Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

О, на нас няколко пъти ни обясниха, че ще получим мейл от посолството. И когато и двамата получим мейл, чак тогава да отидем и то на следващия ден. Това беше м.май 23. Предполагам, че и със следене на товарителницата също става. Ние просто изчакахме мейлите от посолството.

Ето това е мейлът, който изпращат:

Dear ХХХХ,
Your document(s) have been collected from the US Embassy/Consulate
The passport number being returned is ХХХХХХ.
You have chosen to have your documents delivered to the following location:
Sofia (Free location), 36, blvd. Dragan Tzankov, Sofia, 1113
If you have any issues or concerns, please contact us at www.ustraveldocs.com/bg. 

С ХХХ съм си скрила личните данни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Относно процедурата по подновяване на виза без интервю да добавя малко детайли, които може би са ненужни, но ако се сблъскате и се чудите, да знаете че не сте сами.

 

- При попълване на DS-160, е възможно няколко пъти системата да ви изхвърли заради изтекла сесия. Досадно е, но не е края на света, възможно е да загубите няколко попълнени полета. Заредете се с търпение и речник на сръбски.

- На жена ми попълването ѝ отне страшно повече време, защото държеше да е изрядна с всички дати на дипломи, посетени държави последните пет години и т.н. Аз бях по-лежерен и попълвах тези дати на око, от държавите май имах пропуснати. Но все пак не поощрявам мързеливото отношение, особено ако сте били в някоя от по-деликатните държави.

- Като излезе оня списък с въпроси дали сте терорист и дали сте участвали в геноцид, може да го speedrun-ете на no навсякъде.

- Оставайки документите в ТНТ, те ви дават товарителница, която е само в посоката доставка в посолството в САЩ. За готовността на документите ще бъдете информирани с два имейла, изчакайте най-добре и двата за да е сигурно, че документите ви са пристигнали. В моя случай при втори имейл получен следобед, паспортът беше на другата сутрин в ТНТ, но още не го бяха сортирали по чекмеджетата, та отне повечко търсене.

- Ако кандидаствате с дете, сложете и копие от акт за раждане и евентуално паспортни данни на всички родители и/или декларация за позволение за напускане на България от единия родител. Обадиха ми се по телефона да ми ги поискат допълнително, не беше проблем, може да се изпратят копия по имейл, но да имате предвид.

- Плащането минава и онлайн, макар и да трябваше да бъда малко упорит. Не е задължително да се ходи към каса на easypay.

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, предстои ми да си извадя нова виза за САЩ, защото моята е изтекла преди 5 години. За по- сигурно помолих най- добрата си приятелка, която е с американски паспорт да ми изпрати покана. Доколкото четох из различни форуми има две бланки за покана. Едната се праща към посолството директно, другата е към мен и аз я нося на интервюто. Моля ако някой знае да ми каже тази покана дали се адресира до посолството по имейл или по поща.

 

Връзка към мнение
преди 9 часа, pepinag каза:

Здравейте, предстои ми да си извадя нова виза за САЩ, защото моята е изтекла преди 5 години. За по- сигурно помолих най- добрата си приятелка, която е с американски паспорт да ми изпрати покана. Доколкото четох из различни форуми има две бланки за покана. Едната се праща към посолството директно, другата е към мен и аз я нося на интервюто. Моля ако някой знае да ми каже тази покана дали се адресира до посолството по имейл или по поща.

 

Ами моята информация е много стара. От преди 10 год. Брат ми изпрати поканата до е-мейла на посолството.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.