентуалния проблем при теб не е колко ще струва, а дали ще има места... компенсация от 400 евро би трябвало да те оправи да си купиш билет при наличност.

Връзка към мнение
преди 19 минути , Гост каза:

Ако можеха щяха да го правят - това би им спестило разходи за обезщетения.

Евентуалния проблем при теб не е колко ще струва, а дали ще има места... компенсация от 400 евро би трябвало да те оправи да си купиш билет при наличност.

Имам шест полета с тях в следващите три седмици и ако за всеки планувам по 200 ... 300 ... 400 евро за полет закупен на летище, идеята за ползването им като превозвач се обезсмисля още повече, че половината полети са свързващи. Резервациите в хотели даже не коментирам ...  Обикновено имам план Б, често и план С, но сега ситуацията изисква ползване на вариационни методи, комбинаторика и теорията на вероятностите. :)

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, silvia_b каза:

Много тъпо. Не може ли да отменят за поне седмица напред ?! Връщането ни от УК е с тях, но ако знам, че ще отменят, мога да си купя билет с Уиз. А като го отменят 2дни по-рано , кой знае какви ще са цените на конкуренцията.

Тук може да видиш отменените полети 5 дни предварително. На пръв поглед не видях София да е засегната. Според гледат да анулират по късите полети за които ще дължат по малко обезщетение и полетите с по малко натоварване. Вероятно се опитват да направят всичко възможно чрез наемане на нови пилоти, мокър лизинг и т.н. да решат възможно най-бързо проблема, защото ситуацията е много тежък удър върху имиджа и надежността на авиокомпанията.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 5 минути , Topfly каза:

На пръв поглед не видях София да е засегната. Според гледат да анулират по късите полети за които ще дължат по малко обезщетение и полетите с по малко натоварване. 

Такива са и моите впечатления. 

 

преди 6 минути , Topfly каза:

Вероятно се опитват да направят всичко възможно чрез наемане на нови пилоти, мокър лизинг и т.н. да решат възможно най-бързо проблема, защото ситуацията е много тежък удър върху имиджа и надежността на авиокомпанията.

Безкрайно тежък удар... Клиентите прощават търговски хитрини - живеем в комерсиален свят просто - но ненадеждност се забравя много, много трудно. 

Връзка към мнение

Абе това да не могат да преценят от сега кои полети ще отменят след седмица за да знаят хората и да си направят алтернативни планове е супер тъпо. Да не говорим, че и за тях е тъпо, че на практика ще плащат компенсации на всички (нещо което любезно пропускат да цитират изрично в тяхната страница като разясняват какви са опциите, само в дъното има един текст, че еди кво си регулация 261).

 

Въобще, и трите основни превозвача от/до България имаха грандиозни издънки това лято. Ако трябва да класирам "бурята в Москва ни развали разписанието за няколко дни напред и назад" (България Ер), "ние овърбукваме щото така се прави, нищо че никой не го прави с по 20-30 човека на полет" (Wizz) и тази изцепка, определено Ryan обират точките според мен. Дори на практика да няма нито един отменен полет до София, то самото притеснение е достатъчно. Wizz мисля, че най-адекватно реагираха. 

  • Харесвам 11
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Имам следния казус: закъснение при кацане над 3ч., попълнена онлайн бланка на сайта на Ryan за обезщетение и стандартния автоматичен отговор:


Dear Customer


Thank you for your e-mail enquiry.
We will be in contact with you once your claim has been assessed
Please do not resubmit your claim.

 

Вече мина повече от месец без развитие и въпросът ми е има ли някакъв e-mail адрес, на който да им досаждам допълнително?

Връзка към мнение
преди 7 минути , Carrie каза:

Здравейте,

 

Имам следния казус: закъснение при кацане над 3ч., попълнена онлайн бланка на сайта на Ryan за обезщетение и стандартния автоматичен отговор:


Dear Customer


Thank you for your e-mail enquiry.
We will be in contact with you once your claim has been assessed
Please do not resubmit your claim.

