Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

В момента се водят преговори полетите да са на Т2. Освен това Т1 няма да може да поеме всички полети, защото ще надхвърли капацитета си... 

Т2 вероятно има капацитет да поеме всички полети, заедно с тези на нискобюджетните авиокомпании, но според мен ще се наложи втора корекция в интериора, защото сутрин като се съберат полетите между 6 и 9 часа, трябва да спират ескалатора  :biggrin:

Сега, като се струпат само за 2 полета хора на онова минипространство пред скенерите, става екстремно. При още един, два и нагоре, не виждам къде ще се съберат 150+ човека там. Освен да изтеглят скенерите навътре към паспортна проверка. Или да разположат някакви сглобяеми конструкции на tarmac  :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Т2 вероятно има капацитет да поеме всички полети, заедно с тези на нискобюджетните авиокомпании, но според мен ще се наложи втора корекция в интериора, защото сутрин като се съберат полетите между 6 и 9 часа, трябва да спират ескалатора  :biggrin:

Сега, като се струпат само за 2 полета хора на онова минипространство пред скенерите, става екстремно. При още един, два и нагоре, не виждам къде ще се съберат 150+ човека там. Освен да изтеглят скенерите навътре към паспортна проверка. Или да разположат някакви сглобяеми конструкции на tarmac  :lol:

 Функционално е доста сбъркано наистина! 

 

Връзка към коментар

Полетите до Атина почват от 30.10.2016 ,а  ще могат да се букват след 23.02.2016. Миним. цена 25 евро.

Аз със питане към пътувалите с деца - ние сме 2+3 и не ми се плащат запазени места, та ако не платя, има ли шанс да ни разхвърлят из целия самолет или са длъжни да сме поне 1+2 и 1+1 ?

Редактирано от bibi
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Според мен решението е да се дръпнат назад скенерите и паспортна проверка. Има достатъчно място за целта. Предполагам и това е била идеята на архитектите, но в началото е преценено, че не е необходимо толкова голямо пространство пред скенерите. За мен проблемът на летището (и друг път съм споделял) е в концентрацията на полети в три интервала от време - рано сутрин, обед и привечер. Ясно, че това е свързано с географското положение на София, но все пак...

Връзка към коментар

Полетите до Атина почват от 30.10.2016 ,а  ще могат да се букват след 23.02.2016. Миним. цена 25 евро.

Аз със питане към пътувалите с деца - ние сме 2+3 и не ми се плащат запазени места, та ако не платя има ли шанс да ни разхвърлят из целия самолет или са длъжни да сме поне 1+2 и 1+1 ?

Дори и да ви разхвърлят, можете да се свържете с чата и да помолите да ви преместят. Ще го направят безплатно.

Не знам само, дали имат значение годините на децата...

Връзка към коментар

Полетите до Атина почват от 30.10.2016 ,а  ще могат да се букват след 23.02.2016. Миним. цена 25 евро.

Аз със питане към пътувалите с деца - ние сме 2+3 и не ми се плащат запазени места, та ако не платя, има ли шанс да ни разхвърлят из целия самолет или са длъжни да сме поне 1+2 и 1+1 ?

Вчера чекирах на две отделни резервации 3+1, реших да рискувам и не платих за места. Първите трима от едната резервация ги сложи на един ред А,В,С после веднага чекирах и четвъртия - даде Д на същия ред. Може би има значение, че чекирах рано - около час след като отвори седмичния прозорец за чек-ин. Забелязах, че на бордните карти има някакви номера които ми приличат на пореден номер "чекирали се" - ние бяхме 17-20.

Евентуално ако ви разхвърли, после може да се свържеш с онлайн чата им да поискаш да ви посъберат заради децата. Аз съм доволен от тях.

Връзка към коментар

Еее, браво, ето това искаме, дестинации, които до момента са тегави да могат да станат прилични, от там връзка за всички острови, че и на Аегеан цените не са лоши и може да се комбинира. Много се радвам!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Полетите до Атина почват от 30.10.2016 ,а  ще могат да се букват след 23.02.2016. Миним. цена 25 евро.

 

 

Поне от септември да ги бяха направили :(  Сигурен съм, че щяха да са им пълни до дупка самолетите!

Но новината си е прекрасна отвсякъде де!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

нЕма страшно, в мобилното приложение има само 3-4 дестинации  от sof :lol:  бъгс,бъгс. Дано не им клекне летище София на искания за Т2 :)

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Атина нали написаха, че ще може да се буква след 23-ти, но за другите нямам идея. Тази седмица няма да има повече дестинации, вчера пуснаха мейл с новината, а практиката им е да събират всички новини от седмицата в един мейл.

Връзка към коментар

Преди малко обявиха Craiova – Valencia

не знам дали го е имало в мейла вчера

 

Не, току що се появи

 

А и те атакуват много ударно в Букурещ:

 

Ryanair’s Bucharest winter 2016 will deliver:

  • 3 based aircraft ($300m)
  • 2 new routes: Athens (daily) & Timisoara (2 x daily)
  • More flights to Brussels (9 weekly), Milan M (daily) & Dublin (5 weekly)
  • 10 routes (incl. Bologna, London, Madrid, Milan B & Rome)
  • 90 weekly flights
  • 1.4m customers p.a. (+75%)
  • 1,000* “on site” jobs p.a.
Редактирано от Zaro
Връзка към коментар

Преди малко обявиха Craiova – Valencia

не знам дали го е имало в мейла вчера

 

Не се изразих правилно - визирах конкретно мейлите за София. Чакат да се обяви всичко планирано за седмицата и тогава пращат "5 нови дестинации от София", "Още 3 атрактивни дестинации от София" и прочие.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Не, току що се появи

 

А и те атакуват много ударно в Букурещ:

 

Ryanair’s Bucharest winter 2016 will deliver:

  • 3 based aircraft ($300m)
  • 2 new routes: Athens (daily) & Timisoara (2 x daily)
  • More flights to Brussels (9 weekly), Milan M (daily) & Dublin (5 weekly)
  • 10 routes (incl. Bologna, London, Madrid, Milan B & Rome)
  • 90 weekly flights
  • 1.4m customers p.a. (+75%)
  • 1,000* “on site” jobs p.a.

 

 

Всъщност дестинациите са им почти същите като от София, без Барселона и Болоня вместо Пиза и Милано Бергамо + Малпенса. Май това ще е за нас...поне за сега.

Връзка към коментар

Може да погледнете на сайта на летище София, че полетите на Ryan ще са от Т2. От компанията са поискали пътниците да се придвижват пеш от/до терминала, при което от летището са останали изумени. Общо взето полетите трябва да се обслужват от изходи B12, B13 и B14.

 

t2_1.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Може да погледнете на сайта на летище София, че полетите на Ryan ще са от Т2. От компанията са поискали пътниците да се придвижват пеш от/до терминала, при което от летището са останали изумени. Общо взето полетите трябва да се обслужват от изходи B12, B13 и B14.

 

 

 

Значи повече от 2-3 самолета няма да базират. :) Mизерници - гледат от всичко да пестят. Са летището трябва да им покаже ръкав, т1 или го хоум, а може и пловдив бейс :biggrin:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.