Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Този сайт е ориентиран към намирането на такива възможности в момента: http://www.ryalive.com

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , bad kid каза:

Пускат в продажба полети с прекачване в края на месеца

 това какво означава на практика -  че ще поемат отговорност с всичко последващо и за втората отсечка, в случай на закъснение или отмяна на първата?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

 

The new initiatives over the coming year include:

  • Connecting flights – initially through Rome Fiumicino airport (from 17 Apr 2017), with connections at other airports and other airlines to be rolled out shortly afterwards
  • Even lower airfares and more of them
  • Cashback deals for customers – travel credits for use against future flights, extras and offers
  • New bases (Frankfurt Main, Naples) and improved schedules
  • ‘My Ryanair’ Phase 2 – improved profile, offers and incentives
  • Four new booking categories
    • Regular (basic fares)
    • Plus (travel extras: checked bag, reserved seat, priority boarding and increased flexibility)
    • Flexi-Plus (business-friendly options, including a new, 50% travel credit for cancellations)
    • Family Plus (family fare bundles and flexibility, save up to 20% on fares)
  • Ryanair Rooms & Holidays – accommodation and package holiday services with more partners and more choice. Ryanair Rooms Holidays are available in the UK, Ireland, Germany and now Spain
  • Amazon of Travel – new search function
  • Into the Blue – bespoke travel content on the Ryanair app in five languages
  • Express booking – pre-saved preferences of bags, extras, seat preferences etc. in ‘My Ryanair’ user profile (3-click booking)
  • Auto check-in – simultaneously for both flights once return seats are booked

agb4.png

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
преди 49 минути , antea каза:

 това какво означава на практика -  че ще поемат отговорност с всичко последващо и за втората отсечка, в случай на закъснение или отмяна на първата?

 

 

Да, би трябвало

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Интересно е какви гаранции ще дават при прекачаване, но ако го направят това ще е поредният удар върху бизнеса на традиционните авиокомпании.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 8 часа, Фил каза:

От кой сайт го взе?

Oт сайта на National Еxpress.

И той се бъзикаше нещо - даваше ми билета за връщане за 11 паунда, след това - че няма никакви билети Стратфорд - Станстед, после не знам си какви "Sorry ..."

Успях, като реших да взема два еднопосочи. Като почнах Станстед - Стратфорд и се появиха възможностите, излезе съобщение "Искате ли обратен...". Натиснах, че искам и излязоха сравнително нормални цени - 5.50 и 8 паунда. Хич повече не се и замислих, че миналата седмица бяха 4.50 и 6.50 :lol:.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ryanair започват все повече да приличат на Southwest Airlines. Няма да се изненадам скоро да сложат безплатни безалкохолни напитки, безплатни крекери, wi-fi, ...

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
преди 2 часа, akair каза:

Ryanair започват все повече да приличат на Southwest Airlines. Няма да се изненадам скоро да сложат безплатни безалкохолни напитки, безплатни крекери, wi-fi, ...

Да започнат първо да си наемат пилотите директно към тях и да не правят финансови гимнастики и чак след това да пускат Интернет. На никого няма да му спане нещо ако 2-3 часа не рови в телефона.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Един бърз въпрос - следя един полет на 12 август от Малта до Валенсия. Вчера беше 80 евро еднопосочен и пишеше 5 seats left. Днес естествено е по- скъп. Много тъпо. Но се чудя има ли шанс след около месец- два цените да паднат или да си го взимам. В момента билетите за май и юни са доста по- евтини. Но пък ме притеснява, че полетите са само два пъти седмично. Съвети? 

Връзка към мнение

Сега е 97евро.Според airhint.com ще паднат .И аз съм на мнението да изчакаш,но Ти си знаеш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , bad kid каза:

за такова разстояние ми се вижда нормална цена около 30-40 евро, дори и лятото, ако искаш изчакай

Аз нямам такива впечатления за лятото по време на уикенд (когато мога да пътувам и ги следя непрекъснато). Тогава са фамозно високи...  

Връзка към мнение

Може и за уикенд и празници да са нагоре цените, но сравнявам с цени от Италия до Испания и Португалия в сезона на отпуските.

Връзка към мнение
преди 2 минути , bad kid каза:

Може и за уикенд и празници да са нагоре цените, но сравнявам с цени от Италия до Испания и Португалия в сезона на отпуските.

 

Алекс, ако цената ти е висока, изчакай, 100 евро е сериозна цифра, но пак да кажа - моите лични наблюдения (от Лондон, но това е съпоставимо с Барселона) са, че през уикенда (когато аз мога да пътувам) цени от 30-40 евро през лятото са непостижими. 

 

bad kid, разликите между уикендите и седмицата са потресаващи, вярвай ми. Кръв ми е капело от сърцето, когато съм се отказвала от пътуване заради ненормалните цени през уикенда, но все още работата ми е приоритетна, та... 

Връзка към мнение

А по принцип имате ли наблюдения дали след като е пишело, че остават 5 места на тази цена, които явно вече са изкупени, цената е възможно да падне в бъдеще?

На някой правило ли му е впечатление?

 

 

 

 

Връзка към мнение
В момента, Алекс каза:

цената е възможно да падне в бъдеще?

През Декември ходихме до Кьолн с Раян и купувахме почти в последния момента... Цената беше 25€ и оставаха 2-3 места на тази цена. След като ги купихме, цената се вдигна на 30€ и вечерта беше паднала на 20... Така че винаги може да паднат, но може и да се вдигнат.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ние купувахме билети през Ноември за края на Януари до Меминген. 33-4 евро ретърн ми се стори много добра цена. После се вдигна малко, но края на Декември и началото на Януари беше паднала до 20-25 евро. Така че винаги е възможно да паднат :)

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На ‎6‎.‎4‎.‎2017‎ г. в 15:41, bad kid каза:

Пускат в продажба полети с прекачване в края на месеца

От къде за къде пускат полети с прекачвания? Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Сега разгледах цените за май-юни, че ми стана интересно, съботните са на цената на тези през седмицата

та бих изчакал наистина :)

На 6.04.2017 г. в 16:46, Edem каза:
  • Connecting flights – initially through Rome Fiumicino airport (from 17 Apr 2017), with connections at other airports and other airlines to be rolled out shortly afterwards
  •  

 

преди 1 минута , rdd каза:

От къде за къде пускат полети с прекачвания? Благодаря предварително!

това е инфото за момента

Връзка към мнение
Евгени Димитров

Имам следният казус: Купих билети от София до Порто с прекачване в Барселона за 20 април. Раян обаче направиха смяна на един от полетите, този от Барселона до Порто и се получава така, че не може да хванем връзката, защото кацаме 5 минути преди полета за Порто. Трябваше да избера дали да летим един ден по-късно за Порто или да купя други два билета ден по-рано от София. В крайна сметка купих два нови билета на Уиз Еър (последните два) ден по-рано (19 април) за да хванем променения полет. Искам да получа рифънд на билетите (от София до Барселона на Раян), които няма да ползвам заради смяната, която те направиха. Писах им преди месец, но нищо не ми върнаха. Днес пробвах с чата и ми отговориха, че не мога да получа рифънд на сумата, а  ми се полага една безплатна смяна, което не ме устройва, защото вече имам нови билети от Уиз Еър. Какво мога да направя оттук нататък?

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.