Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте, днес бяхме на интервю за виза, но не ни казаха за колко време е визата. Преди нас имаше едно момиче на което явно й казаха че й дават едногодишна и тя си направи устата да иска повече, но я резнаха. Дали има вариант да са ни дали за 10 години?

На самата виза не пише ли докога е валидна?

Връзка към мнение

Преди няколко месеца мои приятели - семейство отидоха на гости на роднина на момичето. Дадоха им едногодишна, въпреки че си оставиха детето тук. Ние отиваме на екскурзия, а не при роднини, въпреки че мъжа ми има някакъв чичо там. Ще разбера като си взема визата тези дни колко са ми дали. Сега се чудя дали ще ни върнат документите, които дадохме на интервюто. Имаше едни банкови извлечения, които ако трябва да ги вадя пак ще стане сложно.

Връзка към мнение

Аз съм на интервю в четвъртък в 9,15 . спазват ли часовете ? Към колко се очаква да мина ? Ако получа виза отива при куриерите , но ако получа отказ веднага ли ми връщат паспорта ?

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Връзка към мнение

Банкови извлечения - носят се движението по сметките за някакъв период или салдата към момента ? Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

И да добавя какви имотни документи - копия на нотариални актове или ... ?

Връзка към мнение

Аз съм на интервю в четвъртък в 9,15 . спазват ли часовете ? Към колко се очаква да мина ? Ако получа виза отива при куриерите , но ако получа отказ веднага ли ми връщат паспорта ? Sent from my iPhone using Tapatalk

Правилно си разбрал - ако ти върнат паспорта на момента визи йок, ако не ти - до 5 работни дни на ДХЛ. Часовете повечето пъти се спазват, но не са изключени закъснения в рамките на 15 минути до половин час. Предварително да те извикат е почти невъзможно.

И между другото - доста съм съгласен с Hollywood - въпреки че последните 2-3-4 години започнаха да раздават туристически визи на поразия, познавам хора, и в частност човек, който навремето имаше 3-4 J1-ки, в момента е вече експириънснът ИТ кадър, живеещ и работещ в София със заплата над 3.5к, и го порязоха отраз за туристическа виза. В същото време имам познати които още едно време ги приеха да учат там, реализираха се, и когато родителите им (без грам английски) кандидатстваха им удариха по 10 години отраз. Аз лично не бих се заангажирал да вадя туристическа американска виза от България. Най-малкото откажат ли ти, после 12 месеца ново интервю нанък, да не говорим за огромното петно, което ти лепят. Въобще субективният фактор все още има значителен превес.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нищо не разбрах от интервюто . Връчиха ми един документ на който пише , че не мгат да ми издадат виза и ако в рамките на една тодина представя документите описани по-долу ще разгледат молбата ми отново . Всички полета са празни най- отдолу пише admin processing . Служителя ми каза , че не може да вземе решение и ще се свържат с мен . Прибраха ми и паспорта . Какво ли следва ????

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от Mitko
Връзка към мнение

Ако няма прекалено чувствителна информация може би да снимаш празната форма и да я качиш тук, за първи път чувам при отказана виза да ти задържат паспорта...

Връзка към мнение

MItko  ,  ти какви подкрепящи документи им беше представил и питаха ли те изобщо нещо на интервюто ?

 

П.С. Понеже ме заинтригува си позволих да питам за казуса в емигрантския форум :

 

Всъщност не е отказ. А трябва да го проверят по щателно. След проверката, която може да продължи до 2 месеца ще се разбере дали е отказ или ще му дадат виза. Както си цитирал, консулът не е могъл да вземе решение, значи има нещо, което трябва да се провери. За съжаление, ако прочетеш хората за J1 виза доста се случва тази година, особено след Бостънските атаки.
http://travel.state.gov/visa/a_zindex/a_zindex_4353.html 

 

 

http://forum.all.bg/showflat.php?Cat=0&Number=3079611&page=0&vc=1&PHPSESSID=#Post3079611

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Единствения въррос беше , къде работя :)))) след което ми казаха да се дръпна от гишето и след около 5 мин ме извика отвово , прибра паспорта и ми даде този формуляр .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Връзка към мнение

Както изглежда сега не може да си вземеш и паспорта докато решат . Надявам се нямаш планирани пътувания извън ЕС  :)

 

А какви документи си им занесъл или изобщо не ги поискаха ?

Връзка към мнение

имам чак за октомври :) дано до тогава да се разберем :)))) носех служебна бележка за доходите , резервация за хотел и примерно разписание на полетите , но не ми ги поискаха

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от Mitko
Връзка към мнение

носех служебна бележка за доходите , резервация за хотел и примерно разписание на полетите , но не ми ги поискаха Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Това обаче не са достатъчно убедителни доказателства за трайни връзки с България, според щатските власти... ;)

Връзка към мнение

Това обаче не са достатъчно убедителни доказателства за трайни връзки с България, според щатските власти... ;)

Да, ама в случай няма значение, защото не са му ги поискали изобщо :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нищо не мога да кажа, не съм присъствал на интервюто. Когато преди много години ние със съпругата ми се явихме на това интервю се бях подготвил наистина много добре. Имахме покана от българин с много висок годишен доход в САЩ, представих извлечения от банкови сметки, копия от нотариални актове за собственост на имоти в страната, служебни бележки от работодател, включително бях извадил свидетелства за съдимост и удостоверения за липса на данъчни задължения. Най-голямата ни застраховка беше невръстният ни син, който тогава остана в България. Целият този пакет от документи бях прикрепил зад попълнените формуляри и така подадох всичко на служителя, който просто ги прегледа и дори не ни зададе нито един въпрос. Просто каза, че паспортите с визите ще бъдат готови следобед. Става дума за септември, 2002 г., точно година след атентатите...

Връзка към мнение

От историята на Митко започна да ме гложди идеята да се явя и аз на едно интервю, без да се подготвям кой знае колко, да видим дали ще ми дадат виза :lol: Само така за спорта :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Доколкото съм чувал, режимът вече бил доста либерален и ако няма някаква конкретна причина за отказ, давали визи на всеки. Навремето беше доста тежко, а непосредствено след атентатите на практика даваха виза на всеки пети кандидат, а останалите ги отсвирваха...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1375954545.572745.jpg ето това е Sent from my iPhone using Tapatalk

 

"Други" + "admin processing" за мен означава, че в момента някой умува какви допълнителни документи да бъдат изискани от теб, очаквай скоро списък. Не съм експерт в областта, но според мен ще получиш виза, само че с малко повече усложнения. Ако се окажа прав - ще черпиш :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според мен му проверяват резервацията в хотела, къде е щъкал из света до сега, забърквал ли се е в особени ситуации за които има сведения в SIMO, и изобщо преценяват по някакви си техни критерии този човек наистина ли иска да отиде до Hawaii да си попече гърба (евентуално да кара сърф), или се опитва да ги забаламоса, колкото да му дадат виза, пък след това спокойно да извършва антидържавни действия. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.