 

Вече мина повече от месец без развитие и въпросът ми е има ли някакъв e-mail адрес, на който да им досаждам допълнително?

Може би в чата да ги подхванеш. По-нататък стъпките са да се свържеш със съответения отговорен регулатор, определя се по държавата на излитане.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Интересни статии от Irish Independant. Една кратка извадка - ''So far in 2017 Ryanair has lost 140 pilots to Norwegian Air''. Колкото и да са раздути цифрите от вестникарите, явно има някаква истина в тях - справка писанията на О'Лиъри за Norwegian :) 

 

http://www.independent.ie/business/irish/ryanair-have-really-messed-up-here-full-list-of-cancelled-flights-released-36141910.html 

 

 

Връзка към мнение

С оглед ситуацията в момента, чудя се дали рискувам твърде много ако си купя от Ryanair билет за края на ноември? Дали има шанс да влязат в ритъм  до тогава?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , liliya каза:

С оглед ситуацията в момента, чудя се дали рискувам твърде много ако си купя от Ryanair билет за края на ноември? Дали има шанс да влязат в ритъм  до тогава?

 

То и аз имам същата чуденка дали и какъв самальот да хвана за едно пътуване в началото на ноември :blink:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
В момента, iaia_mama каза:

То и аз имам същата чуденка дали и какъв самальот да хвана за едно пътуване в началото на ноември :blink:

Моето е края на ноември-26.11., до тогава все пак има доста време...... ама знае ли се? Да не хапна дървото, че ми е важно :(

Връзка към мнение
преди 8 минути , liliya каза:

Моето е края на ноември-26.11., до тогава все пак има доста време...... ама знае ли се? Да не хапна дървото, че ми е важно :(

Уж, това трябвало да отмине в следващите 6 седмици, така че поне на теория за този период не трябва да има проблеми, ако разбира се до тогава намерят достатъчно пилоти :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , tch каза:

Уж, това трябвало да отмине в следващите 6 седмици, така че поне на теория за този период не трябва да има проблеми, ако разбира се до тогава намерят достатъчно пилоти :)

Дано да си прав!!! :)

Връзка към мнение

Вече могат да се видят отменените полети от 25 септември до 28 октомври. Чакат се за 22, 23 и 24 септември. За 21 септември нищо не се споменава. В рамките на 15 дни имам четири полета с тях. Засега прибирането ни в началото на октомври го виждам като възможно. Остава и да тръгнем,  На първо четене има само два отменени полета от София до Лондон. Имам купени билети за средата на ноември за Лондон.

Редактирано от Маги
Връзка към мнение
преди 11 минути , Маги каза:

Вече могат да се видят отменените полети от 25 септември до 28 октомври. Чакат се за 22, 23 и 24 септември. За 21 септември нищо не се споменава. В рамките на 15 дни имам четири полета с тях. Засега прибирането ни в началото на октомври го виждам като възможно. Остава и да тръгнем,  На първо четене има само два отменени полета от София до Лондон. Имам купени билети за средата на ноември за Лондон.

Къде да видя какво ще стане с полет 02.10.2017 г. София-Ливърпул?

Редактирано от rdd
Връзка към мнение

В едната посока извадих късмет (за момента),  колебаех се дали да летим Лондон-Тулуза или до Каркасон, като второто спечели, а сега Тулуза е отменен точно на нашата дата... За на връщане още не бързам да се радвам, но честно казано нямам против да поостанем още малко във Франция :-D 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тия до вчера късно вечерта продаваха полетите, които днес са пуснали в списъка с анулирани, но вече са свалени от сайта. При мен се прецакаха нещата, че правих връзка в Лондон. Сега отсечката София - Лондон ще се лети, но следващата ми е анулирана. Много са зле, но аз не знам при това отношение към пилотите какво са очаквали да стане.... Ето, че все пак трябва да има подход към персонала.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.