Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

От Варна първият полет е на 29.10.2017 на цена  33,99€. Само че, ако остане в този късен час, струва ми се, че няма да я бъде дълго време тази дестинация. Ако беше обратното - на Шарлероа да каца в 19:45, а на летище Варна в 22:15 щеше да бъде много по-използваем.

 Няма ли удобен превоз от летището (Шарлероа) след 22 часа? Въпреки че на дали ще ползвам често точно тази линия, се надявам всички нови полети от тази година да са успешни, за да се намали неприятното ходене до Букурещ или до София. 

Връзка към коментар

 Няма ли удобен превоз от летището (Шарлероа) след 22 часа? Въпреки че на дали ще ползвам често точно тази линия, се надявам всички нови полети от тази година да са успешни, за да се намали неприятното ходене до Букурещ или до София. 

Толкова късно не съм кацала (все още) на Шарлероа, та не знам какъв транспорт има по това време. Но дори да си кацне самолета по разписание в 22:15, дори да е човек само с ръчен багаж, докато се слезе от самолета и се мине проверката, и то ще стане 23 ч. Да не говорим в късна есен и зима колко още по-гадно е. 

Аз бих предпочела ранен сутрешен полет от Варна и късен вечерен от Шарлероа, ама не са ме питали като са си правели разписанието  :)

Връзка към коментар

Този с който ще пътуваме ние - на 30.06 каца в Шарлероа в 22:50. От там с последния за деня шатъл 23:45 към Люксембург и после Нанси. Именно поради късния час на пристигане се наложи да пътувам и аз, за да заведа дъщеря си. И да се върна обратно на 03,07 - поне да оправдая ходенето и да се разходя 2 дни. Та сега чакам да паднат поне мало цените за обратния полет.

Ако имаше от Варна щеше да ми е къде по-удобно - едно е от Русе до София, друго е до Варна.

Връзка към коментар

Принципно е така, но - билетите от Букурещ за повечето търсени от мен дестинации са по-скъпи, минаването на границата отнема супер много време, нерви и опашки и ми излиза по-скъпо от Русе до Букурещ отколкото от Русе до София с всичките такси и винетки. И аз мислех, че е супер, че е наблизо, но реално не се получава точно така в повечето случаи, колкото и невероятно да звучи.

Връзка към коментар

Принципно е така, но - билетите от Букурещ за повечето търсени от мен дестинации са по-скъпи, минаването на границата отнема супер много време, нерви и опашки и ми излиза по-скъпо от Русе до Букурещ отколкото от Русе до София с всичките такси и винетки. И аз мислех, че е супер, че е наблизо, но реално не се получава точно така в повечето случаи, колкото и невероятно да звучи.

2ч. и 30 мин. от автогара Русе до "Заминаващи" на летище Отопени за 25 лв?! http://www.pegasusbg.com/?mode=tickets Освен това не са единствените + във ФБ има група на пътуващите между Русе и Отопени с много изгодни предложения.

Връзка към коментар

За автобуса зная, за групите научавам от Вас. Ние обикнивено сме двама или трима и с колата ми е по-удобно и по-евтино. По-големият проблем е минаването на митница, разбира се не винаги, но в последните два пъти буквално се молихме на едно такси и на едни румънци, които бяха почти стигнали КПП- то да вземат познатата, която карахме. Чакахме 3 часа на опашка и още половин за да стигнем кръговото и да се върнем. Всеки има предпочитания, време което може са си позволи за път, бюджет и т.н. За мен опцията Варна е по-добра от Букурещ - време за път 2-2,30 часа, гориво за кола с 2-3 човека 20лв. в едната посока. Имам къде да оставя колата за времето на престой до връщането безплатно.

Редактирано от EliDion
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някъде имаше тема за балканските летища около нас. Не мога да я открия, трябва да е на видно място и всеки пътувал от тях да дава съвети и допълва как е стигнал до там , варианти и т.н. И да се пише всичко там, не тук - до Сабиха - Истанбул, в Ryan air мини новини от  Русе до Букурещ и на още 10 различни места. 

