Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Както и по всяка вероятност личи от въпроса ми, ще летя с Раян за първи път. Днес получавам поредния емайл за допълнителни услуги. Като една от опциите е следната- Ако имам вече чекиран багаж, срещу 5 евро мога да си чекирам и ръчния багаж до 10кг.

Та нали тези двата ръчни багажа, голям и малък, са безплатни за какъв дявол да ги чекирам и то срещу заплащане?

If you have a bag checked in, check-in your hand luggage (up to 10kg) for another €5.

Връзка към мнение

За да се объркате и да платите 5е за нещо безплатно, но пък ще си спестите носенето на ръчният багаж , от и до самолета.

Редактирано от stanislavpp
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тези дни Ryan, откриват доста нови маршрути, от София нови няма, но ми се стори интереснo Milano Bergamo (BGY) - Vigo (VGO) и за феновете на Швеция - Thessaloniki (SKG) - Gothenburg (GOT) .

 

http://www.anna.aero/2017/03/29/ryanair-nib/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За да се объркате и да платите 5е за нещо безплатно, но пък ще си спестите носенето на ръчният багаж , от и до самолета.

Ами, ако не се бута да мине от първите има голям шанс да й чекират големия ръчен багаж - безплатно. А може и още докато чакат да ги извикат на гейта да отправят предложение за безплатно чекиране на големите ръчни багажи. Ако не наберат необходимата бройка предварително, после няма не искам - вземат ти го и толкова. Безплатно, разбира се.

Връзка към мнение

E на такъв отговор как да натисна бутон "харесва ми"?  ;)

 

Христиан, кешбекът от букинг беше само за периода От 03.02 до 16.02.

Освен ако не са го продължили, де...

 

Пишете им в чата да ги питате. Аз сега имах резервация за 5 души с един чекиран багаж на мое име, няма да мога да ползвам полета и помолих багажа да се прехвърли на друго име, направиха го без проблем ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте. Имам полет за Барселона на 4-и април и току що получавам съобщение, че бордната карта ще бъде готова на 4-и април. По принцип ги изкарвам в работата, но на 4-и ще съм вече в отпуска и няма да мога да отида до работата, а нямам и приложение в смартфона за сваляне на файли. Знае ли някой дали на терминал 2 има интернет с възможност за принтиране на бордна карта?

Връзка към мнение

Здравейте. Имам полет за Барселона на 4-и април и току що получавам съобщение, че бордната карта ще бъде готова на 4-и април. По принцип ги изкарвам в работата, но на 4-и ще съм вече в отпуска и няма да мога да отида до работата, а нямам и приложение в смартфона за сваляне на файли. Знае ли някой дали на терминал 2 има интернет с възможност за принтиране на бордна карта?

Всички пъти, в които съм летяла с Ryanair съм показвала само Screenshot и никога не съм имала проблеми.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте. Имам полет за Барселона на 4-и април и току що получавам съобщение, че бордната карта ще бъде готова на 4-и април. По принцип ги изкарвам в работата, но на 4-и ще съм вече в отпуска и няма да мога да отида до работата, а нямам и приложение в смартфона за сваляне на файли. Знае ли някой дали на терминал 2 има интернет с възможност за принтиране на бордна карта?

Странно е това, да няма нововъведения? Досега бордната карта можеше да се направи 4 дни преди полета, без да броим деня на полета. 

Редактирано от Romana
Връзка към мнение

Всички пъти, в които съм летяла с Ryanair съм показвала само Screenshot и никога не съм имала проблеми.

Точно така, може и без разпечатка или специално приложение. Просто си свали бордната карта като pdf файл от профила си в Ryan и си го качи в телефона. На летището само си отваряш файла и го показваш. На мен така ми е най-лесно и почти винаги така минавам.

 

 

Редактирано от iaia_mama
Връзка към мнение

Странно е това, да няма нововъведения? Досега бордната карта можеше да се направи 4 дни преди полета, без да броим деня на полета. 

Моя приятелка летя миналата седмица с Райън-сега ми казва как не е могла да си изпринти бордната карта един ден преди полета , ако не си плати място. Т.е не я пуска да се чекира и съответно изпринти бордна карта. Тя е купила място и се е чекирала.

Има ли нещо ново, което аз не намирам като информация в сайта на Райън? Да не би вече чекирането без купено да място да е достъпно само в деня на полета?

Връзка към мнение

Моя приятелка летя миналата седмица с Райън-сега ми казва как не е могла да си изпринти бордната карта един ден преди полета , ако не си плати място. Т.е не я пуска да се чекира и съответно изпринти бордна карта. Тя е купила място и се е чекирала.

Има ли нещо ново, което аз не намирам като информация в сайта на Райън? Да не би вече чекирането без купено да място да е достъпно само в деня на полета?

 

Би било интересно. И за полетите в 06:30 ли чекирането ще отваря в 00:00, 6 часа и 30 мин преди полета ?

 

В общите условия на сайта им все още седи това:

 

Online check-in opens 30 days before each scheduled flight departure time for customers who purchase an allocated seat. Customers can be allocated a seat free of charge if they check-in online between 4 days and 2 hours before each booked flight.

 

Тоест не би трябвало да има промени. Аз имам полетн а 5 Април, за който чекирането би трябвало да отвори утре. Ще информирам тук как стоят нещата.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

 

 

Тоест не би трябвало да има промени. Аз имам полетн а 5 Април, за който чекирането би трябвало да отвори утре. Ще информирам тук как стоят нещата.

Моля те , сподели, защото в момента съм в чуденка дали да купя билето от Милано с Уиз или Райън. С Райън са една идея по скъпи и ако трябва и място да платя(нищо че е 2 евро) , Уиз ще ми е доста по изгодно.

Сега ми хрумва, че може да има връзка с дестинацията...Аз последно пътувах с Райън ноември и сега тя доста ме изненада с това инфо. Каза, че е чакала до последно с чекиране, но не я е пускало и това си е. А тя пътува доста, не е да не знае как да се чекира и кое да отметне и кое не...

Връзка към мнение

Аз също имах проблем с чекирането и се чекирах няма и ден преди полета, но това беше заради ъпдейта или профилактиката или каквото там беше на сайта на Ryan. Ако се е случило в този период (21-22-23 март) е много вероятно това да е била причината.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам билет на Раян, който ще остане неизползван. Надеждата ми е в оставащите 2 месеца да сменят часа на полета. Това случва ли се при Раян или нямам шанс?

Връзка към мнение

Не е невъзможно... При нас смениха полета до Кастейон с половин час.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой от по-пътуващите може ли да сподели ориентировъчна цена  Брюксел -София за лятото - началото на Юли. в момента у 109 евро. Много ми се вижда.

Аз силно се надявам да не сменят часове за нашия полет, че ще си изтървем автобуса, ако спретнат такава изненада.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.