P.S. ето я - > http://magelanci.com/topic/751-транспорт-до-околните-балкански-летища-истанб/

Редактирано от edbloom
Връзка към коментар

За автобуса зная, за групите научавам от Вас. Ние обикнивено сме двама или трима и с колата ми е по-удобно и по-евтино. По-големият проблем е минаването на митница, разбира се не винаги, но в последните два пъти буквално се молихме на едно такси и на едни румънци, които бяха почти стигнали КПП- то да вземат познатата, която карахме. Чакахме 3 часа на опашка и още половин за да стигнем кръговото и да се върнем. Всеки има предпочитания, време което може са си позволи за път, бюджет и т.н. За мен опцията Варна е по-добра от Букурещ - време за път 2-2,30 часа, гориво за кола с 2-3 човека 20лв. в едната посока. Имам къде да оставя колата за времето на престой до връщането безплатно.

 

При Букурещ не само границата е проблем, а и огромните задръствания които стават от време на време. Минавал съм и през града и по околовръстното и ако човек няма късмет може да загуби часове спрямо предварително калкулираното време. За жителите на Русе вероятно единствено нощните трансфери до летището в Букурещ са добре предвидими като време.

Връзка към коментар

Мои познати точно заради тези задръствания в Букурещ и около него, не успяха да стигнат на време за полета и бяха принудени да купуват нови билети за следващия ден. Наистина неприятно...

Връзка към коментар

2ч. и 30 мин. от автогара Русе до "Заминаващи" на летище Отопени за 25 лв?! http://www.pegasusbg.com/?mode=tickets Освен това не са единствените + във ФБ има група на пътуващите между Русе и Отопени с много изгодни предложения.

 

Според гугъл разстоянието от центъра в Русе до летището в Букурещ е 101 километра и се минава за 1 час и 40 минути. реалността обаче е съвсем различна и времето за пътуване е трудно предвидимо. Лятото аз също съм чакал около 2 часа на моста в Русе, а задръстванията в Букурещ могат да отнемат между един и два часа плюс.

 

Положението ще се промени ако България и Румъния влезат в Шенген и оправят пътищата в Румъния. Дори да няма магистрала пак теоритично пътят не би трябвало да се минава за много повече от 1 час, а с магистрала трансфера може да падне и под 1 час.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сайта и мобилното приложение на АК ще бъде затворен за ъпгрейд утре от 18:30 до 02:30 на 23.03.2017. 

Повече инфо тук . Да не остане някой не разбрал и да се тюхка защо не може да си купи билет... :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да потвърдя още веднъж казаното от мен по-назад в темата. Ако сте повече хора на една резервация, чекирайте се в последния момент за да ви сложи системата един до друг.

 

На 16.03 летяхме за Барселона с полет в 06:30. Чекирах всички за полета в 23:00 предната вечер и получихме места 16 A,B,C,D (аварийния изход).

 

Връщането беше с Wizz, чекирах всички когато правих и чек-ина с Райън, за да не си играя пак. В случая това беше 3 дни преди връщането, но т.к. при Wizz чек-ина е отворен 30 дни преди полета пак беше относително късно. Получихме места 11 А,В,С,D (редът преди аварийния, за съжаление имаше хората, които си бяха платили за него)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не съм сигурен дали зависи от момента на чекиране.

Да предположим, че се чекирам в последния момент, но вече почти всички са се чекирали, кой с избор на място, кой без, но са останали само тук-там по някое свободно, как ще ги даде на един ред?

Между другото, досега многократно съм чекирал между двама и четири човека и с Wizz и с Ryan по различно време, но винаги са ми давали съседни места.

Може и да съм късметлия?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

30% отстъпка за някои полети от/до България :)

Е, може ли такова нещо - от 3 месеца дебна едни билети и чакам намаление. Накрая реших, че няма закъде повече да се бавя и вчера ги купих. Хоп, днес по-евтини...Агрррр

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не съм сигурен дали зависи от момента на чекиране.

Да предположим, че се чекирам в последния момент, но вече почти всички са се чекирали, кой с избор на място, кой без, но са останали само тук-там по някое свободно, как ще ги даде на един ред?

Между другото, досега многократно съм чекирал между двама и четири човека и с Wizz и с Ryan по различно време, но винаги са ми давали съседни места.

Може и да съм късметлия?

 

Най-вероятно си късметлия. Аз края на Януари чекирах 3-ма човека и го направих по-рано, тогава ми даде различни места. Но знам ли, просто споделям от личен опит.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.